Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

opicee5

Jsem velký fanoušek Freddyho ale toto oživení Noční můry se vážně nepovedlo.V první řadě herci jsou tu tak neskutečně otravní až se na to skoro ani nedá koukat.Jackie nemá jako Freddy zdaleka takové charisma jako Robert Englund.Dokonce i samotná maska Freddyho se mi nijak nelíbila.Zkrátka mi to celé přišlo takové odbyté,což je škoda... ()

PORTER44

Docela dobrý remake Noční můry.Freddy opět vyráží na svůj vražedný lov do snů studentů,kteří mají strach a Freddy sílý.Dobré vizuální efekty např.chodba plná krve a nechybí ani lekavé scény,občas je to nudnější bez Freddyho přítomnosti ale jakmile se objeví je na co koukat,výborná scéna na konci filmu. ()

dread5

Takto som si predstavoval Fredda ja a aj napriek tomu, že nie je film vo všetkých ohľadoch dokonalý, nie je to presne ako pôvodná nočná mora, mne sa to páčilo. ()

icewhite odpad!

Pro mě absolutně nepochopitelné obsazení hlavní role (když se o ní ucházel i Englund) a komické efekty (jako třeba nože co jiskří jak prskavky) dělají z tohoto filmu divákovu noční můru. ()

evelouch

Velmi povedený horor, který diváka vtáhne do děje, ať chce, nebo ne . Filmu nechybí skvělé efekty, propracovaný scénář ,ani vycházející herecké hvězdy. Děsivých momentů bylo více než dost . Divák vidí fantastický příběh plný chvil, kdy naskakuje husí kůže... musím podotknout, že takhle dobře propracovaný horor jsem dlouho neviděla. U Elm street se nelze nudit. ()

Rathe

Pro mě to byl rozhodně skvělý remake, protože konečně tu stříkalo trochu té krve a tenhle díl se dá konečně považovat trochu za hororový. A taky se mi líbí parta teenagerů co tu jsou. Tak nějak jsem čekal, že to přežije úplně jiná dvojice, než jaká se objevila nakonci. Nicméně Freddyho nová maska a tím i jeho postava je celá špatně. Zlatej starej Freddy. ()

hevys

tak toto bylo jen prznění legendy,tady vůbec nic nefungovalo.robert englund byl daleko přesvědčivější. ()

macherano

Ani jednu pôvodnú časť som nevidel tak môžem len podľa tohto filmu hodnotiť triky dobre ženy fajn ale aj tak ma to moc neoslovilo. ()

Pollini

A mě se zdá, že to docela zdařilé. Úplně stejné jako klasika to neni, ale hrozně mi vadil ten Freddyho digitální ksicht. Možná mám jenom poslední dobou nakoukáno hodně blbých hororú. ()

tXtX odpad!

Nehorázne odporný film, ani neviem kde začať.. Jednoznačne najhorší remake, aký kedy vznikol. Maximálne nezvládnutá réžia, veľmi nesympatickí herci, absolútne NULOVÉ napätie, úbohé ľakačky a žiadna atmosféra. Čerešňa na torte je Kruegerova maska, ktorá vyzerá ako kus hovna.. Haley to absolútne nezvládol! To jeho teatrálne šepkanie bolo neuveriteľne iritujúce... Otras a des. Keď to porovnám s Piatkom trinástym, ktorý tu ma ešte nižšie hodnotenie ako toto, chce sa mi plakať. Načo som to len po šiestich rokoch pozeral druhýkrát? Asi aby som zistil, že to nestojí ani za tu jednu posratú hviezdu, ktorú som tomu vtedy udelil. Takže 0%!!!. ps: Jediná vec, ktorú na tomto braku môžem pochváliť, je vynikajúci soundtrack od Steva Jablonskeho. ()

GOTFAN

Freddy se vrátil v dost dobrém remakeu . Pořád čekám na další díl . Jinak velké mínus za to jak freddy vypadá . Už to není úplně ono , ale děj dobrý a má to gradaci nějakou maličkou. No přesto vše staré můry měli něco víc do sebe. Lepší hlášky ale i tady je freddy nahláškovaný. ()

Wiceman

Když jsem se dozvěděl, že se chystá remake mýho oblíbenýho hororovýho bubáka, srdce moje pookřálo. Když jsem však zjistil, kdo má být za tenhle film zodpovědnej, polil mě studenej pot. No a když nakonec došlo k projekci, moje pookřáté srdce probodl opravdu ostrej, dlouhej a ledovej rampouch. Opravdu nepovedenej remake klasiky, kde pobíhá stupidní emo mládež bez špetky sympatií a hereckého umu až si říkáte, jestli jim čirou náhodou neplatili kartáčema cigaret. Příběh, kterej se sice snaží držet předlohy, v téhle variantě ale vůbec nefunguje a jediný, co vlastně za něco stojí v týhle polízanici, je správně temnej, snovej visuál. No a co se Freddyho týče .... Ne, že by byl Jackie Earl Haley špatnej herec, ale tahle role mu vůbec nesedla a vy místo toho koukáte na ne hláškujícího Freddyho co má šmrnc, ale na ušišlanýho trotla bez jiskry s extra nepovedenou maskou. Byl jsem zklamán a jen tiše doufám, aby tvůrci nepřemýšleli, na jakýho dalšího kultovního bubáka svejma volšovejma rukama šáhnou. Jedna hvězda pouze za super visuál. ()

Korra

Objektivně vzato to nebyl špatný film... Až na to, že nový slizký pedofilní Freddy je jen chabý odvar zabijáka z původní série. Až na to, že hrdinové jsou značně neschopnější než byla ať už Nancy, nebo vlastně kdokoliv v původní řadě. Vytratila se určitá snová poetika, kterou Noční můra navzdory vysokému počtu úmrtí v prvním dílu měla. Freddymu sice vložili do úst skoro stejné hlášky, ale díky naprosto jinému kontextu vůbec nepůsobí hravě, ale spíš odporně a činí z Freddyho dost odpudivou postavu. Což je vlastně u většiny hororových padouchů kýžený efekt, ale s Kruegerem se divák u těch vražd mohl dřív i trochu zasmát. Když o tom tak uvažuju, přitažlivost Freddyho Kruegera jako hororového antagonisty spočívá v tom, že je sice velmi děsivý a skoro neporazitelný, ale přestože své oběti rozhodně nezabíjí bezbolestně, není zdaleka tak brutální, jak by mohl být padouch s jeho možnostmi. Žádné vivsekce zaživa, žádné vyřezávání orgánů za plného vědomí majitele, jako měl ve zvyku například Hannibal Lecter. Freddy Krueger byl zlo, ale docela přijatelné zlo (navíc s určitou elegancí a vtipem). Ale tato jeho verze pojatá naprosto špatně. ()

Salsecnew

Skvělé, poutavé, děsivé..... Už jenom ta hrůza z usnutí, protože se sní noční můra... smrtící noční můra. Negativistické komentáře budou patrně fanoušků původní verze z osmdesátých let, protože se jedná o remake. Já jsem originál nesledoval a ani to nemám v plánu, protože tato verze je fantastická. Pro moderní publikum nedoporučuji sledovat původní snímky zlatého plátna, protože mohou působit moc primitivně. Na tehdejší dobu to bylo možná super, ale dnes to dělá zastaralý dojem, proto se ty remaky vyvíjejí. Snímek je pak přiveden do jednadvacátého století. ()

murinvm odpad!

Horor na který jsme se dívali snad o půlnoci s nulovou děsivou atmosférou...Místy jsme se smáli když je kuchá...(to pro regulerní horor neí dobrá reklama) ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)