Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Sany33

Snaha napchať 1220 dielny seriál do dvojhodinového filmu nie vždy korešponduje s úspechom. Síce je tu neodmysliteľný Burtonov štýl pre detail a kostými sú jednoducho fenomenálne, ale ani to nezachráni prehustený dej a otrepané dialógy plné klišé. Fenomenálny Johny Depp a Eva Green s ich neodmysliteľným šarmom zachránili pre tento film aspoň dve hviezdy a odo mňa 34% ()

romajz15

Celkem zajímavý film. Velmi vtipná konfrontace upíra s moderní technologií. Filmu postupně směrem ke konci klesá kvalita, což vyvrcholí v naprostém konci filmu soubojem ducha, vlkodlaka, čarodějnice a upíra. Nebýt té bitky na konci dal bych 4* takhle je to jen za 3* ()

Kicune

Ach, další „Burtonovka“ představující škatuli postav, kterými tvůrci hýbou po hrací desce (rozuměj po filmovém plátně). Nic výjimečného, nic mimořádného, většina filmu spíš nuda a šeď. Za plus se dá považovat snad pouze Deppa (jak jinak) a jistou nápaditou scénu Deppa a Evy Green. Film je jinak dost roztahaný, konečná „bitva“ příliš dlouhá a přetažená za vlasy. ()

pravdovravny

Johny+ Burton= opäť nesklamala táto dvojka. Možno niektorí boli sklamaný, že tento film si neberie servítky niekedy pred ústa ( orálny sex), ale práve aj takéto scény dávajú tomuto zábavnému filmu šťavu a zo začiatku aj ponurú atmosféru. Rozhodne to ale môže byť aj film na nedeľný rodinný večer.:D ()

Napp

Velmi líbivá hororová komedie Tima Burtona s Johnny Deppem v hlavní roli (jak jinak) skvěle potěšila. To jak dokázal Burton spojit hororovou scénu s komediálními prvky na mě velmi zapůsobilo a chvílemi jsem sám nevěděl, jestli se mám začínat bát a nebo čekat vtipnou scénu. Johnny mimo jiné odvedl skvělý výkon, jak už mimikou, tak i celým ztvárněním upíra, který se probudí o 200 let v budoucnosti. Nechápu, jak je možné, že má film zatím tak nízké hodnocení, protože jsem se skvěle pobavil a ani chvíli nenudil. Rozhodně zařadím mezi ty oblíbenější z Burtonovy kuchyně. ()

Kalidor_

Na Dark Shadows mi nejvíc vadila žánrová tápavost od (potěšujícího) temně-pohádkového začátku přes rozpačité komediální křeče až po (opět potěšující) beetlejuiceový závěr. Jenže mělo to být buď tak nebo onak, ne gulášová metoda. Obzvlášť komediální vsuvky byly sice občas vtipné, ale nevhodné do vytvářené atmosféry. A o zbytečnosti většiny vedlejších postav už zde bylo řečeno dost, jen souhlasím. Snad se jednou dočkám toho, že Tima po letech konečně políbí Můza a Tim zase začne vytvářet své "originální" fantasmagorie bez potřeby adaptací předloh, poslední roky mu totiž Můza políbila akorát prdel. ()

Puyi

Před prvním zhlédnutí jsem se kvůli místnímu hodnocení trochu obával, co to Burton stvořil, ale nakonec jsem byl spokojen, velmi spokojen a po druhém zhlednutí musím říct, že tento film je prostě skvělý. Ta atmosféra... klasika od Burtona, on tohle umí jako nikdo jiný, to bezesporu, dále skvělé postavy a skvělí herci - Johnny, Michelle, Eva a Helena. A také jsem se dost bavil. Temné stíny mě nakonec zaujali více, než Ospalá díra, kterou jsem dlouho řadil do své TOPky zde a bral jsem tento snímek jako třetí nejlepší od Burtona, ale už musím toto své tvrzení změnit, Temné stíny jsou o něco málo lepší... 5*! :) ()

R1CH1E

Vymazlený vizuál a.. nic. Buď Burton totálně vyšuměl, nebo jsem si spletl film. Jinak si ty 2 hodiny nudného tlachání nedokážu vysvětlit. ()

Myrreczech

Místy dost drastické, místy velice vtipné, celkově opravdu průměrné. Čekal jsem více vtipu a více pohádkovosti, ale Burton si z toho musel udělat drama. A ten konec? Hrůza. Co se dá dělat, škoda. ()

Magniel

Ale no tak! Špatné to nebylo, posledních 20 minut mohlo být lepších, ale zapomínáte na celý zbytek filmu. Dobrý začátek, perfektní střed a do toho všeho Burtonova kreativita. Nečekejte geniální film jen proto, že to je Burton + Depp a ručím za pobavení. :) ()

D28

Mne by až tak nevadilo, že sa Tim Burton opakuje / a to prakticky v každom smere/, pretože ma baví jeho svet vizuálne i hudobne.Len by som sa chcela viac smiať a užívať si menej morbídny humor. ()

klima777

Tim Burton měl vždy smysl pro humor. Humor a přebujelé efekty s příchutí krevní plazmy, jež se přidává do cukrové vaty. Bavila jsem se. Chutě a poměrně dost. Protože není nic špatného na tom, když je člověk divný. Protože není nic špatného na tom, když dokonalé filmové řemeslo občas nepokrytě čpí kornoutem připálené kukuřice (klidně bez plazmy, ale hlavně v mega-balení). Protože Dark Shadows jsou milé, leč nikoliv uslintané. Protože... and fight I shall! ()

blackJag

Jak to dopadne, když se do sebe pustí vizuální burtonovský trade-mark a esence mýdlové opery? Dopadne to jako TEMNÉ STÍNY, stěží průměrně. Nuda, která se valí mezi nevyužitým potenciálem žánrově vděčných figur (navíc zvučně obsazených), je nezanedbatelná. Zábavný charakter představené látky (respektive tušený zábavný charakter) dlí pohřbený někde mimo dosah divákova vnímání a ani jeho exhumace o 200 let později by nezaručila potřebné "dozrání". 50% ()

Dreadd

Jako kdyby Burtonovi tříletá pauza vůbec nesvědčila. Od Velké ryby produkoval jednu hitovku za druhou, až nakonec přišla docela studená sprcha v podobě Alenky a nyní stejně rozpačitě přijaté Temné stíny, kterým chybí i to, s čím se počítá u Tima už předem, tedy vizuální atraktivita (ne že by Eva Green nebyla vizuálně atraktivní) a příslušná atmosféra. Dokonce i ostřílený matador Danny Elfman tentokrát vytvořil pouze jednu výraznou skladbu a velkou komedii rovněž nečekejte, gagů zde možná není tak málo, ale ty opravdu povedené byste spočítali na prstech jedné ruky. Nezbývá než doufat, že to byly jen náhodné přešlapy a hned v lednu nám Tim ukáže na nemrtvém mazlíčkovi, že ještě nepatří do starého železa. ()

kklepkaa

Pro mě byl tenhle film bohužel zklamání... Johnny Depp by měl lépe číst scénáře, ale zdá se mi, že kdyby Burton chtěl natočit sebevětší sračku (pozn. má i dobré kousky), tak Depp do toho bez okolků půjde. Škoda. ()

cpt.Lynch

Atmosféra jak viktoriálnského sídla tak 70. let je až nakažlivá. Na humoru se dalo zapracovat více. Vizuál je pastvou pro oči. Film který nevstoupí do síně slávy ani však do propadliště dějin... ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra