TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

J.Mayen

Průměrný 3D snímek, kterému pomáhá bohužel jen to, že část byla natočená ve 3D, slušné efekty jsou to jediné, co mě přimělo dát 2 hvězdičky, bohužel ostatní jako příběh, scénář, herci, vše bylo moc špatné, ještě bych možná pochválil hudbu od mojich oblíbených Duft Punk. Popravdě jsem čekal mnohem víc,ale tak jako pohádka pro děti od Disneyho, proč ne. ()

14krejca14

Už první Tron byl nezapomenutelný svou hudbou a vizuálním zpracováním. V tomto ohledu je pro mě Tron Legacy jedním z průlomových filmů. Vizuální efekty a kostýmy jsou místy až k neuvěření a film doprovází skvěle padnoucí a nezapomenutelná hudba od průkopníků elektronické hudby - Daft Punk. Co se příběhu týče tak to je asi největší slabina filmu. Přesto díky vymazleným efektům a hudbě byl pro mě Tron Legasy jedním z největších filmových zážitků vůbec. ()

dokec

Hodnotím hlavně audio-vizuální dojem, který byl naprosto díky kinu naprosto uchvacující. Soundtrack od Daft Punk je fakt super a digitální svět je opravdu pěkně udělaný se spoustou technických vychytávek a detailů. Děj odsypal, bavil jsem se a to od kina čekám, navíc pro tenhle film mám fakt slabost, takže 5 Thttp://www.nejlepsifilmy.eu/scifi/tron-legacy/ ()

Dr.Bishop

Prázdné, nudné, zbytečné, nekoukatelné....co dodat? Výborný film, pokud chcete rychle usnout (funguje mnohem lépe než rohypnol, opravdu). Tento efekt ještě umocňuje unylá hudba od Daft Punk - absolutní fail. Co na tomhle každý vidí, to nechápu. To vám skutečně na čtyři hvězdičky stačí červená a modrá barva, tříštící se panáčci a létající vláček?? Jedna hvězda za Olivii Wilde a druhá...no...za Olivii Wilde. Zbytečnost. 20% ()

mArtinko5MB

Úplna pohodovka na večer, vo vysokej kvalite radosť pozerať. Áno, film nemá veľmi veľa logiky, čo to do dejovej línie a mieste odohrávania, avšak ako celok výborne spracovaný kúsok. Ničím neurazí, Olívia žiari a hudba filmu perfektná. Kosinskiho prácu začínam mať vážne rád aj po zhliadnutí Obliviona a už teraz sa neviem dočkať ďalšieho pokračovania. ()

nikus120

Njviac čo dokáže človeka vtiahnuť do filmy su všetky vyzuálne efekty, za tie im dávam 5 hviezdičiek. Celkom pohodove obsadenie ale nedokázalo ma nejako nadchnuť. Som zvedavá na pokračovanie. ()

reAnimat0r

Moja srdcovka dostala ranu pod pas, skoda. Daft Punk a Olivia Wilde ma odmakcili pri tomto hodnoteni. Vizualnohudobna bomba s nedostatkami v scenari. Ma to vsetky neduhy modernych filmov. Ale prdel na motorku sadla dobre. ()

kiararaftl

ked uz za nic ine, tak soundtrack si tie 4 hviezdicky zasluzi!!!! A Garrett Hedlund je vychadzajuca star ktora nam toho este vela vela ukaze! ()

