Michael Harding (Penn Badgley) se vrací z vojenské školy domů, kde na něj k jeho údivu čeká šťastně zamilovaná matka (Sela Ward) a s ní i její nový přítel. Jmenuje se David (Dylan Walsh) a s Michaelem se tak trochu znají. Postupem času začíná mít Michael z nového přehnaně ochotného obyvatele domu stále podivnější pocit. Je opravdu tak dokonalý, jak ho vidí matka, nebo snad skrývá i svou temnější tvář? (oficiální text distributora)

Xmilden

Původní film, natož následující díly jsou mi utajeny, takže jsem si směle mohl vychutnat tuto psychologickou hru, ve které se čeká 80 minut na závěrečné finále. Prvních 80 minut se mi nezdálo přesto nijak zbytečně natahovaných. Dost se mi líbila atmosféra filmu, která opravdu stupňovala, a náš Otčím musel postupně vyřazovat některé postavičky ze hry, aby se sám v této hře dokázal udržet. Kdybych se ovšem měl rozhodnout, který z rodinných hororů je lepší, zda-li Orphan nebo Otčím. Tak výsledek je si myslím naprosto jasný. 50% PS: Hodně filmu škodí mírná přístupnost a málo vygradované finále. ()

darkrobyk

Remake původního filmu nepřináší logicky nic nového, jede v kolejích předchozí celé trilogie. Ono asi těžko na dané téma vymyslet něco jiného - vrah rodiny, do níž se přiženil, ale ona ho zklamala, si najde jinou. Dokonce úvod až příliš kopíruje snímek z roku 1987, což nakonec zas tak nevadí. Kromě prozíravého Michaela jsou všechny postavy naivní a chovají se hloupě, proto musí zaplatit. Člověk s nimi ani moc nesoucítí. Na rozdíl od posledního krvavého filmu jsou tu vraždy tuctové spokojující se s házením ze schodů, dušením a topením. Na co má David ten krásný kufříček s nástroji asi ví jen rekvizitář. Poslední čtvrtina napětí má, o tom žádná, napomáhá i prověřené klišé v podobě bouře. Z průměru to film ovšem nevytáhne a já nakonec původní hodnocení ponechávám, byť je spíše na 2*. ()

Ketri

Jak by řekla teta Kateřina: "Důvěřuj, ale prověřuj!" Asi začínám trpět paranoidními sklony, ale myslím, že některé situace by alespoň malé podezření vyvolaly v každém. Takže scénáristé měli informace "uvolňovat" trochu logičtěji. A nejhorší část - toť krásná, ale totálně natvrdlá přítelkyně - vyloženě životu nebezpečná záležitost. ()

S.Quentin QUALE

Nudný a zbytečný remake. Jedna hvězda je za úvodní scénu, podle které se dal očekávat prima zážitek, další jedna za to, že jsem neusnul i v pozdních večerních hodinách. Celou dobu se tam nic neděje, ani finále mě příliš neprobralo z limbu. Pokud nejste fanda originálu, tak to klidně vypusťte a zvolte třeba Disturbii, která se točí kolem něčeho podobnýho, ale má úplně jiný grády. ()

kingik

Remake hororu Otčím, ve kterém původně hrál Terry O´Quinn, si režijně vzal na starost převážně televizní režisér Nelson McCormick, který se po hororu Maturitní ples snad definitivně etabloval i na poli filmového hororu. V původní verzi hrál postavu psychicky narušeného muže Terry O´Quinn, v nové verzi ji ztvárnil Dylan Walsh, který si nevede vůbec špatně, a i tentokrát razí heslo, že ten, kdo jen trochu chce narušit plány jeho představy o dokonalé rodině, na to šeredně dojede. Původní film lépe pracoval s psychologizací postav, ale nová verze zase lépe buduje napětí, umí výborně pracovat s klasickými hororovými proprietami a oproti původní verzi zde svou významnou roli v příběhu sehrávají i mobilní telefon a počítač. Finální střet s maniakem se docela povedl. Tento remake považuji za zdařilý a myslím si, že na původní film se už stejně dávno zapomnělo, protože to nebyl žádný zázrak. Tahle verze sice až tak moc v ničem nepřekvapí, nějaké rozdíly oproti originálu se najdou, ale koncept zůstal zachován. Co dodat? Nový hororový Otčím je hlavně pro ty, co originál neznají a vedle Dylana Walsha, který veškerou pozornost strhává na sebe, je zde k vidění sličná Amber Heard. Tento remake svoji původní předlohu překonal. ()

sochoking

Takže, Kelly by som z pakruky takú strelil po tej hlúpej kotrbe, že by sa jej tam hned rozsvietilo, a samozrejme, záporák je vždy Terminátor na konci. Takýchto filmov tu bolo, to je jasná vec, ale jedno veľké plus tvorcom nemožno poprieť, a to, že tie dve decká poslali na tábor. S nimi by to bolo dalšie zdlhave sranie sa! ()

Webb

Předchozí trilogii se stejným názvem jsem neviděl a dokonce jsem ani netušil že existuje ale tento snímek mi přišel takový typický šablonovitý. Režie s atmosférou se tu však dá najít, se scénářem si však mohli pohrát více, ale neurazí. Dylan Walsh zahrál vraha přesně jak jsem od něj očekával. 55% ()

Smok

Film silne páchnuci po "júes prodakšn", ktorá tak dlho kombinovala a motala scenár tohto filmu, nasilu vkladala ľakačky založené na neočakávaných presunoch otčíma, až to všetko domotala tak, že od polovice som sa nehorázne nudil. Však čo veď , rozuzlenie poznáme všetci, ale malé ponaučenie z filmu zostáva. A to: Kompletná a fungujúca rodina - základná stavebná bunka každej spoločnosti! ()

teutates

Pozerateľné... Dylana Walsha poznám viacmenej z "Nip / Tuck" a v tejto úlohe som si ho vážne nevedel predstaviť, avšak milé prekvapenie, ako nevlastný otčím to zvládol celkom slušne. Originál som nevidel, myslím však že remake je nemastný, neslaný... Stepfather patrí do samého koša ako polovica podobných snímkov, ale mne osobne sa toto prevedenie zdalo znesiteľné... 5/10 ()

Ant

Tenhle film mi znova připoměl důvod, proč se nerada dívám na horrory. Je pro mě totiž hrozně těžké brát vážně film, po jehož postavách žanrové konvence požadují, aby nepoužívaly mozek, natož Google. Když od tohohle faktu odhlídnu, tak se ale jinak jedná o docela napínavý thriller s pár slušnými lekačkami. Akorát konec je teda mírně přepálený, protože jsem měla co dělat, abych zadržovala smích. A tak si říkám, jestli člověk zodpovědný za výše napsaný obsah film vůbec viděl. Jestli se David s Michaelem znali, tak mi něco uniklo a film je tak mnohem chytřejší, než vypadá. ()

Campbell

Zklamání a zároven nejhorší film o vraždeným otčímovy. Celkem mě překvapilo že walsh to celkem zvládl a nad strachem který u mě panoval mi nevadil. Horší to bylo s ustřední dvojicí která mi nesedla a jejich problémy mě prostě nezajímaly. Jinak film není nic nového pod sluncem, nuda, šed a tam kde Disturbie fungovala tady nefunguje. Lehkej podprůměr. ()

iamek

Originál jsem zatím neviděl, ale po tomhle remaku se na něj určitě chystám. Trošku mi to připomělo snímky jako Orphan nebo Případ čísklo 39. Atmosféra je docela dobrá což mě mile překvapilo stejně jako výkon herců a pana režiséra. Opravdu krásné a nečekané překvapení. ()

SeBig odpad!

Nechápu jak se takový naprosto nelogický, kvalitou zdechlý hovno mohlo vůbec někomu líbit. Styděl bych se dát víc jak odpad za ten stupidní, urychlenej, jednoduchej a naprosto bezmozkovej “scénář”. Humus a zneuctění původního filmu. ()

Arsenal83

Pre mňa prekvapujúco dobré, Dylan Walsh je skvelý záporák a film nenudí ani chvíľu. Originál som nevidel, ale určite by nový Otčim v porovnaní obstál - filmu nechýba atmosféra ani napäté chvíľky. No a od Walsha sa dobrému umeniu vraždiť skvele neskôr naučil práve jeho filmový nevlastný syn Penn Badgley, ktorý sa asi o desaťročie stal hlavnou postavou špičkového seriálu You. Amber Heard tu je len na promenádu v plavkách, jej rolu by mohol hrať ktokoľvek. ()

heyda

V žádném případě se nejedná o horor !!! Na to je tam málo krve, napětí, lekaček apod. Toto je stoprocentní thriller, který se snaží budovat atmosféru hezky pomaličku až do drtivého konce. Jen velká škoda, že se zde ničeho drtivého nedočkáme. Tohle je totiž úplně obyčejná, ničím nezajímavá pohádka o zlém tatínkovi, která spíš zklame než potěší. Zklame především hloupými a ohranými momenty a postupy (SPOILER: máme záběr na matku, která se snaží vylovit z bazénu deštník, v druhém záběru se ta matka se strachem rozhlíží všude okolo sebe a nikdo tam samozřejmě není, třetí záběr je na bazén a ve čtvrtém se matka otočí a hups: půl metru za ní stojí killer a bác, je po mamce). Takových momentů je tam až směšně mnoho a celý to zazdí ještě tuctový konec. Celkově pro mě opravdu zklamání a 2 hvězdičky snad jen ze soucitu. ()

honajz

Remake thrilleru z 80. let doznal několika drobných posunů a dá se říci, že k lepšímu. Současným mladým divákům, odkojeným neustálou akcí a potoky krve, bude tento snímek připadat nejspíše nudný. Kdo však má trochu větší rozhled v žánru thrilleru, který vždy více než s krví a akcí pracoval s napětím, ocení subtilnost scénáře a jeho konečné provedení. Oproti verzi z 80. let některé věci ubyly - chybí například scéna záchvatu v hospodě, chybí tajemný mstitel, a vizáž padoucha není už tak na první pohled podivínská. Což jsou klady. Protože scénář je takto křišťálově čistý a dá se soustředit na atmosféru a skoro civilní herectví postav. Příběh je prostý - jeden chlápek se vždy vetře do nějaké rodiny, kde chybí otec, chviličku to vypadá, že je nejbáječnějším mužem na světě, ale nesnažte se mu vyjádřit nesouhlas. Vánoce, neVánoce, podřízne celou rodinu, změní vizáž a putuje dál. Velice dobře a právě civilně jej ztvárnil Dylan Walsh, známý u nás ze seriálu Plastická chirurgie, s.r.o. Protože se tvůrci rozhodli pro určitou realističnost ztvárnění, nabývá snímek důvěryhodných prvků. Hlavní postava je sice vyšinutá, ale na první pohled vypadá jako každý druhý chlápek. Také podezírání jeho osoby v nové rodině je pozvolné, zprvu nepodložené - jako když cítíte, že něco neklape, ale nevíte proč a nemáte pro to důkaz. Prvními, kdo na tuto nedůvěru doplatí, jsou zvědavá sousedka, skutečný otec, pak jedna z matčiných přítelkyň. A vše se schyluje k očekávanému závěrečnému souboji, který opět vychází z logiky věci. A přesože v podstatě víme, o co se bude hrát, přece jen se divák cítí napnut, zda bude padouch odhalen, jak se věc bude vyvíjet, atmosféra je skutečně podařená. Výborná je i práce se zvukem a hudbou, s napětím samotným rovněž. http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/otcim.html ()

SOLOM.

Mnozí tento film označují za remake stejnojmenného filmu z roku 1987, ale ve skutečnosti tomu zas až tak není. Jde spíše o další volné pokračování, které ovšem viditelně kopíruje určité scény i dialogy všech tří předcházejících dílů. Dylan Walsh není v žádném případě tak kvalitní herec jako Terry, ale své role se ujal docela dobře. Tím hlavním tahounem filmu ovšem nebyl o tom žádná. Jeho psychické výlevy byly těžko uvěřitelné a snadno bylo rozpoznatelné, že občas musí vnitřně svádět tvrdý boj, aby vypadal věrohodně což mu dle mého názoru ne vždy šlo. Asi největším problémem tohohle filmu je snadno předvídatelný děj. Po třech předcházejících dílech už divák dopředu tuší o čem film bude a sleduje jen další bláznivou rodinku, která do svého domu přijme během krátké chvíle zcela neznámého muže. Jako další mínus bych označil lehkou nudnost vraždících scén. Přestože ve filmu umře postav hned několik, tak divák neuvidí žádný pořádný odvaz, který by mu nahrnul adrenalin do žil. Pokud tedy nepočítám to trapné dušení jedné důchodkyně. On měl vlastně David vůbec nějak rád jenom obyčejné dušení. V konečném hodnocení budu možná trochu přísný, ale jelikož jsem dal původnímu snímku 60%, tak tady musím ještě ubrat. Rozhodně jsem se tady neodvázal tak jako kdysi u psychopatického běsnění Terryho O´Quinna. 510 ()