Jonah býval vojákem Konfederace. Život mu poté, co málem zemřel, zachránili Indiáni a nyní je po celém Divokém západě znám jako lovec hlav. S pistolí to umí a na tváři má vypálený znak se svými iniciálami. Kvůli násilné minulosti však zůstal ponořen do světa mýtů a legend. Od americké armády dostane nabídku − výměnou za svobodu musí najít a zneškodnit nebezpečného zločince Quentina Turnbulla. Ten shromažďuje armádu a připravuje se na rozpoutání opravdového pekla. Právě on je Jonahův nejstarší nepřítel, který nepřestane, dokud ho nedostane mrtvého. (TV Nova)

miguel_111

Herecký výkon Josha Brolina ako Jonah Hex je strašné suchý a nudný a Megan Fox ako prostitútka Lilah je síce neskutočne sexy, ale to na dobrý film nestačí. Pre mňa 30% ()

Doudis19

Ohromná ostuda všech zůčastněných, v čele s Megan a Malkovičem, o jejichž výběru rolí jsem měl o dost vyšší mínění. Ze začátku to ještě celkem šlo, postupem času ale.. No když tak nad tim přemejšlim, i ten na tripu ujetej úvod, už signalizoval, o jakou kravinu se bude jednat. Všechny chyby a nedostatky tu už rozebrali ostatní a já se pod to mužu jen podepsat, zfilmování komiksu ještě nikdy nedopadlo tak zle. 48% je ještě hodně na tenhle nudnej a lacinej blábol.. ()

ecceHOMMO

Vlastne film má všetko čo má mať: krásnu ženu, drsného pomstiteľa, akciu.....a aj napriek tomu ma to nehorázne nebavilo, a snímok považujem za tvorcovský prešlap. ()

Mrkvič

Amerikáni už fakt musí dřít ty komiksové hrdiny až na kost. Úvodní komiksově laděná titulková pasáž je na filmu tím nejlepším. Bohužel je zbytek takový sterilní. Stejně je to ale místy sranda a narozdíl od včera zkouknuté dementní Mačety, jsou tady výborní herci, od kterých se člověk aspoň dočká nějakého toho hraní. ()

LiborGondek

Další zajímavý náhled do alternativních dějin. Nejvíce na filmu oceňuji jeho délku. Pokud chcete udělat takhle krátký film, musí se všechno stát mnohem rychleji a nemáte pak čas film natahovat zbytečnými scénami. Krátce, stručně, výstižně. 60% ()

danco123

Jonah Hex, westernový terminátor. Chvíľkami mi prišiel ako nesmrteľný, keď prešiel absolútne s kľudom, cez desiatky chlapov, ktorý po ňom strieľali a on sa ich guľkám s ľahkosťou vyhýbal. Naopak, oni mali tú smolu, že Josh Brolin alias Jonah Hex mal tú vlastnosť šetriť nábojmi, a preto im neostávalo nič iné, ako si nechať uštedriť ranu od Hexa. Zaujímavým spravila film aj ďalšia z Hexových vlastností a to rozprávanie sa s mŕtvymi. Oživilo to chvíľkami nudné pasáže filmu a scenáristom sa tak naskytli možnosti, na vytvorenie viac fanstasy scén. Potešilo ma obsadenie postavy Quentina Turnbulla, ktorého stvárnil Johnom Malkovich, ktorému takéto filmového úlohy skvele pasujú. Naopak ma sklamala Megan Fox, ktorá okrem svojej krásy neponúkla nič iného, čo by ma mohlo vo filme zaujať, čiže jej výkon v tomto filme zostal pre mňa sklamaním. Filmu dávam 55%. ()

karlik4801

Přesně tohle ještě filmový průmysl potřebuje a bude kompletní. Fantasy akční western! Po celou dobu koukání mi připadalo že sleduju trochu jinou odrudu hry Red Dead Redemption, to asi bylo tím westernovým prostředím. To rychlé střílení propojené s fantasy vypadá prostě dobře. Už se těším až vznikne plnohodnotný letní blockbuster s touhle tématikou. A klidně zase s Megan Fox. ()

Simpoch

Prvních deset minut pro mě bylo utrpení, takhle neuvěřitelně špatný a zmatečný začátek bych od podobného filmu nečekal. Ani nevím jestli jsem si pak zvykl, nebo se film trochu vylepšil ale dokoukal jsem. Hodně slabý palec nahoru. ()

Maki89

nato kto vsetko tam hral a aky to mohlo mat potencial, tak to bolo spracovane velmi zle... to uz wild wild west bol lepsi...3/10 ()

lennyd

Rozpory mezi bývalými přáteli - Jonahem Hexem (Josh Brolin) a Quentinem Turnbullem (John Malkovich) vyrcholí vyvražděním jejich rodin (navzájem) a zmrzačením Jonaha. Jenže ten (oproti očekávání) přežije, a navíc získává schopnost mluvit s mrtvými. Vydává se po stopách stopách Quentina Turnbulla, který se před ním neschová ani předstíráním své vlastní smrti. Blížících se oslav 4. července chce Quentin Turnbull využít k útoku na nové zřízení Spojených států, a jediný Jonah Hex jej může zastavit ... Začnu tím, co se mi na filmu líbilo (toho je každopádně míň) - Josh Brolin (některé hlášky, hlavně ze začátku se docela vyvedly), John Malkovich (opět ideální role pro něj - šílený záporáky prostě Malkovich umí), efekty a hudba, no a to je tak asi všechno. Na straně toho co se mi nelíbilo je ten zbytek - úplně zbytečná role Megan Fox (že by na nalákání diváků do kina ?), hloupé natahování příběhu (po hodině by už nebylo co řešit, tak se film uměle natáhl).. A přitom ten potenciál tu byl ... ()

ivan bohatyr

Příběh nedomyšlenej, celkem to celé působí nedodělaně. Akce je sice dost, ale westernové prosředí nesvědčí obrovským výbuchům a aby kůň nesl dva kulomeny!? "Oživování" mrtvol není moc vysvětleno a pro mě přineslo další zmatek do filmu, stejně tak opakovaně indiánské oživování hlavního hrdiny už taky začne postupně lézt krkem. 80 minut filmu alespoň svižně ubíhá, ale nad příběhem se nesmí vůbec uvažovat, možná proto je tam Megan Fox, aby se divákovi v hlavě honily myšlenky co s ní... Naštěstí jsem docela fanda do akčňáků, tak můžu dát za 3. ()

KitFisto

Povedený vyzuál, který je tak nějak divně poskládaný. Hodně krátká stopáž a film uteče jak nic, málo Megan Fox. ()

ywo666

Čo si budeme nahovárať zlé to rozhodne nie je. Výhrady mám hlavne k stopáži. Zmysluplne vyplnených 15 minút by filmu bodlo ako soľ. Hex je super a aj ostatné postavy sú dobré. Atmosféra obstojná ale mohlo to byť trochu viac "dark". S réžiou som spokojný. Je to tak na 70%, čo je slušné, ale mohlo to byť lepšie. Aj keď z tých 81 minút vytrieskali pomerne dosť. ()

tnp101

Adaptace, či minimálně základní nástin postavy Jonaha Hexe by se daly převést na plátno asi tak stokrát lépe, než co předvádí tento konkrétní kousek. Vyloženě se nabízí, aby se toho tvůrci chopili klidně i maximálně přestylizovaným způsobem a bylo by alespoň na co se dívat. Takto si musí divák vystačit s několika docela pěknými scénami ze začátku, kdy to vypadá dokonce chvílemi i nadějně a zbytkem (zhruba dvě třetiny zbývající stopáže), což jsou převážně půlnoční, minimálně nasvícené scény, v nichž se divák v hojné většině kromě obrysů vcelku pěkných kulis a lehce nasvícených obličejů herců díky dementnímu scénáři pravděpodobně unudí k smrti (resp. usne nebo aspoň bude zavírat oči). Opravdu takový přístup tvůrců nechápu. Proč se to sakra neodehrává z velké části ve dne, ale naopak? Divák by mohl vypnout mozek, kochat se pěknými scenériemi a díky kratičké stopáži by to projel téměř bez zaváhání. Tímto způsobem prezentace se demence dialogů dere ještě více na „obdiv“. Opravdu nevím, co si tím slibovali. On by to nebyl vyloženě špatný film, ale výše zmíněné nedostatky mu prostě podkopávají kolena takovým způsobem, že všechna ta malá pozitiva jdou absolutně stranou. Těmi pozitivy myslím například docela sympatické obsazení (i když Megan toho v těch několika málo záběrech moc nepředvedla), ale třeba i zajímavý hudební doprovod od Mastodon. Ona i ta základní kombinace westernu s mysteriózními prvky není něco, co bychom tu měli každý den, tak proč to sakra je taková nuda!!? Mohl to být oddychový, vizuálně zajímavý snímek bez většího smyslu. Místo toho jsme dostali komorní komiksárnu se scénářem hloupého blockbusteru. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A jak je na tom tento konkrétní ne zrovna úžasný snímek na u nás prodávaném Blu-ray disku? Pokud jste právě přečetli můj komentář na film výše, pravděpodobně tušíte, že to asi nebude nic, z čeho by člověk slintal. Chyba není ani tak na straně přepisu, jako spíš na straně vizuálního (resp. uměleckého) ztvárnění. Jak jsem již psal, převážná část filmu se odehrává v noci s většinou minimálním okolním osvětlením. Ze zkušeností vím, že i tak může daný snímek vypadat velice dobře. Není tomu tak, ale v tomto případě. Podání nočních scén opravdu není silnou stránkou tohoto přepisu a často se mi stávalo, že i když jsem svou místnost s televizí hodně zatemnil, stále jsem měl problém se zřetelným rozpoznáváním objektů a podobně. On by vlastně ani nebyl až takový problém s podáním černé, ale s jasem, který je v těchto částech velmi redukován. Nevím, do jaké míry se tu jedná o uměleckou stránku věci, ale pokud měli tvůrci opravdu v úmyslu film takto prezentovat, jedná se o velký „fail“. Zcela jinak obraz vypadá v osvětlených scénách, v nichž je ohromně zřetelný velmi vysoký kontrast. Zde už je ten tvůrčí záměr citelný a popravdě řečeno i vydařený. V těchto scénách se na film totiž kouká úplně jinak. Ostrost je výtečná (i když mi okraje objektů, či postav někdy připadaly lehce mázlé), teple laděné barvičky září, detaily obličejů jsou až na výjimky také chvályhodné a vše završuje jemné, téměř neviditelné zrno. Prosluněné scény sice nelze označit za referenční, ale čiší z nich příjemná atmosféra. Noční scény tedy nekazí nejen samotný film, ale i pocit z kvality přepisu. V těch to zkrátka někdo nehorázně pokazil, a i když je zřetelné, že problém není v možnostech zdrojového materiálu (nenarazíte na žádný šum apod.), hrozně špatně se na to kouká. Strany jsou jinak ještě pro doplnění seříznuty do poměru 2,40:1. Zvuk, který je v originální anglické stopě zastoupen ve formě DTS-HD 5.1 MASTER, také nepředvádí nic mistrovského. Problém je hlavně v pochybné prostorovosti a celkem nevyvážené agresivitě. Co se týče toho využití zadních reproduktorů, zůstávají víceméně potichu a vše (včetně hudby) je orientováno převážně na předek. Divně působí i využívání subwooferu. Někdy bych přidal grády a někdy zase ubral. Pravdou však zůstává, že hlavně kvůli hodně agresivní reprodukci hudby bych stopu označil za hodně dunivou. Dialogy nezní špatně, ale s jejich „špinavostí“ jsem se setkával více, než je na takto nový snímek zdrávo. Česká stopa je zastoupena již klasickou DD 5.1 stopou a upřímně řečeno se s ní dle mého názoru finální pocit z filmu ještě zhorší. Nemluvím zde o reprodukci, ale o nepovedeném dabingu. Audiovizuálně tedy nic, co by nějakým způsobem vybočovalo z průměru. Obraz i zvuk má svá pro, ale i velká proti. Zatím tedy nic moc film s nic moc přepisem a jdeme na bonusy. Prvním z nich je 11 minutový filmeček o komiksovém Jonahu Hexovi, který vůbec není špatný do té doby, než se hovořící osoby dostanou k filmové adaptaci a začnou chválit vše, na co si vzpomenete. Tahákem bonusové nabídky je bezpochyby PiP stopa k filmu. Jedná se o solidní kompilaci rozhovorů s tvůrci a herci o charakterech, lokacích, vizuálních efektech a všem, co nějakým způsobem souvisí s právě přehrávanou scénou s občasnými zákulisními záběry. I zde se bohužel dočkáte někdy až absurdních pochval všeho možného, ale jinak to jde. Posledním bonusem je trojice vymazaných scén o celkové délce 5 minut a jejich kvalita nevybočuje od kvality samotného filmu. Všechny bonusy jsou vybaveny českými titulky (i PiP stopa, což potěší) a prezentovány v HD (kromě PiP stopy, která je v menším okně). Ani bonusy tedy nepředvádějí nic extra. Koupi tudíž doporučit nemohu. Film je špatný a kvalita Blu-ray disku také není ohromující. Se slitováním 60% … maximálně si jej půjčte. () (méně) (více)

