Kam zmizel princ Rujan? Jel zabít draka? Ale kde je ten drak? Vojenský veterán Plavák s pomocí trpaslíka Trpaje a princezny Aurory vyluští ještě víc... Pohádka o vítězství lásky a dobra, ale i o zmoudření a zralých rozhodnutích, ke kterým následníci vládnoucích dynastií v novém postavení dospějí. Princ Rujan (L. Reichl) z království Arkádie zabije draka, kterému měla být obětována princezna (B. Mudrová) z knížectví Akvitánského. Můžeme mít tedy radost z toho, že dobro opět zvítězí, ale tak snadné to nebude… Jsme totiž na samém začátku pohádky, ve které bude mít zlo chvílemi navrch a křivdy z minula se přihlásí o slovo. Stará známá pravda o tom, že každý zlý skutek se později vymstí, se promítá do osudu všech pohádkových hrdinů. (Česká televize)

Elyssea

Petr Štěpán je vynikající herec z brněnského Městského divadla (Čarodějky z Eastwicku, Charleyova teta), takže má protekci, alespoň u mě. Odpustila jsem mu Ošklivku Katku a pohádkou si trochu napravil reputaci, protože jeho styl vybírání filmových rolí je většinou nešťastný. Ztracený princ má opravdu nádherné exteriéry a opravdu nádherně nasnímané, dobrého ústředního sympaťáka a ucházející (celkem nepraktickou a občas mírně otravnouú princeznu. Také drak se povedl, snad všichn i čekali, jaká to bude digitální hrůza, ale tentokrát to bylo příjemné překvapení. To se ovšem nedá říct o princi Rujanovi. Toho, kdo je zodpovědný za casting bych přetáhla pohrabáčem. Takový ňouma ušatý, který nemá správné princovské grády (vzpomeňte si na prince Radovana z Princezny se zlatou hvězdou nebo na Pavla Trávníčka). A poslední věc, která tomu všemu podkopává nohy nehorázným způsobem je scénář. Zápletka se ztraceným princem je opravdu stupidní. Být dítětem, smrtelně se urazím, že mě mají scénáristi za blba. Plavák (inovace Plaváčka) je tak nehorázně průhledné jméno, celý jeho příběh je primitivní. naprosto okopírovaný ze známější pohádky. Jakmile Plavák vysloví ono, že tu vyrůstal, a bůhví proč ho maminka nechtěla, všichni víme, že to on je následník trůnu. Poznávací znamínko, které předvádí poloobnažená princezna (kakaová skvrna velikosti mexického tolaru), to všechno by si zasloužilo odpad. Závěr: Celkem solidní pohádku potápí neskutečně debilní scénář s představitelem prince Rujana. ()

pakobylka

Taková nijaká pohádka, která obsahuje pobíhání po lesích, schopného trpaslíka, neschopnou čarodějnici, mrtvolu draka, velké množství tmavých ponurých záběrů a nepočetný kompars, který si hraje na velké vojsko. Celkem dobrý námět, ale téměř amatérské zpracování. Výsledkem je dílo, které je pro malé děti málo srozumitelné a pro ty větší málo zajímavé. ()

misulka03

Mně se tato pohádka líbila, po dlouhé době opět slušně a zajímavě natočená česká pohádka, která není nudná, není zdlouhavá, není praštěná! Dosti si zde pohráli s krásnou krajinou a někdy zastiňuje vše okolo, ale to už je detail. Drak nevypadá jako vycpaná figurína ( což beru jako velké plus, děsila jsem se toho až se drak obejví, co to zase bude za šaškárnu, ale byla jsme příjemně překvapena). A hercio hráli věrohodně. Nenadchlo mě to, ale líbila se mi! ()

