teutates

Každopádne atmosféra 2 ma nepohltila natoľko ako prológ... určite by som nebol uhádol akým smerom sa to bude uberať a v podstate som milo prekvapený (celé to pozadie "rozuzlenie" ma zaujalo). Inak pochvala za celkom slušnú náveznosť, brutalitu, akciu... záver trochu prekvapil, avšak opäť sa je na čo "tešiť"... 6/10 Človek by si bol myslel, že už to skončí. ()

oje

Kompaktně navazující pokračování navrací další roztřepanou kameru do známého prostředí. Dvojky nebývají štastné, tady ze sebe ale tvůrci ještě dokázali dostat pár nápadů, a tak se podařilo ságu slušně protáhnout. Snaha dávat tomu hlubší myšlenku a stylizace do náboženských vymítání neměla na film dobrý vliv. Koncepce už se nezakládá tolik na atmosféře, jako spíše na akci. Více zbraní nás připraví o eliminaci nakažených holýma rukama a vysvětlení, která toto pokračování přináší, zase o tajemno obestírající první díl. Ve srovnání s jedničkou je tak [Rec]2 o něco slabší, jako horror ale pořád dobré. ()

swamp

Ani mě nenapadlo, že by druhý díl [REC] režisérské dvojice Balagueró-Plaza mohl na jedničku navazovat. Scenáristicky si poradili docela dobře, a přestože je jednička o chlup lepší, je i tady nač se koukat. Onoho příjemně nepříjemného pocitu strachu se nám dostává i zde. :) ()

mil@n.fanatik

Hm, slušný horor, skvělé pokračovaní jedničky, pro mě dramatičtější a zajimavější:-) Obdivuju toho doktora, kdy šlo o holý život a každý člověk by v té době vzal nohy na ramena namítal: ještě ne, potřebuji tu krev....:-)) Mohla by být i trojka, bylo by to ještě hodně zajimavé, tak uvidíme, necháme se překvapit... 85% ()

Campbell

A tak jsem si řekl že nebudu nic psát, no ale něco ze sebe dostanu. Takže nejdříve pozitiva. To je jednoznačně zase stejný barák, když jsem po jedničce čekal že se budu nudit protože film je ve stejném prostředí tak jsem se mýlil film rozhodně nenudí. Další plusem je zase jednoznačně kamera a její přepínání mezi týmy. Pak samozřejmě atmosféra. Teď pár těch negativ. To je jednoznačně ten prapodivný příběh s knězem, úplně bych se obešel bez nějakých démonů či co to bylo, tohle mě zklamalo jak prase. Druhým je "příběh" dětí, přišel mi zbytečnej a dost natahovanej. Těch negativ je fakt hodně ale nechce se mi je vypysovat. Pro mě je to průměrné pokračování které sice zapůsobí ale nic narozdíl od jedničky ve Vás nenechá. ()

predators

Musím uznat, že "Vyústění" mě překvapilo. Dále nebudeme prozrazovat a přejdu k atmosféře, která byla místy hodně napjatá a naopak, místy spíše komická. Možná to byl záměr, možná nechtěný úmysl, ale v hororu tohoto typu bych toto vypustil. Pak bych teda vylískal těm piškotům, co lezli kam neměli a trochu dementní jednání "SWAT", když se na ně už potřetí řítí ta samá potvora a místo toho, aby jí ustřelili palici, tak hrají přetahovanou. Jinak je ale [Rec] 2 slušně odvedená práce...a navíc jsem měl docela často pocit, že mám rozbitou televizi, což bylo ze všech těch sraček nejstrašidelnější. :-) 66% ()

Pedestrian

[Rec] 2 tak bolestně opakuje postupy a metody zavedené u skvělé jedničky, až mi z toho bylo zle. Pár dobrých míst to má, ale síly a originality jedničky zdaleka nedosahuje. Zbytečné pokračování. A do Aera na podobné filmy no more. Über vtipné publikum spolehlivě zabíjí všechno, co mám na [Recu] rád. Mik mik ()

Tomco

Keby boli všetky dvojky, trojky, štvorky, ako táto, tak by som zdržal aj 13. diel SAW. Skoro som si od strachu pošpinil kalhotky. 80% ()

iamek

Stejně kvalirní jako první část, ale vadilo mi zde až moc umělé přidání dětské skupinky. Timhle to Balagueró docela zazdil. Kvalita Rec 2 mě vůbec nepřekvapuje, protože Balagueró je prostě můj hororový polobůh. Ten člověk má plno skvělých nápadů které snad vloží i do dalších projektů. ()

Chrustyn

Žánr dokumentárních hororů, (jestli se to takhle dá vůbec nazvat) který před nějakými 30 lety odstartoval "Cannibal Holocaust", později oživila "Záhada Blair Witch" a k dokonalosti přivedlo "Monstrum" se stále těší velké oblibě a to nejen v USA. Horor "Rec", který se před dvěma lety znenadání připlížil ze Španělska nám překvapivě vstupuje do druhé části a světe div se kvalitativně se mu vyrovná a v některých ohledech dokonce i předčí. Sequel výborně navazuje na předchozí dění a záhadný dům tentokrát navětěvuje zásahová jednotka. Film vypadá i funguje úplně stejně jako poprvé jen s tím rozdílem, že má rychlejší rozjezd, jelikož se nemusí zdržovat vysvětlováním (ačkoliv i na něj dojde) a více akce. V mých očích je hlavní chyba v tom, že se tvůrci rozhodli v domě rozehrát nový příběh, který je pracuje s motivy "Vymítače ďábla" a převážně tento fakt mi na filmu vadil nejvíc. Ještě bych přehlédl podivné chování všech zúčastněných i některá pomalá místa, která jsou znát i v tak krátké stopáži ale výstupy toho tajemného kněze byly minimálně trápné stejně jako nepříliš povedený konec. Na druhou stranu má film spoustu nervydrásajícíh scén, velice slušných gore efektů, realisticky vypadající akci a celková vizuální podoba mi také sedla (až na pár scén, kdy měl kameraman nejspíš epileptický záchvat). Pokud bych to měl shrnout, tak mě "Rec 2" potěšil a hodnocení záleží na tom jako moc se vám líbil první díl. U mě to vychází takřka na stejno. ()

Lenny.M

Sem tak vystresovaná, že ani nevím jestli tomu chci dát odpad nebo 5*. Já se třepala už na začátku, a to tam ještě nic nebylo :D ()

SeBig

Čekal jsem že elitní komando do dvojky přinese trošku více akce, ale spíš bych řekl že to bylo o vlásek slabší než prvni díl a taky méně strašidelnější, ale furt je to hodně dobré a těšim se až uvidim třetí díl. ()

korbitch22

Po jedničce, která je naprostou bombou ve svém žánru bylo logické veliké očekávaní dvoiky, bohužel jak řiká Charlie Sheen....''co čteš?Velké čekání...je to dobrý?Ne tak, jak sem čekal''. Už na konci jedničky byly nějaké náznaky nečeho nadpozemského, pár keců o té církvy a tak, jenže to mě nenapadlo, že z toho udělaj souboj boha s ďáblem :-( Zajimávé?Jistě! Dobře natočené? Ani náhodou! Atmosféra je ta tam, když víté co to je, bohužel se už tak nebojíte. Herci jsou neuvěřitelní a hlavně špatní, jako hystericky křičící policejní komando vás spíš rozesměje, než vyděsí.Mutanti ječí jako když zabiješ prase. prostě to ztratilo tu realitu a je z toho jenom film. Dal bych dvě, nebýt skvělého konce, který mě konečně něčím překvapil.Škoda,j ednička je na pět, tahle nuda už je bohužel okoukaná a Manuela Velasco to nezachraní, už ve dvojce byl patrné, že tahle série bude mít sestupnou tendenci a je to převeliká škoda, námět byl totiž vynikající.60%. ()

Crocuta

Obstojnou návaznost na první "REC" nelze zpochybnit, je ale poněkud přitažená za vlasy a přeladěním na vyloženě satanistickou tématiku se tvůrci od původního nápadu vzdalují možná až příliš. Blbost jednání některých postav je průměrná, za vyložené idioty lze označit snad jen náctiletou trojici. Taktika speciální jednotky je sice poněkud naivní, ale chápu, že větší realismus by hodně ztížil vybíjenou, probíhající v onom barcelonském činžáku. Oproti prvnímu dílu je zde podstatně méně napětí a atmosféry, ale na druhé straně akce si divák užije vrchovatě, stejně jako několika dobrých nápadů a celkové tempo snímku je také více než uspokojivé. Slušný zástupce žánru, i když jeho předchůdce mne bavil přece jen o chlup víc. ()

heyda

Říkal jsem si: Je vůbec možné, že by se dvojka přiblížila kvalitativně jedničce? Ano je to možné! Na sílu jedničky to sice nemá, ale nářez je to pořád solidní. Španělé prostě válí a já už se nemůžu dočkat REC 3 :-) ()

Flego

Hysterická, akčnejšia, predvídateľnejšia dvojka mala šťastie čo sa týka môjho hodnotenia v poslednej tretine, ktorá sa niesla v tom správnom znamení. ()

Jinny

Druhý Rec naservíruje zábavu především pro hráče bezpočtu videoher, kde se vtělíte do maníka s automatem a čistíte jednu lokaci za druhou. Až na to, že tady vám dost rychle dojdou náboje... Druhý díl zkrátka nedosahuje kvalit staršího bratříčka. Postavy se chovají o něco víc jako idioti a často dostanou hysterický záchvat jenom proto, že s jimi režiséři potřebují pohnout z bodu A do bodu B. Na řadu přijde i další horrorové klišé - dementní teenageři. Bohužel mi nevyhovovalo ani to posunutí do náboženské roviny. ()

jonyyy

Připadalo mi, že už první díl si nalajnovali, aby mohli natočit tohle pokračování. Změnil se trochu žánr, ale vše tu naprosto dokonale zapadá a co se konce týče, chtělo by to megarozpočtovou trojku :D 90% ()

GigaPudding

Víc vysvětlování, méně útěku před nakaženými, ale pořád výborně adrenalinový horor. První díl je pro mě našláplejší a objasnění infekce v tomto díle trochu ubírá na "reálnosti" situace, ale pořád je to jasných *****. :) ()

Othello

[REC] 2 dovysvětluje příčiny událostí prvního dílu a to je jeden z důvodů, proč by film mohl některé lidi vyloženě nasrat. Osobně jsem v tom problém neshledal a -POTENCIÁLNÍ SPOILER- zombie horor obohatit prvky exorcistického hororu mi nepřišlo jako vyloženě špatný nápad. Co však film potápí jsou hlavní postavy a pekelné nelogičnosti. Díky nim je film občas dost zmatený. Ovšem postavy jsou neuvěřitelně dementní, partička fakanů s kamerou mi lezla na nervy jako máloco. Dokud tyhle tři dementi nezmizeli z obrazu, upřímně jsem trpěl. Proč teda čtyři hvězdy. Neskutečně skvělé a bezskurpulozní gore a místy silné napětí. Fantasticky namaskované kreatury a famózní headshoty (při jednom jsem se moc dobře zasmál). A scéna ustřelení hlavy brokovnicí malému chlapci je parádní. Díky tomu film hodnotím tak jak hodnotím. ()