Daggeron

"Občas v živote musíš zabudnúť na to, čo chceš." Je jasné, že niečo na vtedajšie časy tak technicky prevratné a designovo inovatívne ako bol Tron si skôr alebo neskôr muselo vyžiadať recykláciu. Doba pokročila, technologické možnosti sa z roka na rok posúvajú ďalej a ďalej a my sme sa dočkali pokračovania vtedy revolučného spôsobu spracovania vizuálneho sveta filmu. Treba priznať, že na Legacy sa naozaj príjemne pozerá. Kosinski má úžasnú predstavivosť, ktorú dokáže digitalizovať na veľké plátno ako nikto iný a s pomocou skvelo asistujúcej elektronickej hudby priniesť divákovi skutočne veľkolepý audiovizuálny zážitok. Príbehovo je však reprodukciou prakticky všetkého, čo sme už videli pred tridsiatimi rokmi a po tejto stránke má nulovú prínosnú hodnotu. Chápem, že podstatou dnešného sci-fi je najmä strhujúca forma, ktorú Legacy bez pochyby má, ale tá recyklácia... Takto naozaj nie. Tron z roku 1982 bol síce možno jednoduchý a pre dnešnú mladú generáciu komický, bizarný a preto aj nudný, ale mal aspoň srdce. Na tie časy priniesol niečo nevídané, niečo, čo nikdy predtým nebolo a len pomaly získavalo pochopenie a rešpekt, ale postupne sa stávalo inšpiráciou pre ďalšie a ďalšie digitálne tvorené snímky. A okrem toho bolo námetom originálne, dovtedy nevidené a nespracované. Legacy je dedičstvom len v tom zmysle, že sa priživuje na nápade iných a oblieka ho do modernejšieho a luxusnejšieho šatu. Chvalabohu, že má aspoň Oliviu Wilde, na ktorú sa nielen dobre pozerá, ale vie aj kvalitne hrať. Tak prečo napokon dávam tri hviezdy, keď sa doteraz ušla dielu väčšinou len kritika? Pretože sa na to pozerá fakt dobre, po technickej stránke je to naozaj skvost, aký sme v rámci žánru ešte nevideli. Škoda len, že aj tento skvost postupne prechádza do stereotypu, až nakoniec tie dve hodiny neustáleho blikania a hry so svetlom už viac unavujú než zabávajú. A to parazitovanie na príbehu mu už vôbec nemôžem odpustiť. Nasledujúci Kosinského počin Oblivion vo mne zarezonoval ďaleko viac. P.S. Ak si niekto myslí, že je Legacy námetom alebo príbehom originálne, asi nevidel verziu z roku 1982. (Aktualizácia: S odstupom času musím ísť nižšie. Legacy dobre vyzerá, ale čo z toho? Iba sa priživuje na originálnej jednotke. Beriem, že z vizuálneho hľadiska je film možno prevratný, ale po obsahovej stránke úplne zbytočný. Len pre dobrý vizuál sa z toho nepo***iem. Pre Kosinského stratený čas. Má talent na niečo lepšie, inovatívnejšie a zaujímavejšie.) ()

Bajislaw

Prkenný Garrett Hedlund, standardně dobrý Jeff Bridges, roztomilá Olivia Wilde, vizuálně unavené digitální prostředí, banální dějová zápletka a podmanivý a stylový soundtrack od Daft Punk. Tyhle ingredience dávají dohromady veskrze průměrný dobrodružný akční film, kterým je Tron Legacy. ()

Jadro

Veľmi láskavý nevtieravý, no strhujúci zážitok... Škoda len, že utečie ako voda :-) Veľmi málo filmov si pozriem opakovane s takou chuťou, no určite je to jediný film svojho žánru, kde je skoro všetko divákovi jasné, prehľadné a hlavne vzrušujúce... Jedinečnosť, strih, totálna hudba, ktorá podčiarkuje celé, to neskutočne majestátne predstavenie živlov, citov, kolízií a nápadov.... ()

fimler

Film mě zaujal svou originálností.Hezký film po vizuální stránce dobře vymyšlený.Jeff Bridges je fajn herec mám ho rád. ()