otík

Natáčeno na hradě Kost, Oravském hradě a v okolí Dolského mlýna v Českém Švýcarsku. Slušně výpravný středověký příběh z doby rytířů, čarodějných intrik a rytířské ctnosti. O pohádku jde kromě prvních scén, kde je hospodská rvačka, zbytek ale je opravdu pohádkový. Uvidíme nejlepšího draka ve filmové historii a projdeme se spoustou tajných chodeb. Dobrá, spíše nadprůměrná pohádka s výpravnou hudbou, dobrými rytířskými souboji a pěknými exteriéry. Hudba: Václav Vondráček & Boris Carloff ()

kocik1

To, že mi Rujan připomínal průjem, bude ale asi jen můj problém a rozhodně to nemíním zneužít v hodnocení. :-)) Plaváka mají ve mlýně rádi jako vlastního, ale Plaváčku mu neříkají, asi aby nebyl příliš změkčilý. No a skřítek Trpaj zase vypadá jako jeden z Lannisterů, ale (přestože se scénárista snažil) chytrosti pobral o něco méně. Tak a to je asi tak všechno, co stojí v této pohádce za zmínku. Je totiž taková o ničem a to, co jí chybí nejvíc, je nějaké kouzlo. A teď nemyslím to čarodějnické abrakadabra. Chybí jí kouzlo jako okouzlení.:-(. ()

Skuby47

Středověká dobrodružná pohádka natáčená v krásném přírodním prostředí s téměř neznámými herci, čemuž odpovídaly i jejich herecké výkony. Příběhu nikterak originálnímu vévodil nesympatický a nepříliš pohledný princ. Kam se poděli všichni naši fešáci? Jediný, kdo mě zaujal byl Petr Štěpán, jehož jméno jsem doposud znala jenom z dabingu známých krimiseriálů. ()

HonzaBez

Rujan, Plavák, Trpaj... To jsou mi tedy divná jména (či přezdívky). Celkově je ta pohádka příběhově docela zvláštní. Trošku variace na pohádku o Plaváčkovi, trošku zase o princi Bajajovi. Jen s tím rozdílem, že oním zabitím draka to celé nekončí, ale vlastně teprve začíná. Co musím ocenit jsou krásně temné lokace (hvozdy Českosaského Švýcarska v okolí Dolského mlýna a hrad Kost). A pak taky pěknou písničku od Radůzy, která na začátku navodí pěknou středověkou atmosféru. Kdyby se tvůrcům téhle pohádky podařilo tuto atmosféru udržet až do konce, dal bych na druhé zhlednutí o hvězdičku víc. Místo toho mi byla naservírována další pohádka s otravným skřetem. Takže zůstanu u toho původního průměrného hodnocení. ()

fabecc1222

Někdy mám pocit, že tyhle viditelně nízkorozpočtové pohádky jsou mnohem lepší, než ty s rozpočtem větším, které se mohou pyšnit velkým komparzem, lokacemi, kostýmy, technickým zpracováním a dalším, ale chybí jim sympatické postavy a zajímavý příběh. Jasně, i tady je pointa příběhu jasná tak od 5. minuty filmy, ale Petr Štěpán se do hlavní role vážně hodí, Barbora Mudrová je krásná princezna, Vladimír Marek vizuálně děsivý záporák, a příběh tak příjemně plyne, a vzhledem k úsporné délce bez větších zpomalení, že tahle pohádka prostě baví. Pochválit lze taky dobrý výběr lokací a práci s kamerou, která krásně představuje naši krajinu. Škoda toho podivného prince (herec i postava) - kokota, který by potřeboval spíš par facek. Na sváteční dopoledne (odpoledne) po vánocích film jako dělaný. ()

Asenath

Zajímavá pohádka. Spíše příběh. Závěrečná scéna na mostě na mě trochu působila jak z nějakého fantasy filmu. I drak byl povedený. Mít tato pohádka větší rozpočet, byla by to pecka, jelikož slušný potenciál to mělo-neokoukaný děj, zasazení do středověku, točení v krásných exteriérech..ale bohužel to nemělo patřičné grády. Spoustu zdlouhavých zbytečných záběrů, malé děti toto opravdu nemohlo bavit. Navíc mi silně neseděl představitel právě onoho ztraceného prince. Naproti tomu ostatní herci perfektní, zvláště Petr Štěpán. Něco málo tomu zkrátka chybělo, aby to bylo alespoň na čtyři hvězdičky. ()

ssfan odpad!

Tato pohádka patří k těm nejhorším, které jsem kdy viděl. Má sice celkem dobrý příběh, ale je příšerně zpracováný. Herecké obsazení stojí rovněž za starou bačkoru. Vrcholem je to, že část postav je nadabovaná. Střih byl dost divný a záběry kamery taky, takže celkově to pak vypadá dost amatérsky. Musím říct, že jsem se nudil od začátku do konce a měl jsem sto chutí odejít od obrazovky, ale nakonec jsem film dokoukal. Váhám mezi jednou hvězdou a odpadem, ale skutečně dám radši odpad, protože na této pohádce jsem mnoho pozitiv nenašel. ()

Teg

Pozitivní začátek podkreslen povedenou kamerou a líbivou kytarovou melodií bohužel podkopal horší konec, umělá hudba ve zbytku filmu a podivný, nesympatický princ :) ()

Harapes

Dříve za komunistických let se televizní pohádky dávali každý víkend a u mne jsou hodnoceny minimálně vždy třemi hvězdičkami.Dnes Vám dají jednu novou tv pohádku za půl roku a ješte je to smíchanina,až hraničící s blbostí...škoda ()

bloodcountes

začátek mi připomněl polského Zaklínače. I ten herec podobně vypadá (až na ty vlasy nojo). Temné, neveselé, heroické. Vlasáková v pohodě a  Marek taky...Potom se to maličko zvrhlo a ke konci už to byly spíš jejich karikatury. A to se někdy přiházívá, když někoho začnete poznávat blíže, takže nic tragického. Velice kvituji, že postava Trpaje zůstala  daleko před hranicí kýče a trapné vtipnosti obvykle provázející tyle postavy. Takže za mě docela fakt dobrý. ()

Blazin

Na české poměry poslední doby docela solidní pohádka, i když pohádkového tam nebylo skoro nic kromě těch pár kouzel, ale určitě to lepší z českých pohádek posledních let. ()

KatRi odpad!

Když už to musí být, tak se holt natočí nějaká pohádka. Hlavně aby byla domácí tvorba. Ekonomická krize má vlastně jednu výhodu - nebudou peníze na podobné produkce, nebo snad jo? Sodoma gomora... ()

JanPancir

To je pouze jen náznak toho, jak by česká kinematografie mohla natočit perfektní pohádku či fantazy. Dokonalé jsou kostýmy, exteriéry, kamera a píseň od Radůzy. Začátek naprosto bez chyby. Bohužel časem vše upadá hodně hluboko. Hodně špatný byl casting. Výběr herců byl řekněme nešťastný. Však věc děsivá a do očí bijící je scénář! To i kdyby byl o půlku lepší, tak bude pořád špatnej. Škoda ()

hellequine

Tak nevím, jestli nejsem nějak předpojatá, ale tahle je další v řadě nových pohádek, která mne nezaujala. Zvlášť za zlé mám tvůrci prince, který, alespoň na mě, působil jako ňouma. Což by bylo v pořádku, kdyby to byl záměr. Bohužel nebyl.. Dále si neodpustím rýpnout do jmen jako Plavák a Trpaj. I když musím přiznat, že to byly jediné prvky, při nichž jsem se pobavila, ale obávám se, že to opět nebyl záměr. ()

Candida

Nádherné scenérie, práce s kamerou... pohádka začíná slibně, věrohodné reálie i příběh...uvidíme,jestli i konec bude tak dobrý,jako slibný začátek! ()