Reklama

Reklama

VOD (1)

Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (198)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Nepatřím mezi ty, kteří vraha odhalili hned v prvním záběru, ani mezi ty, kterým se film líbí jen na první zhlédnutí. Mně se líbí stále a to už jsem ho viděl několikrát. Clint se ve svém věku nestydí ukázat své zdravotní indispozice a nehraje si na nějakého mladíka. Jeho drsný výraz a vyšetřovací postupy mu však zůstávají. Můžeme se pokochat zajímavým příběhem, zápletkou, výbornou Niehausovou hudbou a v závěru, který trochu připomíná Mys hrůzy - také špetkou akce. Krvavá stopa měla být původně natočena jako šestka Drsného Harryho, ale já jsem rád i za Terryho McCaleba. Výborný film. P.S. I tady Eastwood potvrdí, že není na světě jiného herce, kterému by tak slušela zbraň v ruce (konkurovat může pouze Arnie). ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Solidní kriminálka Clinta Eastwooda, nic mě vyloženě nenadchlo, no na druhou stranu ani nepopudilo, takže hodnotím pocitově na tři hvězdy.. Knižní předlohu neznám, tedy jsem nebyla ničím ovlivněná a hlavní postava starého vysloužilce, který se vydává po stopě krve a vražd „srdcem“, mi byla příjemná i srozumitelná.. No a vraha jsem hned neodhalila, musela jsem si chvíli počkat.. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Děda Clint potřebuje novou pumpičku, protože ta jeho stará už se rozhodla na pronásledování zločinců rezignovat. Na nějakou dobu tato zdravotní lapálie vyřadila ex-agenta FBI z vyšetřovacího oběhu, ale stačilo, aby mu před nos strčila své dvě vnadné (věkem nepoznamenané, nepovislé a hladké) oči truchlící afroameričanka a do zkornatělých Clintových tepen se rázem vlila čerstvá míza. Docela mě bavilo sledovat, jak se střípky informací spojují do znepokojivého celku a nebýt těch zakaděných reklam a pošukaných upoutávek, které film natáhly o dobrou třičtvrtěhoďku, jistě bych viděla i posledních několik minut. Takto můj mozek bohužel kolem půlnoci vyhlásil kapitulaci. Tuším jsem prochrněla akční scénu, kdy padouch nasbíral do kožichu něco olova, Clint zachránil svou gerontofilní stíhačku a odkráčeli spolu vstříc zapadajícímu slunci. Závěrem se musím pochlubit, jak je v komentářích k tomuto filmu (a kriminálkám vůbec) zvykem, že jsem totožnost vraha znala ještě před započetím filmu, protože jsem si přečetla, kdo v tom hraje a po dvou jménech měla jasno, heč! To jsem dobrá, co? Ale pokud někdo odhalil pachatele dřív, než byl film natočen, pak má můj respekt! 70% ()

Ištván87 

všechny recenze uživatele

Ano, i mistr tesař se někdy utne.... Musím se přiznat, že od jisté doby (Gran Torino rullezz) jsem obrovským fanouškem Clintovy režisérské práce. Mám rád jeho styl, výběry příběhů, výběr herců a to jak to všechno pasuje k sobě, resp. jak to pan režisér dokáže zkombinovat do jediné, celistvé a mnohdy naprsto dokonalé formy. Tenhle film sice patří k jeho slabším dílům, ovšem ani chvilku nenudí a je tu poznat Clintův úžasný režisérský rukopis. Patřím sice k tém, kteří poznali (já cca v půlce), kdo že je ten náš tajemný vrah, ale to nic nemění na faktu, že tenhle thriller je velice osvěžující a mistru Eastwoodovi mohu přidat body i za to, že zřejmě rozpoznal, že nemá v ruce tak nosný příběh, jako ty na něž jsme od něho zvyklí a proto film zbytečně nenatahuje.... 75% ()

-ELFKA- 

všechny recenze uživatele

Celkom príjemná detektívka. Clint opäť boduje zo svojim bolestným výrazom. Čo už s ním, sekne mu to. Až do konca sa mi nejak nechcelo veriť, že by bol vrahom neškodný sused, ale vytušiť sa to dalo ďaleko pred Clintovým odhalením. Vyčítam jedine tú postelovú zápletku, akosi mi to špatí image filmu. Obstarožný ex-agent FBI a mladá zranitelná sestra obete. Pritiahnuté za vlasy.. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (13)

  • Premiéra Krvavé stopy se konala formou galapředstavení na pozemcích studia Warner Bros, kde se natáčely některé scény filmu. (ClintEastwood)
  • Mezi knižní předlohou a snímkem je několik rozdílů. Například románová postava Terryho McCaleba byla o 25 let mladší, než postava Clinta Eastwooda ve filmu. Dalším rozdílem je samotný začátek. Zatímco film zahajuje scéna s vyšetřováním na místě činu, po níž následuje akční honička ulicemi a McCalebův (Eastwood) infarkt, v Connellyho románu začíná příběh přepadením obchodu s potravinami a soustředí se na poslední myšlenky Glorie Torres (Marie Quiban) před její smrtí. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno