Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

Destinytte

Za začátku člověk vůbec neví a pak dál taky neví. Někdy jsou takový filmy fajn, ale zrovna tomuhle to nesedlo. Celé se to hrozně zívavě táhne dvě hodiny a mně to přišlo jako věčnost (4 hodiny minimálně). Rozhodovala jsem se mezi jednou a dvěma hvězdičkama, jsou to tedy dvě, ale jen za skutečně okouzlující Chloe Moretz. ()

Rockerman

Remaky úspěšných filmů ztrácejí to kouzlo, ten moment překvapení. Nejinak je tomu i v této předělávce švédského originálu. Kdybych jej neviděl šel bych s hodnocením nejspíš o stupeň výš. Samozřejmě jsem čekal na ten "bonbónek" na závěr, na tu scénu v bazénu. Ta švédská se mi zdála lepší a také proto "jen" 3*. ()

Kolssteyn

Mě se ten plagiát líbil, akorát jsem se v jednu chvíli leknul, co v tomu tunelu dělal Glum, ale nakonec se ukázalo, že nikdo nesběhl z jiného filmu... a všechno mělo být tak, jak bylo, až na to, že to byla kopie jiného, až na obsazení, úplně stejného filmu. ()

johnywalker

Bohužel jsem neviděl originál, tak nemůžu posuzovat, ale bez Chloe je to určitě horší :p mám ji moc rád a je vidět, že může hrát cokoli! Upířina, těžko braná jako horor, s hlavními dětskými protagonisty je především podivně romantickým příběhem o malé holčičce, která narazila na kluka, jenž je pravděpodobně považován za hlavní postavu filmu, který je neustále až přehnaně šikanován. Rozhodne se to vzít do svých rukou ;) ()

figliar

Film by som skorej zaradil medzi romantické fantasy, od horora má priďaleko. Celý príbeh pôsobí dosť nezáživne a hlúpo. Jednu hviezdu si zaslúži Chloë Grace Moretz a ďalšiu trochu podarený koniec. ()

Rathalos

Kodi Smit-McPhee a Chloe Grace Moretz v tejto drame s prvkami hororu si zasluzia pochvalu,podali vyborne herecke vykony v tak mladom veku,ta desiva,pochmurna,smutna a strasidelna atmosfera aj prostredie,v ktorom sa to cele odohrava tomu davalo ten spravny smrnc,perfektne,velmi sa mi to pacilo...:-) ()

helraiser

Tak je to tu po krátké době zase. Opět zcela zbytečný remake a nyní dokonce filmu který je 2 roky starý, ale jak to vypadá tak se to amikům zdá už starý. No, ale tvůrci v tomto případě měli opravdu velkou smůlu jelikož originální Let the Right One In je naprosto dokonalý netradiční upíří film, který stojí a padá na ústřední dvojici hrdinů jejichž představitelé předvedli nepřekonatelný výkon. No, ale k remaku. Na první pohled je jasný, že to tvůrci už podělali výběrem představitelů hlavních hrdinů. I když je vidět, že se opravdu snaží tak k dokonalosti jejich předchůdcům to má opravdu daleko. A když nevyšlo tohle tak film jako takový prostě nemůže fungovat. Navíc se zde polevilo u syrovosti a drsnosti a co se týče klíčových scén tak v porovnání s originálem jsou mnohem slabší. Celkově celej remake je o třídu až dvě slabší než originál a spokojenej s ním bude jedině ten kdo original neviděli. Pro ostatní se bude jednat opět o zklamání v podobě remaku který se ani v nejmenším kvalitou nepřiblýžil originálu. ()

Al44...

Pro mě naprostá kopie původního filmu, kde se dokonce objevují úplně stejné dialogy a lokace. Malinkaté změny naštěstí nikterak moc nepoškozují vyznění originálu. Dětští představitelé jsou hold jiní - ti původní byli jasně lepší. Co je plusem tohoto remaku je to, že nám vysvětluje několik příběhových drobností, které nebyly z původním snímku tak zřejmé. ()

Mr.FreeZer

Těžko se mi hodnotí tento snímek, když už jsem viděl původní švédský film. Vlastně pouhý americký remake, ale potěšila mne Chloe Moretz ()

Dimo

Velmi kvalitní remake, ale pořád remake. Nemůžu se zbavit dojmu, že je zbytečný. Rok po vydání severského originálu točit nový... Jako režisérské cvičení určitě fajn, bodejť by ne, když má tak silnou předlohu... Co mi opravdu bralo dojem, byl přehnaně rychlý a digitální pohyb v soubojích, ale jinak to ušlo. Některé scény byly sice jak přes kopírák originálu, ale zase těšili herci, zejména Owen, ten se minimálně vyrovnal svému originálu. Vyzdvihuji též hudbu a kameru, u které kameraman s láskou pracuje s hloubkou ostrosti. Neznat originál, dám asi o hvězdu víc, byl-li by toto originál, asi bych si moc nestěžoval. :) ()

gp_one

Hohoho, tak nám malá Chloe tu roli pekelně zazdila. Až jsem si říkal, že si parta děcek ze sídliště dohodla, že si zahrajou divadlo podle Låt den rätte komma in. Ve scénáři se drobnosti a nedomyšlenosti z originálu změnili k lepšímu, ale vadilo mi třeba popření faktu, že Eli (zde Abby) je (byl) vlastně "kluk" upír - a vůbec vše co se odehrávalo mezi ústřední dvojicí bylo až příliš neosobní a Chloe opravdu roli nezvládla ani z 5% tak jako Lina. Snažil jsem se nesrovnávat remake s originálem, ale v tomto případě se to přímo nabízí, neboť jde z 80% o naprosto indentický scénář. Napadá mě připojit filmu podtitulek "vražda podle předlohy". Často to nedělám, ale vyjímečně zmíním i některé další, mně blízké komentáře: obitus, Shit, Psema, Scrytcher ()

cerbygerby

Opět předělávka originálu, ale v tomto případě jsem originál neviděl a ani se do toho pouštět nebudu, mě tenhle snímek zaujal..jak dějově tak herecky a když jsem viděl snímky s originálu, nemyslím si že by se mi to líbilo víc, ba naopak... sice je plno komentářů od lidí, kteří píší, že chybí atmosféra a herecká dvojice mladých se nehodí, ale u mě to bude zase asi naopak, já si tento snímek užil... a když si člověk nepřečte vůbec o čem tento film je a jde do toho jen s tím že je to pěkný horor, myslím že si to užije víc než když čeká kdy to začne.. za mě tedy 4* a 75% ()

darkreider

Nijak odvarený nie som a tretiu hviezdu dávam z dobrej vôle. Táto romantická dráma s prvkami hororu obsahuje pasáže, ktoré sú smrteľne nudné. V podstate asi všetky dialógy medzi Kodim a Chloe. To sa potom všetko tak vlečie, že sa človek modlí, aby už konečne priťapkala k tým debilným dverám a nesunula sa tam jak spomalený film. Ale zase, čo si budeme hovoriť: Still a Better Love Story than Twilight. ()

pepa3rd

Rozhodně zajímavé a řekl bych i poměrně originálně pojaté, v dnešní době přeslazených upírských teen-ság, kdybych ovšem nezjistil, že existuje i o dva roky starý švédský originál, jenže i ten je pohou adaptací knihy. Víc mi tedy vadily hlavně trochu příliš digitálně pojaté upírské scény, které vytrhávaly ze soustředění. Přes to všechno, slušných 65 % ()

Rratinadress

Ačkoliv mám Chloe Moretz ráda a byla zde skvělá, nemohla jsem si pomoct a od začátku do konce jsem se ptala "Proč měl někdo sakra potřebu to natočit znovu (a hůře)?". Na švédskou verzi to prostě zdaleka nemá. ()

Ondr@932

Kdyby radši Matt Reeves natočil nějaký jeho vlastní film s vlastní myšlenkou, než jen opět zbytečný remake relativně nového filmu ... Ale i tak se na to dalo v pohodě koukat, je to čistá kopírka. 60% ()

Withree

Hned na začátek řeknu, že se mi film líbil z hlediska atmosféry nebo například hereckých výkonů stejně jako švédský originál Let the Right One In (Zkratka LtROI se tu bude objevovat dost často). Tak proč jen tři hvězdy namísto čtyř? Zaprvé je film ve své podstatě naprosto zbytečný, jak už se lidé tady ozývali měsíce před premiérou. Udělat remake po 2 (!!) letech umí skutečně jen páni producenti v Hollywoodu (Je ovšem pravdou, že film chtěl natočit pan režisér Reeves ještě před LtROI, jak jsem se nedávno dozvěděl, ale vlezl mu do toho Cloverfield). Druhá skutečnost je představitelka Abby. Přiznám se, že po výtečném Kick-Ass mám pro Chloe slabost, ale zde se typově moc nehodí. Přecijen je to takový ten barbie typ a film potřebuju spíše dívku, která dokáže nahnat strach, působí chladně a odtažitě stejně jako Lina Leandersson. Nicméně herecky je skvělá a dokonce i šikanovaný Owen je vcelku pěkně zahraný. No a máme tu také jednu zajímavou skutečnost, a to že snad naprostá většina interakcí mezi Owenem a Abby je jako vysřižená z LtROI (Dialog o rubikově kostce je snad úplně stejný), ale pro ty, co neviděli švédský film to zcela jistě vadit nebude. Zrovna teď jsem si uvědomil, že je to snad první koment, ve kterém poukazuji pouze na "špatné" stránky filmu. Takže abych nezapomněl.. Soundtrack dokáže nahnat pěknou husí kůži, režiséru Mattu Reevesovi se povedlo hezky nastínit zimní atmosféru v malém americkém městečku a o hercích jsem se již zmiňoval. PS. po době, kdy jsem přečetl knihu to chápu, že pár věcí, jak v americké, tak švédské jsou z knihy vystřiženy doslovně. A trochu mě mrzí, že v obou filmech byl charakter Hakana ("otce" Eli) v podstatě vystřižen. Škoda, škoda. ()

Dovlatovka

Skvělý film se skvělou kamerou, skvělou hudbou a fantastickými herci. Nevidět nejdříve švédský originál a nevědět, že scénář se až na malé detaily prakticky neliší, a že zpracování je o ždibíček méně dokonalé, dám 5*. Ve švédském filmu se holt k emocím musíte propracovávat s postavami, Američané musí mít všechno přístupnější. Chloe Moretz je ohromná! ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)