Noční můra v Elm Street

• USA A Nightmare on Elm Street (více)

Pětice dospívajících přátel, která žije ve stejné ulici, má sny o hrozivém muži se znetvořenou tváří, strašidelným hlasem a zahradnickou rukavicí s noži místo prstů. Jednoho po druhém terorizuje ve snech – kde platí jeho pravidla a jedinou cestou, jak před ním uniknout, je probuzení. Když ale jeden z nich zemře, ostatní pochopí, že se jejich sny staly skutečností a jediný způsob, jak přežít, je zůstat vzhůru. Kdesi v jejich minulosti se skrývá dluh, jehož splatnost právě vypršela. Aby se zachránili, musejí se ponořit do mysli nejzvrácenější ze všech nočních můr: Freddyho Kruegera. Legendárního zloducha hraje v současné verzi klasického hororu Jackie Earle Haley. (oficiální text distributora)

mosnak

Ale tohle přece ne! Freedy byl vždycky takový legrační antihrdina,který při vraždění studentíku zakopával o různé věci a nadával jak ho to štve. Rozhodně to nebyl pedofil :-( Měl rád malé (mladé) děti,ale .... Pedouše z něj nedělejte. Po pátku 13. další nepodařený remake - fuj.... :-( ()

mazadlo

Nová Fredyho maska není skutečně tak odporná jako ta stará a nebudete mít při poheldu na něj chuť zvracet to ale ještě neznamená že se nová noční můra nepovedla. Já si myslím že se jedná o solidní remake který připomíná starý díl a za pár povedených lekaček a scén dávám tři hvězdy. Ano není to stará dobrá můra...ale je nová a je koukatelná. Já jsem se u ní zdařile bavil a až na výtku k Fredyho nové masce nemám s tímto filmeme sebemenší problém. Joo kdo holt čekal nářezovku jako když viděl první můru je asi zklamán. Ale lidi..dnes je trochu jiná doba a lidé se bojí jiných věcí. Zajeté praktiky jsou tatam a nový horor už prostě nebývá jen děsivý ( to mnohdy nebývá vůbec ) Tady atmosféra funguje!!! Musím změnit hodnocení na 4 hvězdy..starej Fredy to není to ani náhodou ale prostě na to nemůžu přestat myslet mě se to líbilo! ()

Reverger odpad!

Snad ani nevím, co jsem si od toho sliboval, jestli slastný, ironikcý, sarkastický, střevarvoucí a lekajících scén napumpovaný návrat jedné z nejlepších hororových postav vůbec...Očekával jsem moc a dostal jsem, jak už to bývá, velký, ale opravdu velký a zakroucený hovno. . To, že tam není Robert, který s tou postavou téměř splynul a byl s ní za jedno, to se polykalo a vydejchávalo opravdu nesnadno. Bohužel Jackie Haley byla žalostná volba. Čí to byl nápad? Zabít! Zkrátka, je to urážející. Je to něco, co nám to všechno mělo okolo těch předešlých nočních můr objasnit, ale dopadlo to hrozně. Strašné, hrozné, otřesné, není nic hezkého, co bych o tomto filmu mohl říct. A děsivost scén? Pramálo to má s hororem něco společného, když při dívání jsem radši dělal všechno kolem. ,,Kam mi spadlo to zasraný víčko od lahve? Vážně bych si měl v pokoji vyluxovat. Že bych šel něco uvařit? Jé, hele, pravidla českého pravopisu! ´´ Odpad! ()

spiritus

Slabé, velmi slabé, popravdě až velmi nepovedené. Ze začátku to nevypadá tak zle a první scény s Freddym jsou poměrně zdařené, ale vemi rychle ztácejí na dechu a postupně se stanou velmi nudnými. Freddy není ani děsivej ani drsnej, prostě je to jen vraždící panák bez invence, bez ono pověstného vtipu, navíc maska je opravdu divná. V klasické Noční můře mělo vše svá pravidla a ty tady prostě nejsou. Freddy má vše neuvěřitelně lehké, objeví se kde si zamane a není před ním jakákoliv šance. Prostě tupá vyvražďovačka. Co se týše hereckých výkonů, dialogů a scénáře vůbec, to je taky hrůza. Film je opravdu poplatný této době. Stala se z toho hloupá teenagerovská vyvražďovačka bez špetky nápadu. Bohužel. ()

kritiklon

Neni to vyloženě propadák ale na originál nemá Bayerův plagiát nárok! Všechny silnější momenty jsou okopírované z původního filmu. Herci jsou průměrní. A Freddy Krueger zde prostě není starej dobrej Freddy! Ten je zde sotva poloviční co byl Robert Englund a to vše s vizáží zmutovanýho varana nebo upálenýho Lorda Voldemorta! Zdaleka z něj nejde tak čirá hrůza jako z Englunda! Víceméně tento remake jel na jistotu a nepřišel s ničím novým co by oživilo tuto kultovní sérii! 3* za 57% ()

Smokey1468

Na tenhle remake jsem četl spoustu negativních recenzí. Ale je to opravdu tak špatný? Neřekl bych. Je jasné, že i mně chyběl Robert Englund v roli Freddyho, ale natočené to bylo slušně. Dokonce si to celou dobu drželo vcelku temnou atmosféru a taktéž potěšily občasné spršky krve. Myslím, že se zdaleka nejedná o žádný propadák. ()

