raimi

Po Vratných lahvích jsem se obával, že Jan Svěrák zapadne do zajetých kolejí nudného "hezkého českého" standardu, jako se to podařilo Hřebejkovi. Naštěstí opět dokázal, že je nejenom dobrý filmař, ale i věčný hračička, a zahrnuje nás spoustou fantastických nápadů. Kuky je na tuzemské zaprděné poměry, výborný počin. V tom moři (no, spíš rybníčku) balastu, který u nás vzniká, je to "jiný" film. Obsahuje spoustu filmařsky úžasných scén (blouznění malého Ondry, honičky mrňavých bugin, Kukyho probuzení na skládce a útěk z ní...), a má spontánnosti na rozdávání. Jen by mu prospělo zkrácení, a lepší scénář, chvílema to byla nuda a ten konec byl podivnej. I ty hlášky byly někdy trapný. Kuky má svý chyby, ale nahrazuje to ryzí nadšenou filmařinou, takže vše budiž odpuštěno... ()

blackrain

Jako malá jsem měla taky svou oblíbenou hračku, nejvěrnějšího kamaráda, kterého jsem nadevšechno na světě milovala. Nikdy mě totiž neopouštěl a byl neustále semnou, jakmile rodiče zavřeli večer dveře od dětského pokoje. Jednou jsem plyšáka zapomněla doma, když jsem jeli na chatu. Pak nastalo peklo na zemi, protože jsem málem dostala amok. Tátovi nezbývala nic jiného než se pro hračku vydat domů. Plyšáka mám schovaného do dnes. Sice už je chudinka na všech možných místech zašívaný a ošoupaný, ale je to pořád ten starý nejvěrnější kamarád z dětství. No, tak už jsem zase sentimentální. Musím říct, že se Svěrákům povedl hodně originální dětský příběh, vlastně nejen dětský. ()

gogos

Ze začátku nic moc, loutky mě nebraly, dabing mi přišel divnej... ale po nějakých 20 minutách, kdy se konečně něco začlo dít mě Kuky uplně polapil. Nejen zpracování, ale vynikajícím příběhem a perfektní bezprostředností, kterou nám Jan Svěrák poskytuje. Kuky je povedené a vypiplané dobrodružství pro dospělé, kterému se musí dát šanci. A za ní vás pak boahtě odmění... ()

kaylin

Otec a syn Svěrákové rozhodně ukázali, že jim spolupráce květe v podstatě v jakémkoli případě. Překvapilo to hlavně proto, že je "Kuky se vrací" loutkový film, navíc s tak podivnými postavami. Je to originální, zajímavé, nové, svěže akční v některých momentech, ale stále pohádkové. Zděnek svěrák potvrdil, že jeho hlas je zajímavý i pro dabing, i když jsem si musel na hlasy některých herců trochu zvykat. Nakonec ale film, který se rozhodně ve Svěrákově (je jedno kterého) filmografii neztratí. ()

Kaluž

Nebýt těch živých herců a podivně naroubované zápletky, šel bych výše. Ale přesto se těším, až to jednou ten hajzlík Anuška Kukymu nandá v pokračování s názvem Anuška vrací úder. ()

type_B

Chcu toho plyšáka... jestli máte a dáte, pište do počty... Tolik k mému návratu (nebo snad pouze objevenému sklonu k silné infantilitě?) do dětství, jenž se odehrál 17.5. .. a trvá. :) ()

Easykk

Moc krásná pohádka, ale asi pro trošku odrostlejší děti, takže jsem rád, že už jsem odrostl a celé jsem to nakrásno prožil, proutíkal, prosmál a probál. Postavičky mi přirostly nevídaně k srdci a zvlášť hajzlík Anuška ala Macháček byl vynikající :) Takže na závěr mám pro Vás malou radu - Nepijte stojatou vodu, pijte vodu z proudu!!!! ;) ()

veronikav

Bez hodnocení . Málokdy, ale stane se .... Film který jsem po 20ti minutách vypla , protože mě ukrutně nebavil a nějak jsem se do něj nemohla dostat (většinou jsem aspoň zvědavá co bude a jestli se nebude dít něco zajímavého :-)) Třeba se najde lepší nálada a zkusím to znovu :-) ()

YURAyura

5/10 Bal jsem se, ale nastesti to nedopadlo jak jsem cekal. Nejmladsi Sverac je sice audialne otresny a jestli bude podobnym zpusobem vylepsovat dalsi filmy svych predku, tak to potes koste. Animace byla super - nejlepsi teda auticka ;]] Hlasy dobre - obzvlast Ctvrtnicek si to uzil, Liska zase "hral" toho sveho mentalniho typana a treba Vetcheho jsem si precetl az na titulkach - tak me zmatl. A nedalo mi to hloubat nad tim, pro jakeho koncoveho divaka je to vlastne urceno... ()

PogoJoe

Hodinu jsem se díval, hodinu se nudil, pak to již nevydržel, vypnul a smutnil... K čemu hezké audio-vizuální zpracování, když to hlavní - příběh, dialogy, emoce, zábava, tah na branku, nálada či atmosféra snímku nestojí za nic. Když už film nedodívám, protože mě vůbec nezajímá, co bude dál a vím, že by to byla další ztráta času, to už film musí být opravdu děsný. Že se vám zdají moje slova příliš silná? Já se silně nudil. Kuky není sympatický, vtipný ani vážný, zkrátka je to podle mě zbytečná věc. ()

togaf

Pro děti ideální film. Pro dospělé už méně. Výborné bylo Kukyho dobrodružství v lese - duo Svěrák st. a Svěrák nejml. bylo hlasově tak příjemné, že jsem jim odpustila viditělně výchovné pasáže. Vizuálně není také co kritizovat. Taková spousta nápadů a vychytávek se jen tak nevidí. Slabší už byla linie astmatického Ondry, ale i ta se nakonci vylepšila setkáním s bezdomovci. ()

FilmFan24

Film plný krásné poetiky a svižné akce kterému ale ubližuje dabing jdoucí tak nějak mimo obraz a zvukové efekty. Nevím jak ostatním, ale mě připadaly dialogy animovaných scén strašně studiové bez té atmosféry, která měla vyzařovat z plátna! ()

runner85

Parádne zvládnutá myšlienka filmu a to prepojenie dvoch svetov mi spôsobovalo úsmev na tvári, navyše videl som to v letnom kine kde veľa možno spravila aj atmosféra, pečené klobásky, lokše, vínko ... no proste ten deň / noc / bola úžasná ... ()

halogenka

Kuky se vrací je vizuálně originální (pokud za původce výtvarného zpracování budeme brát Frantu Skálu), konzistentní, srandovní a výborně namluvený film (Ondra mě štval jen jako Ondra, jako Kuky mi nevadil), oproti Wall-Emu vůbec netlačí na tolik moderní ekologickou pilu, nápad se sněžením byl skvělý a vůbec, zase jsem měla pocit, že mě někdo jako malé děcko vzal do kina a já jsem se jako to malé děcko smála, řvala, divila se a byla napnutá jak krátké kšandy. Jen ten konec s Kaiserem byl nadbytečný. ()

Toj

Jan Svěrák stvořil originální pestrý svět.. Možná by mi vizuální ztvárnění sedlo lépe pokud by bylo zpracováno spíše Švankmajerovskou trhavou animací, takhle jsem cítil ohromný potenciál, krásnou schopnost imaginace, hru s obrazem, ale občas to působilo až sterilně, jako by ta přehnaná hladkost pohybu, houpavavá loutkovitost sebrala něco z duše filmu... Jinak by mě velmi zajímalo jak film chápou malé děti, je tam mnoho dospělých narážek od politiky až po sex, ale hlavně ty dvě prolínající se příběhové roviny jsou velmi složitě propojené (alespon se mi to tak zdálo).. Každopádně já jsem byl spokojen... ()

corona

Kuky je naozaj roztomilý, osud chorého chlapčeka dojímavý, mravné ponaučenie tiež nechýbalo, len som od Svěrákovcov čakala možno trocha viac. ()

Dont

Oceňuji originalitu a zajímavý výtvarný nápad. Zdeněk Svěrák má velmi sofistikovaný mluvený projev, tady ho mohl naplno využít, povedlo se i obsazení dalších postaviček (např. Jiří Macháček, Pavel Liška, Petr Čtvrtníček). Co mi chybělo, byly emoce. Za celý film jsem nepocítil vůbec žádné, naopak chvílemi se dostavila nuda. Závěrečná scénka s bezdomovcem mi neseděla k předchozímu průběhu a ladění snímku. Nevím, jestli to může být pro děti zábava, i když jistý výchovný apel tomu neberu. ()