TY (TV seriál)

You

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2018–2019, 15 h 35 min (Minutáž: 42–51 min)

Předloha:

Caroline Kepnes (kniha)

Blake Neely

Penn Badgley, Elizabeth Lail, Victoria Pedretti, James Scully, Shay Mitchell, Luca Padovan, Ambyr Childers, Nicole Kang, Jenna Ortega, Carmela Zumbado, Hari Nef, Robin Lord Taylor, Diana Bologna, Mark Blum, Daniel Cosgrove, Victoria Cartagena, Reg Rogers, Lou Taylor Pucci, Cliff Moylan, Zach Cherry, Kathryn Gallagher, Emily Bergl, Natalie Paul, John Stamos, Harry L. Seddon, Gianni Cardiello, Manini Gupta, Christine Toy Johnson, Kacey Carrig, Laura Chaneski, Jamar Greene, Michael Park, Mercedes Griffeth, Reggie Gowland, Gerrard Lobo, Michael Maize, Shay Mitchell (a.z.), Lou Taylor Pucci (a.z.), Jo Yang, Esteban Benito, Ryan Andes, Chris Banks, Kisha Barr, Adwin Brown, Nina Concepción, Marielle Scott, Chris D'Elia, Charlie Barnett, Melanie Field, Magda Apanowicz, Elizabeth Lail (a.z.), Manini Gupta (a.z.), Esteban Benito (a.z.), Daniel Cosgrove (a.z.), Sri Chilukuri, Tarina Pouncy, Jennifer Kathreen Larson, Aidan Wallace, Steven W. Bailey, Beverly Rose, Kether Donohue, Reid Miller, Billy Lush, Carter Roy, Danny Vasquez, Charlotte Xia, Saffron Burrows, Michael Reilly Burke, Franco Vega, Kathy Griffin, Madeline Zima, Andrew Creer, Leith M. Burke, Sean Riggs, Gianni Cardiello (a.z.), Olivia Ragan, Daniel Durant (herec, a.z.), Ivy Beech

1. série Musím uznat, že jsem to nečekal, ale stalker Joe a jeho vyprávění příběhu o osudové ženě, si získalo mou pozornost. Právě jeho komentář mi přišel jako ona nejzajímavější součást i díky němu vás to do děje překvapivě dobře vtáhne. Pozornost, kterou to vyvolalo, si to ale zaslouží, protože je to slušně zpracovaný nápad. A rozhodně není těžké si užívat postavu Joea, hlavně protože mu to ostatní postavy dělají hrozně jednoduchý. Hlavní hrdinka Beck je sice pěkná holka, ale její naivita či hloupost mě několikrát vážně zklamala. Ještě horší je to pak s postavami, kterými se obklopuje v čele s nejlepší kamarádkou. Ani Joe však není bez chyby, vadilo mi, že mu až podezřele všechno vychází a prochází. Jak začátek skvěle bavil, tak konec mě trochu zklamal. Zakončení jsem sice čekal a jsem rád, že přišlo, ale poslední scéna je vysloveně špatně. Podle mě měl být You jeden z těch dobrých seriálů, co má jednu podařenou a uzavřenou řadu. Pokud pokračování, tak v podobě antalogie. 2. série Upřímně jsem si nedovedl představit smysluplné pokračování, ale tvůrcům se podařilo vytvořit přechod v příběhu, který smysl přeci jen dával. Z Joea se stává Will a utíká před svým osudem do nového města, kde pozná novou lásku, ale minulost se ho samozřejmě snaží dohnat. Dobře je, že druhá série se nesnaží jen opakovat to, co fungovalo předtím a místo toho přichází s pár novými věcmi. Několik překvapivých zvratů (odhalení v závěru) a ten skvělý komentář hlavního hrdiny, který v sobě prostě má něco, co vás ke sledování přitáhne. Navíc postava Love mě bavila víc než Beck. Závěr opět otevřel dveře pro další sérii, ale bojím se, že pokud to nebylo překombinované doteď, tak během ní už to bude. Ale třeba se pletu, druhou sérii jsem tady nechtěl a když jsem ji dostal, tak si myslím, že je ještě o něco lepší než ta první a já byl pozitivně překvapen.(8.1.2019)

Druhá série se nesla ve stejném duchu jako první, jiná byla hlavně v postavách a trochu zamotanějším ději, ale jinak jela skoro ve stejné šabloně jako jednička, což je možná trochu škoda. Od půlky a ke konci série ale nabírá neskutečné tempo, sází jeden zvrat za druhým a ukazuje se, že všechno je jinak, než původě vypadalo. Nakonec překvapivě povedená a možná o něco lepší , než první série, což se často nestává.(29.12.2019)

Výborný seriál, pre mňa oveľa lepší ako Dexter a druhá séria je lepšia ako prvá. Páči sa mi, že sa tvorcovia snažili ponechať ten knižný námet, myšlienky hlavnej postavy k sebe samému to je v podstate ako čítanie knihy. Na záver každej zo sérií prichádza aj skvelé prekvapenie a tak hoci som začiatok zobral trochu rozpačito, nakoniec tomuto námetu len tlieskam. A to, že stalkovací hrdina nie je žiadny super fešák je nám mužom vynahradené plejádou zaujímavých ženských postáv.(1.1.2020)

Morálně mimořádně problematické, víc než jinde doslova guilty pleasure, fascinující právě z podstaty divácké slasti chtě nechtě nečinným přihlížením a subjektivně bezmála spoluúčastí na do jisté míry právě i pochopitelném, leč odsouzeníhodném chování, proti všem jistotám beztrestně bruslícím na neustálé hraně odhalení, přistižení (i diváka - spolupachatele, který nedokázal zasáhnout) při činu - bez potrestání, které si přejeme i nepřejeme v téže chvíli... seriál jako test morálky, předem prohraný a přesto neodolatelný ~(15.1.2019)

Pořád nevím, co k tomuto seriálu napsat, ale je to jeden z nejlepších seriálů za poslední dobu, co jsem viděla. Ze začátku to vypadalo jako kravina, ale pak se děj rozjel a pohltil mě. Více se mi líbila druhá série, i když první dva díly byly slabší, potom se to rozjelo, že jsme zkoukli 7 dílů vkusu. U první série byl u mě hlavní problém, že mi lezla na nervy ničím nezajímavá Beck, za to Love mi byla hned sympatická a to jsem ani netušila, jak se bude děj dál vyvíjet. Nejlepši byl zvrat na konci. Joe konečne našel sám sebe v ženské verzi. Nejhorší u mě u tohoto seriálu bylo poznání, že jsem vědomě soucítila s psychopatem, chápala ho a i přes to všechno co udělal mu přála štěstí. Myslím si, že to je tím, jak byla hlavní postava vykreslena, co prožila, že je diváky pochopena pro to co dělá. Přes to všechno co dělá je vylíčena jako relativně kladná postava a za své činy není potrestána. Což se bojím, že někdo podobně smýšlející se toho může chytnout a později si takhle obhajovat své skutky. Penn Badgley byl výbornej, jako by se do role Joea narodil. Trochu mě mrzí, že v roce 2021 bude 3.série, protože si myslim, že by bylo nejlepší kdyby se 2.sérií tento přiběh uzavřel. Musím o tom pořád přemýšlet a stejně vím, že ze se na ni ze zvědavosti stejně budu koukat. Knihu jsem nečetla, ale chystám se na ni a seriál nic jiného, než doporučuji.(18.1.2020)

• - Spoiler: Osud Candace (Ambyr Childers) se v seriálové verzi zásadně liší od knižní předlohy. V knize Joe (Penn Badgley) zabije Candace ještě předtím, než potká Beck (Elizabeth Lail). Ovšem v seriálu je na konci 1. série odhaleno, že Joeův útok přežila, než ji ve druhé sérii zabije Love (Victoria Pedretti). (hansel97)

• - Pět epizod první série byl zrežírováno ženami a pět muži, aby byl v seriálu vybalancován mužský a ženský pohled na věc. (hansel97)

• - První sérii odvysílala americká stanice Lifetime, která ještě před prvním dílem objednala druhou sérii. Kvůli nízké sledovanosti na kabelové televizi (1,1 milionu diváků na epizodu) však seriál prodali na Netflix, který stojí za produkcí od druhé série. Na Netflixu si první sérii podle jimi zveřejněných čísel pustilo za první měsíc 40 milionů účtů. (hansel97)