kajas

Tak bohužel, loutky jsem nikdy v lásce neměla a ani zde mi k srdci nepřirostly. Dabing obou Svěráků je hrozný, líbila se mi vlastně jenom příjemná hudba. Nejhorší dílo Jana Svěráka. ()

Petfruf

Už dlouho mě žádný český film tak nenadchnul jako tenhle červený mazel Kuky. Jsem ráda, že je plný poctivé filmařiny, poetiky, svěžích nápadů a co je podstatné - loutky dokážou vtáhnout do děje mnohem lépe, než lecjaká CGI potvora. Film je tu od toho, aby bavil a ne aby se v něm lidi nimrali a hledali "chyby". Já jsem se bavila moc dobře a TO je hlavní! A mimochodem, pan režisér na premiéře prohlásil, že je film primárně určený pro dospěláky, takže proč se tu o něm mluví jako o filmu pro děti? ()

Lennnnna

Neskutečně roztomilé, vtipné a origiální pojetí loutkového filmu. Postavičky jsou tak škaredé, až jsou vlastně pěkné a všechny úžasně hlasově ztvárněné, obzvlášť Jiří Macháček mě extrémně bavil. Přistihla jsem se, že se skoro po celou dobu filmu usmívám a odcházela jsem naladěná jako už dlouho ne. ()

Frenegonda odpad!

...pan Sverak pan Sverak a pan Sverak napsali film jen a jen pro sebe...Pro deti to neni pro dospeleho divaka taky ne... Cela nalada filmu je plocha bezutesna a o to bolestnejsi ze je to pan Sverak, pan Sverak a pan Sverak... ()

SonG

Příběh jako každý jiný, ale! Byla to pastva pro uši a oči,postaral se o to dabing a vizuální zpracování. ()

Taninaca

„Nejsem už malej, takže vim, že ten pán asi nebyl žádnej Hergot. Jestli v nemocnici umřel, tak toho Kukyho co, asi vyhoděj. Ale to von by si mohl umět poradit, to už zažil, to by se mohl dokázat vrátit zase domu. Jestli to ale byl opravdovskej Hergot, a jestli se uzdravil, a jestli s sebou vzal i toho psa! Tak se má Anuška na co těšit!“ A já věřím, že to BYL kapitán Hergot:-) ()

BoredSeal

Díky svému stylu přitažlivý, ale zpackal to bezživotný dabing obou Svěráků - toho kluka bych ještě přežil, ale na to, jakej je Zdeněk Svěrák jindy frajer, se mu nepovedlo dát Hergotovi žádné charisma a to je průser, protože s Kukym jsou na plátně skoro pořád. Když Hergot poprvé promluvil, říkal jsem si, jak by to se sarkastickým stylem namluvil třeba Oldřich Kaiser a k mému pobavení se ve filmu na konci objeví, ale myslím, že si se Svěrákem měli své role vyměnit. Herečka v roli maminky je taky na uzívání. Aspoň hlasy vedlejších postav ví, co dělají. Jo, jsem rád, že to někomu stálo za to dát si takovou práci, ale proč si pak nedal při postsynchronech pozor a neseřval vlastní rodinu? ()

ilemas

Jako umělecké dílo dost povedené , po vizuální stránce perfektní, výborná práce s kamerou,nádherné záběry lesa, ale příběh je dost nudný, bez špetky humoru, o ničem. Toto nemůže bavit ani děti. Vydržel jsem asi hodinu jen kvůli fascinujícímu obrazu, který mě vyrážel dech, ale těsně před koncem jsem to už vzdal. Odporné postavy loutek, Kuky nějak divně hopsá a chodí, práce s loutkami mě připadala nevzládnutá. ()

easaque

jedná se o dětský příběh s menší ekologickou agitkou. Nejvyšší známku dám výrazové a trikové stránce, protože jsem nikde nic podobného neviděl a působilo to na mne revolučně. Scénář a příběh není nijak výrazný, ale dobře propojený, takže se dětem určitě bude líbit a rodiče zrelaxují. Herecké výkony by mohli být lepší, ale o ty tam úplně nejde. Za sebe bych dal silnější 3 hvězdy, ale protože mám pocit, že film patří k tomu lepšímu, co se v posledních letech u nás natočilo, tak ho podpořím 4 hvězdami. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

hodně příjemný a roztomilý filmeček,který není jen pro děti a bez větších problémů ho docení i dospělí.Chvilku mi sice trvalo,než sem si zvknul na Svěrákův dabing kapitána Von Hergota,ale nakonec spokojenost.Dabing postaviček vynikající,typicky Svěrákovský humor a 100% přesvědčivý Ondřej Svěrák přebijí i ty menší nedostatky okolo...80% ()

HappySmile

Úžasné! Jednak skvělý nápad s loutkovými lesními tvory a jednak taky celý příběh. Opravdu to byl pěkný návrat do dětství, jak slibovali v traileru, a ani trochu jsem se nenudila - právě naopak, byla jsem nadšená a hodně jsem se pobavila. Trochu jsem se bála, že po skvěle vytvořeném traileru bude film o ničem, ale bylo to zbytečné, film byl přesně v duchu traileru. :) ()

Antabelus

Impozantní dílo. Snímek jsem sledoval s momentálně sedmiletým bratrem a každý jsme si v něm našel to své - on pohádku a já zajímavý rozbor dětské fantazie, dětského chování, přístupu k problémům a jejich řešení. Naprosto nepřirozený dabing Zdeňka Svěráka ze začátku trochu překážel, nicméně po shlédnutí filmu se pro mě stal spíše elementem, který jasně stanovil zvláštní atmosféru a stal se pro film charakteristickým. Podtrženo sečteno - hezký příběh, psychologická nadstavba, zajímavá forma natáčení a navíc nádherné obrázky z přírody. Váhal jsem mezi 4 nebo 5 hvězdami, než jsem si vzpoměl na záchvěvy u srdce a husí kůži, kterou jsem měl v závěrečné části filmu. Dávám tedy 5. ()

rakovnik

Pro mě na jednu stranu příliš dětské, na druhou stanu velmi vážné, temné a někdy a děsivé - bohužel nejděsivější pro mě bylo to, co tvůrci jistě tak nezamýšleli, a to hlas Zdeňka Svěráka. Rozhodně to není pohádka pro děti. ()

Jonash87

Hezky natočená a vizuálně zpracovaná pohádka, a nejen pro děti. Mně se to líbilo, provedení bylo originální a celkově film příjemně překvapil. V rámci české kinematografie jasných 80 %. ()

SallyZen

Skvělé. Do české kinematografie nám přibyl další velice originální a povedený snímek v rukou rodinky Svěrákových. Kuky má všechno. Neotřelý šarm, parádní výpravu, kouzelnou atmosféru a především zábavu, která se málokdy sekla ikdyž takové okamžiky byly. Ještě určitě stojí za uznání zvolený dabing. Rád se na to někdy zase podívám. 80% ()

kaposlav

Táto rozprávka je určená pre niekoľkoročné deti a podla toho som aj prispôsobil svoje hodnotenie. Chcel som si to pozreť so synom, ktorý ešte nedovŕšil jeden rok, ale nie je to zrejme vhodné a robené pre tak malé deti. Taktiež je to už neatraktívne pre puberťákov. Má to vymezdenú hranicu divákov, ktorých to môže zaujať a to je nevýhoda. ()

Figu

Klasická nádherná Svěrákovina se vším všudy!!!! Režie, scénář, hudba, kostými.... Malý postavičky v příběhu můžou být hrdí na to, kdo je nadaboval - skvělý obsazení! To pojetí, ta jedinečnost, ten fantastickej svět loutek, ta úchvatná dětská představivost. Jeden velikej originál!!! Určitě si jí oblíbí i moje dcera... 85% ()

Sinn

Další skvělý počin Honzy Svěráka, kam zapojil kromě tatínka i dalšího člena rodiny - syna Ondřeje. Ten si sice neumí hrát s hlasem tak dokonale, jako jeho dědeček, ale Kuky mě v jeho podání velice bavil. Vtipné, chytré, roztomilé, napínavé, poetické. Takhle nějak si představuji pořádný film o dětské fantazii. Teď nezbývá jen doufat, že jednou při procházce lesem na sídlo Strážce Hergota narazím. ()

Jino

Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Nádherné ztvárnění lesního života jsem si užil do sytosti a troufám si říct, že i daleko víc než kdybych byl v předškolním věku. Dabingové obsazení bylo trefné a i když jsem měl ze začátku problém s nejmladším svěrákovským hlasem, tak jsem si časem zvykl a zvykl jsem si i na ten nejstarší, který byl tak nepřirozeně prkenný, až plynně přešel do vypravěčského stylu. 85%. ()