Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

ivan_drago

Svižná, vtipná, anglická... komedie s kapkou černýho humoru. A Bill Nighy je famózní... Velmi příjemně strávených 100 minut. ()

SG_ever

Jeden z filmů roku v mých očích. Bill Nighy je zkrátka dokonalý a role mu padla jako ušitá na míru, Emily Blunt je především nesmírně půvabná, ale dokázala i pobavit a Rupert Grint ukazuje, kdo je nejlepším hercem z trojice Harry - Ron - Hermiona. Ideální stopáž, skvělý (a svižný) scénář a vynikající humor. Oddechová komedie pro všechny 8+.(90%) ()

žvanimírek

Netajím se tím, že miluju britskej humor, miluju jejich produkci, jejich všudypřítomnou ironii, sebeironii.....a ta mi byla dopřána ve Wild Target v hojném množství! Já si to náležitě užíval a brečel smíchy. Wild Target je skvělá komedie, která vám na tváři vykreslí nejeden úsměv a to i v případě, že zrovna nepatříte mezi fandy filmovejch hitů z toho ostrova na severo-západě. A je zajímavé vidět Ruperta Grinta trochu jinak než v roli Rona Weasleyho v Harry Potterovi. ()

Mrkvič

Velmi příjemná romance takového "obyčejného" zabijáka. Sice je od začátku do konce dějová linie jasná, ale okolo se děje spousta zábavných a zajímavých věcí. Vedlější postavy nemají chybu a tak mě mrzí, že mi zrovna ta nejdůležitější postava nájemného zabijáka v podání Billa Nighyho moc nesedla. Vtipnější by mi na jeho místě přišel někdo, z koho nebude ta strojenost tak trčet. Jonathan Lynn si tak po Mém sousedovi zabijákovi připisuje další podobný a zase hodně povedený snínek. ()

Jizni Tlapa

Ač Neřízená, skvěle zasahující je tahleta střela, která divákovu mysl udolá úžasným protipólním obsazením (svůdná E.Blunt je opravdu dokonalá), důmyslnou zápletkou a několika vtipnými situacemi. To je však ve výsledku slabý odvárek, protože ústřední prácičku odvede soundtrack,který je perfektním doprovodem při těch několika málo absurdních situacích...na pátou to ale nedám,jelikož scénář byl až moc děravý... ()

Bobik9

Skvělá, pohodová a příjemná anglická komedie. Výborné obsazení ať už Nighy, Bluntová, Bell nebo pro mě velké a příjemné překvapení Grint. Jonathan Lynn pokračoval trošku v trendu Souseda zabijáka a dařilo se to skvěle. Nenucený a nijak extravagantní humor potěší za dlouhého odpoledne. ()

PeterNet

Nevím proč, ale čímsi mi to připomnělo film Klepání na nebeskou bránu. Dlouho jsem se tak nezasmál. Čistých 5 hvězd. ()

Dado

Sympatické trio hlavných hrdinov, niekoľko podarených gagov a atmosféra Britských ostrovov, to všetko je fajn, no snímka inak nič svetoborné neprináša a z mysle nejedného diváka sa hlbšie spomienky na ňu vytratia skôr, než stihnú skončiť záverečné titulky. Slovenský dabing je vcelku vydarený, výraznejšie ho v negatívnom zmysle slova nepoznačila ani absencia Adriána Gulu, dvorného dabéra Ruperta "Rona" Grinta, hlas mu tentoraz prepožičal Roman Ferienčík a s touto úlohou si poradil slušne. (65%) ()

viperDavid

Cocon, teda Coxon je králem černého humoru. Přitelplenej Nighy a paní Bluntová se k sobě hodí jako jed na krysy a kočičí hovno, ale oba to zvládají s uhozeným šarmem. Rupertík je trošku mimo fantastickou trojku, ale i tak boží ()

LadyPupu

"Znám Vás jenom 3 hodiny a už by mi trvalo 3 dny, abych sepsala všechno, co na Vás nenávidím." Docela vtipná Emily Blunt, Billy Mack balící si nábytek do prezervativů, Watson s ohromujícně ohromující bělostnou zubní protézou a Rupert (proč jsi do háje gay?!?)... Já se náramně bavila celou dobu. Je fakt, že ke konci možná tahle komedie zlehka ztrácí dech, ale není to tak hrozný. Za scény, u kterých jsem se smála opravdu nahlas, dávám s čistým svědomím 4*. P.S. Neviděli jste kočku? :-) ()

ywo666

Tak toto sa celkom podarilo. Typicky anglické, suchšie ako vysušené ťavie hovno, ale napriek tomu vtipné, miestami až veľmi vtipné. Bill Nighy je slušný, Emily Blunt zaujímavá a Rupert "Ron" Grint hrá dokonalého debílka. Keď k tomu primiešam a Matina Freemana a jeho parťáka, ktorý sú smiešni už len svojou existenciou vyjde dobrá komédia. A aby toho nebolo málo aj iné postavy ujdú. Uznávam, že tento antidynamický britský štýl nemusí sadnúť každému a k dokonalosti filmu čosi predsa len chýbalo dávam 4* s kľudným srdcom. Nech žije britský humor. Našiel som vo filme asi 5 záberov, ktoré by sa u amerických tvorcov zvrhli na nechutnosti. Briti idú síce bez servítky ale na úrovni. Žiadne grcky, žiadne prdenie... ()

terunka003

Pohodové, britsky suché, příjemné, herecké obsazení × možná trochu zbytečné "věci". To byla příjemná oddechová komedie o zabijácích, náhodných "spolupachatelích" a smrti unikající bláznivé holce. Herecké obsazení pro mě zaručuje jasnou hvězdu navíc. Ke všemu herci byli opravdu senzační. Emilly Blunt, ta to prostě umí. Bill Nighy pro mě v nové vážné roli zabijáka. A Martin Freeman, promiňte mi ten výraz, ale to byl umělozubý ulízaný fašista. V celém filmu nic nepůsobí napjatě, upjatě, přepjatě. Dokonce ani matka na vozíčku nepůsobila dojmem přehnanosti. Film do nepohody i pohody. "Kolik vážíš?" ()

Maki89

mam rad anglicky humor, mam rad Billa Nighyho a slintam nad Emily Blunt... toto nemohlo dopadnut zle... a ani nedopadlo :) Rupert Grint to tam cele pekne chaoticky doplnal, vtipky podarene, zapletka mozno mohla byt o nieco prepracovanejsia, pri anglickych filmoch niesom zvyknuty ze po 20 minutach filmu viem ako to skonci... ale nevadi... aj tak som sa vyborne bavil.... 8/10 ()

noriaki

Wild Target působí jako zjevení. I když byl natočen v Londýně s britským hereckým obsazením, tak svou atmosférou, humorem i dějem evokuje ztřeštěné francouzské komedie ze 70. let. Nejdřív jsem netušil co tímhle kočkopsem režisér myslel, ale zanedlouho jsem to pustil z hlavy. Tahle kombinace, ať už je sebedivnější perfektně funguje a to nejen díky tomu že v hlavní roli úřaduje charismatický Bill Nighy. Victor Maynard v jeho podání je vždy uhlazený anglický gentleman který se sice živí jako nájemný vrah, avšak jinak je veskrze usedlý starý mládenec, bez jakýchkoliv přání či touhy po změně. Ale jen do doby než pozná Rose. Emily Blunt je kouzelná jako vždy a svou postavu rozpustilé, lehkomyslné zlodějky zahrála s takovou přesvědčivostí, že být Viktorem, tak ji vlastnoručně zardousím dřív, než se do ní stihnu zamilovat. On to naštěstí neudělal a určitě svého rozhodnutí nelitoval. Škoda jen že ve druhé půli tempo trochu poleví a kadence vtipů poklesne, protože jinak by to bylo za plný počet. ()

lennyd

Rose (Emily Blunt) dostane skvělý nápad, jak rychle přijít k penězům - pokusí se prodat padělek známého obrazu obchodníkovi s uměním Fergusonovi. Ten podvod odhalí, a pošle na Rose jednoho z nejlepších nájemných zabijáků, Viktora Maynarda (Bill Nighy). Samotná akce se ale nevyvede, a stane se něco, s čím nikdo ze zúčastněných nepočítal - Viktor se do Rose zamiluje, a rozhodne se ji chránit - i před dalšími nájemnými vrahy, které na ně Ferguson posílá... U tohoto filmu jsem se až nečekaně dobře bavil - ať už to bylo samotným scénářem (který sice není nijak ultra originální, ale pár prvků by si našlo), hereckým obsazením - krásná Emily Blunt, ztřeštěný Rupert Grint, ale hlavně anglickým humorem oplývající Bill Nighy (opět jedna z jeho super rolí), samotným zpracováním (řehtal jsem se od prvních minut - "půl peněz předem, půl po akci - neznamená sumu, ale poloviny bankovek" až do samotného konce). Prostě nezbývá mi říct nic jiného než že víc takových filmů, víc, víc... ()

hanagi

Někdy je hrozně důležité kdy (v jakém rozpoložení) a s kým se na daný film díváte! Udělala jsem manželovi filmový večer a výsledkem je jeho nadšení a to, že já navyšuju hodnocení. Za sebe a moc ráda. (Mimochodem, souhlasím s komentářem Oskara.) ()

yeniczek

Britské komedie mám rád, Billa ještě raději:) Směsice dobrých nápadů, trochu černějšího humoru, uječené Emily a Rona Weaslyho, který se doufám uchytí ve filmové produkci na delší dobu a ne jen do doby, až opadne šílenství okolo Potterovek.. Talentu má až až. Martin Freeman tam byl příliš málo, aby vynikl jako záporák a tak konec působí celkem uspěchaně. 7/10 ()

hroubek

Nepamatuji se, že bych si za poslední týdny užil tahle moc nějakou inteligentní komedii. Hned v sympatickém úvodu se nám představy Bill Nighy jako zabiják s krizí, který je neuvěřitelně vtipný. Po té stačí představit jednoduchou zápletku o šikovné kleptomance, která je ještě k tomu krásná a má tvář Emily Blunt, jak podvede velké bosse, který na ní na oplatku pošle zabijáky. K tomu se nějakým záhadným způsobem připlete Rupert Grint a můžeme sledovat kolotoč událostí, které si vystačí z inteligentním humorem. Nadsázka přímo z filmu kape, až když je na plátně Martin Freeman, který v jednom kuse přehrává. Opravdová britská komedie, která se nese s lehkostí sobě vlastní. ()