Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

ER

Jeden z mnoha filmů o zvrhlých choutkách skupiny lidí,kteří ztratili poslední zbytky morálních zábran a smrt člověka je pro ně jen položkou na sázkovém účtu. V hlavní roli je tentokrát tolik využívaná ruská ruleta,která se s úspěchem používá v mnoha filmech,kde se zabíjí,takže známé ksichtíky jako Statham či Rourke jsou jen lákadlem. Bohužel v podstatě od momentu,kdy víte,oč se jedná,jde víceméně o monotónní podívanou,kdy aspoň konec není happy end (ale to se stejně čekalo),byť filmu nelze upřít určitou atmosféru v rámci zvrhlosti,kterou vidíme. ()

radeckator

Původní film jsem neviděl, ale toto nebylo zase tak úplně marný. Shrnuto do jedné věty, tak to byli takové Hunger Games pro dospělé. ()

departed

Je velmi neobvyklé dělat remake po pěti letech od původního filmu a navíc od stejného režiséra, ale ono se to povedlo. Přestože tu máme tolik známých hereckých tváří jako Stathama, Rourka, Winstona, Shannona (pár frází a přesto výborná role!) nebo dokonce i zbytečného 50 Centa, tak tady vyhrává stoprocentně Sam Riley, vcelku neznámý herec, který má před sebou určitě ještě dlouhou kariéru. Film si buduje atmosféru hlavně na napětí, které vládne, když celá hra začíná. Nebýt posledních kolabujících dvaceti minut, dal bych plný počet. Konec je sice zajímavě vyfintěný, ale už pomalinku ztrácel dech. ()

BaronX

Obrovské zklamání ... film bez ladu a skladu, příšerné herecké výkony (hlavně nesympatický hlavní představitel), scénář plný blbostí a chaotických postav. Ale největším zklamáním je, že v tomhle tragickém filmu hraje Jason Statham, ach Jasone, kam si dal oči? ()

TommyDiamond

Tak jsem se tu dozvěděl,že tento snímek je remake. To mě náko nevadí, původní film jsem neviděl. Film se pro mě opravdově rozjel až při té hromadné ruské ruletě. Uvědomil jsem si, že při téhle srandě vám smrt líze koule a člověk může hodně získat,ale taky všechno ztratit. Akorád asi škoda,že tento příběh nedopadne dobře. Celkově 60% ()

Homerking

Pěkná práce , hra o velké peníze ve které jde samozřejmě o lidské životy . Mě se herecké výkony celkem líbili , až na ten utahaný začátek je to hezká podívaná které nechybí napětí ..... ()

beso74

Kto by povedal, že najobľúbenejším americkým športom je ruská ruleta... Inač je to veľmi fádny a nudný film, stávajúci na hlavu staré známe porekadlo, že keď sa chlapci hrajú, nezlostia... Celý film ako tak zachránilo len logické vyvrcholenie, na hony vzdialené typickému hollywoodskemu happy-endu. ()

magu

Tak som teda vstúpil druhý krát do tej istej rieky. Remake neprináša ABSOLÚTNE NIČ nové oproti originálu. Rovnakí magori, rovnaká depresia. Rovnako nudní herci, aj celé rozprávanie. Rovnako ako som zaspával pri origináli, uspával ma aj remake. Napokon, nie je sa čo čudovať, keď to robil ten istý režisér.... Moje odporúčanie znie - vyhnite sa obom filmom. ()

Bezda22

Chvílema je to napínavý a vcelku takový temný a špinavý. Ale nijak extra zajímavý a prakticky bez nějaký větší zápletky. Na druhou stranu to má docela tah na bránu a nikde nekolísá. Od začátku do konce se drží v jedný rovině. Na hranici 4*... 60% ()

Najt

Ale jo, člověk byl jak na trní a chvílemi jsem vážně nedýchal. Při představě, ze jsem v kůži třináctky se mi začala potit i zadnice. Takže opravdu povedený jednohubkový thriller s docela hlavou kroutícím koncem. ()

L3G1ON4R

Člověk by očekával s takovým obsazením větší parádičku, ale koukat se na to dalo. Filmů s podobnou ilegální hrou v kruzích bohatých je nespočet. A tak třináctka není nic exkluzivního, pouze do chvíle napětí kdy a komu vystřelí kulka. ()

FortKnox

Tvůrci nám hned na začátku ukáží jakoby konec filmu, pák následuje 2/3 filmu, který mi přijde úplně zbytečný, protože všichni ví k čemu dospěje. Následuje zakončení, které mi přijde taky zbytečné, všem je jasné, že se vymění jeden život za životy rodiny ve finančních nesnázích. ()

driftm

dobře zpracovaný remake dobrého filmu,s tímto hercem jsou filmy hodně dobré a to i když tam nehraje bouchače který zmlátí vše co se okolo něj pohne!!! :-DNebo Rourke ten tu také zazářil,ale nejvíc číslo 13, ()

Jager_JK

Tenhle thriller má jedno jediné eso v rukávu a tím je hra, která se hraje tak polovinu filmu. Problém je, že se svým esem tvůrci neumějí zacházet. Souboje by měly být více záživnější než byly. P.S. Škoda toho hereckého obsazení ()

monty.cl

Pokud znáte Ruskou ruletu, což je původní verze, už vás to tolik nenakope, tenhleten remake, ale zase je potřeba si přiznat, že to nedopadlo tak zle, jak mohlo...spousta známých jmen, více uhlazené, ale pořád dostatečně silné...75% ()

Forsetino

Víceméně průměrný film. Ze začátku je příběh poměrně rozvětvený, což ve mě vzbudilo dojem, že se to režii vymkne z rukou a vznikne z toho spletitý chaos, ale naštěstí se to brzy svezlo do jedné linie a po ní už se vezete až do konce. Příběh tudíž není to, co by v tomhle filmu dominovalo. Film má spíše šokovat "zvrácenosti" servírované zábavy. Její podání bylo syrové a to přidalo na napětí. Závěr byl podle mě nelogický, protože těžko by policie hl. podezřelého po propuštění nesledovala, když bylo zjevné, že jim lže. Vcelku žádné zbytečné natahování, průměrný námět i průměrné zpracování. Pro mě to neneslo žádnou přidanou hodnotu a tudíž s přivřenýma očima za 3 hvězdy. ()