Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

jacksax

Will Scarlett (kluk) je míň než Rourke (král), ale když si uvědomíte, že jeho brácha je Jason Statham (dohromady pár) , tak vás v průběhu děje vlastně nic nepřekvapí. Ze začátku chaticky moc postav bez vysvětlení (ne, tohle vám z toho překvapující movie vážně neudělá), posléze v podstatě klišé... našroubovaná motivace skrze zdravotní systém směšná, morální stránka tragická. V této bitvé prostě není vítězů. ()

Perfo

Babluaniho retrake je naprosto zbytečný. Originálu se v žádném případě nevyrovná. Rád bych znal důvod, proč se autor rozhodl tak skvělí původní film přetočit ... ()

PhillM.

+ Skvělý, silný nápad, podepřený ze všech stran více než ucházejícími herci (čím dál větší radost mi poslední dobou dělá Ray Winstone), skvěle "šílená" atmosféra, účelná jednoduchost; - nepochopitelné scénáristické "kroky stranou" (Rourke) a tak trochu zabitý konec ()

Heero

RNG sračka. Vás na tom nikoho neiritovalo, že tam furt každý mluví o hře a přitom tam točí válečky a střílejí se do hlavy? Nejvíc epický přitom bylo, jak tam měli toho několikanásobného šampiona, který je v tom jakože dobrej. "Letos se sním dostaneš do finále". Tohle fakt někdo myslel vážně? :) ()

majec4

Prislo mi to velmi povrchne spracovane. Zapletka je jednoduchsia, ale aj tak mi to prislo odflaknute. Pri tom je to vraj remake. Bolo to jasne vytycene, kedze pravidla hry boli dane a cely film je prakticky len o tom. Zaciatok nebol tak dlhy ako som ocakaval, co bolo nakoniec mozno aj na skodu. Navyse ten zaver ma totalne sklamal. Statham mi vo filme nikdy nevadil viac, ako v tomto kusku. Na vecer v TV postacujuce, ale keby si ho vyberiem sam, tak som sklamany. ()

Money_too

Až na pitomej konec,nelze upřít to, že vás film stále drží v napětí a to přes minimální náklady a točený prakticky ve dvou místnostech. K plusu je samozřejmě neskutečná herecká plejáda v čele s Rayem Winstonem,M. Rourkem, Stathamem a velmi charismatickým A. Skarsgårdem. ()

Druury

Film se zajímavým tématem. Chlapík přežije turnaj v ruské ruletě a pak ho Statham odpráskne ve vlaku kvůli ovci. Těšil jsem se na Happy End ale i přesto jsem nadšen. =4* ()

KOZEL84

Kopa známých ksichtů a jinak nic.Hlavně teda u samotného duelu sem si skoro nehtama rozdrásal dásně,prohryzal rty a ukáknul do gatí.To byl móóóc chytrý nápad ten film takhle pojmenovat a vyprávět.No fakt,já propotil třináct triček!To radši Kaisera s Lábusem! ()

Danny88

Pre mna nezazivny triller, ktoremu davam 2 hviezdicky a to len za dobre herecke obsadenie. Tvorcovia filmu sa mohli trosku viac do hlbky venovat hlavnym postavam. Osobne my chybali dlhsie dialogy medzi hl. postavami a ich hlbsie spoznanie ako aj mrazivost ci napatie vo filme. Strucne zhrnem dej: mlady elektrikar ukradne obalku(v ktorej je pozvanie na mafiansku zabavu) v dome ktorom pracoval, nasledne sa zapoji do mafianskej hry ktoru prezije a ziska odmenu pritom cestou domov je zastreleny....Znie to moc strucne? Ano, aj film je taky. ()

KosiR_ksr

Osobně si myslím, že by se hodilo film zhustit na nějaký krátkometrážní nebo by možná stačilo do děje něco přidat. Vedlejší zápletky mi přišly poměrně chabé či zbytečné (např. děj kolem mexického vězně), takže spíš bych uvítal variantu zkrácení... Možná by pomohl méně předvídatelný průběh (nejen hlavní zápletky, ale i v dalších částech filmu - takový beránek v tašce dává hodně tušit). Měl bych ovšem pochválit výkon protagonisty Vince (Sama Rileyho), který byl vynikající. Snad nebylo chybou dívat se na tento film místo původního francouzského originálu - někdy to budu muset zjistit. ()

Bozvav

To, že jde o remake vlastního díla Géli mi nevadí. Že je to ujeté, my taky nevadí. Ale kde je ta hutná atmosféra, napětí? Že si pár pitomců prostřelí k vůli penězům hlavu a někteří navíc nedobrolvolně mně tak napínavé nepřijde. známé ksichty, které navíc stejně neumí moc hrát, to nezachránili a konec předvídatelný. Za mne nuda, jak v čekárně u zubaře. Za zajímavý nápad na snížení populace dávám dvě hvězdy. PS: původní film taky nic moc, ale byl lépe zahrán. ()

Hapretor

Co je tak zábavného na 13ti bláznech, co jim není život milý? Hlavní lákadlo byl - kdo jiný než - J. Statham. Tady hraje pěknýho hajzla, takže mi to sedlo o to míň. Mám ho radši jako klaďase. A děj filmu? - Postavte se dokola - roztočte bubínky - namiřte - pal - bum - někdo se pochčije strachy, někdo se poblije od nervů, někdo je mrtvej, někdo je živej, někdo potřebuje vyměnit plenku,... a to celkem třikrát. Děkuju nechci. Znám záživnější počiny. ()

Faila

Občas nic, občas něco a občas něco pořádného. Toho posledního nebylo v tomhle filmu tak moc, ale když už, tak to stálo tak za to, že je moc dobře, že tam toho nebylo více. Chvíle hodně nepříjemného napětí a mrazivých emocí byly nesmírně silné. A známé tváře jen potěšily oko. ()

GOREGASM

Dlouhá řada vynikajících herců ještě kvalitní film nedělá. O tom už se přesvědčil nejeden tvůrce a bohužel milióny diváků. Géĺa Babluani navíc natočil remake svého vlastního filmu... What The Fuck... a dle mého názoru tak zaslouženě předurčil svůj kousek k záhubě. Jeho snaha navodit drsný feeling zůstává napůl cesty a jediné, co řadu situací drží nad vodou, jsou slušní herci. Až na jednu výjimku... 50 Cent není herec, ale mumlající gangsta dickhead, kterého už , prosím, na plátno nepouštějte. Jeho přítomnost mě téměř iritovala. Bohužel pro režiséra musím konstatovat, že s tímhle našláplým castingem (některé party bych prohodil) by talentovanější rejža vyvařil možná i kultovku. 55% ()

hazaba

Přestože nelze upřít určitý nápor na psychiku při samotné hře, vyznívá film celkově docela sterilně a závěr vysloveně zklamal. ()