Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

cineman

Další Woodyho tragikomický snímek o životních pravdách natočený jemu typickým vybroušeným a zároveň pohodovým a místy zábavným stylem. Takových může Woody natočit ještě 100. O známých věcech stejně a zároveň vždy docela jinak. Ale vlastně nic neřeší. Kdo hledá originalitu, tady ji nenajde a z hlavy se mu těch 98 minut vypaří po první návštěvě toalety. ()

togaf

Od Woodyho jsem zvyklá na lepší filmy. Ale závěrečná půlhodina byla skvělá. Vyhrocení a vypointování všech vzhových linek bylo hodné mistra. Mistra Allena. ()

runner85

Neurčité konce vo veľa filmoch oceňujem ako prostriedok aby nám film čo najdlhšie ostal v pamäti, aby sme nad ním čo najdlhšie rozmýšľali ale takýto neurčitý koniec ? k čomu to bolo dobré ? viacero príbehov v jednom filme mi troška prekážalo, a vôbec som nepochopil pána Hopkinsa že pre tú opuchnutú silikónovú "nádheru" opustil svoju ženu ... ale na druhú stranu chápem Josha Brolina, Freida Pinto je nádherná, to už dokázala v roli Latiky vo filme Milionář z chatrče, ale jedna zásadná vec sa mi páčila, že sme tu mali vyprávača a človek mal pocit ako keby čítal knihu ... PS film by sa mohol kludne volať aj Poznáš ženu svých snů ()

Skip

Patřím mezi velké obdivovatele Woodyho díla, ale tentokrát mi přišlo, jako by ztratil vítr z plachet. Nijak zvlášť povedené dialogy, herecky také nic moc, režie taková chladně standardní. Na tohle nejsem od Woodyho zvyklý. ()

Aleee89

Woody Allen je režisér, ke kterému se vždycky ráda vracím, až na pár výjimek jsem viděla snad všechny jeho filmy a moc ráda zkouknu i úplné novinky. Už jsem si tak nějak zvykla, že ve svých současných filmech neuvidím samotného Woodyho jako neurotika a že jsou obecně jeho novinky trochu jinde, byť se staršími kousky mají leccos společného. New York opět nahradila stará dobrá Evropa, ale zůstaly vztahy, jejich propletence, taky humor a nadhled, se kterým umí podat filmy snad jen Woody Allen. Herci byli příjemní, nikdo zvláště nevyčníval, spíše se doplňovali a ladili se sebou. Tato vztahová romance vás nesrazí na kolena, ale příjemně pobaví a určitě vás nebude nudit. ()

Vědma

Jeden z lepších Woodyho pozdějších filmů s jeho nezaměnitelným rukopisem o tom, že láska je jedovatá a sex tuplem. Lucy Punch je skvělý prototyp levné ordinérní blondýny. ()

higuain

Hodně slaboučká Allenovka. Vtipu minimum, příběh banální a postavy jsou jen karikatury, navíc všechny do jednoho šíleně nesympatický a to i přes celkem solidní hereckou sestavu. ()

berusche

Já bych tomu neříkala romantická komedie, ale spíš taková tragikomedie. Je to zas jeden z těch pro mě úžasných důkazů "každému za jeho zásluhy". Jen je mi líto, že se z postav nevyklube nic překvapivého a celkem to má jasně předurčitelný a moc včasný konec. Dalo se z toho dostat víc, ty postavy byly takové neurčité, což na mě působí malinko dojmem rychlá jehla. Je to samozřejmě můj pocit, a taky pocit, který jako neznalec bohužel z Woodyho filmů mám často. Asi nejsme na stejné vlně. Nechci ale sršet jen kritikou, Banderas a Hopkins mají role, na které nejsem vůbec zvyklá, to zvedá zásadně mé hodnocení, stejně jako představitelky ženských rolí, kterým skutečně věříte, jak se cítí. Je mi líto zasadit tomuhle dílu jen tři, protože když opominu můj lehce rozporuplný pocit, je to daleko lepší film. ()

Taninaca

Woody Allen vsadil na romantiku v Londýně, ale celému příběhu chyběla hloubka a alespoň jedna sympatická postava. Allen se snaží žonglovat s problémy postav, ale ten kolotoč lásek a citů mu trochu popadal. ()

Beagle

Není to komedie a už vůbec ne romantická. Je to tragicky realistický příběh o krizích nejen středního věku... ()

M.i.k.e

tvorba Woodyho Allena nikdy nebyla můj šálek kávy,ale Match Pointem se vše zlomilo a na "novodobé" Allanovky se vždy rád podívám.Tall dark stranger je další z řady těchto režisérových "vztahovek" a celý film byť závanějící tragédií je ve skutečnosti velice příjemný a kolikrát sem se přistihl,že si celou tu rozehranou tragikomedii opravdu užívám.Vše navíc podpořeno hvězdným obsazením v čele s Naomi Watts a film od filmu lepším Joshem Brolinem...70% ()

Aljak

Celkom dobrá satira medziľudských vzťahov zameraná na sebeckosť v oblastiach vzťahov a túžob. Zároveň aj vydarená zápletka, ktorá má viacero oporných bodov vzťahujúcich sa priamo k zúčastneným. Akurát mi tak trochu vadil až príliš široký záber, ktorý sa potom odrazil v nedostatočnom rozvinutí niektorých dejových vetiev a kopu priestoru na ďalšie satirické situácie zostala nevyužitá. Ale z môjho pohľadu napriek tomu veľmi pútavé a svojim spôsobom aj na zamyslenie. Kam až tá ľudská sebeckosť môže zájsť... ()

Martin741

Za najlepsi film Wudy Allena povazujem Zeli a este tusim jeden /nespomeniem si na nazov/, ale tento bol jeden z tych lepsich. Sympaticka komedia americkeho razenia, na ktorej sa da dobre zasmiat, a vynimocne americky humor pasuje aj europskemu divakovi /mnohokrat tomu tak nie je, ako predviedol pan Eastwood vo filme Bojove Nasazeni/. Vyborne je herecke osadenie ako Anthony Hopkins /Silence of the Lambs, World´s Fastest Indian/, skvela Naomi Watts /King Kong, Mulholland Drive/. No a samozrejme rezia skuseneho Wudyho. Takze dalsi sympaticky film je na svete : 80 % ()

tomtomtoma

Poznáš muže svých snů je rutinním skotačením zlomyslněji škádlícího klauna. Nosnou ideou je duchovno, spiritualismus, víra v osud a předurčenost. Klaun si něco vzal z Interiérů, cosi ze Září a Manželů a Manželek, vrací se, spojuje, rozmýšlí a opakuje. Posmívá se, pokouší, sváří a flirtuje, pobíhá uprostřed rutiny a vlastních šablon, ozdobil je vrtošivostí a cynickou nezdvořilostí. Klaun umí pobavit a využívá ve svůj prospěch londýnskou aristokratickou vznešenost, sebevědomě levituje nad nesmrtelnou krásou absurdit a krutostí vášně srdce, přesto film nepatří k jeho výstavním titulům, neboť mnohé řekl již dříve a zdařileji. Klaun jedinečně zúročuje plodnou zkušenost k hrátkám s lidskou intimitou a niterným naplnění. Jediným vítězem klaunova sarkasmu je Helena Shepridge (příjemná Gemma Jones), na stará kolena rozvedená žena. Záchranou v osamělosti se stala víra ve spiritualistickou nesmrtelnost lidských životů. A víra je pevná. První obětí klaunovy zlomyslné nálady je Alfie Shepridge (příjemný Anthony Hopkins), Helenin bývalý manžel vyššího středního stavu. Stárnutí se vzpírá s vypětím restaurovaných sil mužnosti. Klaun se vysmívá pošetilosti. Druhou obětí nezdvořilého klauna je Sally Channing (zajímavá Naomi Watts), dcera Heleny a Alfieho se ctižádostivým přáním seberealizace v umělecké galerii. Zkornatělost manželství, a intimní neuspokojenost vnitřního světa. Klaun cynicky protahuje dlouhý nos. Třetí obětí klaunovy sarkastické posedlosti je Roy Channing (příjemný Josh Brolin), manžel Sally a spisovatel v očekávání a pochybnostech. Oddalovaný neúspěch je škodolibě chycen do pasti zaručeného literárního úspěchu a nového romantického vzplanutí. Klaun se proto vyzývavě pochechtává. Důležitou postavou je Charmaine Foxx (zajímavá Lucy Punch), Alfieho ukvapená volba životního obrození v záchvatu jeho panického strachu ze smrti. Klaun hláskuje slovo frivolnost. Výraznou postavou je Dia (zajímavá Freida Pinto), studentka muzikologie a dráždivé Royovo pokušení. Iluze pokušení je vzájemná. A k výraznějším postavám patří také Greg Clemente (příjemný Antonio Banderas), šarmantní galerista a dokonalá Sallyina iluze té převratné životní změny. Z dalších rolí: Heleně vychytrale rady udílející kartářka a vědma Cristal D'Argenis (Pauline Collins), nová malířka a Sallyina kamarádka Iris (Anna Friel), ovdovělý fanoušek okultismu a Helenin svit naděje Jonathan Wunch (Roger Ashton-Griffiths), Royův blízký kamarád s utajovanou prvotinou Henry Strangler (Ewen Bremner), Royův knižní vydavatel Malcolm Dodds (Alex MacQueen), Sallyina kamarádka a potenciální společnice Jane (Fenella Woolgar), Diin snoubenec Alan (Neil Jackson), vzdělaní rodiče Die (Meera Syal a Anupam Kher), či ten Charmainin hřích rozkoše Ray Richards (Theo James). Film Poznáš muže svých snů je rutinním příspěvkem zlomyslně zručného klauna. Hrátky jsou náruživé a škodolibé, ale již nikoliv inovativní a povznášející. ()

kusper

Bohužel tento film je pro mě zklamání. Viděl jsem všechny celovečerní filmy Woodyho Allena a možná tento je nejslabší. Přesto věřím, že příští bude lepší. Navíc netuším kde v něm je utopeno tolik penez...(K) ()

sulimo

Taková milá podívaná na krize manželství/partnerství napříč generacemi. Je to jako ze života, akrotát z pěkně nudného a tisícekrát ohraného. Ničím to neohromí, nijak extra nepobaví, prostě nuda beze snahy o nějakou zapamatováníhodnou příběhovou inovaci, sice hezky natočená a zahraná, ale předvídatelná a mimořádně pomíjivá. Škoda, Woody to přece umí lépe. ()

gabin(a)

Pěkný příjemný filmík, který mi jen potvrzuje, že ani 10 hvězd kalibru Anthony Hopkinse nenahradí jednoho pomrkávajícího a koktajícího Woody Allena. I když...Woody nehrál ani v Půlnoci v Paříži...a ta se mi líbila o moc víc! Měla něco navíc, co má asi každý z Allenových filmů a to mi tu chybělo: legrace, nadsázka, napětí, fantaskno, filozofie popřípadě utahování si z ní..... A. taky mi potvrzuje, že Londýn není Paříž ani Řím ani Barcelona, díky které jsem vzala na milost pro mě slabou Vicky Cristinu. Asi na film brzo zapomenu. Ale pořád lepší než 90% romantických srágor, tak hojně navíc reprízovaných v TV! ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)