oveckaoa

No nevím mě to tak úžasné nepřišlo zajímavé možná jo ale úžasně ani náhodou. K filmu zatímco konkurence ve světě nasazuje animaci tak u nás v Čr jsou zaostalí a nasazují jen loutky :-) celkově film není špatný až na totálně nudný konec (přišlo my jakoby by režisér to chtěl nečím zaplnit) . navíc konec je úplně out potká jakési týpka ten mu řekne že je Kapitán tak mu dá Kokiho následuje prostřih na to jak se Koki dostal z skládky a že se o sebe dokáže postarat úplně originální nic horšího ani vymyslet nešlo čímž se děj celého filmu stává zbytečným. P.s. nepřekvapuje mě že je film v červených barvách někteří lidé v Čr slyší jméno Svěrák a už se udělají a porovnání filmu s Toy Storym (jakýmkoliv) je asi takové porovnání jako byste porovnávaly film Kameňák (jakýkoliv) s Bláznivou Střelou (jakoukoliv). Nebyt konce dal bych 4 ale konec to kurví takže 3 navíc některé dialogy zavání stupiditou viz třeba někteří lidé mají domov a někteří ne třeba takový bezdomovci to je dialog jak poďme domů :-) ()

Javad

Pekná práca s bábkami, miniatúrami, kamerou, detailmi, živými zvieratami a hlavne prírodou. Vycibrený vizuál zatieni tak trochu pokulhávajíci príbeh, v prípade KUKYHO to ale nie je veľký nedostatok, lebo je to celé tak milo a krásne natočené, že pod 4* určite nemôžem ísť. ()

tomxxx

Kuky je film hlavně pro děti. Každou chvíli zazní nějaká poučná informace, jak se máme chovat v lese, k přírodě a zvířatům. Mně to zvlášť nevadilo a líbilo se mi zpracování. Tvůrci si dost vyhráli s rozpohybováním Kukyho a dopadlo to lépe, než čistá počítačová animace. ()

venison

Pohádka, kterou bych s chutí pustila svým dětem (kdybych nějaké měla) :-D Zábava i skvělé loutky v příběhu o malých velkých hrdinech z mechu a kapradí :-) Trošku mě ke konci nudily honičky v roztodivných autech, ale kvalitu vyvážil nejenom obraz (les, zvířátka, loutky, fantazie), ale i zvuk (výborný Svěrák a Macháček) :-))) ()

Hnedoocko

Moc se mi líbí velmi bujná fantazie pana Svěráka. Vzhled postaviček mě rozesmál, děj byl kouzelný a překvapivě jsem u tohoto filmu udržela pozornost od začátku až do konce. Není nad to, když někdo vymyslí zase něco nového a stojí to za to. ()

honz

Svěrákovská poetika v kombinovaném hraném a loutkovém filmu o dobrodružství odloženého plyšového "mazlíka", která prožívá na cestě domů. Úžasný nápad a výtvarná invence. ()

T-pack

Kuky je moc zajímavý film, na kterém mi snad vadila... no, ne, že by vadila, ale přišla mi nepřirozená ta interakce Zdeňka a Ondry Svěráků. To je trochu problém, protože oni tam spolu mluví celý film, že jo, a to mi nesedlo. Jinak je ale film hrozně krásný, prvních pár minut filmu a už jsem si říkal, že něco tak vyloženě hezkého na pohled jsem z české produkce už dlouho neviděl. A čím více scén, čím více postav do děje vstoupilo, čím více prolínaček z lesa a bytu, tím vizuálně úchvatnější podívaná. Příběhově strašně milé a místy sakra temné, takže se na to kouká hodně dobře. Má to všechny propriety světového filmu, po technické stránce je už taky sakra blízko, od koho jiného, než od Svěráků, však takový malý poklad čekat, že. Chybělo fakt málo a tenhle film se dotkl hvězd... tedy pěti hvězd v mém hodnocení :) ()

geklon

kuky se vrací aneb jak klucí Svěrákojc, z malé usoplené růžové ponožky vytesali do neopracovaného kusu žuly, českého akčně dobrodružného hrdého a kopyraidu nehmotného Indijána džonse.cz............dětmi nepochopen,jejich rodiči ignorován....potažmo prarodiči zatracen.....významná kukačka českého kinematograSCI-FIcké hnízda, které dlouho čekalo na duchaplnou parazit párty.....za mě plnej.... ()

tere.z

Svěží, roztomilé, vtipné, nedětinské, originální a příjemně zvláštní. Takhle by měy vypadat filmy "pro děti". Navíc je "Kolja v lese" Kuky paradoxně sympatická změna ze zavedených kolejí Svěrakových filmů. ()

Tomatáš

Nemyslím si, že děti ten film plně pobírají..nemyslím, že také dospělí ten film plně pobírají..;)Každý si v Kukym najde zřejmě své a tak je to správně. Také z respektu a nekonečnému obdivu k značce "made in Svěrák" dávám 4*. ()

sskrblik

To co mi pan Svěrák naservíroval pod nos v tomto snímku mě naprosto odrovnalo. Na filmové noci jsem zůstal už od začátku v úžasu a tenhle pocit mě vydržel až do konce filmu a nejenom mě, celé kino zíralo s úsměvem na tváři i v srdci. Kuky je až po uši nabitá pohádka plná hlášek, originality, lidskosti a stylového zpracování. Každý zaujatější divák hned od začátku dostane to co si od filmu slibuje, a to lesní svět Kukyho a říše loutek. Naštěstí (ve prospěch filmu) je poměr mezi Kukyho světem v lese a realitou tak 90 na 10 procent. Co se týče obrazového zpracování, musím do nebes vychváliti dokonalou kameru a tvorbu scén (přechod na zimní prostředí s překrásnými záběry, výborné zpracování "ošklivých" loutek, stylová vozítka bytostí z lesa, makro záběry přírody, záběry zvířátek v lese a spousta dalších milých překvapení). Dále nesmím opomenout perfektní dabing, zejména - Zdeněk Svěrak, Jiří Macháček, Pavel Liška a Petr Čtrvtníček. Jasně, ono se mě to taky ze začáku nelíbilo, že postavy skoro neotvírají pusu, přitom jak mluví, ale za 10 minut si na to zvyknete a už si jen přejete ať nepřestávají povídat. Našly by se i výhrady, třeba k herečce Novákové Fuitové, která mě vysloveně celou dobu, co zde vystupovala, iritovala. Mít takovu matku, tak se hodím mašli :). Teď vážně - byla hrozná. Nicméně to jsou jenom drobné kazy, které mi můj výsledný dojem rozhodně nezhoršily. V Kukym jsem si našel i hlubší podtexty, alegorie a nejrůznější metafory. Hudba byla taky parádní a doprovázela tak kouzelnou atmosféru Kukyho lesní říše... EDIT PO 2. SHLÉDNUTÍ : Bohužel opadla euforie z kina a já ve filmu více odhaloval chyby, které zcela jistě má. Spíše jsem obdivoval vizuální a audio zpracování. Na druhý dojem by to bylo za 4 hvězdičky... ()

Saku

Na Svěráka mě to přislo takové slabší, nápad a zpracovaní výborné (i když samotné animaci by se dalo také trochu vytknout), ale samotný příběh byl na můj vkus až moc akční a jednotvárný, čekal sem víc lesní, poklidnou atmosféru. ()

ravalah

Vime doufam vsichni, ze halire delaji talire. Vime doufam vsichni, ze uspesne filmy si na sebe vydelaji a s trochou stesti vydelaji jeste na nejake projekty v budoucnosti. A jsem rad, ze Kuky si na sebe vydela. I kdyz 6lete dite uplne nepochopi o co ve filmu bezi, cehoz jsem byl svedkem, my dospeli jsme se skvele bavili i s ditetem. Sveraci to proste umi a jsem rad, ze aspon nekdo v republice dela dobre filmy. Meli bysme je chvalit, dodavat jim silu do dalsich del, ktera nas budou bavit dalsi dlouha leta. At si mele kdo chce co chce o "nekvalitnim" dabingu, ja tento cesky skvost radim k tem nejlepsim ceskym pohadkam za poslednich mozna 10 let. Spousta dobrych napadu (zejmena vizualnich, ale i scenaristickych) a malickosti, ktere maji na celkove hodnoceni nemaly vliv. Chlapci Sverakovi...u me mate za plny pocet, protoze si to zaslouzite, prinesli jste novy vitr do nasich filmovych plachet. Troska by se mel jit zahrabat. ()

Master19

Tak nevím, na pohádku je to až moc syrové a "umělecké" (takové "Bartovské"), a na dospělý film až moc dětinské. První honička v autech sice vyrazí dech, ale další už nudí. Nadšený nejsem, ale nespokojený také ne... Pokud ovšem půjde Kuky v televizi, asi si ho nepustím. ()

Trustme

Když si velcí hrají na malé... Na celém filmu je nejzajímavější jeho natáčení, výroba a styl - viz Film o filmu. Jan Svěrák je režijní hračička a Kukym si splnil plno svých nápadů a "chtíčů". Jeho typické makro záběry a piplání se s detaily zde našlo své opodstatnění. Svět Kukyho je totiž světem trpasličím. A tak je i snímán v nízkých úrovních a z pohledu postaviček. Poetika designu lesní havěti je krásně hnusná a citlivější děti mohou mít v kombinaci s dabingem postdisneyovské trauma. Příběh tu je jen k přehlídce eskapád lesních plivníků a prezentaci české nápaditosti a šikovnosti. Smekám před všemi výrobci a hýbači všech loutek, autíček a lesních dřevin! Všechna tá krása a atmosféra lesa je okouzlující a práce kameramana Smutného (+ Marka Blisse) je hodna ceny Lva. To ostření, hloubka, nasvícení a plastičnost záběrů je fenomenální! Velmi dobrá filmařina a technicky vyšperkované. Jen příběh se trochu sevřel moc do svěráku... ()

VasaX

Kuky. Co k němu říct. Povedený animovaný film, animace dala jistě zabrat, je krásná a technicky zvládnutá, i když bystré oko tu a tam najde nějakou tu nesrovnalost či malý šrám na kráse. Druhá věc je dabing a herci. V dabigu překvapivě Zdeňek Svěrák moc neexceluje. Na jednu stranu tón a tempo by odpovídalo postavičce kapitána unaveného životem, ale vyznívá spíš jako monotónní předříkávání. Kuky/Ondra je zase na druhou stranu otravný. Jeho hlas mi ke Kukymu nesedí, ale beru to jako takovou personifikaci a propojení s představivostí a vnitřním světem Ondry, ale i sám Ondra mi moc nesedl. V celku to byl ale zábavný příběh, i když takový trošku netradiční a jeho mnohá pozitiva bohužel vyvažují mnohá negativa. ()