uiu

Akce poněkud fantasmagorická, ale humor na jedničku a Josh Brolin parádně hláškuje. Je to poněkud přitažené za vlasy, ale vemte v potaz, že se jedná o komixárnu od DC Comics, takže na divokém západě najdete parádní kulomety. Obsazení je skvělý, Josh Brolin je do role jak dělaný, Megan Fox nevadí, John Malkovich možná trochu přestřelil s výběrem role do takového béčka a Michael Fassbender prostě na jedničku. Udivuje mě nízké hodnocení zdejších uživatelů, asi od filmu čekali zázraky, já se bravurně bavila. ()

Timak

řekl bych až trapné. Opravdu asi jediný film, kde se skutečně záběry několikrát opakují, aby z toho nebyl jen krátký film a měl jakousi stopáž. Navíc teda Megan velké zklamání. Věděl jsem, že to bude cypovina, ale tohle? ()

hroubek

Komiksy má rád a tím pádem vyhledávam skoro každou komiksovou adaptaci.Jonah Hex není vůbec špatný film jen má jednu velkou chybu a to zápletku,která je uplně přitažená vlasy stroj na zničení USA rozhodně šlo vybrat lepší.Jinak jsem byl ve směs se vším skoro spokojený.Josh Brolin mě dokázal učarovat už v Tahle země není pro starý a tady je vyloženě za borce zato Malkovich je nudný a jako správný záporák by měl být Hexovi rovnoceným soupeřem což se nestalo.Chápu proč Hex spoustě lidí nelibí ale mě si získal a to mi stačí. ()

sochy.zirafka

Vážení diváci, přivítejte prosím vraha westernového žánru! Sláva! Sláva! Rád bych toto veledílo vyhlásil vítězem v kategorii "Nejstupidnější film roku 2010". Sláva! (V zákulisí bych rád profackoval autora za *kurvení* americké historie a vymývání mozku lehce ovlivnitelnému divákovi z cílové kategorie.) ()

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

Michael Fassbender s kolty proklatě nízko

22.09.2013

Divoký západ jej láká už nějakou dobu. Hrál třeba padoucha v propadáku Jonah Hex a měl se objevit v hlavní roli problémového a mnohokrát přeobsazeného westernu Natalie Portmanové Jane Got A Gun. K… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolin láká Burtona do zvonice

Brolin láká Burtona do zvonice

02.03.2011

Zdá se, že Joshe Brolina během natáčení Jonaha Hexe bavilo sedět několik hodin před každou klapkou v maskérně. Z pozice producenta totiž připravuje pro studio Warner Bros. novou adaptaci klasiky… (více)

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

Coeni získali Brolina, hledají hrdinku

28.12.2009

Western True Grit, který bude v podání Ethana a Joela Coenových mnohem drsnější adaptací románu Charlese Portise než oscarová verze s Johnem Waynem z roku 1969, se působivě zalidňuje. Už víme, že… (více)