TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

muti

Príbehovo je to síce len Matrix + Piaty Element, avšak vizuálne je film určite nadpriemerne pozoruhodny (plus hudba daft punk je pekný next level) Neo vs Smith - posledný odpor. ()

Logout

Asi jsem opravdu jiný, než většina populace, protože nemohu než nový Tron hodnotit jednoznačně pozitivně. Když se podívám na ostatní filmy, které se pokouší navázat (= vytřískat $$$) z původních klasik - za všechny uvedu nový Star Trek - tak Tron u mě vítězí na celé čáře. Stejně jako originál těží z atmosféry temného digitálna a i když příběh kvalit původního Tronu nedosahuje, nedělá z něj ubulenou limonádu tak, jak to v mých očích udělal již zmiňovaný Star Trek. Navštívil jsem půlnoční premiéru v IMAXu a rozhodně mohu vřele doporučit. Film je točen pro 3D a i když jsem donedávna takové filmy implicitně odsuzoval, po Tron:Legacy měním názor. Už původní Tron se snažil o maximální vizuálno - tak maximální, jak to v roce 1982 šlo. Je tedy logické, že novinka se snaží o totéž všemi prostředky, včetně 3D, a daří se jí to - bez 3D to bude poloviční zážitek. ()

JHappy

Úžasná hudba od začátku do konce (Daft Punk super) a Olivia Wilde nádherná. Děj, efekty i styl parádní a ve 3D jestě lepší. Nemohu než doporučit hurá do kina. ()

Sonome

Škoda, že se nedá hodnocení rozdělit. Za audiovizuální stránku bych dala 5 hvězdiček (měla jsem při sledování filmu oči i uši velikosti talířů), za příběh tak 2 (srdce zůstalo netknuté). Ani to hluboké ponoření se do zenu jsem Bridgesovi moc nevěřila. Navíc asi patřím k lidem, kteří by raději měli svého ikrana, než svůj disk na zádech... Pěkně udělané, ale podruhé to už vidět nemusím. ()

sebuLba

Jednoznačně největší zklamání roku. Už tomu bude dlouho co jsem po shlednutí nějakou filmu byl tak moc naštván jak se skoro všechno se dá pěkně pokazit. Příběh mě vůbec neoslovil, styl jakým je odvyprávěn by zasloužil pořádnou nápravu. Nový Tron asi nejvíce ze všeho lákal na akční scény, které budou podbarveny hudebním doprovodem elektronických mágů Daft Punku a že se mu to povedlo je jasná věc. V tomhle jediném novinka studia Disney nezklamala, je to to jediné co vás společně s hot třináctkou drží při vědomí. Cílovou pubertální skupinu tohle určitě osloví, ale já chtěl přeci trošku víc něž dvě hodiny 3D digitálního paskvilu. ()

Andre.w

Je hodně znát, že režisér je původně vystudovaný architekt, takže cit pro detail a pro čistou linku je tu jasně čitelný. Filmu by slušelo tak o 20-30 méně a taky méně hluchejch míst bez akce, když jediné co zbývalo je kochat se fantazií počítačových programátorů. ()

Little

Váhám, jestli nedat spíš tři hvězdy... Po tak velké reklamní masáži a při tak velkých očekáváních výsledek není zas tolik wow. Vizuální stránka perfektní a bez úchvatné hudby dua Daft Punk by dojem z filmu byl o dost horší. Problém je v přílišné sterilitě scénáře. Na pět hvězd zkrátka pořád málo muziky. ()

MrFarmer

Rozhodně jeden z TOP filmů co sem kdy viděl. Výběr toho nejlepšího ze Star Wars zabalený ve stylu Matrixu a to všechno ve dvou barvách. Zní to sice šíleně, ale ten koncept funguje na jedničku. 3D nepůsobí vůbec špatně a narozdíl od Avatara jsem neměl pocit, že koukám na hodně předraženej animák. ()

erpe

Vzhledem k tomu, že jsem hlavně očekával digitální orgie a primárně mě zajímalo vlastně jen jak to bude vypadat...tak jsem prostě naprosto spokojenej. První Tron byl, co do příběhu a do ztvárnění, určen podle mě hlavně pro teenagery. Dospělého to nemohlo příliš oslovit...takže tohle pokračování je pro tyto odrostlé fandy. Jsem jeden z nich a nestydím se za to ;-) Dokonce si ani moc nedovedu představit silnější příběh, naprosto jistě by byl na úkor efektivnosti a tenhle film je prostě natočen hlavně tak aby BYL superdigitální a kulervoucí ;-) Ovšem záporák Jeff mladší mohl být zákeřnější a nebezpečnější...měl jsem spíš pocit, že dělá jen to co se od něj ASI žádá...a moc ho to nebaví :-D Digitální omlazení tváře bylo nutné a z toho důvodu toto hodnotím shovívavě - tudíž...bravo! :-) Jinak jako celek...OK :-) Rozhodně lepší než kdyby tenhle kousek nevznikl a námět zůstal zbytečně ležet někde v šuplíku. Rozhodně chci trojku!! :-D ()

djrewerz

Ak do kina tak prave koli takymto filmom. Cakal som vela a dostal som este viac. Neskutocne vizualne orgie a soundtrack od Daft Punk ma proste dostali. Neviem ci som jediny ale mna ovela viac zaujala Gem ako tolko ospevovana Quorra :) ()

Tristanian

Vizuální orgie na úkor příběhu? Kdepak, naprosto brilantní pocta kultovního filmu, jehož jsem veliký obdivovatel (I proto jsem byl k pokračování víc než skeptický). Tady nebylo potřeba nějakého filozofického hledání, už původní TRON byl především ajťácká pohádka. Pro mě bez debat (a po chladných trailerech) překvapení roku!!! (a nemůžu se dočkat, až se na to někdy podívám bez veleslavného, ale naprosto zbytečného, "3D") EDIT: (Po druhém shlédnutí) Jasně že si tenhle film pět hvězdiček nezaslouží, ale je pro mě zajímavější jak Avatar... Spousta lidí mluvilo o Expendables a pominulo, že se tady ukázala sci-fi věc, jejíž zasáhnutí je mnohem lepší než všechny vzpomínky současného roku. Tohle jsou moje osmdesátky v novém looku... 2. EDIT: Funguje to i bez 3D, ale musím uznat, že zrovna u tohohle filmu bylo 3D spíše k dobru... ()

sonnycz

Nechápu lidi co tomu dávají jednu, nebo dvě hvězdičky, ale budiž...každý má svůj názor. Já jsem si ale tento film velmi užil a to jak po stránce zvukové, tak i grafické. To zpracování je prostě úchvatné. Pokud jste tento film ještě neviděli, tak vám doporučuji zajít si na 3D verzi... za mě 91%. DOPORUČUJI :-) ()

funkyshit

Na rozdíl od původního Trona, tohle je svižná sci-fi akce ve stylovém výtvarném provedení a výborným soundtrackem od Daft Punk. ()

Willynka

Pokud odpočítám vizuální nádheru (ať se de Avatar zahrabat), je druhý Tron filmem vzbuzujícím subjektivní pocity. Proto je ho tak třeba brát. Každopádně i přes díry ve scénáři mě nadchl. Mám pro něj vlastně jediné slovo. Je EPICKÝ. ()

petrusqa

Příběh je slátanina slátanin, ale podívaná naprosto nezapomenutelná!!! Doporučuji jít do IMAXU! Konečně též 3D titulky! ()

lisma

U Trona jsem zažil něco jako reverzní genezi. Nejprve poslech soundtracku, poté sledování nepříliš kvalitní kopie na PC a následně víc než rok očekávaná návštěva kinosálu s, v současné době tak populární, 3D projekcí. Geneze proběhla v pořadí opačném a co krok to žel bohu propad o kvalitativní stupínek níže. Soundtrack je parádní. Naladěn mnoha trailery čekal jsem nezřízené audio-vizuální orgie. Chyba lávky. 3D efekty v brněnském Špalíčku nechci malovat čerta na zeď, ale v tomto případě stály za vyližprdel. Nebudu to zazlívat samotnému filmu, dokáži si jej představit v Imaxu, ale v této zhlédnuté podobě jakou jsem zažil, naprostá rozmazaná a špinavá tragédie. Popravdě mě příběh u Legacy téměř nezajímal a šel jsem za zážitkem srdečním, kdy přimrazen sedím celý ustrnut v křesle a s hubou do kořán otevřenou kroutim hlavou nad pokročilou obrazovou technikou. A zase nic. Už mě zbývá jenom věřit, že až bude nějaký dobrý blu-ray rip, užiju si celou věc hezky pěkně v teple domova znova, leč prozatím zůstavá pouze silný pocit hořkosti někde v zadu na jazyku. Každopádně smekám před designéry tohoto filmu. Vytovřili svět opravdu sugestivní a do detailů vypiplaný. Joseph Kosinski je v tomto ohledu dozajista fundovaný estetický vizionář. Společně s hudbou je právět toto největší devízou. Pokud tedy odmyslím momenty kdy jsem si připadal jako bych zrovna sledoval jednu ze starších episod Star Wars. A takových výjevů dejavu bylo povícero. Co tedy říci závěrem ? Od prvních chvil, kdy jsem se dozvaděl, že se chystá pokračování legandárního sci-fi z roku 1982, čekal jsem buďto výrazný propadák, který bude odsouzen k zapomění v propadlišti dějin nebo přelomový film jenž obohatí tento žánr a určí jeho budoucí směřování. Je mi to žinantní, ale přes velkou snahu nedokáži odpovědět která z těchto možností nastala. Budu trpělivý, dám tomu nějaký čas a pak se k Tronovi vrátím a zhodnotím jej objektivněji. Nyní toho nejsem schopen. ()

Nový Tron nabírá obsazení

20.08.2020

Pokračování Trona našlo režiséra

Pokračování Trona našlo režiséra

11.08.2020

Deset let po Tron: Legacy a osmatřicet let po původním Tronu se studio Disney zdá nachystáno na nové pokračování. To vznikne v režii Gartha Davise (Lion, Máří Magdalena) s Jaredem Letem v hlavní roli… (více)