Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

sochy.zirafka

Jak jsem se na ty kozy od prvního zhlédnutí traileru těšil! To obsazení! A tak originální námět! Ale kam se to všechno, proboha, v těch 94 minutách podělo?! Mile stupidní dialogy byly sporadicky rozmístěné na poušti s příležitostně rostoucí oázou do ztracena vypointované scénky. Pro mě asi největší zklamání roku...50% ()

Compadre

Trailer opravdu sliboval větší zábavu, ale i tak jsem se dobře pobavil. Příběh je hrozně ujetej, ale jednotlivý postavy dělají po celou takový skopičiny, že se prostě musíte smát. Clooneyho vyprávění o výcvikovém táboře mě dostalo nejvíc. Esoterickej psychokinetickej trenér je hipísáckej Jeff Bridgess, kterej svoje svěřence má patřičně hipísácky zarostlé a trénuje je neuvěřitelnými metodami :). No, chvílema už je to takový překombinovaný a až moc bláznivý, ale současných 61% mi připadá přeci jenom málo. Dobrá sranda. ()

sskrblik

Muži co zírají na kozy jsem si vychutnal hned ve třech dávkách a to tak, že jsem vyhrál soutěž, která tu probíhala. Tudíž mám doma knihu (chystám se přečíst) a pěkný triko. Co se týče filmu, tak jsem byl mile překvapen jak obsahem, tak zpracováním. Komické prvky se střídají s vážnými v plynulém tempu. Herecký výkony jsou pozoruhodné zejména díky svým rolím. Nejvíce prostoru dostává bezvadný Clooney a McGregor - hlavní hrdina. Rovněž je velmi zajímavý a poutavý příběh telepsychózních vojáků. A závěrečná scéna sjetých vojáků z LSD mě utvrdila ve 4 hvězdičkovém hodnocení. ()

Hennesy

Film, ktorý ma potenciál, má hercov, má zaujímavý (a skutočne pravdivý:) námet, no aj tak nedokáže diváka zasiahnuť...vtiahnuť ho do svojej ľahko zmetenej, hippiesáckej, LSD hry. Kvôli tomu som sa niekedy cítil ako triezvy človek v partii opitých týpkov, ktorý celkom nechápe všetky ich narážky a vtípky:) Preto som sa niekedy nebavil pri scénach kde by som sa baviť mal, resp. mohol. ()

SkyHawk

Film, který v traileru sliboval neotřelou, netradiční a hlavně super zábavu. Buhužel se z něj vyklubal snímek, kde si raději pustím znovu trailer, než abych se vracel k celému filmu. Nakročeno měl krásně, jenže všechna esa byla viděna ještě před premiérou a v kině pak nebylo čím oslnit. ()

MIGHTTREE

Takže pravý a skutečný Jedi existuje.... Zajímavý je především reportér Bob, který propojuje svojí přítomností most mezi onou nesmrtelnou scifárnou a světem naším. 1/3 jsem nečekal nic převratného, ale jak postupně byla odhalena rouška nejstřeženějšího tajemství na světě, tak jsem pro jednou ocenil také trochu toho absurdna..... Skutečně pěkná změna od jiných komedií z onoho roku. ()

VanTom

Pošahaná LSD taškařice bez příběhu a vnitřní koncepce, dělající si srandu z armády a hippies a neuměle kritizující Bushovu intervenci do Iráku. Parta bláznů s psychickými "schopnostmi" (a problémy) se motá v řadě nesoudržných scének, bohužel ty jsou spíše bizarní než vtipné, přestože se herci fakt snaží a očividně si role užívají. Efekt WTF se naplno rozvine v přepáleném závěru. ()

svobik

Na kozy mě moc zírat nebavilo. Jeden vtipný (tedy totálně sjetý) moment na ploše deseti minut, zbytek nevýrazná šeď dialogů, které se sice snaží divákovi vnutit, číst je mezi řádky, v subžánru oddychové komedie bych však čekal daleko průbojnější přístup. Vážně mě zaráží, co na tom scénáři tolik hvězd vidělo. ()

Gurtha

Zde velím znovu do střižny, byl by z toho pěkně svižný 60 min snímek. Kamenem úrazu jsou "středové scény" - nemůžu se zbavit dojmu, že se zde autoři snažili vypořádat/rozveselit/zlidštit americkou účast na blízkém vchodě a hlavní hrdiny vzali s sebou a jako příruční zavazadla je tam někde zapomněli. Jinak vysoce zábavná podívaná Clooney, McGregor, Bridges a kozy hrajou prostě úžasně. Kdyby nebylo poslední 20 minut nechala bych zlatý střed, ale ony tam jsou takže 4*. ()

blackJag

Skutečnost, že film vystřílí všechny zábavné momenty v traileru, obyčejně indikuje jisté rozpaky po samotném zhlédnutí. A tento snímek je jeden z těch ukázkových příkladů, kdy se tak stalo. Originální námět nikomu neberu (inspirace, čerpaná z reálného pozadí, je úletem sama o sobě), výborné obsazení mělo nekonečný potenciál, ale proč to celé nemá větší odpich? Režie se tu ujal Grant Heslov (spíš herec, režijní práci věnující se jen zřídka), který ve volbě tempa nemoudře sází na pomalé kroky. S většinou postav taky nakládá značně macešsky a navíc mu to celé působí, jako by si tu jen někdo hrál na něco z odlehčené tvorby bratrů Coenových. 60% ()

MI-380

Herci hrají jako o život, ale jejich úsilí mizí jak pár kapek vody v arabské poušti. Humor, při kterém jsem se skoro nezasmál, dlouhé čekání na pointu bez výsledku. 55% ()

klima777

Některé filmy ve vás zanechají pozitivní pocit. Bez ohledu na určitou nezaostřenost. Men Who Stare at Goats nejsou nikterak zásadním počinem; nabízejí však inteligentní zábavu [spíš dobromyslné šťouchance sentimentální ironie (která ovšem halí poměrně nemilosrdné pravdy o loserech, válce, květinových dětech a spoustě dalších fenoménů, jimž rozumí pravděpodobně jen Timothy Leary a možná Django) než brutální nebo vykřičené gagy]. Svět potřebuje rytíře Jedi, svět potřebuje hippíky, svět potřebuje chytrou satiru a možná i Granta Heslova. Příjemné, svižné, vtipné. No goats, no glory. ()

Ravi

Tenhle film je jako placebo. Trefil mě nepřipraveného a navzdory nedostatkům ho vědomě žeru. Vyžaduje plnou pozornost, hravou náladu, znalost Star Wars a nečekat velké věci. Z minima vytěžené maximum ocením 100% = 5/5 ()

Puyi

No tak todle je vážně pořádná kravina... :D Ovšem chvílemi jsem se hodně nasmál a to skvělé obsazení, bez kterého by to určitě (bohužel) nebylo ono, mi hodně těch nedostatků a slabších míst vynahrazují dostatečné - Clooney je prostě super a už v průběhu filmu jsem mu musel vyhradit zasloužené místo v TOPce...(ikdyž jen dočastně :P) :) Pro mě film velmi zábavný a přinejmenším zajímavý a jinak celkově je za 4*! :) ()

Guzo

Jeden z filmů, u kterých chápu hodně rozdílná hodnocení. Sám jsem si chvílemi říkal, že to je hrozná blbost, ale další scéna to vynahradila a tak se to houpalo celou dobu. Podle mě je největší chybou, že je celý příběh brán až moc "vážně", raději bych uvítal nějaký serióznější nebo naopak komediálnější (byť specifický druh humoru se táhne celým filmem) pohled, takhle na hraně mi to úplně nevyhovovalo. Plusové body má pak film hlavně za vysvětlování Jedi věcí Obi-Wanovi.. ()

šerminator

Ne.e takový styl humoru mi nesedí. Asi to bude tím, že tam téměr žádný nebyl. Zasmál jsem se tak 2x a celý film neměl pro mě žádnou pointu. Na druhou stranu to alesoň nebyla nuda, protože jsem pořád čekal na něco co tam nebylo. Druhá hvězda bude za tradičně podivínského Kevina Spaceyho. ()