Pokrevní bratři – film s unikátním příběhem o vzestupu a stejně rychlém pádu pokračuje. Podobně jako krvavý boj se spravedlností.  Troy Duffy, scénárista a režisér Pokrevních bratrů, uvádí pokračování syrové stylizované krvavé ságy bratrů MacManusů. Ti se společně se svým otcem ukrývají v tichých irských údolích daleko od míst, se kterými byli dříve spojeni. Když se k nim však donese zvěst o loupežné vraždě oblíbeného kněze, bratři se vrací do Bostonu, aby uskutečnili násilnou a krvavou výpravu za spravedlností. Společnost jim dělá i nový parťák a v patách mají přitažlivou agentku FBI… (oficiální text distributora)

Brhlis

Po vynikajícím prvním dílu bylo pro mě toto pokračování velké zklamání. Jasně, druhé díly jsou skoro vždycky slabší, ale že se to takto odflákne, to jsem nečekal. Po výborném hlavním policajtovi v jedničce (Willem Dafoe) tady přebírá otěže Julia Benz. Neměl jsem ji rád už v Dexterovi, kvůli kterému tuto roli pravděpodobně dostala, a strašně mě její přítomnost opruzovala i zde. Nesympatická herečka, která se zde snažila zahrát tvrdou pojicajtku pomocí trapného gangsta přízvuku a aury nadřazenosti nad vším okolo. U Flaneryho mi přišlo, že za těch 10 let z něj vyprchalo veškeré osobní kouzlo. Akce zde byly o poznání nereálnější a humor mnohem sušší. Doufám, že případný třetí díl se kvalitou zařadí zase do vyšších pater. 40% ()

FARGO

Našlapaná záležitost jako jednička, které ke prospěchu věci nevytlačí slovník co to dá, ale přidává na akci. Pořád je to parádní fanouškvský film s plno odkazy, výbornou hudbou a kamerou ... a ten konec, ten konec! ()

MkSallam

Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Jednička byla luxusní, dvojka už jen vykrádá, recykluje a opakuje... již dávno ohrané stylistické hrátky. Zase se střílí, zase se "fantazírujou" přestřelky, zase se hláškuje, ale už to není tak cool a Julie Benz ani náhodou není Dafoe (její přízvuk je na zabití). Bonus za dobrá camea, relativně zajímavé přestřelky (byť imho moc sází na ikonickou neprůstřelnost hlavních hrdinů a nekonečné zásobníky), fajn novýho sidekicka a luxusní náběh na trojku.. Jinak jen zbytečně zdlouhavý průměr. ()

ThomasCrown

Áno, Boondock Saints I je naozaj kultová záležitosť, ktorá má ten nádych niečoho čo vás k tomu filmu tiahne. No dovolím si povedať, že All Saints Day to má tiež, možno v menšej miere, ale počas celého filmu som mal úsmev na perách z toho aké je to cool. Všetko čo mám tak rád na prvej časti je aj tu-finále akcie vidíme skôr ako akciu samotnú, obojručné strielanie, ozaj sexy agentku FBI (hoci o Dafoeovi to povedať nemôžem:), ale čo ma najviac dostalo je to množstvo humoru. Každá jedna veta, ktorá má byť vtipná alebo sarkastická, taká naozaj je. A čo ma ako správneho fanúšika potešilo? Samozrejme záver. Verím, že trojka bude rovnako dokonalá, najmä keď som si hlbšie rozobral narážku na to, komu vlastne bratia vďačia za to, že ich ešte nikto nedostal, ktorá organizácia je tým anjelom strážnym. ()

Paldiny

Nielen zbytočné, ale až do poslednej dvadsať minútovky príšerné pokračovanie, mierou trápnosti dosahujúce úrovne Noci v múzeu 2. Nasilu vtipné, maximálne trapné (dookola buzerantské narážky), príbehovo nezaujímavé. Svätí hoši vypadajú akoby len vyšli z odvykacej kúry, fízli si iba honia ego, naslepo strieľajú do iných slávnych filmov a snažia sa dostať pod sukňu nováčkovi z federálneho aká zas imituje elegantnosť Willema Defoe. Vytratila sa originalita, ľahkosť a istý druh umeleckého cítenia z jednotky. Zaujímavá mi prišla iba načrtnutá minulosť papíka, chorálová hudba a spomínaná finálna dvadsať minútovka, kde režisér ako keby našiel starú formu. Film v nej patrične zvážnie, do písmenka upustí od lacného humoru a pripraví pôdu pre skvelú akčnú scénu zo záhrady plus záverečnú pozvánku do prípadnej trojky, ktorú by som si v tom momente aj pozrel. Toľká škoda za premrhané udalosti pred ňou aké sa rovnali odpadu. ()

Zombi

Tak to shrneme, o proti skvělé jedničce chybí dokonale přihřátej a geniální Dafoe, kterého nahrazuje zbytečně efektně sexy Julie Benz, obměnil se sidekick za maníka s vykulenejma očima a zjednodušil scénář. Postavy i vtípky stále fungují, akce skoro vůbec, prostě Svatí stojí, nebo jdou, nebo skáčou a přitom obouruč někam střílí, střih, špatní chlápci padají s cákancem krve na zem, toť veškerá akce, abych nezapomněl, většinou k tomu hraje nějaká vypalovačka, závěr mi tím silně připomněl (a zpomalovačkama) Matrix. Pořád je to celkem dobrý, ale proti jedničce rozhodně slabota. ()

gumolit

Tušil som ,že jednotku to síce neprekoná ,ale drží sa to na jej úrovni a je škoda že nápady sú ako keby vykradnuté z prvého dielu alebo z nejakej gangsterky! Ovšem to nemení stav ,že som sa nebavil a film kludne môžeme zaradiť ako skvelú akčnú zábavu a vydarené pokračovanie( podľa záveru sa samozrejme očakáva dalšie )! Čo sa týka hereckých výkonov namiesto Rocca je tu ich další parťák v podaní Cliftonna Collinsa Jr/ROCK MÁNIA,TRAFFIC/ ktorý je svojim spôsobom vtipný . a namiesto komisára vo vyšetrovaní príchádza jeho nahradníčka v podaní skvelej Julie Benz /seriál DEXTER/,ktorá ovláda dokonale všetky taktiky vyšetrovania presne ako Williem Dafoe v jednotke!Ostatní sú naši starí známi no ale ako hovorím škoda tých prehnaných gangstrov svojim spôsobom to vyzeralo ako mafiansky film! Inak ten kto nepozná prvý diel nemá zmysel aby si pozrel tento lebo bez jeho zhladnutia bude čumieť a nechápať kto je ten a kto bol tamto a konci už úplne nepochopí! Pokrvní bratia sú späť a už teraz sa teším na dalšie pokračovanie,ktoré nebude snád až tak dlho trvať ! ()

Krepi

Hm, od půlky, která by dle mě, měla být ta akčnější to byla nejak nuda... Hrozně dlouhé proslovy mě dokonce na pár minut uspaly... Doufám, že třetí díl (který po takovém konci dozajista bude), bude alespoň téhle kvality... ()

zelvicka.

Zdá se mi, jako by tvůrci nepochopili, že kouzlo prvního filmu netkví v slow-motion scénách, ale v neohrabaném štěstí a komice situací, do kterých se hrdinové dostanou kvůli absolutní neschopnosti předvídat. Tedy jsme se dočkali více násilí, méně legrace. Hlášky, kterým se bráchové smějí, vypadají hlavně na začátku filmu mimo mísu, nový mexický parťák je nepříliš povedenou kopií toho předchozího, naopak jeho role v pokračování mi přišla zvláštní a filozofie, kterými nás ze záhrobí obšťastnil, mě zrovna moc neoslovily. A Benz, ačkoliv ji to leckde krutě slušelo, neměla ani šanci překonat přitepleného Dafoe. Oproti jedničce propad, ale samozřejmě se na to stejně všichni, co viděli jedničku podívají :) ()

bobstock odpad!

Režisér vytáhl 50x mrtvý šašky z jedničky, namazal indulonou a zase na plac a modlit a všichni. Nějakým vykuleným mexikáncem to nezachráníš. Já už ti na spiritus sancti seru, Troyy Duffy. ()

ArthasKarfa

Epičnost jedničky je v nenávratnu, zato je tu větší podíl legrace a ironie. Takže je to takové vyvážené mezi akcí a vtipem, neříkám, že se mi to přímo nelíbilo, ale na jedničku to v kvalitě nemá. ()

dickadonna

The Saints are back! Sice to nemá tak vychytanej příběh jako první díl, ale celej ten feeling, akce, kamera, herci, hlášky, Irové, předvádí celej film přesně to co sem od nich čekal, Romeo se svejma přiblblejma hláškama je ucházející náhrada za Roca, a i ten se i tak ve flashbacích parádně předvedl. Ale tohle všechno je naprosto jedno. Nejdůležitější věc je, že po skončení naběhly závěrečný titulky a já měl na tváři úsměv od ucha k uchu. ()

JM87

Stejně jako u jedničky tu vidím zabitej obrovskej potencial, víc rozvynout ty hlášky, míň těch ohraných akčních scén, občas trochu víc logiky a bylo by to super. Ani by nevadil nijak originální příběh, kouzlo má tenhle film někde jinde, ale opravdu mě mrzí, že když už vzniknul sequel a dokonce ještě se stejným režisérem, tak není minimalně dobrej nebo lepší jak jednička. Ale asi se Duffy nudil. ()

chalp

Výborny scenár, camea a hlášky...ktoré však nie všetci vedia podať tak aby vyzneli vtipne.Obsadť trošku lepších hercov, navýšiť rozpočet a mohol to byť film roka...ale aj tak chcem trojku!!! ()

Illy

To co bylo před deseti lety originální se bez dalšího nápadu opakuje. Zbytečně dlouhý děj, stále stejné akční scény začnou nudit a atmosféra z prvního filmu se vytrácí. Škoda.Těsný nadprůměr - nic víc. 55% ()

PhillM.

Fejky De Niro + krutopřísná zvláštní agentka s fejk jižanským přízvukem + ouchylný sidekick s malým sebevědomím = bizzare crossover katolickore film s příliš střízlivými Iry a příliš ožralými tvůrci. ()

Stanley619

Ultramegamoc nahláškovaná groteskní akční jízda. Asi tak nějak bych charakterizoval druhé pokračování Boondocks Saints, ale nemyslim to zrovna moc upřímně. A důvod je jasný, protože za všemi hláškami a vystřelenými kulkami se skrývá až moc nuceného humoru a ne moc zábavných flashbackových scén, které tvoří snad půlku filmu. Jasně, je to už deset let od prvního dílu, ale zas tak moc jsem toho nezapomněl. 54% ()

Money_too

Troy Duffy si v tomto filmu dělá takové renomé, jako má např. Rodriguez nebo Tarantino. Spoustě lidem se to líbit nebude, pro spoustu to bude kult. Duffy má svou určitou značku, kterou jsem objevil právě v tomto pokračovaní. Ulítává na vybrané hudbě, cpe do filmů své myšlenky (WTF momenty, např. jak se jim zdá o Roccovi) a s nadsázkou vytváří i černohumorné skeče. Pokračování už není tak zdařilé jako jednička, přesto má něco do sebe...a to právě osobnost, kterou musel Troy Duffy skrze film vyslat ostatním divákům. Tahle série na pokračování je pro mne kult a mně nezbývá nic jiného, než vyhlížet další filmy tohoto nadaného, úchylného a kultovního režiséra... ()