Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

miki68cz

Nebudu to rozebírat, tohle prostě musíte vidět neskutečný Sam Riley a z jiné planety spadnuvší Michael Shannon. Bomba, kterou vřele DOPORUČUJU ()

unrocker

Vynikající atmosféra filmu. Ponuré a přesto nervy drásající. Film, který je sice z velké části natočen v jednom pokoji vás zaujme vynikajícím příběhem. ()

vitac.

Originál jsem neviděl, takže nemůžu porovnávat, ale tahle verze se mi líbila. Rozhodčí na umpire byl vynikající, ale dobří byli snad všichni herci. Plus dávám i závěru filmu. Slabší čtyři hvězdičky. ()

mirkath1

Týýý jo tak tohle bylo teda něco. No koneckonců v dnešním ujetém světě předpokládám, že je všechno možné a tohle, nebo něco hodně podobného se děje. Vždyť sázet se dá na všechno ne? A když jsou milionáři unavení životem, který jim už nemá co nabídnout,protože všechno už mají, no tak sakra co, necháme pár lidí, kteří mají hovno hrát o život. Byla jsem našponovaná od začátku, do samého konce, a mimochodem snad nejlepší film, co jsem viděla za posledních 10let.Chudák Mickey Rourk fakt tam vypadal, že je úplně v prdeli :))) ()

jprmusic

Po dvaceti minutách mi bylo jasné jak to skončí, takže jsem se celý zbytek filmu nudil. Že takovou roli vezme Rourke chápu, ale Statham ? Jo a proč že vlastně ten mládík snědl na konci ten papír z úschovny ? Vždyť jeho vrah už byl dávno v čudu ...... No nic no ....... ()

1david135

Paradný re-make čo sa mi páčilo najviac na filme je páradný dej ako jeden človek (Sam Riley) bol na nesprávnom mieste v nesprávnom čase a ukradol to čo nemal (pozvánka na Ruskú ruletu) ďalší herec (Jason Statham) ako využil svojho brata kvôli peniazom aby si mohol žiť lepší život za brata film postupuje do deju kde hráči nemajú na výber a musia konať stým že možno dnes už skončia stavkárý,svetlo,prask a život je preč kvôli peniazom nakoniec keď pride finálne kolo tak Sam Riley vyhrá ale čo ma stoho keď pokúpi darčeky a veci domov a peniaze pošle domov a to čo nakupil mal v rukách pride Jason zastreli ho a v čiernom pitli neboli peniaze ale darčeky ? tymto fim končí a život mladého chalana ktorý chcel zarobiť zarobil a zomrel. Odporúčam pozrieť aj 13 Tzameti (2005) ()

kiros179

Zlákán obsazením, po 93. minutě tvrdé vystřízlivění, tak intenzivní pocit neustále natahované nudle jsem již dlouho neměl. "13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi.(oficiální TROLL distributora)" - fixed for you. Jménu Géla Babluani se budu vyhýbat jak čert kříži, nebýt klasicky precizně vyšinutého Shannona a nejvydařenější části - konci, vážně bych po uvažoval proč nedat za odpad. 30% a 90 promarněných minut mého života k komu ()

otilrak

Naprosto grandiózní film. Takhle soustředěný u filmu už jsem nebyl dlouho. Bylo pěkné sledovat změnu hlavního hrdiny během filmu. Jak se z uťáplého dělníka stal drsňákem. A konec mě úplně dostal. ()

Black3R

Dialo sa v tom filme vôbec niečo? Má 93min. a dokopy žiaden príbeh, film sypký ako piesok! A to dokonca režisér a scenárista v jednej osobe si sám spravil remake svojho vlastného filmu r. 2005. Jediné čo ten film mal bolo poslabšie napätie. Kto mu dal na to prachy? Kde sa stala chyba? Otrasné! ..... 15% .... Film Prežij! (2007) mal toho oveľa viac čo povedať, takže ďalšia -* . ()

Tominni

Příběh mladíka, který se rozhodne finančně zachránit svou rodinu i za cenu nejvyšší. Prvnich třicet minut je trochu pomalejších, ale pak se společně s ruskou ruletou roztočí i bubínek napětí.....Stojí za vidění. ()

borohub

Příšerně divný film, který fakt ničím nezaujme.. Banda kokotů se postaví do kruhu a hrajou jakousi ruskou ruletu, nic víc nic méně. Vydržel jsem to celé, ale že bych to musel znova vidět to asi ne.. 40% ()

subic

Podruhé totéž, akorát tentokrát se známějšími tvářemi a už ne jako film noir. Pro první značně nudné půlhodince, když jsem si říkal, proč se n to dívám, to přišlo. Ruská ruleta ve velkém a milionové sázky létají. Mít č. 13 a přežít 4 kola, to znamená vydělat si slušnej balík. Jenže ještě to neznamená, že ho nikdo nesejme a nebude mu chtít ten balík ukrást. Jáson má sice ukrutný klobouček a on tu tašku s prachama nakonec ukradne, až na to, že už je prázdná. A Mickey Rourke, ten má taky kliku, tomu se poštěstí přežít 3 kola, do posledního už ho naštěstí nevylosovali a může tak se svým balíkem zmizet. ()

Ukrizku

Nějaká zvrácená potřeba mně ve 3 ráno přikovala do křesla, abych byla svědkem partie z neuvěřitelného mužského světa, sázek na život neživot, kde posránci sekundují ubožákům a pak si nad mrtvolama přerovnají prachy a jdou dál. A jediný krasavec z rodu citlivých byl k zulíbání, dokud mi ho ten největší hajzl v 5 ráno nezastřelil před očima. Takhle to tedy chodí u tvrdejch chlapů. ()

Zam

Zbraně nahoru a roztočit bubínky !!! Konec jsem čekal, nicméně nechápu, co dělal Statham na nádraží, když přijel novým fárem... ()

Blazis34

Z filmu 13 mám docela rozporuplné pocity. Za prvé bych trochu kritizoval režiséra za to, že tak z hvězdnými herci včele s Jasonem Stathamem nezacházel tak, jak by bylo pro ně nejlepší. Přišlo mi, že jejich potencionál zdaleka nenaplnil, ale jen z části pookryl. Narážím na to, že výkon třeba právě Stathama, by zahrálo hodně herců podobně a právě takovýchto hereckých es je škoda, když nemůžou ukázat co skutečně umí. Divák musí býti trpělivý i s dějem. Pomalá hlavní část filmu není ani pořádněna vysvětlena sledujícímu a už se jde na věc. Pistole k hlavě a čekej na smrt či někoho zabí. Hodně drsné téma, které by určitě nikdo z nás nechtěl zažít. Celkově bych zhodnotil film průměrně, přišlo mi, že až tolik věcí se v tomto díle neudálo a žádnou revoluční změnu také neznamenalo. Dávám 55% - tři hvězdy. ()

benny159

Nápad dobrý, výber hercov dobrý, ale nemalo to dotiahnutý scenár, nemalo to spád, miestami moc nudné a rozťahané. A Jason Statham sa do jeho role vôbec nehodil. Tento žáner nie je pre neho. Dal by som aj 3 * ale bohužiaľ, niečo mi v tom bráni. ()

klichem

velmi zaujimavy pribeh s vypetymi scenami pokazili vykony hlavnych hrdinov. okrem toho obsadenie 50 centa do akehokolvek filmu je pre mna uz strhnutie hviezdy. scenar ak fadny a lacny az zabija atmosferu natolko, ze by bolo lepsie pozriet si film bez zvuku. namet vsak bol vynikajuci to sa musi uznat, koniec velmi predvidatelny a tak vam po filme ostane v hlave rozpacita myslienka ci ss vam to vlastne pacilo alebo nepacilo. ()