Film 13 přináší příběh bezelstného mladého dělníka, který ukradl obálku, jež v sobě ukrývá návod na zázračné zbohatnutí. Mladík se tak nevědomky ocitá ve společnosti nebezpečných tajných hráčů, kteří hrají podivnou hru, kde se dá hodně vyhrát, ale ještě víc ztratit. 13 – to je strhující příběh o štěstí, příležitosti, ztrátě nevinnosti a vztahu mezi mocí a penězi. (oficiální text distributora)

tnp101

Zajímavý námět na thriller, který nejvíce selhává právě tam, kde by měl být nejsilnější. Scény, u nichž bylo zamýšleno, že divák bude napětím zadržovat dech, jsou předem zkaženy svou nehoráznou předvídatelností. *MINI SPOILER* Velice uměle a pouze jako výplň působí také postavy Mickeyho Rourka a 50 Centa, k nimž se záběry kamery na úkor ostatních vedlejších charakterů upírají velice často (pouze kvůli jejich jménům), přičemž na celkový příběh nemají ani ten nejmenší dopad. Nepůsobilo by to tak špatně, kdyby jejich mikro(ne)příběh nebyl tak urychleně a odfláknutě utnut, navíc s hromadou otazníků, které nad jejich dalšími osudy visí. *KONEC MINI SPOILERU* Dosti zvláštně působí i okolnosti vedoucí k finální pointě. Originál jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat. Z toho tématu se dá vytěžit mnohem více, než tento film předvádí. Jako jednohubka, na dobu kdy zrovna nemáte na co kouknout, by ale zklamat neměl. 50% ()

ywo666

Originál nepoznám a teraz už sa ani spoznať nechystám. Toto bol veľmi hustý film až na pár detailov. Pozrel som si ho len s vedomím žánru a hereckých mien. Takže celkom prekvapenie z vývoja. Jediný problém mám s tým, že film obsahoval až moc nudy. Takto je to za 70%. Kvôli nudným častiam. Ale inak celkom temný thriller. ()

Phietros

Absolutně šokující podívaná z podsvětí mafie, bossů a jejich sázek na své lidi, kteří hrají o své životy s pistolí v ruce. V některých chvílích opravdu brutální! Všechno začíná nevinně, dokud mladík nesebere obálku v domě kde spravuje elektřinu s ideou velkých peněz. Nevědomky se však dostává do hry, kde je v sázce to nejdražší- vlastní život! Známí herci si tu střihli vedlejší role ale přehlédnout je rozhodně nejde, ikdyž je všechny zastínil mladík Riley, který podal opravdu přesvědčivý výkon! ()

Yoshimitsu

Ukradená obálka , zvednutý telefon a může se z tebe stát buď boháč a nebo mrtvola.Je to hra o přežití se, které už není cesty zpátky.Dej si k hlavě nabitou pistoli a zmáčkni spoušť buď ti vyletí mozek z hlavy a nebo postupeš do dalšího kola.V každým kole se zvyšuje počet kůlek do bubínku a ubývá soupeřů.Byl to velký nervák! ()

lennyd

Mladý elektrikář Vince Ferro (Sam Riley) se náhodou dostane k obálce, která může znamenat zbohatnutí. Stačí postupovat dle pokynů, které v obálce najde a na konci cesty ukázat dřevěný žeton s číslem 13. A tak se dostává až do velkého domu, kde každý rok podstupuje několik hráčů turnaj v ruské ruletě, a ti co na to mají, na ně sázejí. A Vince se proti své vůli stává hráčem 13 ve hře, kde štěstí může znamenat spoustu peněz, ale smůla znamená okamžitou smrt... Docela příjemné překvapení, protože po vcelku nudném začátku se film docela rozjede, a i když je plus/minus jasné, jak to bude dál pokračovat a kdože podivnou hru vyhraje, film si napětí drží téměř až do samotného závěru. Povedlo se vcelku i herecké obsazení, Sam Riley jako ňouma působí mezi drsňáky i uhlazenými zbohatlíky působí skvěle, a i ostatní - Mickey Rourke, Ray Winstone, 50 Cent se do filmu hezky hodí. Jedinou výtku bych měl možná k Jasonu Stathamovi, kterýžto je i na posteru k filmu prezentován jako největší hvězda, leč prostor má velmi malý, a stoprocentně neakční... ()

terunka003

Jsem asi jinde, ale mě to přišlo dost nechutný. Navíc - jak můžete mít dobrého hráče? Jedině že by čaroval a dokázal přetočit soupeřovo bubínky. ()

JohnSmith

Ve srovnání s původním filmem americký remake dost zaostává. Samozřejmě, že se napětí vytratí, protože když znáte originál, tak vás nic nepřekvapí. Původní černobílý film byl mnohem víc komornější, pro americké publikum se muselo nabrat několik zvučnějších jmen a rozvést jejich příběhy,aby na to vůbec šli do kina. Dalo se to čekat. ()

Mishqo

tak natočiť remake svojho vlastného filmu to som ešte nevidel = dobrá stupidita....herecké výkony tu pre mňa neboli presvedčivé a tak isto námet sa mi zdal trocha obyčajný divný a neoslovujúci....na druhej strane ale napätie nechýbalo čo je asi hlavným dôvodom prečo som dal 2* ()

Danny F.

Zpočátku by to i šlo až do doby kdy se ruská ruleta začala stále opakovat a já se postupem času začínal nudit a nudit a... 45% ()

KasparekZabijak

Veliky zklamani, podle ,, oficialniho textu distributora " jsem se tesil na rafinovanejsi soutez nez na parafrazi padni komu padni, tzn drzim bouchacku v kazdym dalsim kole mi dobijou jednu komoru a last man standing no nic, stejne jsem se na to dival jen kvuli Skarsgardovi a za toho je ta jedna hvezda, jinak nuda 2/10 ()

zdenny

Stejný režisér, jiná verze. A musím říct, že zde je francouzská verze daleko lepší než ta nynější – americká. Ta původní je víc psychologická a temná. Ta nynější víc okázalá a se známými herci. Takže si musím nutně položit otázku, zda je kvalitnější francouzské či americké publikum. A v tomto porovnání jasně vítězí to francouzské. Chápu, že se pro americké publikum dělají remaky, které se jejich vkusu přizpůsobují. Také by ale Američané nemuseli být tak líní a mohli by se podívat na původní film – sice s neamerickými (a tudíž pro ně neznámými) herci. ()

strelenaL

Akční film od kterého jsem si hodně slibovala, bohužel mne zklamal. Jedná se o průměrný film se sice zajímavým castem, ale ani hvězdy tomu nepomohly. Těšila jsem se na Alexandra Skarsgarda, ale ten měl ve filmu malý štěk. A to je určitě škoda, protože jsem ho chtěla vidět konečně v něčem jiném než v seriálu TB. Kde je fakt zlatým klučinou. :-). ()

R1CH1E

Co si budeme namlouvat, nebýt tam plno známých hereckých tváří, jde celá ta skvěle depresivní a komorní atmosféra filmu do prdele. ()

ghatos

Povrchní...naprosto lehce zapomenutelný thriller. Psychologie postav byla na nule. Šakalík to dobře popsal. 43%. ()

blackJag

Géla Babluani zrecykloval vlastní filmovou prvotinu (RUSKÁ RULETA z roku 2005) a pod pláštíkem americké produkce vypěstoval životaschopný klon se zajímavým obsazením (skvělý Rourke) a skutečně nosným startovacím nápadem. Původní snímek mám už nějakou dobu nachystaný “ke spotřebě“ a soudě podle traileru, liší se od nové verze jen bohatším (doslova) pracovním prostředím. Body navíc proto raději schovám pro originál, i když tato kopie rozhodně není špatným filmem. II Scénář: Géla Babluani, Greg Pruss (na základě Bubluaniho filmu, uvedeného u nás na dvd pod názvem RUSKÁ RULETA). 65% ()

Scar

Dve fotky Stathama na obale sú miernym varovaním pred klamlivým marketingom. Statham si tu totiž zahral asi toľko čistého času, ako Emanuelle Chiriqui a tú by som ja na obale videl radšej. Jedine, že by marketing naozaj mieril na cieľovú skupinu užívateľov typu Verbal, ktorí si radšej leštia flintu pri mužskom obsadení. ()

Roseinka

Noooo.... ty jo! Tak to byl masakr. Musím říct, že tohle bylo na moje nervy docela dost silný kafe. Půlku filmu jsem ani nedýchala. Tomu říkám opravdický drama a psycho v podání skvělých herců. Nechápu, kdo mohl takovou hru vymyslet, já bych se složila hned. Možná zauvažuju i o pěti hvězdách, až si to pustím podruhý. ()

Ichabod

Hodně zajímavý nápad trochu sráží hlavní hrdina, kterému chybí charisma. Ovšem jinak se jedná o velice solidní thriller s poměrně rychlým uvedením do hlavního děje a napětí se až do téměř posledních minut jen stupňuje. Nebýt posledních několika hloupých rozhodnutí hlavní postavy, které mi nedávali příliš smysl hodnotil bych výše. Obsazení ostatních charakterů je podstatně zajímavější než u hlavní role a film se tak staví do vyšší ligy. ()

HomeAlone

Rusky original z roku 2005 som nevidel a asi ani nebudem . Jedna sa o velmi dobry film so zaujimavymi postavami , ktory je este aj napinavy v kazdej jednej minute . Film ma velmi silnu (pochmurnu) atmosferu a dokaze drzat divaka cely cas v napäti . Pre mna velmi velke prekvapenie s este prekvapivejsim zaverom ()