Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

Maki89

nemam rad filmy, z ktorych 90% vidite v traileri... potom ocakavate nieco viac a ked sa to nedostavi, tak sklamanie... malo to este par svetlych momentov a aj Clooney aj McGregor to zahrali fajn, hudba od Kenta sa mi povaluje na disku uz dlhsie a tiez sa mi paci, no tomuto filmu proste nemozem dat viac ako 6/10 ()

uiu

Opravdu zvláštní komedie s ještě zvláštnějším smyslem pro humor. Jedině pro fajnšmekry, ovšem i ti, se smyslem pro absurdno se skvěle budou bavit. 70% ()

neoBlast

Je to prostě divný. Kdyby byli na režisérské stoličce alespoň Coeni, tak to mohlo skončit zajímavěji (viz. podobně šílené Po přečtení spalte). Grant Heslov není takový borec, aby velmi nudný scénář utáhl (přestože námět je jako stvořený pro šílenou komedii). 40 % ()

Raven0

Někdy více, někdy méně povedená satira. Škoda absence silnějšího příběhu... Takhle jen sledujeme někdy více, někdy méně dobře pospojované scénky, které však nikam nesměřují... Humor se neustále potácí na hranici trapnosti a originality. Žádná vyložená řechtanda, spíše jen lehký úsměv na rtech. Což je oproti satirické pecce kalibru Vrtěti psem hodně málo. ()

tomxxx

Výborná myšlenka, tak trochu nedotažená do konce. Film se slušně rozjel, ale pak ztratil dech. Po skončení jsem si položil otázku: „O čem to vlastně bylo?“ Nic mě nezaujalo a ani nenadchlo. Škoda, že to nebylo dotažené, mohla to být bezvadná bláznivá komedie. ()

hanagi

Taková hrozná škoda! Smíchat americký imperialismus s duchovnem, to tady ještě vážně nebylo. A obsadit hlavní role plejádou skvělých a známých herců, kteří si to rozhodně užívají...Chvílemi jsem se ohromně bavila a chvílemi se ztrácela v nudě. Možná vybrousit scénář? Fakt nevím! ()

Dreaker.24

No na to hvězdné obsazení to asi mohlo být o něco lepší, ale pořád docela fajn a funny. A to že většina z těch borců si tam říkali rytíři jedi, tak ten jediný z nich který o tom nic nevěděl byl zrovna Ewan McGregor, který si o 4 roky předtím dohrál roli Obi-Wana Kenobiho v prequelové trilogii Star Wars, tak to mě taky upoutalo :). ()

shantim

Příjemné koukání, ve kterém se objevuje několik hereckých hvězd najednou. Škoda jen, že mě ten humor nedokázal naplno zasáhnout. 66% hvězdiček ()

Timak

Clooney je sympaťák, Bridges je nafrčenej hipízák, Spacey zákeřný záporák, Lang je idiot a McGregor je naivní prosťáček ... mno a něco nového? tohle tady všechno už bylo. ()

swe

Ne, není to porno, ale komedie s bandou fajnových herců, ale absolutně promrhaným námětem, nicméně si dovedu představit že se to někomu může hodně líbit, má to takový zvláštní humor...Z mého pohledu však nuda, bohužel. ()

JohnSmith

Řeknete si, že příběh novináře a bývalého člena speciálních jednotek v Iráku bude zajímavý. Taky si řeknete, že při složení Clooney, McGregor, Spacey a Bridges to bude podívaná. Tak pokud jste si to řekli, tak jste udělali dvakrát chybu. Nebojte se,nejste v tom sami. Takže k příběhu, neschopný novinář se z důvodu,aby se zalíbil manželce,která ho opustila rozhodne odjet do Iráku, kde zuří válka. Tam potká bývalého člena speciálních jednotek,ale nejde o klasické zelené barety z Fort Braggu, ale o bandu sfetovanejch hipíků, co zabíjej kozy jedním pohledem. K tomu pár žvástů o Hvězdnejch válkách a rytířích Jedi a máte dost. U Clooneyho jsem si už zvyknul, že občas vezme roli v nějakým hodně divným filmu, ale že by se takhle zcvokli hned čtyři kvalitní herci? Sice se místy objeví pár vtipnejch hlášek a Clooney s dlouhejma vlasama taky stál za úsměv,ale jinak je to naprostá blbost, která vlastně ani není vtipná. ()

VasaX

Zajímavý námět s výpravou, co by se hodili do nějakého pokusného béčka, ale tentokrát s velmi dobrými hvězdnými herci a jejich skvělými výkony. Zápletka je taková divočejší a komediálnější, ale většinu času k pousmání nebo tichému zachechtnutí. Není to vyloženě špatné a po blockbusterovém výplachu je to taková svěží změna, se kterou člověk neprohloupí, když jí ten svůj čas upřímně věnuje. ()

hroubek

Film o tom jak parta vojáku snaží stát rytíři řádu Jedi a ještě k tomu podle skutečních událostí a přídámeli,že tam hrají dva nejocenovanější herci z roku 2009 tak si musíte říkat stějně jako já,že to bude bomba.Větčina těch nejlepších momentu byla u v traileru a to naštve ale přesto nejvtipnější scéna byla skryta a to závěrečné osvobození koz a LSD.Tahouny filmu jsou Clooney a Bridges,ktery nás i sebe prostě baví a toje přece nejduležitější. ()

tere.z

Válka se může vést mnoha způsoby. Je tu válka zákopová, ze zálohy, jaderná či chemická. Je tu ale i možnost válčit pomocí zvláštních psychických sil. Alespoň podle Jeffa Bridgese a George Clooneyho, kteří hrají (dnes už bývalé) členy speciální jednotky zabývající se využitím psychotronických schopností ve válečném konfliktu. Hrají muže, kteří dokážou zíráním zabít kozu. Nevěříte? Novinář v podání Ewana McGregora taky na existenci reálných Jediů neveřil (mimochodem z konfrontace hereckého představitele Obi-Wana Kenobiho McGregora s naprostou nevědomostí jeho hrdiny o Jediích plyne ve filmu pořádná část vtipů). A jak se pak nestačil divit. Muži, co zírají na kozy slibují absurdně vtipný nářez v podání oblíbených hereckých hvězd. A zčásti se jim to daří, někdy je to fakt neuvěřitelná sranda. Jenže jindy humor spíš připomíná snahy o rádoby kultovní hlášky. Navíc tvůrci nedokážou pořádně předat příběh, pomalu vás ani nezajímá, co se děje. Těšíte se na další hlášku, ale tím to končí. Není to málo, ale ani moc. P.S. Možná by se mělo víc věcí začít řešit na LSD :) ()