Kuky se vrací

Kooky

Dobrodružný / Rodinný / Loutkový

Česko, 2010, 93 min

Zatím jsem neviděl nic podobného a klobouk dolů před panem kameramanem :-) 80% [FNR 2010].(10.8.2010)

"Čím hlubší les, tím horší vztahy!" To je pravda. Já už si tedy pořádně nepamatuju, jaké to je být dítětem, takže růžový mazel Kuky musel stranou a ovace ode mne sklízí věčně poučující kapitán von Hergot, podpořený hlasy Anušky a Vidličky, díky kterým se mi tento pokus o lesní puč jevil poměrně snadno stravitelným.(16.3.2016)

Na pohádku příliš nostalgické, ale dokonale propracované, opravdové a místy i zábavné. Většinu postaviček si divák může i zamilovat.(10.7.2010)

• - Režisér zpočátku počítal pouze s úzkým šestičlenným štábem věrných spolupracovníků, ve finále se na natáčení podílel tým šedesáti lidí. (POMO)

• - Na konečný scénář měla vliv i Svěrákova hra s plyšáky, pomocí které zkoušel na svém synovy různé dějové situace. (Olík)

• - Režisérova matka Božena Svěráková mu opravovala pravopisné chyby ve scénáři. (hippyman)