Kuky se vrací

Kooky

Dobrodružný / Rodinný / Loutkový

Česko, 2010, 93 min

Docela mě mrzí, že se většina lidí rozplývá nad Kukyho originalitou, hravostí a nádhernou dětskostí, a přitom nemají ani ponětí o Bartově o rok starším filmu Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny. Ten přitom má všechno, co má i Kuky, ale zdá se mi mnohem originálnější. No ale zpátky k růžov... Pardon... Červenému plyšákovi a jeho lesní štrapáci. Je to moc hezký film, ano. Originální, s půvabnými loutkami, pěknou kamerou, hudbou a dobře vybranými dabéry (jen Macháček s Liškou trochu rozčilovali). I tak jsem mu ovšem dal tři hvězdy, protože se mi zdál příliš dlouhý, v závěru - ačkoliv "akčním" - bez napětí, a skoro nudný. Celkově to tedy dobré bylo, ale nijak zvlášť nelituji, že jsem medvěda nezastihl v kině. Doma a na DVD mu to slušelo tak akorát.(10.8.2011)

• RHK

Kuky stojí na plyšových nohách, proč se ten film raději nejmenuje Nuda v lese? Je bohužel znát, že scénáristou tentokrát není Zdeněk Svěrák. Asi jediný snímek mého oblíbeného Jana Svěráka, ke kterému se už nechci vracet. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ePelcaQOEaE(31.12.2013)

Křišťálový glóbus - výběr, Český Lev 3 : Střih, Hudba, Zvuk + 4 nominace: Nejlepší film, Režie, Kamera, Výprava + Plakát(11.7.2010)

Tento film mě bavil svou fantazií a nekomerčním zpracováním. Líbila se mi hudba a děj celkově. Akorát si myslím, že je to film pro větší děti, pro ty menší to bude trochu složitější a taky ten konec kdy umře Kaiser v roli bezdomovce není pro dětské očičko. Nakonec se pan Svěrák nechal stejně slyšet, že film pro děti původně natočen vůbec nebyl. Určitě doporučuji, protože filmy z dílny obou Svěráků stojí vždy za shlédnutí.(4.8.2011)

Rozhodně (lehký) nadprůměr a zase něco trochu jiného, co dokáže oslovit diváky napříč generacemi. Žádnou ale bohužel pořádně!! Vadil mi ne úplně svěží příběh a překvapivě i hlas Zdeňka Svěráka, který text víc předčítá, než prožívá..(12.1.2012)

• - Za originálním výtvarným ztvárněním filmu stojí Jakub Dvorský, tvůrce her „Machinarium“ a série „Samorost“. (Saur.us)

• - Některé scény vyžadovaly vedení loutek z podzemí, a to až deseti lidmi. (hippyman)

• - Na grafickém vymazávání drátků od loutek pracovalo 100 lidí. (Milan25)