Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

Puol

Nostalgia a spomienka na staré časy v socialistickom kine. Nedávno som videl Stardust a Michelle je aj po 20 rokoch stále kočka, no v tejto úlohe je úžasná. Proste jej to v tom fantasy sekne. Svoje charizma tu ukázal aj Rutger Hauer. Ja sa pomaly ešte aj teraz rozplačem, keď im to tak na konci spolu pristane... ()

DHDV

Krásná pohádka, která se už v dnešní době snad nenatočí! Takový film se netočí každý rok. Tohle má u mě kus mého srdce! Atmosféra, kostýmy silný romantický příběh, ano je to šperk mezi pohádkamy. ()

Rokle

Povedená fantasy pohádka, které vévodí ústřední trojice a moc dobře natočená scéna záchrany vlka z praskajícího ledu. ()

char_t

Fantasy příběh, který prostě nemůže urazit. Ale nečekejte žádnou novodobou novozélandskou megalománii - spíš evropský styl: Hrady tu jsou fakt z kamene, meče řinčí a skřety tu taky nenajdete. Skoro jako u Sapkowského. Příjemná jednohubka, snad jen ta hudba nemusela být tak laciná. ()

Hapretor

Toto si nezaslouží víc kvůli té naprosto nemožné hudbě. To snad nemyslej vážně. To snad během natáčení fetovali, či co! Jinak děj a herci ok. Zabavilo, ale hudbou zároveň dokonale zprudilo! ()

MickeyStuma

Pohádkový skvost, který nestárne a který oslovuje další generace. Kletba nad zamilovaným párem v období středověku je trefa do černého. Onen středověk je tu zpracován tak neskutečně realisticky a temně, že mnohdy běhá i mráz po zádech. Ovšem, tvůrci nám tento pocit odlehčili doprovodnou hudbou osmdesátých let a hláškujícím Matthewem Broderickem, což nám to dává jasně najevo, že zase o tak vážný příběh se přeci jen nejedná. Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer předvedli strhující výkon, který vzbuzuje v divákovi až závist, jak hřejivá jejich láska je. Jedná se o dílo, které v divákovi vyvolá hřejivý pocit a pohlazení na duši. Takových je opravdu málo. ()

lemonova

Prekrásna rozprávka so skvelým hereckým obsadením (obzvlášť Matthew Broderick) .. dokonca mi neprekáža ani tá "nepatričná" hudba, naopak, podľa mňa atmosféru príbehu dopĺňa tak akurát. ()

Denny

Středověká legenda o nešťastných milencích oddělených krutou kletbou je působivá a s dobrými hereckými výkony. Zázraky jsou jen v pohádkách,škoda... ()

Ygnor

Povinnost pro lykantropy. Jediné podstatné negum vidím v "nevhodné" hudbě, prostě pompézní rock do romantických balad o zakletých vlcích a spanilých jestřábích ženách nepatří.... Plný počet za nádhernou přírodu, úžasné vězení, Rotgera a Michelle a celkové vyznění filmu . ()

Dárius

Pohádky já měl vždycky rád.Tady se mi líbila ta proměna z člověka na vlka.To napětí-už už se mohli potkat,už sahali po sobě a zase to nevyšlo.Michelle Pfeiffer to tady moc slušelo.Krásná-místama drsná pohádka. ()

Torgal

Veľmi pekný rozprávkový príbeh. Ak by k nemu nehrala mimózna diskofilná hudba a mal bohatšiu výpravu, išiel by som s hodnotením určite vyššie. 6/10 ()

Kingjiri

Asi jeden z těch filmů, který je potřeba vidět co nejblíž k době jeho vzniku. Z první projekce v současný době jsem docela konsternovanej a marně hledám důvody, proč je Jestřábí žena v červenejch číslech. Pohádka (byť se stopovejma prvkama fantasy) sice neni muj šálek čaje, ale víc jsem zklamanej z Donnerovy režie. Chabý triky i výprava (vlastně jenom les nebo interiér), pomalý tempo vyprávění, béčkový zpomalovačky a hudba absolutně nepasující k jednotlivejm scénám se spolehlivě postaraly o nejslabší Donnerův kousek. ()

Kalimero13

Z dětství tajemné vzpomínky na surový středověký polomagický příběh. V dospělosti polonudný/polovtipný počin. Tak si jen říkám, jestli není chyba v tom divákovi. Dokáže ta divácká kritika, která o to více ocení kvalitní obsah, vykompenzovat tady ty zabité zážitky? Nebyl bych vlastně šťastnější, kdybych bez kritiky ujížděl na podobných věcech? ()

Aldamir

Sympaťák Hauer, originální námět, vynikající atmosféra a pětihvězdičková šťabajzna Michelle Pfeiffer...:-) ()

arkie

Skvelý príbeh a dobré obsadenie ("silný muž-vlk" Hauer a "krásna žena-jastrab" Pfeiferová) bohužial totálne zráža tá najhoršia hudba, s akou som mal v poslednej dobe tú česť. Výsledok je priemerná TV inscenácia. Bohužial. ()

haWranka

Tenhle film nemůžu hodnotit, protože jedniný co si pamatuju je, jak Matthew B. utíká (netuším před kým), a pak ta naprosto příííííšerná hudba, která mi naopak uvízla v paměti na věky věků, a která zastínila celej zbytek filmu. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)