Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

tom.nosek

Tak tohle bylo komické. Stejně jako dívat se, jak někdo hraje karetní hru Válka (aka Souboje či Vojna), je docela nuda, tak i dívat se, jak někdo stojí v kroužku, je docela nuda. Další zajímavostí je, že film rádoby sleduje osudy tří postav. Reálně je ale vykreslena jen ta hlavní a ty ostatní jsou nakousnuté a nedovysvětlené. No a přítomnost policie je úplně extrémně nadbytečná. Za mě to buď měl být kraťas a vyřadit tyhle zbytečné prvky, nebo to měl být poctivější film a měl se tam k tomu napsat pořádný příběh a postavy. Takhle je to první film Jasona Stathama (a že jsem viděl téměř všechny), který ode mě dostává jen 2 hvězdy. ()

iampatrik

60% Nebýt toho, že na mě film působí trochu Kafkosky (a to je to, co se mi na něm líbilo) bych hned po shlédnutí na film zapomněl. Jelikož jsem původní film neviděl je pro mě 13 zajímavým filmem, teda spíš filmem se zajímavým způsobem sázení. ()

Rendiss

Průměr. Nenadchl, nezklamal. Zajímavé je to, že se do vedlejších rolí pustili takoví herci. A docela se mi taky líbila role půldollaru! Ten člověk ale neměl být kumpán, ale ten kterýho zastřelí v první půlhodině. Jak píše Pajky3, ze začátku se mi chtělo i film vypnout, potom to ale najelo na výbornou vlnu a film mě konečně začal zajímat. Konec byl ale velice špatnej, proč to proboha udělali? Mohl žít krásnej život a užívat si peněz. ()

Hyb_rid

Musím se přiznat, že originál jsem neviděl a jak jsem zjistil pár desítek minut po tomhle filmu tak už po tom zase až tolik netoužím. Snad jen 2 věci mě držely ve střehu po většinu filmu a to lepší než průměrný Rourke a démonicky uhrančivý Michael Shannon ()

peetriss

Točit remaky filmů je dnes v kurzu, ale aby režisér natočil remake vlastního filmu a navíc jen pět let po tom původním, to je vskutku neobvyklé! Původní Ruskou ruletu se mi zatím bohužel nepoštěstilo vidět, takže se vyhnu srovnání tohoto filmu s původní podobou. Film 13 je nabitý opravdu mrazivou a temnou atmosférou, načichlou pachem krve a smrti, která z hlavních postav ždíme zničující psychické emoce vyvolané strachem ze smrti. Tento depresivní thriller nastiňuje, jakou cenu má lidský život v konfrontaci s vidinou obrovských finančních zisků, jak se hroutí lidská psychická vyrovnanost ve světě, kde ve vteřině rozhoduje o životě a smrti jen štěstí a náhoda. Jedná o poměrně povedený, na nervovou soustavu účinný, thriller s dobře ztvárněnou atmosférou. ()

vander19

Čo napísať ku tomuto ďalšiemu Stathamovmu filmu??? No začalo to pomaly, pokračovalo veľmi svižne a skončilo extrémne hlúpo. Dej odohrávajúci sa v jednej miestnosti nenudil, práve naopak držal diváka po celý čas v napätí, ale ten koniec tomuto filmu u mňa odobral dobrých 15% z hodnotenia. Prišlo mi to také narýchlo urobené, proste BUM BUM a záverečné titulky, preto len 60% inak sa to ťahá kľudne na 75%. ()

Lefty86

Mzss1 to popsal přesně, chybí atmosféra i když film vás dokáže vtáhnout do děje ten pocit té zvrácené soutěže prostě chybí. Statham v roli netypické ale proč ne?? 60% ()

gumolit

Možno nie až také natiahnuté ako originál , ale stráca to napätie a tu sa zase potvrdzuje že remaky filmov starých 4 roky sa neoplatí robiť !!!Takže nebyť tam Mickeyho Rourka hodnotím ešte horšie ale budiž ! ()

lareinna

No neviem, chudák chlapec sa zamotal do podivných hier „starých akože skúsených pánov“ ktorí dôjdu asi tak ďaleko ako číslo 13 v tomto filme. Elektrikár bolo vždy dosť rizikové povolanie, to je pravda, hmm.. A len tak na margo, Mickey Rourke hral tú najhoršiu variantu chlapa, aký existuje..uff.. ale on má na to talent, aby zahral takého prechľastaného a smradľavého ničomníka, ktorý skončil v mexickej base, z ktorej vedie cesta častokrát už len do pekla. Ha, no a ten jeho melír ma rozhodne očaril. To mu musela spraviť nejaká znudená buzna z basy v rámci priateľskej výpomoci. No a Jason Statham toho príliš nenahovoril. Jeho výraz tváre počas celého filmu bol nemenný. Trochu ma sklamalo to málo čo tento film dáva. ()

Garch

Géla Babluani si natočil remake vlastního filmu, prakticky jediného: Ruská ruleta (v názvu vyzrazen hlavní děj), kde velká jména nemají moc co hrát. Škoda. Jak pomalu se táhla první třetina, tak rychle uběhly druhé dvě. Začátek pocitově tak nějak v britském stylu krimi se začínajícím Stathamem, ale bez akce. Postupně se překlápí do podoby francouzské krimi devadesátých let. K tomu nepovedená snaha původní film nějak předělat pro Ameriku. Zvláštní směsice, ale dá se vidět. ()

MiaMahoney

Velice dobrý napínáč, ale co měl kurva znamenat ten náhle utnutý konec?! Kde je aspoň nějaká krátká scéna s pohledem na zoufalého Stathama po otevření tašky? Nebo na dojatou matku po převzetí balíku? Bývala bych i dala 4, ale dost mi vadilo kupříkladu to, že žádná ze scén se hrou nepřinesla nic výjimečného (byť byly opravdu napínavé, nedošlo k žádnému zvratu oproti očekávanému progresu - přitom díky několika zhrouceným postavám tam prostoru bylo víc než dost), rovněž absentuje psychologie postav - je škoda, že si divák nemá možnost vytvořit k někomu z hráčů větší vztah, snad kromě hlavního hrdiny - tudíž dostane nalajnované, komu má fandit a není mu dopřána žádná Sofiina volba; přitom stačilo tak málo. No a ten náhlý konec, to je jako utnout větu uprostřed a to se přece . ()

bobstock

Géla Babluani má rozhodně až nezdravě rád ruskou ruletu míchanou s velkým tvůrčím sebevědomím. Jinak nevim, jak si vysvětlit tuhle podivnost a obsadit ji plejádou známých tváří. Chudým scénářem počínaje, předvídatelností konče o tom, kdo ten brutální rozstřel vyhraje. Elektrikářů je jako hnoje. 40% ()

Thomm

Totálně nezáživný a nudný film, který nedokáže vůbec ničím zaujmout - a to ani hereckým obsazením. První půlhodinu nevíte, co se děje, druhou půlhodinu už víte, ale je vám to absolutně jedno a na závěr se jen nudíte. Zbytečný film s mnoha nedotaženými dějovými liniemi, ztráta času. ()

Luukec

Tenhle film je důkazem že herecké obsazení a relativně zajimavý nápad nestači.. pro mě nezajimavé, zdlouhavé a nudné.. ()

(Z)denny

13 je očividnou snahou tvůrců ukázat divákovi, že "ruská ruleta" může být i kolektivním sportem. Navíc po jeho shlédnutí (pokud ovšem přežijete jeho nudně se táhnoucí línii) zjistíte, že taková "ruská ruleta" je v dnešní době finančně výnosnější než třeba tenis, či americký fotbal.. ()

panmroz

tenhle druh filmu vyžaduje žvih, energii a humor - nadsazená báchorka o mafiánském turnaji v ruské ruletě, akorátže na jinou hlavu, nemá nic z toho; pravidla turnaje nejsou známy ani samotným sázejícím, figurky z plakátu neuvěřitelně čurdaří (například Mickey Rourke se obleče, nezapne, cosi si improvizačně brouká, pak je střih a pak už tam dál prostě není, totéž ten půl dolarovej rapper, řidič hlavního hrdiny,...a další), nevěřím, že počet natáčecích dnů pro Michaela Shannona přesáhl počet "dva", neboť naustále stojí (s až Murnauovsky strašidelným spodní světlem) na empajru a přehrávajíce huláká instrukce soutěžícím, Ben Gazzara se od Štěstí (1998) nějak zcvrknul, snad jen ten Ray Windstone nezklamal a pořád působí, jakoby se v průběhu natáčení dozvěděl, že nedostane za film honorář. ()