Wancohoff

(8.5.2010 cam) moj najocakavanejsi film tohoto roku ma riadne sklamal...freddy nebol vobec vtipny,dokonca ani nevyzeral hrozostrasne,skor sa mi podobal na postavu z watchmena(ten s obvazom na tvary,neviem meno :-) ) stym som sa zmieril ze to bude remake a nie prequel, ale mohla tam byt aspon stipka napadu, no nebola,navyse malo vrazd, a suchych.original som videl asi 20x a rad sa k nemu opat vratim.no toto si uz asi nepozrem, nemam najmensi dovod... ako remake 1 z 5 ...ako film 3 z 5 ()

Standic1

Mě to potěšilo teda moc. Nevím jestli je to tím, že jsem fanoušek Freddyho a nebo je to prostě tím, že jsem už předem nečekal nic úžasného, po zklamáních jako remake Friday 13th nebo Halloween. Vraždy nebyli vůbec špatný, i když to nebyla taková jízda jako v orginále, kde je každá vražda něčím zajímavá a celkově působí více vynalézavěji než u nynějších hororů. Co se týče Freddyho alá Jackie Earle Haley tak mě potěšil, protože jsem myslel že Freddyho nezmákne, ale jeho hlas na to sedl, a to že sme se podívali do Freddyho minulosti a na jeho “práci“ s dětmi bylo milým oživením. Když to shrnu, remake který rozhodně neurazí (mě určitě ne) a vlastně se nemá ani za co stydět. 2 Skrk: v původních filmech mluví taky sprostě a ne málo:) takže to tam sedlo ()

maty39

Originální Noční můru mám hodně rád. Jedna z mála hororových sérií, které mě zaujaly. Především Freddy Kruger je můj favorit mezi hororovými zabijáky. Tvůrci remaku jaksi zapomněli, že Freddy byl v originále docela frajer, kterému jste skoro i fandili (:-)), velmi zábavnej týpek a místy i docela strašidelná postava. Novej Freddy je naproti tomu nudná bábovka. Abych byl fér, tak musím uznat, že nová Noční můra mohla bý i horší. 50% ()

chalp

Nightmare on Elm Street(1984) - *** /Nightmare on Elm Street(2010) - ****...myslím, že hodnotenie to vystihuje aj bez komentu, tento Freddy sa mi páčil oveľa viac, či už mal mizernú masku, alebo nie, takto si predstavujem upáleneho pedofila :) ()

Domec

"Dream, dream, dream. All i have to do is dream." Skoda, ze nejlepsi scena z celyho filmu byla ta zaverecna. Nebo mozna titulkova pisnicka? No, ja myslela, ze hlavni ucel hororu je se bat a ne spat. A spat u tohodle filmu mi prijde "kind of funny". ()

Gore odpad!

V tomhle případě neváhám dát odpad. Na originálu jsem vyrůstal a svým způsobem mě ovlivnil. Zde chybí atmosféra, navíc je tu přidána nuda, příšerný plochý dialogy, nelogičnost, plakátový pseudoherci bez špetky hereckého talentu a to hlavní - Freddy Krueger bez Roberta Englunda není Freddy Krueger! ()

Illy

Zbytečné. J. E. Haley byl výborný když měl na ksichtě Rorschachův obrázek, jako Freddy nedosahuje Englundovi ani po kolena - chybí mu démoničnost. A filmu zase chybí atmosféra - u hororu to nejdůležitější. ()

Kratoc odpad!

Můžete u hororu usnout? Mne se to málem podařilo. Tenhle film jsem musel vidět nadvakrát, protože v jeden kus to byla až přilišná nuda. Až na konci filmu mne napadlo, že jsem se vlastně zapomněl bát. Jenže ono nebylo čeho. I když je Fredy chcípák a naprosto "oničemák", tak hlavní postavy mu zdárně šlapou na paty a v druhé polovině filmu jsem Fredymu už držel palce, aby už je všechny konečně sejmul a byl od nich klid. ()

Jožin

Tento remake je riadna slabota. Podľa mňa je to strašne odfláknutý film ktorý robí zlé meno starému dobrému Freddymu v podaní Roberta Engluda. Nie su tu skoro žiadne dychberúce krvilačné scény na ktoré by sa človek bál pozriet,tak ako to bolo v starých nočných morách. A ten digitálny Freddyho ksicht slúži skôr na smiech ako na vydesenie !!! ()

jacksax

Tento film není remake - je to samostatný film, který původní verzi využívá jen sporadicky a především obrazově. Opravdu to nelze srovnávat, neboť zdejší hlavní postava má utkvělou představu, že je Freddy Krueger. Ne opravdu není. Tento smutný, zahořklý chlapík, který vraždí z nutnosti a pomsty.... toho opravdu neznám. Jediné doporučení bych dal čtveřici producent-režisér-scénárista-hlavní postava: pánové, být vámi, dobře bych si rozmyslel pokračování... jeden omyl, vám možná prošel, při druhém.... to by se vám možná nevyplatilo jít spát. ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

30.04.2010

Vřískot pěkně postaru

Vřískot pěkně postaru

26.11.2009

To znamená se všemi, kteří přežili původní trilogii. Včetně Wese Cravena. Žerty stranou, v srpnu mu bylo rovných sedmdesát a pokud se naplní „hrozby“ scénáristy Kevina Williamsona, že Scream 4 bude… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)