Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

Krosmen

Z mého pohledu pouze průměr a víc nic. Pokud víte, jak film skončí, jelikož jste během svých let už o tomhle Wildově dílku slyšeli, není zde nic, co by Vás mohlo překvapit. Uvažoval jsem, jak by to asi vypadalo pod taktovkou Tima Burtona s Deppem jako Dorianem a došel jsem k závěru, že pravděpodobně o hvězdičku zajímavěji. Film každopádně neurazí, ale do multikina bych na to asi nechodil ()

klima777

Ten příběh nezestárne... Tudíž se nedá ani zásadně zkazit. Ano, tato adaptace je povrchní a poněkud nepřesná, ale nikoliv trapná nebo zoufalá. V podstatě příjemná. (2,5*) ()

flodur00

Zfilmování mé nejoblíbenější knížky se mi kupodivu velice líbilo. Filmaři příběh pojali spíš akčně.. velice dobrý počin, až na pár velkých neshod s puvodní verzí... ()

Kosmik 1

Charisma Doriana na nás přímo číší, ale bohužel jen z obrazu. Hlavní hrdina mi do téhle role totiž vůbec nepasuje. Ani jako šukací nástroj se moc neosvědčuje, prostě to té dětské tvářičce nejde uvěřit, působí tak plaše, až je to nepříjemné. Jinak docela slušné efekty při konci filmu, což je vlastně to nejlepší, co na filmu oceňuji. Bohužel to je ale nejspíš snímek pouze na jedno použití a pak smazat. 50% ()

Eoin

Špatný film, ktorý mi negatívne naladil začiatok dňa. Vyzdvyhnúť musím atmosféru filmu ktorá ma úplne vcucla do deja, ale inak je to iba filmový výmet ozdobený menami ako Oscar Wilde a Colin Frith. 55% ()

blackJag

Povrchní, přesto dostačující exkurze do známého románu. Pokud nemá člověk čas (nebo chuť) na četbu, s touto adaptací zásadní chybu neudělá. 65% ()

mcleod

Poměrně rozporuplný film... poukázat na to může fakt, že dokonce dva z mých oblíbených uživatelů napsali zcela opačné komentáře... jeden chválí začátek filmu a zatracuje druhou polovinu, druhý přesně opačně. Svým způsobem mají pravdu oba... Film je pojat i zahrán vcelku zajímavě, nelze mu vytknout nedostatek originality či snahy o co nejlepší ztvárnění příběhu Doriana Graye včetně jeho vnitřního souboje mezi zlem bez následků a dobrem (nebo spíše přesycenosti z absolutní volnosti). Tomu trochu odpovídá i vývoj samotného filmu. Přesto si myslím, že měl vývoj hlavní postavy reflektovat více a také trochu zpomalit. Takto jde spíše o prostý mysteriózní příběh s až příliš rychlou změnou hlavního hrdiny. Vím, že takové hodnocení není nikdy vůči filmům úplně férové, ale oproti knize jde opravdu o plochý příběh bez vtipu a bez myšlenkové hloubky. Chybí mu Wildovo spisovatelské umění, které mu dává obrovskou míru zvláštnosti a krásy. No, snad jen Rachel Hurd-Wood knize chyběla :-) ()

Autogram

Celkom iné spracovanie a celkom iný dojem z rovnakého príbehu. Tu došlo aj na zobrazenie temnej stránky v plnej „kráse“, vrátane toho, čo v inscenácii bolo iba v náznakoch alebo ešte menej. Nielen sexuálne a drogové orgie tak prepuknú naplno, ale aj homosexuálny motív, ktorý Oscar Wilde možno zakódoval inak, ale film nijak nezakrýval. Ženský prvok je silnejší a zaujímavý a záver správne hororový. –––– Ubezpečuji vás, že rozkoš se liší od štěstí. Některé věci jsou mnohem cennější proto, že pominou. ()

Richard_Ba

Tak mňa pravdupovediac Dorian Gray nadchol, nemôžem si pomôcť. Scenárista/režisér sa rozhodli vytvoriť vlastnú verziu Wildovho svedectva, a mňa rozhodne nesklamali. Zábery boli umelecky vzaté, a pridávali na dynamike. Snímok sa zobral akýmsi Thrillerovským (nie Michael na tom obraze nebol ;) ) smerom, čo bola zaujímavá varianta, hoci ako vidím na hodnoteniach prítomných užívateľov, moc neoslovilo. Colin Firth ma znovu nepresvedčil o svojich kvalitách, Rebecca Hall očarila.____ Čítal som knihu, a rozhodne patrí medzi najlepšie aké sa mi kedysi dostali pod ruku. ()

Antimana

Ťažko hodnotiť. Jeden z najlepších námetov vôbec, či bol však spracovaný správne... Úžasná scéna pri raňajkách, kde sa prelínajú zábery so sexuálnych orgií. Niektoré počítačové efekty boli použité zbytočne a ja sama som si hlavnú postavu Doriana predstavovala kus ináč, ale zvyknete si. Moje hodnotenie asi nie je objektívne, ale konečne niekoho napadlo zfilmovať tento klenot knižníc a to v celku podarene a vkusne. A bola aj krv a črevá :) ()

LondonGirl

Rozmýšľala som nad 3* a 4*, ale nakoniec som sa rozhodla, že budem hodnotiť objektívne, takže ostávajú tie tri. Celkom pekný námet, zaujímavo spracovaný, nenudila som sa ani chvíľku, ale treba dodať, že to nie je nič extra. ()

Liqid

Perfektně zpracovaný román Oscara Wilda, který v době svého vydání způsobil hotové šílenctví. Opovrhování rodinnými hodnotami, homosexualita a absolutní otevřenost, tím dokázal autor naprosto šokovat a zapsal se tak do dějin. Moc se mi líbily herecké výkony a propracoané prostředí staré Anglie. ()

BMAJTZ

Úžasná filmařská práce, díky niž jsem ode všad cítil tu nádhernou ponurou atmosféru. Bohužel co mi ale chybělo trochu víc, byl pořádný příběh a trochu více emocí. Jinak docela slušný film který se nejspáše dá objektivně hodnotit až tak po druhém shlédnutí. ()

Looser

Princ Kaspian na cestě k odvrácené straně síly. Spíše takový televizní počin, než plnotučný celovečerák. ()

skinny

Knihu jsem četla a musím říct, že si předlohu tvůrci "trochu" upravili k obrazu svému ale i přesto jsem byla překvapena. Colin Firth jako vždy excelentní a Ben mile překvapil, podává skvělý výkon (a vypadá fakt dobře:)) Prní hodina byla o ničem, takové menší porno, kde D.G. skočí na všechno, co se hýbe, nehledě na pohlaví ale druhá půlka byla opravdu vynikajicí. ()

Babous

Velice vydařený film, jestli smím soudit jakožto neznalec předlohy (kterou si ale brzo přečtu). Dorian byl sympatický týpek, kterému ostatní záviděli jeho krásu, bohatství a kouzlo. Proto nakonec zůstal téměř všemi opuštěn. Tvůrcům se krásně podařilo zachytit dekadenci Belle Epoque, posun času až k první světové válce, přičemž Dorian se vůbec nezměnil. EDIT: Po dočtení knižní předlohy musím říct, že se ji tvůrcům podařilo zachytit výborně, i když si ji trochu poupravili k obrazu svému (např. rozpětí až do 20. let, Henryho dcera atd.). Oproti starším adaptacím je tahle odvážnější, nebojí se jít na hranu, ukázat různé chlípnosti a zvrácenosti typické pro smetánku přelomu století. ()

danca044

Sledovat Bena Barnese jako zhýralce, byl opravdu zážitek. S napětím jsem sledovala celý film a konec se moc vyvedl. Dalo se čekat, že příběh nebude mít šťastný konec, což mi nevadilo. Příběh Doriana Graye je plný vášně, potěšení, zhýralosti a touhy po věčném mládí. Zkrátka jedinečný film. ()

MiaMoonlight

Hodnotím hned po tom, co jsem filmu Vrtěti ženou dala čtyři hvězdy. Tedy jen proto s čistým svědomím nemohu čtyři dát i tady a dávám tři +. Moc to místo čtenářského deníku neposlouží, ale kouká se na to pěkně. ()