Kam zmizel princ Rujan? Jel zabít draka? Ale kde je ten drak? Vojenský veterán Plavák s pomocí trpaslíka Trpaje a princezny Aurory vyluští ještě víc... Pohádka o vítězství lásky a dobra, ale i o zmoudření a zralých rozhodnutích, ke kterým následníci vládnoucích dynastií v novém postavení dospějí. Princ Rujan (L. Reichl) z království Arkádie zabije draka, kterému měla být obětována princezna (B. Mudrová) z knížectví Akvitánského. Můžeme mít tedy radost z toho, že dobro opět zvítězí, ale tak snadné to nebude… Jsme totiž na samém začátku pohádky, ve které bude mít zlo chvílemi navrch a křivdy z minula se přihlásí o slovo. Stará známá pravda o tom, že každý zlý skutek se později vymstí, se promítá do osudu všech pohádkových hrdinů. (Česká televize)

Romadoor

Po úvodní písničce, scéně v hospodě, která vyvolávala nepříjmenou předzvěst hromadného znásilnění a představení unaveného krále, který ví, že podhradí je plné agresivních tupců (členů jeho armády), jsem očekával epický a temný pohádkový příběh v nádherných exteriérech. Těch se mi vrchovatě dostalo a ještě mě překvapil moc hezký drak a princ, který vypadal jak brankář Petr Kouba když začínal....tyto klady však byly bohužel doplněny nepříliš nápaditým až blivajzovitým příběhem, který korunovalo přízvisko hlavního hrdiny - Plovák (nebo Plivák?). ()

honzic

Nová česká pohádka s neznámými herci a trochu pomateným dějem a scénářem, herecké výkony jsou průměr hodný této pohádky, neznámá jména tak nepřekvapila, ale ani nezklamala. Horší je to s příběhem a vařením z vody, možná by se hodilo trochu zkrátit některé nudné části a trapné pasáže, okoukané scenérie z jiných pohádek tu spíše škodí. Škoda, zajímavý námět kazí nepříliš vydařené ztvárnění. Hodnocení: 35 % ()

carl.oesch

Asi jedna z nejlepších pohádech, které jsem za posledních dvacet let viděl. Má to šmrc, atmosféru a logiku děje, příjemné je prostředí a s výjimkou prince Rujana i bezva herci, dobrý byl trpaslík Trpaj...Překvapuje mě, jak jsou tady vysoce hodnoceny kýčovité  i kolikrát skrytě aktivistiské pohádky a tahle normální nikoho moc nezaujala. Mně jo a díky za ní, žádná bombastičnost v papundeklových kulisách ani české herecké "hvězdy". ()

Muff

Tepve teď, v roce 2022, jsem úplně náhodou zkouknul tuhle pohádku, o které jsem neměl ani páru. A jsem docela překvapen tak nízkým hodnocením. Vždyť přeci pohádka nemusí být nakašírovaná, narvaná kostýmy, princeznami, dvořanstvem, čerty ... mně právě ta střízlivější výprava vyhovovala. Vlastně si mi tohle zpracování opravdu líbilo. Co tam nenajdete? Pitvoření, skřeky, křičení, přehrávání, špatný střih, překombinovaný děj, náádhernou princeznu, úúúžasné čisťounké kostýmy, většinu pohádkových klišé. Co tam najdete? Realistický příběh, normální a často ušpiněné oblečení a lidi, civilní a velmi citlivé herecké výkony bez jakékoliv známky trapnosti, pochopitelné motivace, neokoukané herce, charismatickou hlavní postavu, trpaslíka, který tam není jen do počtu a nemá to být legrační figura, realistického draka, úžasné exteriéry, srozumitelný příběh, zlo i dobro, docela normální princeznu a trdlo mladého prince (nejdřív jsem myslel, že to je špatný casting, ale s vývojem děje bych řekl, že to byl záměr, mladý pitomec to asi měl být). Za mne moc pěkná pohádka, osvěžující ve své přirozenosti, rozhodně jedna z těch lepších! Dal bych 4*, ale sere mne to nízké hodnocení tady, takže dám za 5, protože byla opravdu vyvedená a zaslouží si lepší výsledek. Zcela souhlasím s carl.oesch. ()

Puppy

Ach jo. Neni to tak zoufale jako predchozi Tri srdce, ale to ma byt pohadka ? Zabery jsou hezky zelene, hudba ujde, ale zbytek strasny. Nejen scenar, ten clovek evidentne neni dobry reziser. Herci odrikavaji text a presouvaji se mechanicky z mista na misto, jakoby uz tam byli prescas a tesili se domu. Cele to pusobi desne toporne a neosobne. ()

ZeldaZ

Moc pěkná pohádka, či spíše pohádkový příběh lehce do fantasy. Věrné repliky zbraní, zbrojí, krásné kostýmy, neotřelé herecké tváře. Toto dílo překonává všechny možné moderní komerční rádobypohádky. ()

gpx

Rozhodně velmi solidní nadprůměr v rámci nových českých pohádek, které jsem v poslední době viděl. Každá z postav má v ději svoje místo a jedná na základě konkrétní motivace. Hudba potěší, stejně jako kamera. Na tohle by se měl podívat Jakubisko než začne točit další propadák ve stylu Bathory. ()

LadyRainier

Ale jo ..průměr, jsou u nás za pohádky větší srágory ...Štěpán se mi líbil, jako všude ,-) Geišberg se mi líbil, jako skoro všude ,-) Jen ty jména, ach ty jména ...z toho mi vstávaly vlasy hrůzou :-D ()

Mistr119

Klasická pohádka, která nijak neurazila, se slušnou zápletkou. Jen mi hlavu nebere ten nutný dabing princezny a to, že král mluví slovenskou češtinou nevadí a charakter prince, který by si zasloužil spíš pohlavek než princeznu, ale tak jinak příběh dobrý.. :) ()

Ludva

[2009-01-02] * Další varianta pohádky o Plaváčkovi, tentokrát zasazena do středověkých reálií. Plavák (Petr Štěpán) se cestou z války domů do Akvitánie popere v hospodě. Aby se vykoupil, přijme úkol najít prince Rujana, který prý zabil draka, ale pak se ztratil. Usadí se v rozvalinách v lese poblíž místa, kde by měl být drak, a začne po něm pátrat. Brzy se k němu přidá skřet Trpaj a sama princezna akvitánská, která utekla před dotěrným správcem (Vladimír Marek). * Docela koukatelná pohádka. Charizmatická hlavní postava, parádní drak, krásné lokace (Kost a Dolský mlýn) a v neposlední řadě střízlivá stopáž jsou ovšem znehodnocovány podivným představitelem prince, jmény jako Plavák a Trpaj, a často i zřetelně omezeným rozpočtem (tažení královské armády natočené s nejvýše patnácti statisty nevypadá příliš věrohodně). ()

rentier

Zdejší hodnocení mi přijde příliš kruté.. Je to taková malá milá pohádka, ani zlá, ani ukřičená nebo snažící se být veselá za každou cenu. Pěkné záběry, herecké výkony neurážející, prostě se docela těším, až ji uvidím podruhé. Jednoznačně nadprůměr! ()

jobina

Pokaždé se těším na nějakou novou pohádku s očekáváním, že konečně snad... a pořád marně.... Kouzlo našich pohádek se nějak vytrácí a většina z nich působí jako natočené bandou amatérů. (Nepočítám-li pro změnu uvřískané, přehrávané výtvory Z.Trošky). Pravda, většinou si také štáb najímá amatérské ochotníky šermířů, kde jednotlivé souboje jsou až příliš pečlivě, ale velmi divadelně nahrány. A nevadí jim ani bizardní situace, jako zde, kdy se někteří "vojáci" vyskytují v obou proti sobě válčících táborech zároveň. ()

yarca

po delší době něco koukatelnýho mezi českými pohádkami..plavák je sympaťák,princezna žádná barbína,vlasáková pěkná mrcha..exteriéry úžasný a drak (byť mrtvý) vypadá vskutku věrohodně..děj ne úplně moc pohádkový,spíš dobrodružný,ale teď k nedělní kávě vcelku příjemný pokoukání. jen ten princ mi vuuuuubec nesedl,osobně bych se na místě princezny buď dopustila incestu nebo šla do starého krále - mužskej v nejlepších letech a narozdíl od svého syna vcelku přijatelný ;-) ()

andydufrsn

Pohádka, na kterou jsem vydržel koukat jen kvůli tomu, že byla natáčena na mé oblíbené Kosti. Já si prostě nemůžu pomoct, všechny pohádky jsou stejné ()

milos.bradik

Rozmýšlel jsem jestli nedat pouze tři, ale ono to dost převyšuje průměr českých pohádek z poslední doby. Nádherné exteriéry, velmi pěkná hudba, zajímavý námět ovšem poněkud slabší herci. Trochu to na mne působilo cizokrajně, hlavně ta jména, nevím proč taková "exotika", ale budiž. Nakonec to chtělo možná jen trochu více peněz a dotáhnout to do konce. Hodnocení 70 %. ()

vlcekmirek

Příběh samotný nebyl špatný, nápad to mělo, ale to zpracování... Příšerně se to táhlo a chvílemi se zdálo, že u toho usnu. Prostě strašně uslintaný děj. Postavy byly nemastné, neslané, bez nějaké jiskry. Ale nebyli nesympatičtí, takže to by ještě ušlo, ale proč si tvůrci trochu nepohráli s těmi jmény? Salome, Aurora, Rujan, no to se dá ještě snést, ale hlavní kladné postavy Plavák a Trpaj? To prostě rvalo uši. Strašnější jména už si vymyslet nemohli? Chápu, nechtěli "vykrádat" Děda Vševěda a jeho Plaváčka, ale tak ho mohli pojmenovat nějak jinak. Plavák!!! Tak bych nepojmenoval ani kapra. A chudák Trpajzlík se taky mohl jmenovat nějak normálně. To, že je menšího vzrůstu snad diváci viděli i bez přezdívky. ()