Iron Sky

• Finsko Iron Sky (více)

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. (Magic Box)

sirjohn

Filmově za mě za 3,6. Ten film by si zasloužil o pár procent víc, protože, řekněme si popravdě, nikde nic podobného není. Ve sci-fi nadsázce světa Hell Boye, Světa zítřka a dalších, je vtipnou satirou řečeno mnohé a to nejenom slovy. Především bych vyzdvihl prostředí, je to v kategorii stylovka. Pustil jsem již po druhé. ()

medvidek

Díky své nezávislosti a jisté punkovosti film zcela splnil mé očekávání, i když jsem na něj šel s jistými obavami. Samozřejmě to není žádný Tarkovský nebo Bergman, ale to ani tvůrci neslibovali, ale na druhou stranu se na jednoduchost a přímočarost zápletky nevymlouvají. Hodnocení + 1 hvězdička za průběh natáčení a celkový koncept práce Viděno 21. dubna 2012 v Tromso (Norsko) http://www.waldhans.cz/2012/04/recenze-iron-sky-80.html ()

michalkop

Iron Sky je velmi nekonvenční a politicky nekorektním dílem. Začíná přistáním modulu na Měsíci. Z modulu vystoupí dva kosmonauti, jeden se jde podívat na okraj kráteru a uvidí důl na Helium 3. Nacistický důl. To samo o sobě slibuje dost nevšední podívanou. Po vizuální stránce je i ona zmiňovaná scéna nejslabší. Kosmonauti tam působí jako kus vyrenderovaného plastu. Zbytek už je po vizuální stránce zdařilý, nebo aspoň obstojný. Kladně hodnotím karikaturizaci jednotlivých postav. A to včetně americké prezidentky posedlé znovuzvolením a cvičí na orgitracku v oválné pracovně. Propletena spousta popkulturních odkazů. Závěrečná vesmírná bitva je lahůdka, plná vtipných momentů. Avšak úplný závěr je až příliš přehnaný. Nyní následuje spoiler: Vidět tedy pod závěrečnými titulky jak na Zemi bouchají atomovky kvůli hádce o věže s Heliem 3. To už přehnali. ()

Strudl_cz

Čekal jsem původně scifi komedii, kterých je hodně, ale příjemně mě film překvapil. Líbí se mi nasazení narážek na "Pád Třetí říše" a na Chaplinova "Diktátora". Nejvíc mě dostal závěr filmu, který nám nese určité poselství o lidskosti. Doporučuji počkat i na konec titulků. Btw osobně jsem před rokem přispěl na natáčení 20€ a vůbec nelituji, až bude u nás v kinech, tak určitě navštívím. ()

naytsirk

Taková škoda… jak to, že mě to nebavilo??? Další potvrzení mé domněnky, kdo se moc těší, nakonec bude zklamán…. Věřím, že kdybych neměl tak přehnané očekávání a koukal na to s přáteli po pár pivech, asi bych na to měl jiný pohled, ale koukal jsem na to sám a za střízliva. Jasně že tam bylo pár moc povedených vtipů, ale celkově to působilo neslaně nemastně…. Třeba se k tomu ještě někdy dostanu za jiných okolností a užiju si to… ale dnes tomu dávám 2,5* ()

morlumak

Příjemná béčková blbinka. Moon nazis jsou úžasní, stylizace je dokonalá...Problematická je rovina politické satiry, která podle mého příliš nefunguje. Nápad a provedení je na jedničku, ale scénář by to chtělo podstatně lepší. ()

Sunny

Achjo... co k tomu říct? Každopádně musíte totálně vypnout a nechat fungovat maximálně dva smysly, aby to šlo schroupat. Ten nápad se mi zdál skvělý, ale postupem minut šel víc a víc do háje. Pokud by mi bylo tak šest let a chtěl bych vidět nějaký dobrý film, který je vhodný k mé mravní a věkové vyspělosti, možná bych sáhl právě po tomhle (ale ze stejného důvodu, jako jsem po tom sáhl i dnes - Dobrý nápad, slibný popis, ale absolutně žádná potucha, co mě skutečně čeká...). Kde je podle tvůrců vtip? Akce? Pro mě je to tak na úrovni špatně zvládnutého céčka. Nevěděl jsem, jestli se mám smát nebo naříkat a asi jsem se zasekl přesně mezi. Jinak i děti ve školce by tady kroutily hlavou nad spoustou nelogičností, jako třeba 5 nukleárních hlavic, které dohromady ničí asi jako petardy za dvacet korun z tržnice. Cesty z měsíce na Zemi a zpátky během pár hodinek a aniž by si toho kdokoliv na Zemi všiml :-D. No, vzhledem k inteligenci všech aktérů to asi nebylo pro nikoho na celé Zemi důležité a předpokládali, že jde o zaschlé kýchance na monitorech a ne o invazi ufonů :-D. I když jsem se to snažil brát s velkou rezervou, tak jsem to prostě nestrávil a příště se budu radši koukat jak schne prádlo na šňůře, což mě možná pobaví víc... Děkuji, už nikdy víc. Ta jedna hvězda je za nápad a pohlednou Julii Dietze :-) ()

Libb

Nápad dobrý, zpracování místy hodně nízkorozpočtové, herecké výkony nepříliš brilantní, ale jako celek to víceméně funguje. Některé scény jsou dokonalé (SPOILER! - "Tak tedy, kdo nevyzbrojil své vesmírné lodě?", "MIR se připojuje do boje." a další), některé zvraty jsem naopak nepochopil, ale možná to bude tím, že jsem u toho usínal - což je vlastně forma kritiky, že :-) Jako blockbuster můžu doporučit, kdo chce něco kvalitního, ať se mrkne na Doktora Divnolásku ()

TOPmoovie

nic pre sucharov alebo vecnych kritikov. je to skvely film, perfektne technikcy premakany, aj s urcitym vtipnym posolstvom, a vela s humornymi entitami:) a utok za pouzitia meteroritov, skal z planet...to je idea ktoru preberie a zopakuje od teraz este vela scifi filmov:)) ale tito su prvi. well done!! taka zabava vyssieho levelu. urcite pozri! ()

Mort09

Perfektní námět a příjemné zpracování je zcela znehodnoceno dementním scénářem. Pokus o satirickou reflexi současné americké politiky, působí totiž totálně uměle, a zastiňuje ostatní-povedenější, snahy o parodii. Iron Sky pak nezachrání, ani Julia Dietze, která film po herecké stránce zcela ovládla. Celkově se jedná o lepší průměr mezi béčky, jenž zůstal daleko za očekáváním. 60% ()

Epco

Opäť sa raz potvrdilo, že dobrý nápad nie je všetko. A nápad z nacistami na mesiaci by vystačil tak na údernú 20 minutovku. A zvyšok je len nastavovaná kaša, ktorá sa snaží nastaviť zrkadlo dnešnej dobe. Bohužiaľ pokus o satiru sklamal a ostal iba priemerný film. ()

Maaarecek

No tento film mě velice překvapil.Nikdy sem nic podobného neviděl :D Efekty sou dost dobré možná až moc! Dialogy jsou taky v pořádku,akorát mě trochu dostávala vygumovaná prezidentka...A invazi jsem čekal trochu lepší...Ale tak no co...Bavil jsem se takže 5 hvězdiček! ()

miromir

Napad je to zajimavy ale totalne to sparasily, spatni herci, totalne nezajimavy a absurdni dej, priserna hudba a efekty. Tak vlastne premislim proc sem tomu daval tu jednu*, jo uz vim za oryginalni uchylnej napad. ()

Jindracek

Po dlouhe dobe film od ktereho jsem moc necekal a prijemne mne prekvapil. S tak malym rozpoctem natocit tak vizualne povedeny film, klobouk dolu. ()

LeoDraconis

Na parodii malo vtipne, na satiru malo kousave, na dobry film spatne napsane. I pres vsechny tyhle vytky jde o naprosto skvelou zalezitost, ktera by nemela utect zadnemu cloveku, ktereho bavi zesmesnovani nacistu. Skoda, ze se reziser snazil sdelit mnohem vic a nezustal u delani srandy, dopadlo by to asi lepe. ()

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů

Be2Can: unikátní přehlídka festivalových filmů