Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

Kudly4

Ale jo, tak nějak to celé dohromady pasuje. První polovina nebyla tolik záživná, za to ta druhá, to celé dohnala. Rupertova role se mi dost líbila =) Dobrá Komedie. ()

boshke

Škoda, že toho Freemana nebylo více, ale jinak perfektní ztřeštěná oddychovka se sexy Blunt a skvělými Nighym a Grintem... 100% ()

dex2man

Může si akční komedie dovolit styl a jistou "noblesu",namísto laciných gagů a fekálního humoru?Wild target je důkazem že může.Stačí k tomu chytrý britský humor,povedená dějová zápletka,která vykouzlí nějakou tu akci a správně kontrastní hlavní postavy a o zábavu je postaráno... ()

swamp

Já se vážně skvěle bavil. Povedený britský humor. Dokonale zásadový nájemný vrah Bill Nighy, sexy (i když občas na facku) Emily Blunt a poťouchlý Rupert Grint utíkají před jiným (horším:)) nájemný vrahem v podání nechutně se zubícího Martina Freemana. Opravdu jedna z nejlepších komedií uplynulého roku, škoda jen, že u nás neběžela v kinech. ()

predators

Po dlouhé době tu mám lehkou kriminální zápletku, s mně výjimečně vhodně zvoleným britským humorem. Samozřejmě, velký podíl na tom nese ústřední trojice...a to mi ze začátku "Ron" moc nesedl. Nebo spíše jsem tápal po jeho roličce. Ale nakonec i on podal po bocích E. Blunt a B. Nigthyho slušný výkon a já si mohl směle pobrukovat, jak rychle to uteklo. No, být nájemným vrahem může být někdy prdel, jako je tomu v tomto případě! 73% ()

nascendi

Krimikomédia, ktorá ma takmer ničím nezaujala. Mal som dojem, že vidím nejakú odrodu Johnnyho Englisha. Billy Nighy je asi slávny herec, zatiaľ som nepochopil prečo. Emily Blunt som videl po prvý krát. Je pekná, ale to je asi tak všetko. A ten tretí, to bol vyložene trápny typ, ktorý ma rozčuľoval. Ani som to nedokázal dopozerať. Tento film nemuseli nakrútiť a nič by sa nestalo. ()

cukorek

V týchto akčných komédiách je ozaj sa ťažké presadiť a to ešte, keď tam nemáte žiadne zvučné meno dobrého komika. Jonathan Lynn tentokrát zapracoval a po podarenej historke Môj sused zabijak vytvoril na pohľad jednoduchú, ale vtipnú idylku o nájomnom vrahovi," ktorý sa zamotal na vlastných šnúrkach svojich rozviazaných topánok ". Jednoducho tento veterný mlyn mal ten správny vietor, ktorý roztočil koleso zábavy (polovica pred a polovica potom a lepenie peniazi páskou, papagáj zapichnutý ihlicou a samozrejme matka s brokovnicou). Taktiež Rupert Grint sa vytrhol zo siete zvanej Harry Potter a touto hoci len vedľajšou úlohou u mňa zabodoval podstatne viac.70% ()

Bachy

Nenaštvalo, neurazilo, ale ani nikterak nenadchlo. Nighy dokáže zvednout film o mnoho hvězdiček vzhůru. Ale stejně si Wild Target budu pamatovat pouze jako ten film, u kterého se můj notebook poprvé napil vína. ()

eLeR

Nenuť mně, abych tě napřed zabil a pak se ptal ... niekedy výborné hlášky a celkovo sa človek nenudil. Štvrtú hviezdu dávam za vedúce trio - elegantný a uhľadený Nighy, dobre vyzerajúci naivný Grint a očarujúca Blunt (bola tu naozaj skvelá a parádne oblečená) a ešte za to červené autíčko. ()

iamek

Emily Blunt je prostě nádherná. Jen díky její kráse a hereckému obsazení mě snímek docela bavil. Jen škoda, že nebyl využit potenciál trošku více. Námět vypadal luxusně. Rupert Grint v roli žáka zabijáka byl úžasný a doufám, že jeho kariéra půjde stále nahoru. Jen škoda, že film nebyl až do konce tak akční jako na začátku. ()

MiiRA

Delší dobu jsem to měl ve frontě a né a né si to pustit, až jsem se přemluvil nakonec a velice příjemné překvapení. Nebylo místo, že bych se nudil nebo ztratil zájem. Velice povedené a navíc "šmrncovní Emily Blunt" ()

klerik

Občas vtipné, občas britsky šmrncovné, občas sexi... Ale scenár je trochu odfláknutý, hlavne v druhej polovici. Bill Nighy patrí k tým zaujímavejším filmovým zabijakom, ale tento film je miestami príliš ľahučký... ()

Chrustyn

Film s výborným nápadem a skvělými herci, kterému bohužel chybí pevnější a svéráznější režie. Z filmu přímo sálá o kolik mohl být lepší v rukách zkušenějšího tvůrce. Takhle zbývá jen hodně zdařilá černá komedie o svérázné partičce (zabiják před důchodem jeho nevyřízený kontrakt a mladík, který se k nim náhodou připletl) na útěku před drsnými ale nešikovnými gangstery. Nechybí pár povedených scén a herci (převážně Bill Nighy) si role vyloženě užívají. Jen to mohlo být o tolik lepší. ()

heyda

Solidní akční komedie s bláznivým Billem, zhuleným Rupertem a nadrženou Emily. Tento film rozhodně pobaví, ale že by něčím překvapil či dokonce uchvátil? To bohužel né. 60% ()

mat.ilda

Nedbale plynoucí zabijácká romantika s dýchavičným spádem, u kterého je nutno vynaložit zvýšené úsilí a dozabavit se podrobnějším zkoumáním - k mému povyražení posloužily vystylované úlety uvolněné Emily Blunt, ksichty Billa Nighyho, speedové okružní jízdy Londýnem a synchronizování opožděných titulků... a dovolím si tvrdit, že mně nic, co by mohlo změnit mé hodnocení, neuniklo... ()

Flakotaso

Nic zvláštního, jenom lehce nadprůměrná komedie, jejíž vyznění značně vylepšuje Bill Nighy a Rupert Grint. Emily Blunt nemám rád. Bohužel film obsahuje tolik klišé, až to není hezké. Škoda, dalo se toho vyvarovat. ()

evulienka3

Vtipná a nápaditá romantika, tak takéto filmy fakt môžem! A ako bonus, o ktorom som vopred ani netušila Martin Freeman...no proste skvelý filmík. A ten záver "Where is the cat ?" fakt výborné :-))) ()

rollman1

Skvělá komedie s nádhernou Emily, kterou bych rád uvítal večer u sebe doma, Ronem vlezlým, který zde hraje neskutečné nemehlo a hlavním hrdinou, který mi přišel zajímavý i vtipný. Zápletka normální, ale výborně zpracovaná. Já jsem spokojen. ()