vodkasesemte

konečně mohu s tím Tenistou souhlasit. Tron je sračka, která nadchne leda psychodelika. vyprázdněná soulož, jejíž předehra slibovala nezapomenutelnou rozkoš! ale tak někomu to stačí. TRON 2017 - Your liberator - Your luminary - Your leader and maker - The one who vanquished the TYRANNY of the user those many times before! - I ve been waiting a long time for this - Quorra - Not by choice - All your questions will be answered soon (Paper Towns) - Codified Likeness Utility - Built a system where all INFORMATION was free and open (spousta lidí si dnes neuvědomuje, jaké má štěstí, kriplové využívají internet jen proto, aby mohli nakrmit svýho psa) - Pursuing his dream of a digital frontier to reshape the human condition - In there is a new world. In there is our future. In there is our destiny - A ten svět je kopie toho našeho, chce ho zničit a nahradit vlastním neřádem - You wil receive an identity DISK. Everything you do or learn will be imprinted on this disk. If you lose your disk or fail to follow commands, you will be subject to immediate de-resolution - His patience usually beats my more aggressive strategy - Light reading, Dostoyevsky, Tolstoy, I-Ching. Journey Without Goal - Must have a killer ending - Teaching about art of the selfless (ET), about removing oneself from the equation - Whats he like? - 27 (Cobain) - Dogs are cool - Human form into DIGITAL space - Program designed to create a perfect world (nepřipomíná vám to ty kecy z Matrixu) - We were jamming, building utopia - Hours in here were just minutes back home - Something unexpected happened - Isomorphic algorithms. A whole new life FORM - Manifested, like a flame. They were really from anywhere. They came into being - For centuries we have dreamed od gods, spirits, ALIENS, an intelligence beyond our own. I found them in here. Like flowers in a wasteland. Profoundly naive. Unimaginably wise. Spectacular - Control, ORDER, perfection, none of it meant a thing - I ve been living in a hall of mirrors - ISOs like imperfection - The purge - Genocide - It uses massive power and it cant stay open forever - It can only be opened from the outside - Master KEY. The golden ticket. The way out. And not just for me… - Our worlds are more connected than anyone knows - GAME OVER - That guy doesnt dig imperfection. Whats more imperfect than our world? - Clue is planning something. Theres unrest out there, even REVOLUTION - I didnt send any page. It was Clue (kult) - Krist a Anti-krist - This is all his design. He want a new (corupted) piece on the board - Its his GAME now. Only way to win is not to PLAY (před pár dny jsem začal mluvit ve smyslu, že s nimi tu hru nehraju – že budu likvidovat to, co mi stojí v cestě) - Sometimes life has a way of moving you past things like wants and hopes - Samo že jde o Satana, lidi perfektní nejsou, a on je perfektními udělá, byt tím zničí přirozený řád, který není s to pochopit jako dokonalé boží dílo, udělá z lidí roboty, sami se rozhodnou pro lepší svět, stačí s nimi trochu zatřást - Vypadá jako Teri Blitzen (byla mi povědomá, ale jsou to spíš ty pohyby než cokoli jinýho) - What makes you say that? Intuition - Point of origin - CHAOS. Good news (taky si myslim) - Away from these primitive functions - Castor, provider of any and all entertainments and diversions - Electrify the boys and girls - My name is Gem - TOGETHER we are gonna change the world (jak drží tu knihu) - Zeus has been there since earliest days of the gaming grid. By necessity he has to mind all the percentages. All the angeles. After the purge I needed to REINVENT myself (kolik jeho podob už známe) - Self-preservation, you understand - Beyond the far reaches of the outlands (utmost part of heaven, from the darkness) Iz.13/3 - We are not here to relive the past - Sea of Simulation (to nevím, co znamená) - This is going to be quite the RIDE - I believed on users once before - Playing all the angeles - Resist - The game has changed, son of Flynn - Behold! The SON of our maker - I have got to identify the damaged code. The sequencing is just enormously complex - Didnt you write it? - Some of it. The rest of it is just beyond me … MIRACLE - In our world she can changed everything - Icecaps are melting, WAR in the Middle East (cože). Lakers/Celtics back at it. Rich are getting richer, poor are getting pooer. Cell phones, online dating, Wi-Fi (tady je uplně všechno, výčet všech obskurností) - Wireless interlinking - I screw it up. Chasing after perfection - The old mans gonna knock on the SKY, listen to the sound - Awe was palpable - How long have you been searching for this, about 1000 cycles? - Master KEY to any and all riddles - End of line - Hes knocking on the sky……….. - Clue was relentless. The Black Guard were executing ISOs in the streets - Oči má divný, ale má zajímavou pusu - Hell of a view - It used to let us know that Flynn was here. It became the SYMBOL of something bigger, something better - Clue cant create PROGRAMS. He can only destroy or repurpose them. To je pecka - Building an ARMY (neřikej, tendle film je odpověd na všechno) - Klíč od propasti (tady je všechno) - Znovu a znovu, už si někdo z vás položil otázku, proč všechny blockbustery jsou na biblické motivy? - Poprvé jsem to taky neviděl, ted dostaly filmy nový rozměr - TOGETHER we have achieved a great many things. We have created a vast, complex systém (novodobý Babylon). We have maintained it. Improve it. We have rid it of its imperfection. Not to mention rid it of the false deity, who sought to enslave us. Fellow programs, let there be no doubt that our world is a CAGE no more (Země není planeta, ze který vás odnese raketa, ale ani podzemí). For at this moment the KEY to the next frontier is finally in our POSSESSION! - And unlike our selfish Creator, who reserved the privilege of our world only for himself, I will make their world open and available to all of us (to už se stalo) - And whatever we find there, there our SYSTEM will grow (peklo bude nerozeznatelné od života na Zemi). There our system will blossom! - Prove yourselves to me (sám se vyvýší nad všechny)! Be loyal to me! And I will never betray you (hail Hydra)! - Ta věc, ten transport má tvar Mass Relay z ME - Whats your plan? - Im user. I ll improvise - Out there is a New World! Out there is our VICTORY (to nesmí chybět)! - You got it, Quorra. Its all in your wrist - Man, Im all over this (druhý příchod syna člověka) - Já si musím uvědomit, že vy retardi nemáte nejmenší ponětí, o čem žvaním, ale víc pojítka nedostanete. Beztak je to dost jasný. Máte to přímo před očima - TRON, what have you became? - Hang on, it could be rough - The thing about PERFECTION is that its unknowable - You wouldn know that because I didnt when I created you - I guess we are supposed to change the world - Hezká pohádka () (méně) (více)

Trumper

Scénáristicky nejde o žádný zázrak, ale audiovizuální stránka tohoto filmu je už jiné kafe (Daft Punk rulez).___ Napadá mě jen srovnání s Nolanovými filmy. Kosinski s Nolanem jsou vlastně opačnými stranami jedné mince, oběma jde o stejnou věc – nepřeplácaný, pokud možno „designově co nejčistší“ vizuál, avšak Kosinski se na rozdíl od Nolana nezdráhá používat počítačové efekty – a zatím mu to ve filmech vychází skvěle.___ Jo, a ještě je v tom roztomile naivní Olivia. /70+% ()

Eywa11

Dnes som si to pozrela po dlhšej dobe a nedivým sa, že som to kedysi zvládla pozerať aj viackrát dookola, teda presnejšie určité scény. Súboj Sama a Rinzlera je geniálny a tá hudba od Daft Punk! plus svetelné motocykle! no grafický orgáč! Prvá polovica filmu je pre mňa pastva pre oči a uši ale postupne sa dej začína vliecť, preto jedna hviezda dole...takže čuš papa idem drtiť Sam vs. Rinzler fight asi tak hmmm miliónkrát dookola! :) ()

Claire.TJ

Kdyby se to mělo shrnout v kostce, je to prostě neuvěřitelně dlouhej klip Daft Punků. Designově hezky vymazlenej. Hudba je jak jinak špičková. A relativně to baví celou stopáž. Kluk ujde, efekty hezký, děj je takovej lehce horší matrix. Je to hezký jednou vidět, ale pak už si prostě jen pouštíte k práci ten soundtrack, a ten film nějak nepotřebujete, proto to u mě dál než na tři nedotáh. ()

jirijo

Technicky a audiovizuálně naprosto skvělé, scenáristicky (a příběhově) slabé až odbyté. Tvůrci se (zcela zaslouženě) opájejí dokonalou vizuální stránkou, kterou se jim povedlo vytvořit, ovšem jaksi již nestihli dokonalou formu naplnit když ne dokonalým, tak alespoň dobrým obsahem. Jeff Bridges je ve všech svých verzích (mladší, starší, digitální, klaďas, padouch) pouze standardním Jeffem Bridgesem a nepřidává nic navíc. Garrett Hedlund je typickým "rebelským" teenagerem a Olivia Wilde je velmi sexy a umí se o sebe postarat. Příběh nemá tempo ani gradaci a je jen slabou ilustrací pro nablýskaný výlet do jiného světa. A to mě zkrátka k lepšímu než průměrnému filmovému zážitku nestačí. ()

Wulz

Měl bych dát 4*, už jen za to jak ten film vypadá. Ale jinak normálka, nic co by mi vyrazilo dech! Aspoň co se příběhu týče. PS:Boží Olivia... Jinak svět kolem dokonalý...ale bohužel 3*..jako celek! ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi