Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

peta91k

Nechápu zdejší hodnocení. Jistě, oskarový film to není, ale jinak je to klasická Vorlovina se vším všudy. Hluchá místa tam jsou, někteří herci příšerní... ale kouzlo tam je. Prostě Vorlovina :) 55 % ()

Ondak

Tento film je zpracováním standardní filmařský styl režiséra Vorla, jediné co bych pochválil je hudba. Stopáž 90 min mi připadala minimálně 2 x delší a jednalo se o obrovskou nudu. O ději se nemá smyl bavit, protože děj je pouze jedna scéna za druhou. Ano, je zde hlavní dějová linka, ale její vývoj je nesmyslný a úplně nepodstatný. Humor filmu je už těžce přes čáru a u některých scén se nemohl smát snad ani sám režisér. Ano bylo minimum scén, kdy jsem se pousmál a možná za to 1 hvězdu. Jediný lepší herecký výkon vydává právě hlavní postava Tomáše Matonohy. Ostatní postavy jsou asi těžce na drogách, nebo mě to tak alespoň působilo. Tento film je ztráta času. ()

Syn

Někdy je nezbytné jít proti proudu... Všichni, kteří tohle dílo tak zuřivě odsuzují - už jen zbývá, aby sepsali rozhořčený dopis také pracující ČKD:-) - by se měli zamyslet, co za dvacet let udělali pro to, aby se takové filmy nemusely natáčet. Jak oni sami byli vždy čestní a neúplatní:-))) Prostě Vorel svým přehánějícím stylem (chápu, že někomu to nemusí sednout), který ostatně používá VŽDY, poněkud rozvířil společenskou zatuchlinu, toť vše. Film není špatný, je jen kontroverzní, zaplaťpámbu za tu změnu. A propos: jedině ve Vorlových filmech hraje Mádl normálně, civilně. ()

SimonM

Český film je v opravdu v zoufalé vlně neuvěřitelných blbostí, po Veni Vidi Vici další úplná blbost. Jednu hvězdičku pro Milana Štaindlera za prstýnkovou trvalou. Jinak asi nejhorší herecké výkony co jsem kdy zažil v čele s Ester Janečkovou. ()

cineczeck

Parta kolem Tomáše Vorla si natáčení filmu určitě skvěle užila(jak jinak). Já v kině vůbec ne... Nápad, jak zesměšnit současnou společnost zaměřenou pouze na vlastní úspěch snad není špatný, ale provedení je prostě příšerné... Některé sympatické momenty jsou ihned vzápětí sraženy nějakou trapnou scénkou, která jakoby vypadla s nějaké televizní galašarády... Mám z toho pocit, že pokleslá televizní tvorba už nějakou dobu zhoubně prorůstá do českého filmu. Sázka na známe tý-ví hvězdy a seriálovou podbízivost na plátnách kin prostě nevychází... Copak si asi myslel třeba Bolek Polívka o hercích nebo Václav Marhoul o režii po premiéře této taškařice:)? Dávám celých 20% za nápad a pokus o současnou satiru....a za záporáka Mádla:) ()

lacertacz

Ostrá kritika reality, která neexistuje, z úst postav, které se v ní nevyskytují, vedených režisérem, který točí hned několik filmů najednou a ani v závěru neví, pro který se rozhodnout. ()

Spasy

Kde jsou ty časy starých dobrých českých komedií, například "Pane vy jste vdova" a další Hitovky s velkým H. Toto se doopravdy nerovná ani desetině těch starších komedií. ()

ce4you odpad!

Kdybych nabyl dojmu, že to pan Vorel myslel jako nadsázku, dal bych jednu hvězdičku. Bohužel ve mě po shlédnutí filmu zůstal neodbytný pocit, že to myslel vážně... ()

KcarlosK

Nechápu proč vznikají takové filmy a už vůbec nechápu, kde na to Vorel bere a proč to někdo sponzoruje. Ani Sklepáci nezachrání totální shit. Ale jako sonda do nejen české politiky je to slušný. A Ester je poměrně postříkatelná. ()

pupidup

No, já mám ráda divadlo Sklep. Už leta. Film je něco jako Troškův "Kameňák", na téma prohnilost mocných...Kdo se jen maličko dotkl v praxi podobných záležitostí a setkal se s podobnými lidmi...ten se nesměje. Toho mrazí....Je to nadsázka. Berme to tak....Pro mě dobrý..:o) ()

Novik

Nebylo to špatný, nechápu co většina lidí má něco proti českým filmům. Ikdyž se nejedná o žádný zázrak, někdy jsem se občas zasmál, snad nejvíc kdo vyčníval z řady byl Carda, Mádl (co to hrál za postavu?) a Uhlíř. Bylo vidět jak v našem státě funguje politika, pěkné (ironie). :) ()

norionn odpad!

Jednoduše a výstižně: pyčovyna. Dal bych i hvězdičku, kdybych věděl, že si K. Sedláková už v žádném dalším filmu nezahraje, ale to nebezpečí tu bohužel je. ()