V létě roku 1968 se matka se dvěma dospívajícími dcerami a přítelem vrací z letní dovolené v Itálii. Je noc na jedenadvacátý srpen. A rozvedený tatínek se právě oženil ve Vídni se svou mladou přítelkyní. Takový je začátek filmu, jenž zachycuje jejich intimní osudy v nastávající éře normalizace, a který vrcholí Chartou 77. Vypráví příběh Marty, dvou dcer - Gábiny a Majdy - a jejich postupně přicházejících a odcházejících "tatínků". Zatímco někteří "tatínkové" se postupně snaží zvrátit kolo českých dějin, Marta a její dcery vzdorují následkům, které tyto jejich pokusy u komunistického režimu zákonitě vyvolávají. Matku a dcery poznamenává jak disidentské působení jejich blízkých, tak situace, do nichž se samy svými činy dostávají. Intimní pohled na soukromé životy v nelehké době napsala Tereza Boučková a inspirací jí byly vlastní zážitky a vzpomínky. Režisérka Irena Pavlásková natočila film plný bizarních i tragikomických scén, v němž dostaly velký prostor především herečky Vilma Cibulková, Dana Marková a Tereza Voříšková v hlavních rolích. (Česká televize)

Phillippus

Film, ktorý ma po mnohých nepriaznivých reakciach milo prekvapil. Nesúhlasím s názorom, že by film nejako negatívne popisoval disent, podľa mňa sa len neznižuje na úroveň socialistického realizmu a vykresľuje disidentov ako ľudí-aj s chybami a so slabosťami. Historicky cenné boli pre mňa scény popisujúce inváziu "bratských" vojsk a návštevy SNB a ŠTB u príslušníkov disentu. Film ma ani chvíľu nenudil a nebol ani náhodou vulgárny, či, nedajbože, pornografický. Príjemne strávený večer. ()

Vig

Řekla bych, že jsou to silně nepovedené Pelíšky s povedenou Vilmou Cibulkovou :) PS: Začátek filmu vypadal slibně. ()

ewerell

No tak co, disidenti chlastali a pelešili se. Mě se to líbilo, pravě pro tu demýtyzaci. Dostaly mě dvě scény: dramatik Pavel (tušíme kdo byl jeho předobrazem) srovnává v kuchyni kořenky a striptýz matky s dcerami. No a ještě jak jsme to nandali rusákům v hokeji - taková "revoluce", která se v českém provedení vždy podobá spíše pomstě a záškodnictví než otevřenému boji. Vilma Cibulková potvrzuje heslo, že hysterky bývají dobré herečky a herečky bývají dobré hysterky...:-) ()

Parsek

Nemastné a neslané, ale na dnešní českou produkci kupodivu spíš lehce nadprůměrné. Herci ten film podle mě drží a prim hraje, světe div se, Ondřej Vetchý. Tedy podle mě, přirozeně. ()

Chapocka

Film jsem docenila až s několikahodinovým zpožděním. Dobrý scénář, fantastická paní herečka Vilma Cibulková, Ondřej Vetchý... Souhlasím, že by možná neškodilo místy "přitvrdit", na druhou stranu, komika je zde velmi jemná, takříkajíc pro pozorné. Pořád je to lepší cesta než mazlivě smířlivé retro pana Hřebejka. ()

RexT

Béčkové, až céčkové provedení. Pokud se začátek odehrává roku 68 a pak pokračuje v roce 77, tak by minimálně na nějakých postavách mělo být vidět nějaké zestárnutí - v podobně koncipovaném "Díky za každé nové ráno" se o to maskéři alespoň trochu snažili ... Zajímavý námět, ale dost zpackaný, s trochou více snahy, lepší režií a promyšlenějším scénářem to mohla být slušná pecka. ()

Alvin

Když se přenesu nad to, že doba normalizace je tady vylíčená jako docela pohodové škádlení mezi chartisty a režimem, tak je to celkem obstojný oddechový film s několika dobrými herci. Taky bych si přál být na place, když se natáčela svlíkací scéna hlavních protagonistek, ale ony do toho holky beztak nešly na ostro, takže i Vetchý utřel. ()

durkes

Akoby aj režisérka Pavlásková chcela čo to povedať o dobe normalizácie. Žiaľ, radšej mala ostať ticho ako toto. Nevydarený, chladný film. Vyšla z toho nakoniec nevydarená paródia sedemdesiatych rokov. Zle zle zle......Jedna hvieda za Vilmu Cibulkovú, ináč ani herecké výkony nestáli za veľa..... ()

Baroque odpad!

kde bolelo, tam bolelo, bola ďalšia systému poplatná mystifikácia a pičovina... však čo, keď už kvalitní herci nemôžu zarábať na kvalitných filmoch. tak pracujú aj za niečo, čo nestojí ani za hovno. ()

Grossing

Výborně vybraní herci, kteří věrohodně zahráli jak komické tak dramatické situace. Téma které je dobré stále připomínat a mě neomrzí. ()

soukyd33

Herecké výkony velmi dobré. Kostýmy a hudba 👍 Každý říká, že žít v této době bylo super. Dnešní generaci si ale nedokážu v této době ani představit. Válka? Tanky v ulicích a vojáci všude. Lidé ve strachu. Komedie to ale asi moc není. Spíše velké drama. Ukázka toho, jak se žilo dříve. Poznámka: Herecké výkony Terezy Voříškové (Ramba), opět super. Hvězdiček 4 ()

Peabody

hvězdička za Terezu Voříškovou, je tady velmi krásná. Jinak je to další typická neschopnost Ireny Pavláskové, on ale ani scénář nic moc, i když TB jistě realitu té doby zná. Jinde máme - většinou - normalizaci jako temnou dobu plnou hrůz a mučení, tady zase jako takové poletování od chlastu k posteli a zpět, občas zpestřenou blbými policajty.    Ach jo, někteří lidé by měli dělat to, co umějí, ale tohle je jistě lepší živobytí. Ani na slanou vodu by si dcerunka nevydělala. ()

JB001

Smutná komedie, která se vůbec nepovedla. Hodně zjednodušený pohled na naši nedávnou minulost zachraňuje kvalitní herecké obsazení. Když jsem to viděl poprvé, tak se mi to docela líbilo, ale s odstupem času musím jít s hodnocením dolů ()

nickj

Jako už po několikáté-přečtěte si hodnocení a nakonec je všechno jinak. Skvělí herci, spád, i slušný vývoj postav. Pro mne velmi slušný Český Film. ()