Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

mouzi

Na to, ze Farrella nemam rad, tak tady se mi docela libil a ta role mu sedla. Skoda, ze ten film byl takovy nijaky, holt Guy Ritchie to neni.. 3* ()

SelfishMan

Celé to působí hrozně vlažně a ospale. Dokonce i během té závěrečné "vybíjené" mě to vůbec nestrhlo, nechalo totálně chladným a nějak nepřekvapovalo. Potenciál byl asi o něco větší, námět ( bývalý a stále respektovaný gangster se nechce vrátit do toho starého hnoje ) nebyl až tak špatný, krásné pozadí Londýna, perfektní akcent, Farrel odváděl slušnou práci, přesto to prostě nefungovalo. Anna Friel mohla být využita víc ( těšil jsem se i na ni a byla skvělá i jen v těch pár momentech), celá ta gangsterská věc byla jakási prazvláštní slátanina prolínající se s nudou bez šťávy a spádu, romantika jako kde? ty 2 či 3 scény už dávají právo na titul romantický/krimi? Největší pozitiva vidím v Davidu Thewlisovi a tom prostředí, jinak mě to celé jaksi minulo obloukem, Ritchieho kvalit to nedosahuje a raději bych volil už z tohoto žánru i Perrier's Bounty. 45% ()

schaff

Bolo málo vysvetlené, prečo sa ho každý akože bál, prečo vlastne bol v base a prečo ho ten "najväčší " tak veľmi chcel, inak v poho gangsterovka, len mi tam prišlo od veci, že sa šiel starať o herečku, keď o to tam vôbec ani nešlo... Ale páčilo sa mi - ona: "si rád agresívny?" on: "radšej udriem prvý!" ()

david666

Vcelku standardní gangsterka, kterou povyšuje nad průměr Farrell. I ostatní herci jsou solidní i když nemají tolik prostoru. Co mě ale celkem dostalo byl závěr filmu - takové rozuzlení jsem nečekal. ()

daleba

Pro mě naprosto zbytečný film, nuda od začátku do konce, scénář je slabota a Monahan neví co s tím vším dokupy. Jediný, co film drží, jsou výborní herci, ikdyž nechápu, kde se tady všichni vzali...?!? Už to nechci nikdy vidět ()

VLADEK

Chtěl jsem napsat komentář, ale pak jsem četl ten od Hydr0gena a neuměl bych to napsat lépe. Ale film není špatný jen tím, že je to prvotina úspěšného scénáristy, ale ony i ty dialogy nějak nefungují. A právě pro to obsazení nemohu dát více než 10%. ()

jopal

Tak presne tento typ filmu mam rad. Ucaroval mi Farrell, pacila sa mi Knightle a v konecnom dosledku vsetky postavy vo filme. Dej bol nalezite drsny, s citlivou mierou stupnujuceho sa napatia, ktore sa na konci dalo krajat. Bol tam sice jeden nepochopitelny Farrellov pocin, ale co uz narobim, ja nie som autor... ()

blekekeke

A já stále čekal, kdy se to pořádně rozjede, když to jelo na vlně ganstera, ještě že přišel konec, jinak čekám do dnes. ()

burton-ka

Ken Bruen napsal příjemnou knihu podle níž se nechal inspirovat William Monahan a natočil tak vskutku dílo - pro mě veledílo. Dle mého je Anglie královnou filmového průmyslu a né, že ne! Je jedno jestli do toho zahrnuji scénaristy, herce či režiséry. Je pravda, že zrovna Collin Farrell je Ir, který jen potvrdil svůj um a znovu ukázal jak to umí nejlépe ale celkově je na filmu cítit atmosféra staré dobré Anglie. Vřele doporučuji, zvláště pokud máte rádi Davida Thewlise a v neposlední řadě si vychutnejte soundtrack. ()

fritol34

Počítejte se mnou prosím: čtyři hvězdy za super Farrella, jedna a půl za Knightley, tři za bombovou roli feťáka Thewlise, dvě za super homosexuálního bose Winstona, plus nějaký ty hvězdy za Mitchelovo sestru a doktora Raju. Obsazení je tudíž parádní a já nebudu snižovat hodnocení za příběh a za to že mě naštval konec. Tenhle film jsem si hodně užil a zařadil se mezi mé oblíbené. ()

MarryW

Gangsterka jak má být. Je to syrové, trochu temné, tajemné, tvrdé a se šokujícím závěrem. Poprvé v životě mi přišlo, že Keira Knightley hraje něco čemu rozumí. Čím to asi bude? A Farrell? Tak na toho se podívejte sami, myslím, že lepší roli dlouho neměl a taky dlouho mít nebude... ()

Cid

Já tomu filmu vlastně ani moc nerozuměl. Colin byl tvrdší než knedlíky mojí ženy, při pohledu na něj nebo jen při vyslovení jeho jména měli všichni bláto na hřišti, ale proč??? Co takhle nám obyčejným lidem, kteří nečtou myšlenky scénáristů to trošičku přiblížit? Keira je tam platná jak naši europoslanci v Bruselu, záporák byl sice hnusnej a hustej, ale za to teplej, což při dvouvteřinovém pohledu na jeho ženu sice nechápu, ale co už. Té holky mě bylo trošku líto, ale aspoń neměla těžký text. Jediné co bylo naprosto zřejmé, byly sponzorské dary tabákových společností. ()

MUNRO

Ve všech směrech nedotažená gangsterka.Linie děje je jasná každému.Bývalý gangster Mitchel se vrací z vězení,kam nastoupil za pobití partičky Zuluů,čímž si získal respekt všech gangsterů v okolí.Hlavní boss čtvrti Gant zatouží zlákat Mitchela do své stáje,což odmítá,protože krátce po propuštění z vězení našel práci coby bodyguard filmové hvězdy,do níž se navíc zamiloval.Boss Gant si ovšem dělá zálusk na super auťáky a drahé obrazy,které se shodou okolností vyskytují na pozemku již zmiňované filmové hvězdy,již má pod ochrannými křídly Mitchel.Zní to zajímavě,ale režisér Monahan jakoby přeskakoval až příliš rychle z jednoho minipříběhu do druhého.Tak například to,že se celý Londýn(včetně podivínského policajta Eddieho Marsana)bojí Bosse,který má k ruce ubohé 2 bodyguardy,je k pousmání.Dalším problémem je naprosto odfláknutá postava filmové hvězdy Keiry Knightleyové,která má v celém ději tak malý prostor,že je její role téměř zcela nedůležitá.A to nemluvím o postavě,která s ní sdílí stejný dům.No a že by to mezi Farrellem a Knightleyovou nějak jiskřilo,o tom už nemůže být vůbec řeč.Ani to není možné,protože režisér Monahan se nějakému pozvolnému sbližování této dvojice vůbec nevěnuje.Najednou to přijde a oba se vidí v Los Angeles,ve vile u pobřeží.Na konec je třeba dodat,že i přes tu spoustu nedotažeností se na to dá celkem dobře koukat,jen u toho zkrátka nesmí člověk moc přemýšlet.Jasný průměr. ()

aannemer

Na víc než za 3 to nevidím. Vcelku průměrná gangsterka s hvězdným obsazením. Keira ovšem toporná jako obvykle, ta se fakt hrát nenaučí! ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)