TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

skretik

Keby bolo všetko (hlavne teda príbeh) také, ako bola hudba a efekty, tak nie je o čom... bol by v top 10 filmoch... ale príbeh - viete od začiatku, ako to skončí (ale fakt, moja prvá myšlienka sa celú dobu len potvrdzovala a aj to tak dopadlo), celý dejový rámec sa dal zhrnúť do tak 15-20 min, čo je pre mňa pradesne málo... fakt škoda a aj sklamanie... ()

sochy.zirafka

Pro začátek bych se rovnou svěřil se svým celkovým dojmem: Tron: Legacy je úplně stejný jako jeho předchůdce, a to ve všem. Skoro bych se film odvážil prohlásit za remake. Teď trochu blíže. První Tron byl pseudorevoluční dílo v oblasti technologie tvorby vizuálních triků (před ním byly Hvězdné války), Tron: Legacy je pseudorevoluční dílo v oblasti 3D natáčení (už tu byl Avatar). Herci? Je tu Jeff Bridges. Dvakrát. Ve své mladší variantě má divný obličej, konkrétně mimiku, ve starší variantě je skvělý. Dále Olivia Wilde, která překvapivě vypadá i koukatelně. Posledního zmíním Michaela Sheena jako jediného více méně vyčnívajícího. Příběh nemá cenu popisovat - je to copy-paste původního předchůdce s jedinou odchylkou v časovém posunu, a tudíž i hlavních postavách. Hlavní "záporák" se drží stejného plánu, jen změnil jméno a vizáž. V čem je tedy nový Tron lepší, že si zaslouží vyšší hodnocení? Jednoznačně hudba a choreografie soubojů. A v jedné větě je to zcela záměrně - zmíněná dvojice totiž tvoří perfektně vyvážený a velmi dobře působící celek. Pro mě 75% ()

greghouse

super hudba...Jeff Bridges je udělanej slušně jen při závěrečné scéně trochu připomíná prince Krasoně ze shreka, ale jak řekl SLOTH mělo to všechno ()

yeniczek

Hudebně brilantní, graficky nádherný, ale příběhově totálně mimózní příjemné retro. Ve smyslu toho, že kamera se ani jednou nezatřese a neopustí jeřáb nebo koleje. Tím pádem film působí občas až nezvykle staticky a neskutečně uhlazeně. Asi tak, jak vypadal první Tron. Po všech těch rádoby akčních střizích, které se snaží kopírovat Bourna v každém druhém filmu, je to příjemné a hlavně dobře koukatelné. Na debut je to famózní dílko, ale jako očekávaný blockbuster to selhává. Hlavně příběh. ()

Brain-D

Výborné dílo, které efekty a dějovou stránkou drží diváka v pozoru od začátku až dokonce. Mrzí mě, že jsem na to nešel ve 3D do kina. Je to zase další film, který posouvá hranici dál. Jak to bylo např. u Avataru či Počátku. ()

sskrblik

U tohoto mainstreamového filmu se bez okolků budou rozcházet názory. Je to film bez poenty, bez hlubšího smyslu a nemusíte u něj téměř vůbec přemýšlet. To je pravda. Všechny tyto neduhy a jednoduchý příběh zachraňuje geniální vizuální zpracování, jenž dle mne předčí i grafické zpracování Avataru. Je pravda, že je to jako porovnávat Star - Wars a Pána Prstenů. Barevností, světelnými efekty, dokonalou symetričností je TRON o třídu výše, byť samotný Avatar byl über. V čem si TRON nezahraje proti Avataru je zase naopak úchvatný propracovaný svět. Velmi se mi líbily souboje s disky, motorky, létající lodě, obleky a jako celek černobarevný svět. Potěšila sexy Olivia Wilde a stokrát omýlaná hudba v podání Daft Punk dodává filmu tu správnou (hyper) moderní zábavu. TRON je film pro všechny nadšence digitálních technologií a k tém se můžu hrdě zařadit :)... zatím jsem neviděl lepší audiovizuální film! ()

Imune

Bál jsem se, že od dvojky očekávám moc a byl jsem přesvědčenej, že mě zklame. Opak je však pravdou, naplnil moje očekávání a nádherný izomorf v podání Olivie Wild byl třešničkou na dortu. Možná se mohl trochu lépe promyslet děj, takže scénář má u mě malé bezvýznamné mínus, ale i přesto bych se Trona nebál označit jako velkofilm a ve 3D by to určitě mohla být dobrá podívaná. Ještě bych se na moment vrátil k jedničce, kde bych řekl jen tolik, že je to parodie na dvojku (po technické stránce). Sice je to nefér takhle soudit, když v té době nebyla ještě dostatečná technologie, ale přesto dávám kvůli ní o hvězdu víc. 75% ()

