TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

pcarogers

Elektro. Elektro hudba, elektro obraz, elektro příběh. Tohle mělo atmosféru, tohle byl úplně jiný svět a já jen slzu v oku musím zamáčknout, že jsem to neviděl v kině na velkém plátně. Jakési zhmotnění všech možných hi-tech elektro depeche mode prvků v jednom filmu. Audiovizuální potěcha, kterou jsem dlouho hledal. Snad jen, že ten příběh měl vlastně sestupnou tendenci, místo gradace. Jinak by bylo pět hvězdiček. ()

clonex

nikdy som nevidel stareho Trona. Nevedel som nic. Mal som prestavu ze to je $$ bullshit. Po vzhliadnuti som trpko zistil ze som mal byt na tom v kine. Bech to je co to je.... vizualny a hudobny orgazmus je len tazko popisatelny . Futuro noir atmosfera je fantasticka. A daft punk would like to thank Hans Zimmer, John Powell and Harry Gregson-Williams!!! Silne 4/5 ()

clarc

je to proste pecka. at si kazdy rika co chce - takovych filmu je minimum a i kdyz je nekdy scenar trochu deravy, je to porad narez! 5* ()

SelfishMan

Film evidentně stál hlavně na designu a technologii a na ničem jiném si záležet nedal... S původním Tronem nemůžu srovnávat, neviděl jsem, ale toto mě ze 2 třetin nebavilo. Nic moc herecké výkony, slabší příběh, jakýsi pokus o napodobení star wars v některých místech. Všechna ta akce byla taková...nevím asi bych si dal říct ještě víc té dynamiky, napětí ve mě nevyvolával téměř žádné, absolutně mě to nevtáhlo. Vizuálně ale určitě předběhl TRON: Legacy dobu, spousta detailů a vizuálních vychytávek si zaslouží na tomto poli nejvyšší ocenění, ale krom toho mi nic víc nedal, ničím víc neupoutal a to mi stačí na 60%. ()

koubekson

Vizuální zpracování a efekty jsou opravdu super! Jinak je to pseudo-technická scifi pohádka, u které se nebudete nudit. Chvíli jsem čekal menší matrixovou paralelu, ale nakonec bohudík nepřišla. Film sice dějově volně navazuje na původní kus z 80tých let, ale některé věci jsou imho vysvětleny dost málo (např. postava Trona) a pro člověka co původní film neviděl mohou působit dost anonymně... Bohudík se nekonalo tradiční klišé "jsem drsnej, zachráním svět a na konci získám holku" (no v jistém smyslu vlastně ano, ale ne tak okatě jak to bývá zvykem). Abych to shrnul - čekal jsem víc, ale zklamaný jsem nebyl. ()

halberdier

Původního (prvního) Trona jsem viděl jen jednou a kdysi dávno, takže si ho už moc nepamatuji. Ale šlo o celkem zábavný filmeček. Pokračování mělo evidentně být určeno pro současné mladé publikum a mělo jít o obrovský blockbuster. Obrovský blockbuster to opravdu je, a vidět film v kině, určitě na svém hodnocení přitlačím. Vyzdvihnout musím samozřejmě vizuální stránku a vynikající hudbu. Horší už je to s příběhem, který moc zajímavý není. Když přestanou akční scény nebo se příběh odehrává v reálném světě, není příliš zajímavý. Z hereckých výkonů je určitě nejlepší Jeff Bridges v hlavní trojroli. (7/10) ()

cubiczech

Čtyři jen za vizuál a audio. story je naprd, v širším měřítku totiž pohádkovost nemůžeme brát jako omluvu. Mimo akce totiž na tom filmu nic není a byly situace, kdy jsem se opravdu nudil, na postavám divákovi tolik nezáleží a side story s Quorrou taky bylo nějak zbytečné a nevyužité. Pokud vám ale brutální kombinace hudba+obraz nenažene husí kůži minimálně jednou, tak jste frigidní. ()

Scaevola

Dobrý, ale nepřekvapující příběh v součinnosti s opravdu moderně vypadajícími efekty - to samé jako před lety jen o mnoho let později... V dobrém i špatném. ()

MrLinhy

Vizuální efekty na jedničky, zvuk a hudba super ,ale to je vše. Čekal jsme nějaké pořádné akce a nějaké vyvrcholení emocí mezi otcem a synem, ale bohužel jsme se nedočkal. Film byl celkem dost nudný, nejlepší na filmu byl začátek a konec. 60% ()

MaxQ69

3D high-tech zážitek? Inu, podívaná možná, ale po pár minutách nuda. Místo toho, aby gradoval příběh, napětí a emoce, gradovalo to děsivě nudné prázdno. Virtuální svět je vyšperkovaný, některé nápady a zpracování jsou vážné skvostné, ale to k dobrému sci-fi nestačí. Nebo si umíte představit dobré divadlo s famózními kulisami a rekvizitami, zato bez jakéhokoli děje a smyslu? Za ultrasenzační svět a Olivii Wilde ve své dosud nejlepší filmové roli 50%. Víckrát bych se ale na Flynnův svět programů nepodíval. ()

duff666

Povedený remake klasiky. Jen jedno mi nesedí. Tenkrát to byl vrchol počítačový grafiky a všichni na to čuměli s otevřenou pusou, protože počítač nikdy neviděli. Ale dneska má počítač každej a tohle navíc nebyla ukázka úrovně dnešní grafiky, takže se podle mě nejvíc film hodí právě znalcům originálu. ()

veverysiak

Toto nie, ak má takto vyzerať budúcnosť filmu, tak sme už teraz pár centi od čokoládovej dierky, mám v trubke nejaké digi efekty, keď sú studené ako nezakrytý nos v januári a sterilné ako európsky parlament, pochopiteľne aj obsah sa musel podriadiť forme, čoho výsledkom je chabučký príbeh bez akejkoľvek snahy o dramatičnosť, tu som však zhovievavý, predsa len dokážem uznať, že v takomto kúsku ide v prvom rade a aj v tom poslednom o vizuál, no a jedine kvôli nemu a hudbe sa to oplatilo prvý a zároveň poslednýkrát pozrieť, takže 40%. ()

mark65

Ráj pro oči především v HD se film vyplatí vidět. Nakonec mě příjemně překvapil. Povedl se i scénář a také herecké výkony byly skvělé. ()

Alfonso198

Bavilo mě to do doby, než mě přestaly bavit světýlka a barvičky. Jinak je to film bez obsahu. Staví se dokonalý svět, ale už nikdo nevysvětlí, v čem tkví jeho dokonalost, ale ve filmu tomu všichni rozumí a vědí o co jde (nejspíš). Při bitkách (dle mě velmi mdlých) si poslechnete pár typicky americky hloupých, rádoby vtipných hlášek a .... no, vlastně už asi nic, tak moc je ten film podle mě prázdný. Snad jen k opěvovanému soundtracku - moc mě, až na dvě skladby, neoslovil. Občas byl možná až vtíravý. Čtyřmi slovy: Vypněte pojistky, nezbyde nic... Dvě hvězdy za vizuál. ()

pursuer

Já vím, že v tomhle jsem pokrytecká bestie, ale díky geniálnímu soundtracku od Daft Punk, perfektnímu stylu, skvělé grafice a čarovně krásné Olivii Wilde nemůžu dostat ten film z hlavy (zvláště tu hudbu), a to i přes naprosto nemožný scénář, nesmyslné mrhání termíny z IT hantýrky a zahození původního kouzla a ideologie prvního TRONu (o dokonalém TRON 2.0 ani nemluvě). Už jen kvůli zpracování je důležité ten film vidět, v tomto případě se skutečně jedná o nebetyčnou samoúčelnost, ale velmi efektní. ()

krt7236826

nato, že som čakal od filmu absolútny trapas to musím uznať nebolo až také špatné aj ked je pravda že bolo :) od filmu som čakal niečo ako paródiu na matrix a tak mi to aj pripadalo počas celého filmu. Aj napriek peknému dizajnu sveta ktorý bol pri bližšom pohľade decky jednoduchý sa mi na tom niečo nepozdávalo. scénarista si asi prečítal na wiki čo sú bity a bajty a už sa hral na velkého maniaka v počítačovom svete.Bolo tam kopec failov ktoré nerád vo filmoch vídam ako napríklad, že chlap si môže vybudovať čo len chce... proste ... nech sa spýtaju nolana ako to má vyzerať, bolo to zlé a zlé a zlé... vytvoril dokonalý svet alebo prostredie v ktorom sa zabíjajú programi ... no super a bonus je ten, že ich nemôžu prenasledovať v úvode filmu mimo arénu a pritom na konci budú mimo arény lietať na super rýchlich lietadlách... film sa hrá na pekný ale ani to nieje .. efekty pri bližšom pohľade až moc jednoduché ktoré sú navlečené do jednoduchého sveta a asi preto to tak vypadá ()

albyczech

Super audiovizuální stránka filmu, kterou bych si ještě více užil v IMAXU. Ale i tak styl a design, který má jistě velký potenciál..Ale nějak nechápu, proč se mi po 40 minutách filmu pořád zavíraly oči??Možná to bylo díky společensky náročném večeru nebo těch světýlek na monitoru bylo moc..ale ne, prostě ten příběh není nic extra a poslední dobou ho od filmů vyžaduji. Tak asi za 3+ (také díky Daft Punk). ()

Hans07

Opravdu grafické orgie. Nic podobného jsem zatím neviděl. Příběh slušný, bohužel závěr trochu kazí celý film. Kdyby bylo pokračování, tak bych v něm rád viděl více soubujů v aréně, opravdu nevšední vizuální podívaná. ()

Carlos.Meo

Pokud se necháte unést audiovizuální stránkou filmu, budete spokojeni. Já tak učinil a po shlédnutí filmu spokojen byl. Tedy téměř. Přeci jen mi ve filmu zpětně chybělo "cosi navíc". A to je v tomto případě velká škoda. Film měl podle mě obrovský potenciál stát se filmem, který jen tak neprošumí. A on bohužel prošuměl.Škoda. Nicméně Jeff Bridges má charisma na rozdávání. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi