Osamělý jezdec

• USA The Lone Ranger (více)

Starý indiánský válečník Tonto vypravuje malému Willovi příběh o tom, jak se z muže zákona Johna Reida stala legenda spravedlnosti. John se vrací po letech na právnické škole vlakem do svého rodného města Colby v Texasu. Netuší, že ve vlaku jsou převáženi dva vězni - indián Tonto a násilný vrah a lupič Butch Cavendish, kterého chytil Reidův bratr Dan, místní šerif. Jenže vlak je napaden desperáty, ti Butche vysvobodí a vlak pak vykolejí. Tonto i John se z trosek zachrání a John trvá na tom, že indián musí být postaven před řádný soud. John se proto rozhodne pomoci svému bratrovi. Se šesti pomocníky šerifa vyrážejí po Butchově stopě. Parta pronásledovatelů je vlákána v průsmyku do pasti a všichni až na Johna jsou zabiti. Zachrání ho indián Tonto, který za pomoci magie muže na pokraji smrti promění v Osamělého jezdce. (TV Nova)

Figu

Nic velkýho jsem neočekával, nic pořádnýho mi nedostavilo. Ovšem líbila se mi počítačově vymodelkovaná krajinka (jedna hvězda), líbila se mi hudba (hvězda druhá). Pouze půl hvězdy za nepříliš výraznýho a už dost ohranýho Deppa a půl hvězdy za málo využité herecké dovednosti Bonham Carter. Od Verbinskiho člověk čeká kurva víc, kor když film má divokých 151 minut... Osamělej jezdec pro mě zůstane osamělým na dlouho, pač tohle stačí jednu projekci! 55% ()

MartinNDL

Osamělý jezdec mi připomíná mě samotného někdy před více než deseti lety na střední škole, zřejmě pod vlivem omamných látek. Prapodivný mix komedie a sentimentu, trochu dost dada, občas drsný, ale ne moc. Žena někde v pozadí a spíš vzdálená než ruku v ruce, vztah s přáteli takový nestálý, nejistý, nahodilý, s malým množstvím důvěry a respektu. Všechno bylo dost střídavý, neměl jsem tehdy daný žánr, střídalo se to rychle, myšlenky měly jádro, ale občas chyběl kontext. Ale měli jsme vizi a bylo to vážně fajn, nevadilo by mi dát si to ještě jednou a trochu jinak. (poznámka mimo metaforu - film táhne Depp a kůň, úvod s chlapcem v muzeu a celé to vyprávění/vzpomínání záměrně přehnané se stařeckou demencí a závěrečná dlouhá vlaková honička jsou zcela skvělé) ()

uterox

Western v současnosti už moc netáhne. Nevýhodou je příliš velká zdlouhavost: 151 minut na western je v současnosti moc. Zas tolik se toho tam nestane. S podivným dědictvím se to nedá srovnat-tam je to dlouhé akorát, děj super, komedie jako blázen a je to svižné. Pustí si to člověk klidně znovu. O tomhle mám pochybnosti, zda si to člověk pustí ještě jednou a nebo víckrát. ()

Aljak

Keďže som od toho nič nečakal, mohlo ma to jedine tak prekvapiť. A to sa aj podarilo! Nikdy by som nepovedal, že kombinácia western + Johnny Depp by ma mohla baviť, ale stalo sa. Príbeh bol vynikajúci, dokonca aj tie dve postavy, ktoré hrali hlavné úlohy. Avšak neuveriteľne mi prekážali tie prehnané akčné scény, ktoré sa odohrávali počas tých vlakových častí deju. Zbytočne prehnané, a pritom by sa to dalo spraviť aj jemnejšou a reálnejšou formou, ktorá by nevzbudzovala takú hyperbolizáciu. No a ešte zopár trápnych scénok, ktoré by vôbec nechýbali, keby boli vystrihnuté. Ale najlepšie zo všetkého boli tie rozhovory medzi Tontom a Rangerom - fakt "geniálna" dvojica. Chcel som dať 4*, ale tá vlaková naháňačka v závere, kde lietalo všetko možné a nemožné trochu znížili úroveň môjho dojmu z celého filmu. ()

Meridius

Celou dobu je to jen lehce nadprumernej film s mnozstvim dobrych (i horsich) vtipu, ale ten konec. Naprosta spica. Kamera, akce, hudba...uzasny. ()

Martin741

Za najlepsi film Gore Verbinskeho povazujem Kruh, no a teraz prisiel s tymto podpriemernym paskvilom, ktory sa ani nezaplatil - stalo to 215 milionov a zhorel film v kinach. Z plusov filmu treba spomenut skusenu Verbinskeho reziu a obcas aj zaujimavejsie exteriery. Avsak minusy suverenne prevazuju - minutaz je priserna - 143 minut je sakra vela, skratit o 40 minut a nic by sa nestalo, v strede je kopa nudy a vaty, dialogy patria k tym horsim. Deppa dlhodobo nemam rad, Army Kladivo /Man from U.N.C.L.E./ hral hovno, akurat sa tu zjavil Tom Wilkinson /Lovci Lvu, Exorcism of the Emily Rose, Batman Begins/ ale sam sa jaxi stratil v tomto podpriemere. Vsimol som si aj Barryho Peppera /Enemy of the State/, ale aj on hral hovno, Helena Bonham Karter sa v tom tiez jaxi stratila. Ako som spominal, dialogy su spatne a podpriemerne a pribeh nedava velky zmysel. Nic nez dalsia velka nuda s Deppom : 35 % ()

rakovnik

První polovina filmu byla neotřelá, vtipná, zajímavá. Druhá, akčnější, mi přišla paradoxně méně zajímavá. Snad to bylo způsobeno přemrštěným dějem, očividně předigitalizovaným obrazem, odhalením souvislostí, či omezením vtipu, prostě jsem se bavil méně. Johnny Depp nutně musí být přirovnáván k Jacku Sparrowovi, nasadil naprosto stejný výraz gest i mimiky. ()

lebowski!

Okej, jdem na to. Recenze nelhaly aneb jak se mi zase jednou vymstilo udělat si vlastní názor: všem, kteří plánují návštěvu filmu doporučuji vzít své (ne)mrtvé zvířectvo na ramena a utíkat domů. A až tam dorazíte, vytáhněte z půdy zaprášenou soupravu vláčků, se kterými jste si hrávali jako děti, dvě hodiny s nima blbněte a vyjde Vás to kvalitněji, levněji a ještě máte půlhoďku k dobru. Bohužel mne dlouho nic tak nenudilo a nenaštvalo jako tento snímek. Úvodní akční sekvence je ještě solidní, ale po ní už nenásleduje vůbec nic. Humor mne nebavil, putování nudilo a závěr byl tak přepálený a nesmyslný, až se mi chtělo zvracet. Do toho hlavní hrdina odmlouvá jako malé dítě, že "prostě střílet nebude" a každý, kdo na někoho míří zbraní, MUSÍ pronést provařený proslov o tom, jak dlouho už na tuhle chvíli čeká a NIC jej už nezastaví. Hnus. Píši toto přesně den po shlédnutí a zatím mne nenapadá jediné pozitivum. Ok, Depp je na filmu nejzajímavější (pozor, ne nejvtipnější) postava a ta vrána je alespoň originální. Ale králíky někdo vymyslel očividně po notné dávce hulení a nechápu, proč nezůstali ve střižně. Asi tam hulili všichni. To by celkem odpovídalo. Krom pár nesmyslů ve scénáři (které jsou však nepodstatné kvůli všemu výše zmíněnému + hulení), mne taky zamrzelo, že Hans pro obě akční sekvence nesložil nějaký nový motiv, ale jen okopíroval provařenou skladbu z Williama Tella (ano, taky jsem to zkopíroval, z youtube). Takže jedním slovem průser a kdybych nebyl posera, tak bych požadoval vrácení vstupného. Ale posera jsem a tak tady jen drbu na csfd. Ale třeba někomu zachráním 3 hodiny života. Ikdyž, třeba je to jen mnou, člověk sedící přes uličku se chechtal pořád. I ve chvíli, kdy vyvraždili indiány. Asi byl zhulenej... ()

Streeper

Vyšla jsem z kina a řekla své kamarádce: "Průměr." U filmu jsem se několikrát zasmála, většinou to bylo díky Johnnymu Deppovi, který převzal své grimasy z Pirátů a vložil do tohoto filmu. Film obohacuje scénář, který je bohatý na úsečné vtípky, u kterých se pousmějete. Líbila se mi hudba, kamera a efekty. Jsem prostě blázen do "vlakových efektů" ve filmu. Také bych ráda vyzdvihla výkon Armieho Hammera, který se mi ve filmu hodně líbil a do hlavní role se skvěle hodil. Naopak musím říct, že je velká škoda, že Helena Bonham Carter neměla ve filmu větší roli, ale jinak je to skvělá prázdninová podívaná, těch 2 a půl hodin nelituji. ()

Pugo

Žiaľbohu po vynikajúcom Rangovi, Verbinski už nedokázal natočiť rovnako dobrý western. Určite je to prepálenou stopážou a nevýrazným až prehrávajúcim Hammerom. Technicky je film dokonalý a cítiť z neho atmosféru Divokého západu, jednotlivé obrázky pláni a špinavých cowboyov pri západe slnka fungujú, lenže celé je to také natiahnuté, ukecané, málo akčné, chýba tomu spád a tempo. Casting je podarený (až na toho Hammera), záver zábavne šialený. Čo ma trošku zamrzelo bola nevýrazná Zimmerova hudba, zrejme si toho na plecia zobral až moc. Ale až po vypočutí samotného OST som bol prekvapený, aký vydarený je soundtrack, v kombinácii s Rangom výborný feeling Divokého západu. Preto je škoda, že vo filme ju ťažko registrovať a počuť len nejaky guláš a William Tell Overture (čo je kúsok fail, na finále filmu neskomponovať nič originálne). EDIT 09/2013: The Finale z OST a teda William Tell Overture po zimmerovsky ma neskutočne opantal a ovládol celý môj tracklist. Je to song rovnako zábavný ako záver tretích pirátov (I dont think now is the best time) a rovnako energický ako supermanovský Flight. ()

MrPierc

Tento zábavný western měl mít poloviční stopáž a pak bych to ocenil. Příliš natahované a hluchá místa se snaží zakrýt vtípky. První polovina byla dobře namíchaná - poměr vtipu, akce i postav byl akorát. Jenže pak přijde druhá polovina, která se už jen opakuje a když to sama na sobě pocítí, tak se splaší jako stará kobyla a vznikne fraška, kde jsem měl pocit, že koukám na Laurela a Hardyho na divokém západě. Což o to, mě by se to líbilo, ale nesmělo by se tu zase na konci kázat o dobru a tajemném hrdinovi s maskou. Johnny Depp je ze začátku zábavný, ale po čase to omrzí, Kimosabe. Film je koukatelný, chvílemi vtipný, ale polovinu času se na něco čeká a pak to spadne do megalomanských hrdinských akcí a konečného mravokárného konce alá Temný rytíř. Amerika prostě musí mít svoje hrdiny se škraboškou, kteří pomstí bezpráví a sami se drží mravního kodexu mnicha - to už je tak otravné! Místo, aby bojoval proti ohni ohněm, tak stále bude hrdina váhat střelit zlosynovi kulku mezi oči a rozmýšlet se, zda ho nevzít do vězení. Jděte někam s tímto klišé. Mělo to být zábavná akce a místo toho to je 2,5 hodinová tahanice o pozornost s malým úspěchem. Také mi vadily ty stále chytrolínské dialogy mezi Bílým blbem a Indiánským pošukem. Bije do očí, když se ve filmu snaží o dobovou výpravu, ale baví se mezi sebou jako mladí chytráci z roku 2013. Kdyby se režisér držel celou dobu jednoho stylu (ať už vtipného nebo vážného), byl by to mnohem výraznější film. ()

cariada

Těšil jsem se na to, ale byl jsem hodně zklamán, nejenom že jsem u toho párkrát usnul což zase u mě není tak nezvyklé, ale mě to nudilo a to hodně. Depp je nevýrazný chybí mu nadhled a sarkasmus. Kolikrát jsem se zasmál? Spočítal bych to na prstech jedný ruky. Finále bylo celkem slušný, ale dvě hodiny nudy to nezachrání. Třeba další projekce časem to u mě napraví. ()

Nach

Ne nepřidávám se ke kritikům. Naopak, celý tento film je dosti povedeným kouskem. Minimálně musím vyzdvihnout režii Gore Verbinskiho a hudbu Hanse Zimmera. Po dobu celé stopáže 151 minut jsem se bavil, smál, užíval si divokého západu. Ano, ona rádoby zapeklitá zápletka se mi rozpekla po prvních deseti minutách, kdy jsem odhalil, kdo koho zabije a jak jsou hlavní padouši propojení s Tontovým dětstvím. Nicméně se přidávám spíše k obhájcům kvalit filmu, než k těm, co ho kritizují. Veliké plus má u mě zde náznak drsnějšího přístupu (např. hlavní záporák kanibal), což jsem u produkce Walt Desney nečekal. Sice tato brutalita byla nakonec držena zkrátka, ale kdyby byla přece jen o něco povolena a v některých místech i přímo ukázána, na kvalitách snímku by to podle mého i něco málo přidalo. Takhle ale stále je viditelná snaha být filmem pro všechny, což není špatně, ale je to už... neoriginální, ohrané. I tak ale uděluji čtyři zářiče z pěti a moc rád si toto dobrodružství zopakuji. 75% ()

bourec

Nechápu to,ale pokaždý,když se na plátně vobjevil Depp,tak šel film dolů.Stejně jako Sparow se pitvoří,šklebí,ale vtipný to zas tak moc není.U film si odpočinete,ale podruhý vidět,to je asi blbost.60%. ()

Rocky88

Na akční film je to moc nudné (dvě scény s vláčkem mi nestačí), na komedii trapné (Depp mi tady vůbec nesedl, ostatní rádobyvtipy také ne) a na western moc umělé. Sebevraždě naštěstí zabrání příběh, i když hlavního záporáka uhodnete taky na první pohled. Akorát si chvíli (dvě a půl hodiny) počkáte, proč vlastně záporákem je. Jestli můžete, obloukem se tomuto filmu vyhněte. Já si jdu dát pár kubíků adrenalinu, abych se probudil. ()

Joges

Stále jsem čekal, že se bude odehrávat nějaký pořádný příběh, legenda, a ono nic mimořádného. Škoda nevyužité šance, herecké obsazení je totiž fajn a vizuální efekty taky, akční scény či humor jsou rovněž vydařené a zcela na místě. Osamělý jezdec je dobrý, zábavný a lehce zapomenutelný film. ()

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt

Režisér Pirátů z Karibiku našel nový projekt