Muži, co zírají na kozy

• USA The Men Who Stare at Goats (více)

ceftax

celkem zklamání, výborné obsazení se kterým se dalo udělat mnohem víc. Bezva vtípky, ale film bez konzistence. 60% ()

Draconic

Obyčejná slátanina o hippies v armádě co šíří mír a lásku. Tedy nic co by mě nějak extra šokovalo. Tohle není jeden z filmů na který bych se podíval podruhé. ()

Andy.222

Ano, dalo se na to dívat. Když se Ewan poprvé bavil o tom, co je to Jedi, tak jsem se upřímně smál, ale zmíněné zároveň je dokonalým příkladem, že opakovaný vtip není vtipem. Co se zmiňovaných PSI technik týče, byly provedené a popsané vcelku dobře, ale jako člověku, který se o podobné věci zajímá, se mi moc nelíbil parodující způsob, jakým byly ukázány, ale co nadělám :-) Každopádně herci dobří, námět zajímavý, zpracování průměrné. ()

FAxPR

dílo, které zůstalo v našich končinách zcela nepochopomeno. ovšem pokud někdo aspoň chápe kontext v kterém vznikalo, tak bude hodnotit tak vysoko jako já. ano jsem soběstředný. eat me, raw. ()

nydahl

Tak jsem precetl vsechny komentare k tomuho filmu a musim napsat - Az na par vyjimek jste vsichni vedle a jsem za to rad , protoze to dodava tomuhle klenotu na exclusivite.Dve zakladni veci - Tento film vic nez jakykoliv jiny neni pro kazdeho a tento film neni komedie.Film pracuje s velice citlivym tematem a zcela jiste nemel sanci na nejaky vetsi uspech v USA.Hlavni myslenka je zobrazeni nejvetsiho odvekeho souboje , ktery cas od casu svede kazdy - je to souboj dobra a zla v nas.Postavy Cassady a Django jsou naivni hippie , kteri demoluji svoje tela i psychiku drogama a svoje spolecenske postaveni a respekt tim , ze proste veri tomu cemu chteji verit.Jejich komicka touha po osvojeni si vyssiho rozmeru videni sveta narazi v urcitem bode na spolecensky korektni avsak moralne pokrivenou realitu dnesni doby vhodne zabalenou do "obecne prijatelne" propagandy. Film je jedna velka symbolika a Ti z Vas , kteri bezmezne veri televiznim zpravam , ti co veri ze JFK sundal nejakej blb z knihovny , ti co veri ze v Iraku se bojovalo kvuli udajnym nuklearnim zbranim , ti co veri ze CIA jsou hodni kluci na strazi miru , ti co veri ze demokracie je funkcni a spravedlivy system ze ktereho se nemuze stat masina na prachy , Ti co veri ze Bilderbergs jsou jen fama - VY SI TENTO FILM NEPOUSTEJTE - neni pro Vas.Cassady je naivni psycho spion co veri v "dim-mak" ale to hlavni ma v hlave srovnany (bad apples"" v rozhovoru s iracanem , "mlady ghandi chce byt zavodnikem" atd atd. ).Django je LSD zkusenostmi nabity propagator excentrickeho zpusobu reseni konfliktu mezi lidmi a i pres osobnostni bankrot stale odhodlan k cinu ve jmenu dobra , kdyz si to situace zada - bez ohledu na osobni nasledky.V zaverecne pasazi dotykajici se muceni iracanu a propagandistickeho postoje medii , k teto problematice bude asi kazdemu jasne , ze "v tomhle je vic pravdy nez by jste cekali". Vykon LSD paralyzovane osobnosti Brigdese ("Hello Bill / this is bob/ hello bob") a Clooneyho tanecni vystup ukazuji ze tito dva panove jsou to nejlepsi co dnes muzete mezi herci z hollywoodu najit.Brilantni vykony oba dva. Prectete si muj komentar a pak si film puste znovu - jsem si jist ze to tam najdete.Z vasich komentaru jsem vycitil ze dabing je asi nic moc takze urcite puvodni zneni s titulky. shrnuti : "FILM JE O SKVELEM VITEZSTVI NAIVNICH LIDI , KTERI JSOU DOBRI I KDYZ SE OBCAS CHOVAJI SPATNE NAD PRAGMATICKYMI LIDMI , KTERI SE CHOVAJI DOBRE ALE JSOU ZLI" - 5 hvezd a pro me osobne nejlepsi film , ktery jsem videl. ()

Patroxi

Absolutně nudný a nezáživný film jen za obsazení 1 hvězdička. Hodinu a půl jsem se nudil nevidím v tom žádnou pointu nesmyslný film. Demence o dmnci se tu dá hovořit ve vysoké míře ... BTW. jestli se tent film řadí mezi komedie tak tím pádem nemám smysl pro humor. ()

vlk++

Typ amerického humoru, který jde mimo mě. Jenom díky obsazení a občasným hláškám se člověk prokouše až do konce. Půl hvězdy za Boston a jsem na 3*. Jo, a kozy, jsou kozy ;). ()

stepma

Asi mi na americkem humoru neco unika. Bez vycitek jednou a dost. Kapitalni bekovina s dobrym obsazenim, kterou musite dokoukat az do konce. ()

Parsek

Bohužel, je mi líto, ale 60%??? To je snad trochu moc ne. Jen malá poznámka. Já jsem to dokoukal a jediné co bych k tomu mohl říct je, že buď režisér zamýšlel promítat film pouze lidem pod vlivem LSD nebo byl on při tvorbě filmu pod vlivem LSD. Jiná možnost dle mého není. ()

Yokto

Film mě velice zaujal zvučnými jmény ihned na startu, ale nakonec jsem vydržel "pouhých" 40 minut. Až na pár vtipných hlášek by George Clooney to stálo za nic... ()

macoslavek

když jsem viděla herecké kombo McGregor+Bridges+Spacey, moje očekávání bylo hodně přehnané - tady ani výborní herci nedokázali z filmu udělat víc než jen průměrnou podívanou.. atmosféra je díky té všudypřítomné sebeparodizaci je výborná, ale stejně přináší jen pár vtipných okamžiků a celkový dojem je pak slabší.. čili nápad dobrý, ale nevyužitý. ()

Venus7

Tak tohle mě hodně bavilo. A Jeff Bridges zraje jako víno! Hádám, že zdejší poměrně nízké hodnocení je způsobeno především tím, že mnoho diváků čekalo poněkud jiné "kozy". :-)) ()

iwee23

Vynikající herci, originální příběh a několik opravdu vtipných scén, ale závěr se trochu vleče...přesto 4* ()

Spike86

Dobře obsazená kardinální blbost. Je to parodie, která obsahuje pár paralel na současné situace a pár vtípků, ale jinak kde nic tu nic. Pro mě nemá tenhle film, kromě kvalitního obsazení, co nabídnout a opravdu jsem se smíchy netrhal. 20% ()

Khanemis

Pro mě osobně naprosto geniální film. Předem je ale třeba podotknout několik věcí. The Men Who Stare at Goats nejsou pro každého. A trochu jim škodí, že mají v obsazení tolik velkých jmen a prezentují se coby komedie z prostředí války. Tak si může běžný divák vytvořit představu, že to bude příjemná oddechovka a namísto toho dostanou komplikovaný nemainstreamový snímek, který odpovídá spíše nezávislé produkci. Což může leckoho značně otrávit. Pokud ale k němu divák přistoupí bez nějakých předem připravených očekávání, tak se může dočkat velmi zajímavého zážitku. Po skončení může mít pocit, že sledoval trochu zvláštní hořkou satiru o válce, může se mu zdát, že sledoval bláznivou komedii o tom, že drogy jsou nebezpečné a stejně tak si může odnést pocit, že sledoval příběh plný filosofování o hledání sebe sama. To je síla filmu. Skvěle totiž celou balancuje mezi skutečnem a šílenstvím. Lyn může být jen nebezpečný blázen žijící ve vlastní deziluzi, stejně jako skutečný člověk nadaný psionickými silami. Kdykoliv se zdá, že divák dostal odpověď, jak to skutečně je, že "Jedi" konečně použil své síly, tak zároveň dostanou i protivysvětlení, že to vše může být vysvětlené docela obyčejně. The Men Who Stare at Goats si berou na paškál válku, všemožné alternativní filosofické proudy spojené s esoterikou, i složitou psychologii vnímání jedince a jeho příčetnosti. A to je to, co je na něm tak skvělé. Je to ovšem ale velmi velmi neamerický film. Není zde žádná milostná zápletka, žádné bombastické scény, žádné stokrát omleté dialogy podle šablony a ani rozmělněný konec, který by dal divákovi jednoduchou odpověď. Herecké výkony jsou také povedené, a sympatické je, že v podstatě každý z herců dostává vlastní prostor pro svou postavu, aniž by se příběh příliš soustředil na ostatní. Jeff Bridges si báječně zopakoval svou životní roli Big Lebowskiho, vidět jeh hipíka v maskáčích je opravdu kuriozní. George Clooney dokonale balancuje na hraně drsného vojáka a totálního mešuge, řekl bych, že jde o jednu z jeho nejlepších rolí, která vypadává z obvyklé škatulky frajera. Ewan McGregor je sympaticky civilní, navíc je vtipné, když zrovna on poslouchá od ostatních o tom, jaké to je, být Jedi. A Kevin Spacey jako obvykle nezklamal, záporné role mu prostě jdou. Při druhém shlédnutí po letech jsem si snímek užil ještě více, protože mi vše od začátku dávalo větší smysl a věděl jsem, co mám čekat. ()

robbez

Spojit americkou armádu, parapsychologické jevy a svět hippies je stejně bizarní jako celý film. Velmi specifický absurdní humor, ale nějak to celkem funguje. ()