Thriller The Ghost Writer z pera mistra historických románů Roberta Harrise přináší napínavý příběh spisovatele, který je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra. Děj začíná nabírat nebezpečné obrátky krátce poté, co na opuštěnou zimní pláž známého amerického letoviska vyplaví moře mrtvolu jeho předchůdce na tomto literárním projektu. Netrvá dlouho a "duch" si uvědomí, že přijetím atraktivní práce učinil strašlivou chybu: ukazuje se, že expremiér je muž, v jehož minulosti se skrývají tajemství, která mají sílu zabíjet. (oficiální text distributora)

jafuska

Politický film, v hlavní roli Ewan Mcgregor, tato role mu prostě sedí skvěle, však on hraje většinou jen v těch dobrých filmech, ale někdy jsem se v tomto filmu ztrácela, bylo to zbytečně dlouhé, ale přesto film měl napětí, politické uvažování, které bych tedy ve filmech nemusela mít, ale budiž, přesto se mě tento film líbil a jak jsem se na něho těšila, nejsem vůbec zklamaná, ()

blacktomas

Thriller z politického prostředí, no to bude asi pěkná nuda, pomyslel by si nejeden filmový fanda. Jenže... Roman Polanski ví jak udržet divákovu pozornost až dokonce. A že se mu to zdařilo. I přes všechna možná žánrová klišé se na film příjemně kouká a čas plyne až příliš rychle. Není v podstatě co vytknout a všechna očekávání , která můžou v souvislosti s tímto žánrem vyvstat byla splněna. ()

DJ Kritik

Film je natočený štýlom 80-tych rokov, kde napätie udržuje postupné odhaľovanie detailov. Veľmi slabý scenár, chabá ba až žiadna akcia, jednoducho film na ktorý sa rýchlo zabúda. Už teraz si nepamätám meno postavy spisovateľa a to som tento film videl minulý týždeň. Vtiahnutie do deja: ** Akcia: * Dramatičnosť: * ()

jprmusic

Byl jsem hodně překvapenej, že Polanski ještě dokáže natočit tak dobrej film. Dost se mi to líbilo, včetně zápletky, jen ten polopatickej konec si mohl režisér odpustit. ()

Slunik

Nuda, nuda a zase nuda. Nudný scénář a nudná režie, žádné napětí, skoro žádné akční scény, žádné emoce (dokonce i sex mezi 2 hlavnimi postavami vyzněl tak divně, že jsem se sama sebe ptala, proč to vůbec dělali?). Líbil se mi konec, vyzněl stejně beznadějně jako celý film, prostě to k té ponuré atmosféře sedlo. ()

Kubi21

Původně jsem chtěl dát o malinko nižší hodnocení, ale přečetl jsem si knihu a ačkoli to bývá dost často naopak, tak tady film jasně nad knihou, která je výborná, vítězí a to díky skvělé hudbě, lépe vygradovanému ději a konci, nádherně ponuré atmosféře a hlavně díky přesným hereckým výkonům pánů Brosnana a McGregora, kterým zdatně sekunduje Olivia Williams a Kim Cattrall. Výborný film podle výborné knížky. ()

Boudyy

Polanski opět nezklamal. Svým výborným režisérským stylem natočil působivý snímek s působivým castingem. Není co dodat. ()

pe3czech

Řekl bych, že Gost Writer nabízí sofistikovaný příběh. Podobný děj jsem ještě neviděl. Že bych byl ale napjatý anebo že by mě film jinak emočně zasáhnul? To se říct nedá. Dal bych ****, jenže zvykám si vysoká hodnocení udělovat jen filmům, které ve mě zanechají stopu. A které bych rád viděl znova. To první se nestalo, druhým si nejsem jistý. ()

MaxForValue

Zbytočne rozťahaný, príliš pomaly gradujúci, anglicky daždivo-chladný thriller, ktorý a čo je najsmutnejšie nedesí. Tam, kde, ako niektorí upozorňujú cítiť Hitchcocka, ja necítim zhola nič. Pierce Brosnan je neviditeľný, Ewan len snaživý a jedine vedľajšie postavy (Olivia Williams a Tom Wilkinson) sú tými, ktoré diváka zaujímajú. Brosnan hrá len druhé husle. V Pianistovi sa napätie dalo krájať v každej minúte, hoci sa nič nedialo, tu i keď sa niečo deje, tak je to podané trochu nezáživne. Scéna automobilovej naháňačky, čo mohla byť krásna exhibícia BMW, vlastne ani nezačne. Napriek tomu tesne 4*, ako politický thriller to najhoršie nie je. ()

optimal

Film s pochmúrnou atmosférou, chladný ako daždivé počasie a neosobný ako modernistická architektúra budov. Dosť nečakané prekvapenie na záver, jeden z filmov bez happy-endu. Potešila ma epizódna rolička Eliho Wallacha, inak výkony hercov príliš nenadchli. ()

Adámo

Nádherná práce s atmosférou, krásné exteriéry i interiér(y) (vila) a jak zde někdo zmínil, film je jak ze staré školy. Jen škoda, že jsem se nekoukal večer, vše by se umocnilo. Příběh je do snímku vložen zajímavě, nicméně Ruth (manželka premiéra) se mi nezdála prakticky od počátku a chvíli po skončení mi byla zápletka zřejmá (To ale není chyba, příběh má s trochou zamyšlení krásně hlavu i patu!!). Raději bych ale director´s cut, řekněme 10-15minut navíc by určitě prospělo a zvláště ke konci by mohlo pomoci dalším hlubším objevům spisovatele. Takže jediná škoda je, že se film převrací z vhodně pomalého začátku a středu do nevhodně rychlého ukončení - ne pocitem, spíše dějem. Herci - skvěle! A ta atmosféra, tu musím zmínit ještě jednou... =) | 09/2012 ()

PAVLIS

Úžasná atmosféra díky temným, dokonale komponovaným obrázkům. A to je asi tak vše, co stojí za řeč. Teda pokud pominu ten moderní dům na pláži, architektonicky přesně podle mého gusta. Do něj bych se z fleku rád nastěhoval:-) ()

Horxus

Atmosféra skvěle depresivní, herci dobří, McGregor ani Brosnan mi pro jednou nevadili, a děj by také ušel, kdyby se z toho Polanski nesnažil udělat 128 minutový film. Stačilo 85 minut. ()

dragosta

Výborný thriller zasazený do prostředí chladně pošmourného ostrova. První půlka se rozjíždí trochu pomaleji, za to po 45. minutě není nouze o pořádné napětí. Děj je chytře vymyšlený, neobsahuje nic, co by bilo do očí (ehm,logiky), takže za mě 4,5*. ()

subic

Muž ve stínu je především šíleně dlouhý a celkem hodně pomalu plynoucí film. Pro mě je značka Polanski pouhý průměr a tento film to utvrzuje, pominu-li jeden geniální úlet Čínská čtvrť (1974). Premiérovy paměti, to je sice zajímavé téma na knihu, ale napsat ji, to zase není tak jednoduché a postupně vyleze na povrch spousta věcí, které by měly spíš zůstat na věky v zapomnění. A kdo na to přijde, bude odstraněn. ()

kubilov

Sterilní prostředí honosného sídla na větrném a co se týče počasí nepříliš výhodném ostrově kdesi v USA, kde dožívá svůj zasloužený exil bývalý velmi oblíbený ministerský předseda Velké Británie, přičemž společnost mu má kromě obvyklého týmu dělat i nový ghostwriter, který bude mít na starosti premiérovy paměti. Polanského motiv ztraceného člověka ve světě kterému nerozumí opět jednou brilantně natočený. ()

MirkaP

Fakt jsem se snažila tomu dát šanci. Opakovaně. Proto si sem píšu tohle hodnocení, abych se už nikdy nesnažila. Téma vypadá nadějně, obsazení ještě víc, ale ten rejža je ňákej divnej. Nic pro mou prostou a přímočarou duši. Malarkey vyjádřil mé pocity lépe než já. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Polanski loví hvězdy

Polanski loví hvězdy

27.09.2010

Je zase na svobodě a chystá nový film. Proč ne? Muž ve stínu je pro mnohé jedním z filmů roku a důkazem, že Roman Polanski je pořád prvotřídní režisér. Drama God Of Carnage je adaptací divadelní hry,… (více)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (více)

Nicolas Cage a mor

Nicolas Cage a mor