Kronika Jacka Harrise, jednoho z průkopníků internetového obchodu, který bojoval se svou morálkou a zároveň se snažil neutopit v moři plném podvodníků, mafiánů, feťáků a pornohvězd.  V roce 1995 měl každý VCR, hudba se prodávala jen v obchodech a internet teprve čekal na svůj velký boom. Podnikatel Jack Harris (Luke Wilson) měl dokonalý život – krásnou rodinu a úspěšnou kariéru. V té době se setkal s Waynem Beeringem (Giovanni Ribisi) a Buckem Dolbym (Gabriel Macht), dvěma génii, kteří objevili způsob, jak dospělým prodávat zábavu přes internet. Jack souhlasí, že jim pomůže a brzy se stane jedním z nejbohatších podnikatelů své doby. Staňte se svědky příběhu tak skandálního, že ani nebudete věřit, že se skutečně stal. Tento příběh je důkazem, že byznys má se sexem velmi mnoho společného – cesta dovnitř je snadná, ale jak chcete ven, jde to sakra těžko. (oficiální text distributora)

honajz

Prostředníci přišli pozdě. Koho by problém vydělávání na pornoprůmyslu mohl zajímat po filmech Kevina Smithe a zvláště Zack a Miri točí porno? Navíc styl Prostředníků je stejný, podobně ukřičený a vulgární. Všichni chlapi na celém světě si honí péro, zní úvodní premisa filmu. A tak sledujeme, jak se mladík, který dostal od nemocného otce úkol postarat se o rodinu, spojí se dvěma kamarády a začnou podnikat v internetovém pornobyznysu. Aby to bylo napínavější, je film uvozen scénou odvážení milionu dolarů ruské mafii. A o ničem jiném v podstatě film není, když pomineme ještě neplacení daní a jiné podobné problémy. Je až moc znát, jak se snaží tvůrci konkurovat Fincherově snímku The Social Network o vzniku Facebooku. A tak se i zde skáče v několika časových rovinách, i zde se řinou z úst herců nekonečné repliky. I zde použijeme rádoby dokumentární roztřesenou kameru. (Mimochodem, divné je, že u dokumentů vídám statickou kameru.) Ale kde si Fincher uchoval režisérskou zručnost a přehlednost, zde brzy nastoupí určitý zmatek. Ne, že by některé repliky a dialogy nebyly vtipné, ale celkově film působí hodně nekompaktně, někdy až chtěně. Nepomáhá ani stopáž, která je delší, než byste čekali - a chtěli. Navíc jsme podobných filmů už viděli několik, například od zmíněného Kevina Smithe, takže se u některých scén neubráníme pocitu již viděného. A nakolik mám rád Luka Wilsona, hodí se skutečně spíše do mírně střelených mírně mysticky vyprávěných komediálních dramat, ale jako drsný byznysmen vypadá poněkud směšně. A nějak ani ty umělohmotné holky nevypadaly až tak atraktivně, fakt. :) Takže takový průměrný film, skutečně ani neurazí, ani nenadchne. téma je už poněkud vyčpělé, zpracování je zmatené a herecké výkony takové nijaké (do jaké role asi tak může být obsazen James Caan?), některé fórky se povedly, některé ne... Prostě průměr. ()

bouncer

Tak takhle mohl vypadat THE SOCIAL NETWORK, kdyby byl o něčem zajímavém :-) MIDDLE MEN se nese na velmi podobné vlně - tématicky i zpracováním, samozřejmě rozdíly tu jsou - místo asociálního uhrovatého studentíka, který sbírá osobní údaje a prodává je dál se tady objevují feťáci, které už nebavilo sledovat porno na VHS-kách a přišlo jim, že internetu chybí nějaký ten obsah pro dospělé. Ale idea je stejná a velký nápad dokáže na internetu vydělat neuvěřitelné množství peněz. A Wayne a Buck změnili podobu internetu možná více než Suckerberg... Ano, MIDDLE MEN jsou podle mě lepším filmem než THE SOCIAL NETWORK. ()

rikitiki

Jeden z hlavních hrdinů je zároveň spoluautor i producent filmu? Hned mi připadalo, že jeden z trojice, která se zaplete s ruskou mafií, místní mafií, pornem, dětským pornem, drogami atd. je nějak podezřele čistý. Jako andílek, který spadl z nebe a přitom má dost rozumu, aby proplul špinavými vodami, aniž by ztratil víc, než si jen zlehka ušpinil špičky křídel. - Blbost! Tomu se nedá věřit ani za mák. ____ Jinak je to ale fascinující, vzrušující, napínavý a chytrý příběh. Nejspíš jen velmi volně inspirovaný skutečností, než že by tu skutečnost věrně zobrazoval. ()

Renton

Scénář: George Gallo , Andy Weiss .. Men have been jerking off since the beginning of time. _ Nejen fejsbůk dokázal na internetu vydělat miliardy. Suprové téma, které šlo jistě zpracovat ještě lépe. Vyprávění se až moc tříští a těch pohledů tu pár let dozadu pak o pár let dopředu, roky sem, roky tam apod. až otravuje. Fincher skáče taky do různých časových úseků, ale nedělá to tak rušivě. 70%. ()

Chrustyn

Je to dobrý film, mohl to být skvělý film ale tvůrci si ukousli příliš velké téma, které jim zůstalo v krku a tak výsledný dojem zůstal někde na půli cesty. Dát do křesla někoho zkušenějšího, přidat tak půl hodiny, více rozkreslit jednotlivé charaktery a daná témata, ubrat na komedii, přidat na krimi a mohla to být minimálně kultovní gangsterka o tom, jak vydělat na pornu a mít kalhoty zapnuté. ()

• Postava pornoherečky Audrey Dawns, ktorú stvárnila Laura Ramsey, bola inšpirovaná pornoherečkou Anette Dawn. (toi-toi)
  • Christopher Mallick prohlásil, že film se na festivalu v Santa Barbaře velmi líbil režisérům Oliveru Stoneovi a Paulu Thomasi Andersonovi. Druhý jmenovaný ho dokonce označil za nejlepší snímek, který v minulých pěti letech viděl. (Othello)
  • Děj filmu je inspirován skutečným příběhem Christophera Mallicka, který dodnes vede internetovou účetní společnost. Podepsán je pod filmem také jako jeden z producentů. (Othello)