Slider

Hlavným negatívom nového Trona je scenár, miestami až príliš šablónovitý, ktorý sa snaží priblížiť všetkým vekovým kategóriám (vidno že Disney chce tiež svojho Avatara:). Často sa vo filme veci vysvetľujú ešte skôr než sa udejú, aby sa náhodou nejaký pomalší divák v tak "zložitom" deji nestratil. Je to škoda, pretože námet je viac než dobrý. Po vizuálnej stránke sa ale miestami až zatajuje dych a niekedy máte nutkanie pozastaviť film, aby ste si detailnejšie prezreli celú scénu (len rozmýšľam, kde je aspoň nominácia na oscara za vizuálne efekty a možno výpravu?). Súboje sú veľmi efektné, chýba im ale akási dravosť a väčšinou skončia skôr než sa vlastne poriadne rozbehnú (okrem motoriek, tam je to akurát :-). Veľkým plusom je aj výborná hudba, ktorá do prostredia počítačov zapadá tak perfektne, že kľudne odpustíte aj to, keď už tretíkrát počas filmu počujete Zimmerov motív z Inception-u. Vo výsledku je tak Tron veľmi podarenou audiovizuálnou jazdou, ktorú si ešte určite rád zopakujem. ()

Beatle

Film byl úplně o něčem jiném, než jsem čekala. Filosoficko-maxi-digitální TRON: LEGACY je nejlepší cestou do hlubin "stvořitelovy duše", který strčí hloupý a trapný MATRIX: REVOLUTION hravě do kapsy a ještě zapne knoflík. Čekala jsem, snad jako u všech filmů tohoto typu, absenci děje a spoustu honiček a soubojů. A světe div se, opak je pravdou. Dokonce i ty honičky jsou zábavné :) A především množství odkazů na první díl....a NESKUTEČNĚ VELKÉ množství odkazů na STAR WARS :D Navíc krásná hudba a přiznám se, že jsem opravdu ráda, že jsem to neviděla ve 3D. Co mě mrzí (jako pilně sledujícího konzumenta), je Jeff Bridges. Geniální konec, ale fakt jsem věřila! A doufala, že ho třeba Sam a "Třináctka" nějak rebootujou, ale ne. Slzička mi ukápla..... "You're really messing with my zen thing, man." Naprosto prostých 100%. ()

Danny F.

Co na tomto filmu pochválit? Snad jen ta různá světélka v kontrastu černobílého prostředí? Hodně napovídalo tomu že jde o počítačovou hru. Děj v normálu a chvílemi jsem si vzpoměl na Total Recall. Nevím, jen mi to vyvstalo na mysli. Osobně jsem čekal více. 60% ()

LEGACY

Měl jsem zde předtím velice dlouhý a nesnesitelný komentář, který doufám nikdo nečetl, trochu to zkrátím. Je to film s neskutečnými efekty to za prvé, za druhé je to film jež obsahuje soundtrack jež je mou osobou považován jakou jeden z nejkrásnějších a v neposlední řadě je to hlavně a především film, který mě dostal na Čsfd, který mě zde ubytoval, jehož přezdívka mě provází jako nickname (bez toho abych v té době věděl, co slovo legacy znamená - teď to považuji za znamení k něčemu) a který jednoduše změnil hodně můj postoj - ostatně stejně jako tato stránka - děkuji tímto oboum. ()

Tereza666

Excelentní. Kdybych to tak viděla ve 3D, musí to být neskutečný zážitek. Perfektní, po vizuální stránce - neuvěřitelné. Kosinski začal hodně, hodně moc slušně. Ty bláho, jen tak dál bejku ! ()

Maik22

Neskutečně úžasný audiovizuální zážitek. Lituji jen toho, že jsem nezabrouzdal na toto high-tech dobrodružství do kina. Hudba: Daft Punk -> ***** ()

Mishqo

možno už menej originálne ako pôvodný film ale vizuálne spracovanie a efekty to bola lahoda plus fantastická hudba...celý mi to tak zapadalo do seba že som mal z toho filmu výborný pocit :) ()

Ace.Anita

Ale jo. Allusion junkie ve mě dostal ze všech těch "A jo, v tomhle filmu bylo něco podobného!" dávku molekul serotoninu tak na dva až tři dny. Takže dobrý. ()

romajz15

Stylem to připomíná Matrix, je to barevné všechno svítí a soundtrack je vlastně dobrý mix elektronické hudby. Tak asi takhle lze definovat TRON: Legacy. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi