Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Stíba

Gangsterka? Artovka? Obojí, nebo možná spíš ani jedno. Slátina mnoha kde nefunguje skoro nic ale na jedno zkouknutí to něco do sebe má. Spíš mi to přišlo jako by si středoškolák plnil svůj filmový sen s odkazem na svoje favority, protože odkaz na Scarface či další filmy/žánry sem nemoh přehlídnout. ()

OPI.

Ze začátku to vypadalo hodně slušně, ale postupem času se kvalita řítila volným pádem dolů. O závěru raději ani mluvit nebudu. Myslel jsem si, že mi z filmu něco uteklo, tak jsem se na to podíval znovu a bohužel, neuteklo... Škoda, těšil jsem se na kvalitní britskou kriminálku. ()

Dave Lister

Důvod proč čtyři hvězdy?Proč ne!Když pominu fakt že miluju britské gangsterky, a vůbec britské filmy, tak dalším důvodem je Colin Farrell a Keira Knightley v jednom filmu, a opět vynikající Ray Winstone, který dokázal ,že takhle krutého gangstera umí stvárnit na jedničku!Prostě opravdu efektivní gangsterka, kterou doprovází i vynikající soundtrack.Sečteno a podtrženo, třikrát sláva evropské kinematografii! ()

Idahou

Dobrá kamera, dobrý zvuk, dobré herecké obsazení, ale přeci tomu něco chybí. Není to vyloženě nuda, ale není to ani film který by se nějak zapsal. Snaha byla, to jo, ale prostě se tomu filmu nepodařilo vtisknout tvář. Jako "vata" na dlouhý večer dobré 3*. ()

zberatel

Horko tazko za tri. Okrem obsadenia a hudobneho doprovodu mi tu vadilo skoro vsetko. Colin je skvely ale jeho postava je asi tak uveritelna ako je WAR s jet lim a stathamom skely akcny film... ()

arkie

Ja neviem, o com to bolo. Colin to zahral dobre, ale co vlastne bolo cielom? David Thewlis hra super fetaka, ale preco tam jeho postava bola? Wtf? ()

Oonika

No... Keira mě fakt nebavila :) Jinak nic tak převratného, místy vkusný černý humor, skvělá hudba, ale nijak výrazně mě to neuchvátilo. ()

dodona

Jedna hviezdičky za Colina, jedna za Raya, jedna za Davida a jedna za hudbu. Ale teraz vážne, prekonalo to moje očakávania, ktoré vôbec neboli vysoké potom, čo som si prečítala ostatné komenty. Herci sú vybraní vcelku dobre, odohrané je to veľmi dobre a atmosféra Londýna sa mi páčila. K tomu všetkému neuveriteľný prízvuk, sexi chlap práve prepustení z väzenia, ktorý sa snaží začať nový život, teplošský big boss, ktorý si začne s nesprávnym chlapom a to je asi tak v skratke všetko. Zápletka síce úbohá, ale film na mňa zapôsobil a to je podstatné. Koniec však mohol byť aj lepší. ()

Angelos

Naprosto nevyužitej potencionál filmu, všechno co by tam mělo být tam sice je, ale jakoby nedotažený a místama totálně hluchý... I tak to byl docela koukatelnej filmek s perfektním soundtrackem.. Club foot ve strip klubu potěšil, a vůbec se to celý ke konci zvedlo. Colin zahrál pěkně, ale na víc jak 3* to prostě nemá... ()

Tamten

Nezajímavé. Není tam asi nic vysloveně špatně, ale prostě je to celý podivný příběh, u kterého vám je vlastně jedno, jak která postava dopadne, kam či zda vůbec se příběh vyvine a ve výsledku vlastně o tom filmu nevíte vůbec nic. ()

netWoor

překvapivě dobrý pohled na drsnej londýnskej svět, který ke konci hýří brutalitou a postrádá americký happy end (což je pro film dobrý, ale rozhodně nechci smutnit podruhé). Pravda, některým věcem moc nerozumím (např. na co si vlastně Keira vydržovala toho ... domovníka a proč se tam ke konci objevil ten polda), ale to odpouštím ... ()

E lan

Dobrá hudba vše nezachrání, především pak hromada těžko pochopitelných scén a relativně nudných pasáží táhne film dolů. Kromě Colina jsou herecké výkony překvapivě nevýrazné, tak nějak nedotažené. Kdo neuvidí o nic nepřijde... ()

Kejdyna

Navzdory umístění v Londýně (očividně), neodolatelnému britskému přízvuku, proklatě sexy Colinovi a oblíbené Keiře tomu zkrátka něco chybělo - pořádná akce. Byla to tak trochu nuda, filmem jen tak proplouváte a nijak extra vás to nebere, nic extra se neděje. Škoda, protože jsem se na tenhle film těšila. Ale na Colina se pořád stejně dívá dobře. ()

ER

Tento film mohl mít nakročeno dál,ale evidentně si scénář a režie neporadila s prolínáním příběhu gangstera, který gangsterem být nechtěl a tlakům, které ho k tomuto rozhodnutí přiměly. Přičemž právě tato premisa filmu je dost pozoruhodná a má pár momentů, které zaujmou. Na druhou stranu nepovedená linie love story dokáže příběh téměř gangstersky zabít. ()

sigf07

Londýnská variace na předchozí úspěch s belgickými Brugami se Colinovi nevyplatila. Film má pár působivých, stylových okamžiků, za což může vděčit především Davidu Thewlisovi, Colin zvládá roli kriminálníka bezchybně a na Keiru je pořád radost se dívat, ale to vše jsou jen drobné fragmenty, na které připadá obrovské množství nedostatků nebo trestuhodně nevyužitých možností. ()

Mitisko

Film plný anomálií ale jako celek vyzní velmi zajímavě přitom s dramatickým koncem fakt nemá chyby. Herecké výkony nemají konkurence a na jedné straně zobrazená láska a na druhý neskutečně zvrhlý chováni hlavního padoucha. Hodnocení 4x* ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)