Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Filmyx

Dala bych tři hvězdy, ale Johnny tu vypadá jak takový debil, že se na něj ani přes růžové brýle koukat nedá... ()

peter.m

"Mefistofeles! McDonald’s, přes 9 miliard strávníků." Tak deti vyčúrať, pomodliť a spať! Máme za sebou ďalšiu klasickú "rozprávku" z pera tohto amerického Dobšinského. Jednoducho Johnnym Deppom a Evou Green nič nepokazíš! PS: názor mojej pani: "Neviem sa vyjadriť, keďže som na pol ceste na záchod (tehotenské nevoľnosti)." ()

Jirkacek

Film Temné stíny z roku 2012 mne zaujal především kvůli režisérovi, kterým nebyl nikdo jiný než Tim Burton, který podle mého názoru neumí natočit normální snímek. Tím však nemyslím nic zlého a rozhodně jsem ho tímto názorem nechtěl urazit, právě naopak. Jeho filmy byly vždy jiné a naprosto se odlišovaly od počinů jiných režisérů. Proto jsem byl zvědav i na to, jakým způsobem podá příběh rodiny Collinsů, který se začal odvíjet už v roce 1752. Tehdy Joshua a Naomi Collinsovi po plavbě ze staré dobré Anglie přistáli se svým synem Barnabášem u břehů Ameriky a založili zde město Collinsport ve státě Maine. Díky továrně na zpracování ryb zbohatli, ale nic z toho jim nepomohlo zlomit záhadné prokletí, které jejich rodinu pronásledovalo. Od přistání totiž uplynulo dvacet let a bohatý majitel panství Barnabáš, jehož si zahrál charismatický Jan Hluboký alias Johny Depp se stal svůdníkem žen. Jednoho dne se mu jeho sukničkářství zle vymstilo, když se oženil a zlomil tak srdce krásné Angelique Bouchard, kterou si zahrála Eva Green. Byla to čarodějnice každým coulem a za zradu vylákala Barnabášovu nevěstu na útes, z něhož spadla dolů do moře a jeho samotného proměnila v upíra a nechala ho pohřbít v rakvi. Přišel další střih a v ději jsme se posunuli o dvě stě let do roku 1972, kdy se Barnabáš dostal ze své hrobky a vrátil se na panství Collinwood, jehož sláva již dávno byla pryč. V ošuntělém domě žila Elizabeth Collins Stoddard v podání stálé hezké Michelle Pfeiffer, která zaměstnávala psychiatričku Dr. Julii Hoffman alias Helena Bonham Carter, aby jim pomohla vyřešit rodinné trápení. V usedlosti žil také neúspěšný bratr Elizabeth Roger, kterého si zahrál Jonny Lee Miller a její pubertální dcera, rebelka Carolyn. Dále zde byl Rogerův desetiletý syn David Collins. Rodinná záhada se přenesla i na správce Willieho Loomise, kterého hrál Jackie Earle Haley a na Davidovu novou chůvu Victorii Winters, která v roce 1972 zrovna přijela vlakem na panství. S návratem Barnabáše se život všech naprosto změnil a právě tato pasáž filmu mne bavila nejvíce. Bylo úsměvné sledovat jeho zastaralé chování v nových podmínkách moderní doby a jeho postupné objevování vymožeností sedmdesátých let 20. století. O mnoho slabší zábavu pak film nabídl od okamžiku, kdy se po 200 letech opět setkal s Angelique, ze které se mezitím stala úspěšná a bohatá majitelka firmy na zpracování ryb. Právě ona stála za úpadkem rodiny Collinsů a tak se jí chtěl Barnabáš za všechna příkoří pomstít. Neměl to však jednoduché, neboť čarodějnice uměla použít své schopnosti a také výhody svého atraktivního těla. V dalších minutách jsme pak doma sledovali jejich vzájemný boj o moc i lásku a vše se rozmotalo až v samém závěru 113 minutového filmu z roku 2012. Musím konstatovat, že to byla průměrná podívaná, i když Tim Burton opět dostál své pověsti a natočil pozoruhodný film. Jen jsem pořád nevěděl, o jaký žánr se vlastně jedná. Chvílemi jsem měl pocit, že sleduji horor, pak mi to přišlo jako komedie a na konec jsem si uvědomil, že to byla jen taková rodinná fantasy. Suma sumárum Temné stíny si u mne vysloužili tři temné hvězdy ***. () (méně) (více)

nelja

Jakkoliv se podařilo vytvořit poměrně obstojnou žánrovou koláž, Temné stíny jsou především výborná komedie. Vybavuji si přinejmenším tři scény, kdy režisérovi vyšly docela povedené situační fórky, tzn. že jsem se hodně hlasitě a dlouze smál, což se mi většinou neděje a to i při sledování povedených věcí. To, co mi přijde hodně sympatické je právě ta přirozená osobitost a jiné pojetí světa, které se odráží napříč celou jeho filmografií. A vůbec to nezní jako nějaká křečovitá opozice na truc, jako nějaká vyumělkovaná póza, která má třeba zastřít nedostatek invence. Vzpomeňte si na takový „Mars útočí.“ Až při sledování „Dne nezávislosti“ vám dojde, jak vydařená je to parodie na všechny podobně „velké“ a vznešené filmy za zvuků nacionálních symfonií s hrdými americkými vojáky pod plápolajícími pruhy a hvězdami, odhodlaně postavenými hrozbě invaze mimozemšťanů. Jaký je to působivý výsměch takovým tradičním hodnotám, dobrosrdečným záměrům a konzervatismu! ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Proč se ale stávat člověkem, Barnabasi? Proč se vzdát věčného mládí? Podívejte se na mě. Každý rok přijdu o půl krásy a jsem dvakrát tak opilá.” Johnny Depp jako upír, který po 200 let ležel pohřbený v rakvi, počemž najde svoje příbuzné a zjistí, že z jeho někdejší obdivovatelky je nesmrtelná čarodějnice, jenž má velký vliv na jeho město. Navíc díky jejímu prokletí je upír. "Firma Andělka, nestoudná drzost tohoto názvu vyvolává v mém nitru nutkání vrhnout." Johnny Depp je místy neskutečně vtipný, stejně tak skvěle hraje i Eva Green, jejíž démoničnost spočívá v tom, že se ďábelsky usmívá, občas mumlá kletby a permanentně vypíná poprsí. :D I když si mezi sebou postavy jen povídají, tak je náplň jejich povětšinou nesouvislých rozhovorů dost bizarní, takže výsledek je zábavný a opět díky vizuálu dokonce i atraktivní na pohled. Více než 3* si to nezaslouží. Film doporučuji příznivcům Johnnyho Deppa nebo starých hororů. - 60%. ()

Tom.Brejcha

Burton dělával lepší filmy, na které se dalo dívat opakovaně. Tohle je upírský béčko, kterýmu dodává šťávu maximálně obsazení s pořád ještě charismatickým a vtipným Deppem a sexy Green. Plus za použitou hudbu 70'. ()

Memphz

Postaviť sa v tejto dobe na stranu Temných tieňov v réžii Tima Burtona sprevádza nebezpečenstvo v podobe hysterických výkrikov „ortodoxných“ priaznivcov jeho tvorby, ktorí sú takmer zajedno v tom, že „toto jednoducho nie je Burton“. Pri bližšom pohľade na tento snímok však mnoho sklamaných divákov musí uznať, že práve toto skutočne nie je nič iné, než pravý Tim Burton. Možno trochu viac rozčarovaný z veľkorysého rozpočtu, ktorý na snímku dostal, avšak stále sa držiaci svojho dobrého zvyku prenášať na filmové plátna osudy čudákov a spoločnosťou odsunutých vyvrheľov. V čom sa zásadne líši postava Barnabasa Collinsa napríklad od Willyho Wonku či Nožnicovorukého Edwarda? Zásadne v ničom. Aj keď obe spomínané postavy už v tejto dobe nazývame ako kultové záležitosti, ktoré hojne vyživuje predovšetkým meno Tim Burton, jeho štýl a povedzme image. Tvrdiť však, že sú Temné tiene len akousi exhibíciou predstáv Tima Burtona a výstredného hereckého prejavu Johnnyho Deppa, by bolo viac než urážlivé. Ja osobne som si tento gotický horor s hláškujúcim a vtipným upírom užil a cameo rola Alice Cooper pobavila. Čo sa týka unáhleného záveru, no poviem len to, že si skúste mydlovú operu ktorá má cez tisíc dielov narvať do celovečerného filmu. 80%. ()

EDEN13

Nepatří mezi to nejlepší od Tima Burtona... ale film je to vskutku podařený. Postavy jsou vykreslené velmi zajímavě a uvěřitelně. I když je mi líto, že postavy jako Viktorie nebo Caroline nedostaly takový prostor jako ostatní. Obzvlášt u Viktorie se tomu divím, jelikož to zezačátku vypadalo, že bude hlavní postavou....SPOILER: ve výsledku, to ale dává docela smysl, jelikož Viktorie byla pravděpodobně Josephine, takže to vlastně nebyla nová postava, která by potřebovala prostor. I tak jsem, ale čekala, že tam bude postava Viktorie víc jednoznačná a pořád mě to trochu mate... za což nějaký ten bodík ubírám. Johnny Depp si to zase dává, jako ostatně vždy a všude a i ostatní stálý herecky oblíbený ansámbl Burtona je tu využit jako klenot na tom nejdražším náhrdelníku. Zasazení děje do retro doby je zajímavý nápad, kostými i prostředí je zvolené na jedna s hvězdičkou.  Až na scénu se zvratky a několika nevyužitými postavami, nemůžu tedy filmu vůbec nic pohanit. Určitě se k němu zase někdy vrátím. ()

Dedincan

Burton, Elfman, špičkové obsadenie a Amerika 70-tych rokov u mňa tomuto dielku zabezpečujú štyri hviezdy, aj keď len dosť tesné. ()

Sejkorka

Nepřekvapuje mne rozporuplné hodnocení - viz pravý sloupek na této stránce - čili 1 - 4 * . Já dal 3 , 65%a myslím, že to není málo. Splnil jsem si dva základní cíle = další film od mistra Burtona (i když na Karlíka to nemá) a další film s Evičkou G. , i když je spousta lepších, ve kterých hraje. (například tenhleten Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - od Tima Burtona). ()

Czekkie

Rozhodně nejslabší počin Tima Burtona. Celou dobu jsem se nudila, čekala jsem nějaké epické vyvrcholení a vlastně nepřišlo, i když pokus o něj byl. Nebýt božího hereckého obsazení, bylo by to na jednu hvězdičku. Je to plné mých oblíbenců (Burtonových stálic), a to je jediné, co tomu filmu přičtu k dobru. Jo, a nenazývala bych to ani horor, ani komedie. Jsem jednoduše zvyklá na úplně jinou úroveň, když jde o Timovy filmy. Over all 3/10. ()

JimmyBook

S ryzí upřímností můžu prohlásit, že na tomhle filmu nevidím vadu. Děj jako takový, postavy, zobrazení upírů i originální design čarodějnice na konci, hudba, kamera, Johnny a Helena - prostě perfektní a dokonalá definice "timburtonovek". ()

Andrmen221

Myslím, že to bylo pořád nadprůměrné. Ten cast a Johny Depp jako upír, come on... Kostýmy, nálada, jestli něco Timovi jde, tak je to ten ponurý vibe a ten je spot on. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra