Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

TeeAge

|| Scenár: Lucinda Coxon | Hudba: Michael Price | Produkcia: Martin Pope, Michel Rose | Distribúcia: Vue Entertainment, Freestyle Releasing | Rozpočet: 8 miliónov $ | Tržby: 3,453,043 $ || To, čo tento film predstavuje, sa nedá nazvať ani demonštrovaním anglického humoru. Je to tak subkategorické, tak špecificky divné, že je to niečo medzi totálnym odpadom a totálnou dokonalosťou. Nemôžem inak. 51% :) ()

genetique

Krásna ukážka toho, že aj klišé sa dá natočiť s nadhľadom a prehľadom. Nighy je dokonalý v každom zábere každého filmu, takže pokaziť to nemohla ani neomylná Emily, no a Rupert Grint myslím zapadne do hereckého priemyslu s prehľadom a na Rona z HP si nikto za pár rokov ani len nespomenie. Everett a Freeman už boli len takým jemným okorenením tohto chutného mixu žánrov, z ktorých najvýraznejším bola akčná komédia. Romantizovaním a dramatizovaním by v podobných prípadoch vznikol v mnohých projektoch poriadny galimatiáš, vo 'Wild Target' ale všetko funguje ako má. Film dokonale zabaví, nenudí a pokiaľ filmy tohto ladenia mi vyšumia z hlavy behom pár dní, tento sa v nej drží poriadne dlho. 85%. ()

LihO

Ľahký britský humor, celkom dobrý scenár, zaujímavé obsadenie. Celkovo príjemné oddychové pozeranie :) Čo sa soundtracku týka, tak s voľbou hudby som bol tiež spokojný. Jediné čo môžem filmu vyčítať je, že mohli vystrihnúť pár scén, miestami to bolo trochu nudné, chýbalo mi tam viac akcie, teda viac boja ako naháňania. Ale inak fakt vydarené ()

Kaka

Rozjančená taškařice se snahou o anglický suchý rukopis, ale výsledek je spíš prapodivným mixem komediálních stylů, protože do svých peprnějších a sušších rivalů má v mnoha ohledech Wild Target dost daleko. Nemá přesně nadefinovaný styl ani filmařskou řeč. Blunt je objev a Nighyho zabiják je přímo lahůdkový. Akce je však nevýrazná (rozpočet pár šlupek) a komediální scénky jsou vtipné jen občas. ()

Radko

Prvá polovica vtipná, potom to začína viaznuť, pretože všetko sa nesie na príliš rovnakej vlne. Jednoducho - aj v humore je potrebné vedieť byť variabilný, pretože je to potom "šecko na jedno brdo". Nehovoriac o tom, čo naštvalo ozaj moc - robiť si srandu z utrpenia zvierat - tu konkrétne mačky - na úkor úžasne kreatívnych dospelákov či detí, to naozaj žiadna veľká zábava nie je. To je obyčajná trapošina. Takže vo výsledku za dve hviezdy. ()

viperblade

Když jsem včera viděl poprvé trailer na tento film, tak jsem se dost slušně pobavil a navíc jsem si uvědomil, že britskou komedii jsem neviděl už strašně dlouho. Proto jsem si to vynahradil dnes a nemůžu si stěžovat. Tohle je především pohodový film. Nesnaží se být přehnaně vtipný, ale ani nějak extra nad věcí - ty suché fóry zde opravdu fungují a jsou naprosto přirozené. Zkrátka přesně tak, jak to mám rád. A k tomu to obsazení! Billa Nighyho mám dost rád a v tomto filmu (opět) dokazuje, že žádná role mu není cizí. S Emily Blunt mám "malý" problém - čím víc ji vidím, tím víc se do ní zamilovávám… a to jsem s ní zatím viděl tři filmy… Rupert Grint mě docela překvapil, vypadá to, že po Potterovské sérii by neměl zapadnout no a Martin "mám bělejší zuby než obvykle" Freeman byl správně úlisný. Ačkoliv to místy trochu ztrácelo dech, byl bych sám proti sobě, kdybych tu nedal plný počet, protože jak říkám - tohle je krásně britský a pohodový snímek o jednom nájemném vrahovi, kterému se jedna zakázka "tak trochu" vymkne z ruky. 90 %. ()

castor

Tahle střela neztrácí tempo a šlape si to britským humorem po celou svou délku bez většího zaváhání. Tuhle černohumornou taškařici totiž drží v nadprůměru hlavně výborně napsané dialogy, skvělý komediální timing a také duo Bill Nighy a půvabná Emily Blunt. Rezervovaný milovník burgundských vín a plastových pytlů je tak trochu nájemný zabiják, ztřeštěná volnomyšlenkářská podvodnice zase udělátko na maléry, které, no.. nelze si nezamilovat. Spolu tvoří dvojici, která proplouvá dějem s neuvěřitelnou lehkostí a vedle zaoceánských slaboduchých taškařic vypadá (vlastně je) jako vybroušený klenot. Velkou pečlivost si tvůrci dali i s výběrem prakticky všech vedlejších rolí (matka na kolečkovém křesle, většina padouchů), skoro sedmdesátiletý Jonathan Lynn stojící třeba za sympatickou komedií Můj bratranec Vinny válí jako „kdysi“. Škoda jen slabších závěrečných minut.. ()

*CARNIFEX*

Absolútne som nevedel do čoho idem no presto všetko som tušil, že nebudem sklamaný! Tieto anglické komédie mám proste rád. Ich suchý humor bez nadávok a vynucovania si tak pozornosti mi totálne imponuje. Všetci traja hlavný hrdinovia k sebe pasujú ako riť na šerbeľ. Odporúčam sledovať v angličtine. To ich žužlanie slov to je proste paráda. Najviac sa mi páčil mladý Rupert Grint ktorý má opäť úlohu tak trochu spomaleného mladíka, ktorému to veľmi nemyslí. Nakoniec už sme si nato zvykli v ságe Harryho Pottera a sedí mu to ako uliate. Načo hrať múdreho keď menej je niekedy viac. ()

kulyk

Jak senilnějící suchoprd a cigánka ke štěstí přišli. V čemž jim silně dopomohl jeden z Potrratů, znalci si doplní jméno. Naštěstí vše zachraňuje oelektromotorizovaná babička s koltem proklatě nízko. Díky častému vtipnému zmrtvování rozličných figur se děj nevleče, chvílemi je k pousmání a ta Bluntka se až na její vyvalený očiska dá sledovat téměř se zalíbením. Konečně taky chápu, proč se mě kotrmelíny ptají, kolik vážím....já vůl se urážel a zmeškal tak řadu reprodukčních možností. ()

JANARYBA

Odvolávám, že Bill Nighy je jen šašek, co neumí hrát. Nepamatuji se, kdy jsem viděla naposledy něco tak vtipně akčního - anglický humor (když si dělají legraci sami ze sebe) stejně nemá konkurenci. ()

Davies182

Hvězdu přihazuju za to, že mě to (nečekaně) fakt bavilo, a všechny komediální scénky byly výborné. A za oči Emily Blunt. Herectví Nighye zmínili jiní... ()

gogo76

Billy Nighy si to určite užíval, v podobných úlohách ho často nevidieť. E. Blunt má čosi do seba a kámoš "Harryho Pottera" sa popri hviezdnej dvojici nestratil. Dokopy nič svetoborné, ale trochu pobaviť a uvoľniť určite dokáže, preto celkom spokojnosť. Ja som sa bavil. Vážim 90kg, ale za mnou Emily Blunt na Slovensko nepríde...60%. ()

Xmilden

Hodně příjemná anglická komedie. Je znát, že Angličani jsou v tomhle odhlečování žánrů jako ryby ve vodě. Samozřejmě že herecké vyjádření lišáka Billa nemohlo dopadnout ani špatně. Emily Blunt nezůstala nic dlužna svému půvabu a tak výsledkem je příjemných 90 minut, které nemohou nudit. ()

sepp

Tak někde okolo 3,5*, ale spíše se kloním k nižšímu hodnocení tří hvězd. Některé scény jsou fakt povedené a celé to neuvěřitelně táhne Emily. Jinak je to ale v podstatě film k zapomnění. ()

cheyene

Příjemná oddechovka s půvabnou Emily Blunt v roli, která ji dobře padla na tělo, tradičně skvělým Billem Nighy a řadou zdařilých scén. Námět sám o sobě není nikterak inovativní, ale to vůbec nevadí. Scéna s nosičem a Victorem sledujícím vše z protější střechy neměla chybu podobně jako jízda v červeném mini nebo odkaz na Psycho. :) Příjemných scén ve filmu najdeme hodně a výsledný dojem je u mě na sympatické 4*. ()

LiVentura

Velmi suchá komedie o krásné nepředvídatelnosti života-citů i v tak strašlivém chladném povolání, jakým je profesionální zabiják.. :-) ()

nunka

Film jednorázového použitia s totálne suchým anglickým humorom, milou Emily Blunt a komickým Billom Nighym. Wild Target nesie v sebe náboj francúzskych filmov zo 70 až 80tych rokov a kľudne by si v ňom mohol zahrať aj Louise de Funés, keby bol ešte medzi nami. Viac tvorivej invencie by rozhodne neuškodilo. ()

Fiftis

Veľmi príjemné filmové pohladenie, ktoré sa nesie v duchu ľahkej komédie. Nečakajte výbuchy smiechu, ale skôr úsmevy nad situáciami ktoré uvidíte. Filmu dodáva šmrnc hlavná ženská rola, ktorej sa zhostila Emily Blunt a myslím, že ju zahrala na jednotku. Každé slovo aj pohyb prináša s takou milou ľahkosťou a nadhľadom. Pochváliť musím tiež jej kostýmy. Potešilo ma aj obsadenie Ruperta Grinta, známeho z Harryho Pottera. Veľmi dobrý film. Neopozeraný, s hviezdnym obsadením a vtipnými momentami. Občas sa síce človek musí preniesť cez to, čo nie je úplne označené "kóšer", ale vo výsledku je to celkom roztomilá prehliadka. ()

Shakers

Film plynie ako neriadená strela a dobre sa na to pozerá a aj na ňu (Emily Blunt), ale že by som sa zrovna extra bavil to tiež nemôžem povedať. Slušné herecké obsadenie, ktoré nenudí, no na druhú stranu, ani nijak extra nezabaví. 70% - 3* ()