V 50. letech byl v projektu Daedalus cvičen tým elitních pilotů, kteří se měli stát prvními americkými astronauty. Nařízením vlády byl však projekt ukončen a do vesmíru vyslán šimpanz. O čtyřicet let později selže ruské komunikační družici Ikon navigace. Pokud by se zřítila, mělo by to vážné následky. Proto se Rusové obrátí s prosbou o pomoc na Američany, navigační systém byl okopírován z amerického Skylabu. Jeho konstruktérem byl Frank Corvin, jeden z členů bývalého týmu Deadalos. Jen on si poradí s jeho opravou. Frank zuří, když zjistí, že jedním z ředitelů NASA je nenáviděný Bob Gerson, bývalý šéf projektu Deadalos. Nakonec ale souhlasí s nápadem dát dohromady původní tým, který se vypraví do vesmíru a družici opraví. Postupně najde všechny bývalé kolegy, předloží jim svůj návrh a přesvědčí je, aby se k němu přidali… (TV Nova)

Yokolobuna

Chtěl jsem lupnout více, ale kvůli typickému Clinteastwoodovskému zakončení nemohu... Jasně Clinte jsi největší machr v galaxii, ale honit ego si můžeš i ve stripbaru a ne ve filmech. ()

Hepy13

Fantastic Old Man Four! Dvojka Tommy Lee Jones a Clint Eastwood je symbolem pravých chlapů a drsňáctví, tady to mohli pánové dokonale ukázat. Jako by název symbolizoval slavné filmy ve kterých se oba v dosti výrazných rolích předvedli VESMÍRNÍ - Tommy Lee Jones - Muži v černém a KOVBOJOVÉ - Clint Eastwood - Westerny. Film by se dal rozdělit na dvě části 1)Na zemi a 2) Ve vesmíru, při čemž na zemi převládá vtip a ve vesmíru slušné napětí. Podle mě tento film za těch 130 strávených minut rozhodně stojí! I když pokud jde o mě, raději dávám přednost Willisovi, jeho týmu, a navrtávání asteroidu ()

Gulde

Takovej nenáročnej tuctovej film, neurazí, ale ani náhodou nepřekvapí. Dost tomu ale přidává především kvalitní herecké obsazení, i když scénář je v zásadě fraška. ()

petikacka

Díky Clintově režii a i jeho hereckému výkonu je tento snímek naprosto uvěřitelný film, který si nezadá z mnohem dražšími filmy o vesmíru. Je to solidní, vtipné, má to náboj i drama a hlavně to není blbé. Prostě Clint Eastwood mě už xkrát přesvědčil o tom, že není jenom vynikající herec, ale i vynikající režisér. Za mě 85% ()

Lukoye

Poměrně bych tento film ocenil, protože se mu povedlo mě rozesmát, což je v poslední době vyjímka. Hloupé a přetažené to začíná být v okamžiku, kdy se ve vesmíru při opravě satelitu, začne tahle partíčka důchodců brá příliš vážně a vzletná ironie na stáří se přemění v trapnou sci-fi. Ano, sci-fi protože je to hrubě nereálný, ale v první polovině filmu to pobaví. T. L. Jones je pro mě prostě naprostej borec, on prostě umí a zastíní i Eastwooda. Jednu samotnou hvězdičku za výkon Donalda Sutherlanda, rozesměje Vás už jenom když se objeví v záběru. ()

spriteboy

Občas se stane, že se prostě netrefím do průměrného hodnocení všech uživatelů a tenhle snímek tomu je příkladem...Pro většinu jde o průměrný kousek, ale já nemůžu jinak, než dát plný počet hvězdiček. Začátek filmu je absolutně výborný - skvělá komedie...Potom se z filmu stává trochu vesmírné drama, ale i tak pobaví...Z trojice herců, kteří dostali nejvíce prostoru je můj nejoblíbenější asi Eastwood, ale v tomto snímku je jasně zastíněn Tommy Lee Jonesem a Donaldem Sutherlandem, kteří předvádí vynikající výkony. Vždy když je film v televizi, tak si k němu sednu a pořád se bavím - to o mnoha snímcích říct nemůžu... ()

bery71

Clint Eastwood si chtěl na stará kolena ještě trochu užít. Nakonec k tomu přizval ještě pár starých známých a směle do toho. Ale přesně nevím proč to udělal, jestli jenom kvůli jeho srandě s pár kámošema tak proč ne, ale jako film tohle asi neobstojí. I přesto, že námět jako takový je americky akční až běda u filmu jsem se dost nudil. Clinte tohle jsi nemusel. ()

Rokle

Čtyři dědkové ukazují, že nepatří do starého železa. Pohodový film na deštivé odpoledne, který rozhodně nezklame a pobaví. ()

helloween93

Docela průměrný snímek, který zaujme obsazením, ale už ne tolik dějem. První polovina je docela zábavná, ale v té druhé trochu filmu dochází dech, stejně jako hercům na place. Ve finále to není tak špatné, ale z hlediska žánru jsou určitě lepší filmy. 3* ()

Ydrosten

Pohodová akční sci-fi komedie. Je to o partě čtyř zestárlých testovacích pilotů, kteří si místo užívání si stáří plnými doušky po boku svých manželek či milenek musí sáhnout na dno svých sil, vypotit tuny potu, popřípadě prosit srdce, aby nepřestalo tlouct :). V první svižně komediální půlce se seznamujeme se všemi čtyřmi adepty na kosmický let a s jejich úsměvnými peripetiemi při výcviku. V druhé půlce nastupuje samotný akt opravy ve vesmíru a svižnost první půlky je pryč, tak trochu klišovitě a kostrbatě za zvuků burácejících motorů doletíme do povinného finále. Avšak bavil jsem se výborně, protože komando vesmírných staříku je prostě neodolatelné. Závěrečný song je super. ()

Luk Skywalker

Z filmu se dobře pamatuji lékařské vyšetření, hlavně tu oční zkoušku :-D. Jinak poměrně zábavná komedie s dobrým obsazením v hlavních rolích. ()

MickeyStuma

Ano, věk je jenom číslo. Každý je starý podle toho, jak se cítí, takže nemůže být problém i vyletět do vesmíru, když si to vážná situace žádá. Snímek nepředstavuje nic, co by jsme ještě neviděli. No posuďme. Určitá skupina nováčků prochází výcvikem astronautů, aby se vydala do vesmíru vyřešit problém, který však překvapí nečekaným objevem. Do toho se v posádce projeví sabotér a všem hrozí smrt, čímž vzniká otázka: Vrátí se všichni na zem? Rozdílem od námětově podobných snímků je především nadsázka ohledně věku zachránců světa. A co si budeme povídat, ve skutečném životě by všichni byli setsakramentsky otravní, ale tady vlivem svého charismatu budí sympatie. Clint Eastwood, coby režisér, ke své maličkosti, pojal skutečně vznešený herecky hvězdný ansámbl, kterým se v jádru věci trefil do černého. Domov důchodců? Tak to ani náhodou. My vám ještě ukážeme, zač je toho loket. Do starého železa v žádném případě ještě nepatříme. Film je rozdělen na dvě části. První je v humorném tónu o výcviku, kde nechybí tradiční srandičky a rivalita a druhá je už pojata dramaticky vážně. Už kvůli tomu výcvikovému dějství se úmyslně nepřekračuje hranice zcela zbytečné komediálnosti, byť to hodně láká. Dohromady s vážným dějstvím vesmírným by to prostě nefungovalo. Každopádně je i tak po obsahové stránce vše patřičné. Humor, napětí, zrada i emoce. Po výpravné stránce je výcvikové středisko prostě jen výcvikové středisko, ale zato scény ve vesmíru lze hodnotit jako jedny z nejlepších, co lze ve filmu vidět. A to se ještě jedná o starou školu speciálních efektů. Snímek se tedy jeví svou neoriginálností předvídatelně, ale v jádru věci se i tak ocitá v jedinečnosti. Nakonec, je to jen film, tak proč si ho neužít, když na to má. ()

mi-ib

Celou dobu prima... Partička páprdů kolem Eastwooda se připravuje na vesmírný let. Dobře budiž. Docela jsem se smířil s tím, že opravdu odletí. Dokonce jsem se i docela bavil jejich kecama. Jenže poslední půl hodina celou, do té doby celkem příjemnou, podívanou pohřbila. Klasika - amíci jsou hrdinové a rusové (sověti) mizerové. Kdyby odletěli, spravili a přiletěli, byli by to 4*, ale tohle bylo už trochu moc. ()

-soch-

Taká premierná "podívaná". Ten plagát sa mi celkom páči :-) V slovenskom znení: IVAN ROMANČÍK, DUŠAN JAMRICH, VLADIMÍR BARTOŇ, MARIÁN SLOVÁK, ŠTEFAN KOŽKA a iní. Réžia slovenských dialógov: ()

Gixian

Po obsahové stránce úplně maximálně debilní. Jen díky hezké (byť nijak nápadité) filmařině a trojici Eastwood, Jones a Sutherland nejdu s hodnocením ještě níž. ()

Torgal

Dôchodcovský Armaggedon. Starý páni na mňa zapôsobili veľmi dobrým dojmom, film funguje veľmi dobre v humornej rovine (kde si z podobne koncipovaných filmov vďaka veku hlavných protagonistov zdatne uťahuje) i v dramatickej rovine. Väčšina filmu pôsobí navyše príjemne realistickým dojmom. Potom ale príde samotný záver vo vesmíre, ktorý je síce trikovo zvládnutý veľmi dobre a samému osebe mu nič nechýba, do celkového poňatia snímku ale obsahovo príliš nezapadá. I napriek tomu ale veľmi vydarený film na dobrú náladu. 8-/10 ()