TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

sNeDy

Nádherný omalovánky bez obsahu s hromadou filozofických keců, přemrštěnou stopáží a sexy oblečkama. Na konci už Legacy trošku nudilo, takže za tři. Někdo z vás snad čekal něco víc? ()

Gadyn odpad!

Asi mi něco uniklo. Kolosální nuda, občas prokládaná neuvěřitelně vtipnými záběry a dialogy... První film, ze kterého jsem odešel z kina v půli. ()

Gastovski

Moje pocity po slédnutí by se daly přirovnat k Avataru. Vizuálně úchvatné a vůbec na všechny ty technologické serepetičky se dobře kouká, zvláště když neustále tepe supr soundtrack. Kamenem úrazu je však samotný příběh. Jednoduše - jedno velké klišé, které jsem už viděl tisíckrát. A některé pronášené věty ve filmy doslova tahají za uši, jak v dané situaci vyzní nepravděpodobně. Na to, abych Trona hodnotil lépe to chce především "jakž takž" příběh, a ne jen vizuální žranici. ()

LordBeeDoO

Tron je snímek, který má něco do sebe, ale taky sám sebe sráží ke dnu. Předvádí špičkové provedení s vydařenou 3D akcí - akční scény jsou dynamické, prfektně vykreslené a to tak, že je vidět každý pohyb hrdinů a ne jen nějaká rozmazaná změť na plátně. Další plus je pro mě hlavní hrdinka, Quorra, která předvedla herecký výkon přesně odpovídající roli, kterou měla představovat. Provedení a propacování světa je perfektní. Co filmu sráží hodnocení jsou hlavně dva aspekty. Podivné hraní si s různnými citáty a mytologickými motivy a hlavně ... hluchá místa. I když je se na co dívat, místy film ztrácí tempo, což ve filmu, jeho základem je právě tempo je škoda. Jinak sem se ale bavil, pěkných 3,5 bodu. ()

joudas

Lesklé sterilní a chladné prostředí, temnota, kontrastní barvy, latexové oblečky, nějaká ta akce a perfektně padnoucí soundtrack. A víte co? Ono to stačí. Hlavně v tom nehledat nějakou hloubku a podobně. Tady jde především o audiovizuální stránku a ta je téměř bezchybná. ()

GE*O*R*GE

Povedený film z žánru sci-fi, nevím, co mě na něm chytlo víc, jestli samotné prostředí, které je celkem slušným útokem na divákovi vizuální potřeby, zvláště ve 3D nebo typ elektronické hudby v podání skupiny Daft Punk. Hudba k tomuto filmu na mě zapůsobila celkem silným dojmem a rád si ji poslechnu i v době, kdy samotný film už upadne v zapomnění. ()

R4kosn1k

Dost odbrý!! technické zpracování, audiovuzuální efekty... no prostě nádhera!! A musím říct, že ani scénář není k zahození ()

KoleckoR

Efekty dobrý, hudba dobrá. Ale celkem mě to nezaujalo. Prvního Trona si skoro už vůbec nepamatuji a ani nevím, jestli bych stál si to zopakovat. Stejně jako tohle. ()

Martinvon

Na sedmiminutový videoklip příliš dlouhé, sterilní a prkenné. Programátoři bez uměleckého vedení by se prostě do filmů montovat neměli. Z totální absence barev pálí oči, do celé délky zvukové stopy filmu se jaksi nepochopitelně prokopírovala jedna jediná přebasovaná znělka (o melodii nemůže být řeč). Michael Sheen v roli barmana je bohužel (naštěstí?) jediným hercem v celé záplavě postávajících či posedávajících figurín z výlohy v prioru. ()

Wawer

Pro mě osobně překvapení roku. Čekal jsem, že producenti (jak oni to umí) vytěží a zprzní odkaz kultovního filmu ve zbytečném sequelu. Ale na to nedošlo. Tron Legacy je nadupaný, místy i strhující film. Herci jsou přesní, příběh přiměřeně infantilní, tempo solidní, byť v některých okamžicích je poněkud vlažné a celému tomu digikolosu dominuje excelentní soundtrack. Poctivé 4* ()

AndreyCSFD

Tenhle film je fakt zážitek. Od vymazleného vizuálu, přes charismatického Jeffa Bridgese a krásnou Olivii Wilde až po promakaný soundtrack. Jedinečný vizuál není ale zdaleka jediným kladem filmu. Příběh je chytře načasovaný, kdy stárnoucího Jeffa Bridgese (Flynna) v hlavní roli nenásilně nahrazuje Garrett Hedlund (synátor Sam - po tátovi kompjůtrový expert), který je bohatý a nespokojený. Jednoho dne se stejně jako jeho otec dostane do systému, kde zjistí, že Flynnovi staršímu se jeho dílo trochu více nepatrně vymknulo z ruky. Od tohoto okamžiku se film rozjede svižným tempem - at už jde o souboje na plošinách, závody na motorkách či rychlá a zběsilá jízda Quorry, přičemž každý tento okamžik je pečlivě podbarvený abnormálně zdařilou hudbou z dílny Daft punk. Film zvolní až před nevyhnutelným závěrečným soubojem, který působí proti zbytku filmu až nečekaně skromně a i scénář byl v této scéně kostrbatější. Přesto všechno je snímek více než důstojným nástupcem původního TRONa. Režisér Kosinski měl štastnou ruku i při výběru představitelů Sama a Quorry - Garrett Hedlund přesně vystihl bohatého osamělého týpka bez smyslu života a Olivia Wilde byla zase odpovídajícím způsobem dokonalá. Ve filmu potěšili i drobné vtípky - Sam a domnělý světelný meč a slovo user vyslovované záměrně jako looser. Kdyby natočili pokračování, budu stát na lístky ve frontě jako první. ()

sandinista

Řekl bych průměrné akční sci-fi, ale půl hvězdičky přidávám za starého a "mladého" Jeffa Bridgese a půl za soundtrack od Daft Punk. ()

Illuminare

Možná je film vnitřně prázdný, jenže když si poslechnu soundtrack od genialních Daft punk, dojde mi, že je to audio vizualní onanie. Prostě a jednuše v Blu-ray, pastva pro moje oči. ()

Kesiak

Efektné.  Avšak. Digitálna technológia nemá (našťastie) taký potenciál, aký sa tu načrtol. Stvoril ju totiž človek - nedokonalosť. Neobsahuje element, ktorý by ju presahoval. Po formálnej stránke sa na to však veľmi dobre pozerá. ()

El-Barto

Něco tak vizuálně do detailu vymazleného jsem už dlouho neviděl. Bohužel Sam Flynn neni kdovíjaký sympaťák (Hedlund si mě nezískal) a příběh se opírá o velké klišé a stojí za vyliž. To by se dalo přehlédnout, kdyby film měl ten pořádný drajv a scény, které zaboří do sedačky. Jediné co dokázalo tenhle pocit navodit byla super hudba Daft Punk. Možná by to v kině byl zážitek, ale to jsem dávno prošvih. ()

Wardan

Absolutní audiovizuální šílenství bez hranic. Kosinski sice selhává ve vyprávění, ale to je mi úplně jedno, protože to zachraňuje jinde. Prostě fascinující, do detailu propracovaný design okořeněný úžasnou a navíc originální hudbou Daft Punk. Kašlete na primitivní děj a jen si užívejte. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi