Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

HiddenDragon

"Zivot je jen hluk a vrava a ve vysledku neznamena nic." Trochu zvlastni Allen. Nikoliv zpracovanim, to je stejne a vizuelne opet perfektni (miluju kameru v jeho filmech a vubec ty nenucene a pritom dokonale kompozice). Zvlastni je tim, ze vlastne nema pointu, gradaci, vpodstate ani poradne zakonceni. Priznam se, ze na konci jsem mel pocit takoveho trochu "pffff...." Ale hned jsem si uvedomil, ze to byl vlastne zamer. Ze to presne naplnuje Shakespearuv citat na zacatku filmu (a uvadim ho i zde). - A mimochodem se opet vracime do Anglie (cili ctvrty Woodyho film z UK) - Pribeh je totiz slozen z nekolika linek, vicemene podobnych tomu, co obcas zaziva kazdy ve zralem (resp. zralejsim) veku. Problemy naplnenosti zivota, lasky, vasne, pochopeni od druhych... Nekolik linek, ktere Allen nacrtne - ale vlastne nejsou v pravem slova smyslu ukonceny. Dokonce jsem mel pocit, jakoby "basnik nevedel co rici" :) Ale ono to tam je uz prave v tom citatu. Zivot je komplikovany, klikaty, nahore dole, clovek chce predevsim to, co nema, ale kdyz to dostane, chce zpatky to stare...stale dokola, a ve vysledku nic :) Takova existencialni Woodyho filosofie marnosti :) Kdyz se k tomu pridaji dobri herci (a nadherna F. Pinto, kterou ocividne obsadil po uspechu "Milionare z chatrce" [2008]), mame tu lehce horkou komedii o pachteni kazdeho z nas, nezdarech i nahodach, a o vyrovnavani se s nimi. Vpodstate mi to pripomnelo Forresta Gumpa..."jak si s nami pohrava vetrik"....ale to je jina liga, bezchybna. Woodyho snimek je komornejsi, neni dokonaly, ale za uvahu stoji. ()

Zagros

Filmy Woodyho Allena mám rád, ale poslední dobou mi přijde, že by mohl lehce ubrat a nesnažit se za každou cenu natočit jeden film ročně. Na vcelku jednoduchou zápletku (s lehce praštěnými odbočkami) naroubuje jako vždy zajímavé a místy i vtipné dialogy, podpořené dobrými hereckými výkony od vhodně vybraných herců. Forma se ovšem neustále opakuje a ničím nepřekvapí. Možná by to nějakou větší změnu již chtělo. Tentokrát mě docela štval vypravěč, kterého nasazuje Woody ve svých filmech často. Působí to na mě jako podceňování inteligence a představivosti diváka. Proč je potřeba pořád všechno do detailu vysvětlovat? ()

klukluka

Šokuje mě, že jsem to už viděl a vůbec nic mi z toho neutkvělo v paměti. A překvapuje mě, že si to nepamatuje ani ČSFD, že jsem na to už kdysi koukal. Mám za to, že se mi odtud kdysi ztratily minimálně desítky hodnocení. Máte někdo podobnou zkušenost? Můžete mi stran toho napsat? Jinak žen, které věří na proroctví, mám kolem sebe v poslední době víc, než těch, které se řídí vlastním rozumem a intuicí. Je to velká móda začátku 21. století. Jinak na Filmserveru to označili za Woodyho dvanáctý nejlepší film. Já kvůli němu doufám, že se mu jich lépe vydařilo víc. Není to špatné, ale je to poměrně všední. Takové věci se lidem prostě dějí. Budiž Woodymu ke cti, že je tak všímavý pozorovatel a dokáže ta všemožná lidská příkoří a trápení takhle ladně propojit, to ale neznamená, že je to něco světoborného. Otázka je, jestli nějaké světoborné filmy vůbec kdy vytvářel. Musím se k těm jeho starším věcem vrátit, abych si na to uměl odpovědět. Jeho filmy jsem míval moc rád, ale ty novější věci po roce 2000 mi až na Matchpoint vážně přijdou jako nějaká sice slušně ušitá, ale pořád jen konfekce. ()

sl4necek

Skvělá tragikomedie, jeden z nejhezčích filmů tohoto roku. Trochu mi vadila ta "šlapka" v Hopkinsově linii (on sám byl výborný) a o hereckém výkonu Freidy Pinto by se dalo dlouze diskutovat, ale přes tyhle výtky filmu nadělím zasloužených 90%. ()

Eraserhead

Po předchozím Allenově filmu Whatever Works, u kterého jsem se skvěle bavil, je tento poněkud zklámáním a spíš jsem se u něj dost nudil. ()

Hanys_

Další vztahová pohodovka z Allenovy dílničky s opět parádním obsazením. Brolin po hromadě záporných rolí v téhle romantické komedii dost potěšil a jeho slabost pro Freidu Pinto jsem naprosto chápal....7/10 ()

Dixiee

Krize středního věku, rozpad manželství, nenaplněná láska, nevěra a další vztahové zapeklitosti, které jsou ale podané s nenápadnou nadsázkou, humorem a odhlehčením jenž neuvěřitelně pobaví. Jedna z mála současných romantických komediií, kde je slovo komedie určitě na místě. ()

dopita

Už jsem viděl horší filmy Woody Allena, ale i lepší. Tento film není nic impozantního, ale obsahuje přesně to, čím mistrův film téměř vždy poznám. Nebo to řeknu jinak, to co mám na filmech Woody Allena nejradší, toho tady je hromada. I když leccos není uplně ideální, ona hravá a uvolněná Allenova atmosféra je tu přítomná od začátku až do konce. Žádné veledílo, ale rozhodně moje krevní skupina. ()

Stružák

Hrozná nuda. Woody tímhle filmem potvrdil, jak moc je ve svých nových filmech z formy. Poznáš muže svých snů pořádně nefunguje ani jako romantický film, ani jako drama a už vůbec ne jako komedie. Ve filmu se sice děje všechno, co byste očekávali, ale nic z toho není zajímavé, překvapivé, nic k obrazovce nepoutá. Přijde mi, že když si v průběhu odskočím na pět minut uvařit kafe, tak o nic nepřijdu... ()

kolemjdouc

udělat vtip za každou cenu ? Anebo jak?Anebo nám Woody ukázal názorně ze svého života jak to chodí když si stařík chce dokázat že je jura?Některé scény byly spíš trapné a citovky určitě nejsou Hopkinsova parketa.To není o nějakém zaškatulkování ale on je prostě studený jak psí čumák ()

derryl

Jsem z tohoto filmu dost rozpačitý. Nic nového nám Woody Allen nepřinesl, jen další vztahový film do sbírky mezi ostatní vztahové filmy, ale je tu jedno velké ale! Film má scénář psaný přímo na tělo hercům, kteří jej neuvěřitelným způsobem pozvedli! Scénář je od Woodyho velmi propracovaný a pojednává o obtížných mezilidských vztazích, oblíbeném to tématu tvůrce, s takovou důrazností a zaujetím, že strhne na svoji stranu každého skeptika, moji osobu nevyjímaje, a nakonec se stane z filmu krásně dojemný příběh plný životní pravdivosti a dobře vykreslených postav hlavních i vedlejších hrdinů. ()

Schuldiner

Ále..tak zvedneme tomuhle filmečku trochu hodnocení.. Typická allenovka se skvělými herci, velmi odlehčené drama s mírnou dávkou komedie, a s pár perfektními momenty. Nedosahuje to kvalit jeho nejlepších filmů, ale i tak jsem byl potěšen. --- 70% --- ()

lucijelucije

Já bohužel nejsem velkej příznivec Woodyho, ale i přesto, že mi tohle komediální drama připadalo trochu plané, mělo svůj autentický příběh. Líbilo se mi, že tenhle film od Woodyho měl svou klasicky hořkou podobu a úsměvné dialogy, takže pro mě jedna z mála věci, která mě příjemně překvapila. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)