Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

kubilov

Woody Allen v roce 2010 přichází na scénu se svou další romantickou (komedií), která se zabývá rodinnými vztahy a lehce se inspiruje v jednom z jeho nejlepších filmů - Manželé a manželky, odkud si bere téma, kdy jsou na scéně dva páry, z nichž každý má někoho jiného, přičemž se ty manželství nakonec rozpadnou a je jen na Woodym, který vztah přežije, kdo zůstane sám a kdo se dá zase dohromady. Máme zde pomatenou starou ženu v přesvědčivém ztvárnění od Gemmy Jones, nepříliš sympatického spisovatele Joshe Brolina, Anthonyho Hopkinse trpícího krizí třetího věku, zoufalou manželku Naomi Watts, milionářku z chatrče v červeném - Freidu Pinto a nebo sympatického boháče Antonia Banderase. Ačkoliv jde o poměrně povedený film, tak jako jeden z mála Allenových nemá něco, díky čemuž by si vysloužil alespoň tu čtvrtou hvězdu. ()

teba

Začalo to tak pěkně zlehka, ale pak to těžklo a těžklo... až se mi to nelíbilo :o) Navíc jsem měla dojem, že film skončil v půlce. Pro mě jeden ze slabších Woodyho kusů. ()

subic

Vážně nejsem příznivec filmů Woody Allena. Díky výrazně slušnému obsazení se na to dá normálně dívat, třeba v neděli odpoledne, když venku prší. Sem tam přinese i úsměv na rty, ale nic víc. ()

benny159

Popravde som na to šiel do kina 15 minút predtým, ako to malo začať s tým, že som vôbec netušil, čo to bude za film. Aj keď mi odsypal dosť rýchlo, výsledok nemastný neslaný ... Herci sympatickí ale občas mi to celé pripadalo nedotiahnuté. Woody, toto asi nebolo pre mňa. ()

situs

Film, který mi po deseti minutách vyšuměl z hlavy. Woody Allen tentokrát dost bezvýrazný, bez svého typického, do absurdna dotaženého tragikomického humoru. Jde spekulovat, jestli to není záměr. Pro mě jeden z jeho slabších filmů. Příjemně se na to kouká, občas povyskočí koutky (hlavně v případě konfrontace Josh Brolin - Gemma Jones), ale jinak se po zvratové respektive obsahové stránce žádné překvapení nekoná. ()

lobo87

Prvé stretnutie s Woodym Allenom nedopadlo príliš dobre. Priemerný film, ktorý ťažko označiť ako romantický a ešte ťažšie ako komédiu. Nudné dialógy, priemerné herecké výkony, slabá narácia a len pár "vtipných" scén je na tohto režiséra asi málo. To však neznamená, že ho odpisujem. O to viac som zvedavý na jeho predchádzajúce diela, ktoré mi snáď ukážu, čo robí Woodyho Allena vo svete filmu takým nezameniteľným...55% ()

calculus

Malé vlnky v malém rybníce, potom už nic... Od Woody Allena bych čekal určitě víc, doufal jsem v nějakou myšlenku, zajímavý moment. Ani celá plejáda skvělých herců z této melancholické ukolébavky nemohla neudělat nic jiného, než jen mudrlantskou story bez vůně a bez zápachu. ()

spookee

Zbytečně natahovaná a ukřičená nuda o tom, jak nikdo není spokojený s tím, co má - s prací, vztahem, životem - a hledá něco jiného. A proto, že to nenachází, je tím víc a víc frustrovaný. A nejvíc mě srala ta posedlost "vědmou"... ()

Sakulnikov

Krize středního věku, ztráta inspirace apod. - vše načrtnuto lehce, svižně. Ale asi jsem to viděl příliš v noci, aby mě to zaujalo. I když na druhou stranu, když přišel konec, tak mě překvapil. Takže příjemný neunavující rychlý film. Ale asi bych se na to měl někdy podívat znovu. ()

Juuroo

Veľmi dobrý príbeh o vzťahoch, ale na Allena málo humorných scén. Štyri hviezdičky by boli veľa, ale film určite nesklame. 3* ()

filip333

Zklamání. Průměrné dílko, kde zaujme pouze plejáda skvělých herců (především skvělí manželé Brolin a Naomi Watts, Anthony a sexy Anna Friel) . Navíc vývoj Hopkinsovy linie velmi předvídatelný. 50% ()

Sonome

Vztahy .... vztahy ..... vztahy ..... Od té doby, co Allen přestal ve svých filmech hrát (že by sebereflexe přicházející s věkem?), se na jeho díla dívám daleko radši - zejména na ty od Match Pointu dál. Sama umím být někdy pěkně jízlivá, tak mi tento druh humoru vyhovuje. Nezapomenutelná hláška z tohoto filmu již byla zmíněna.... ()

alica009

ten koniec bol cisty podraz. akoze wtf. autor zisti, ze to nema pointu, tak to proste ukonci len tak hocikde.. inak to bolo celkom pozeratelne, hoci komediou by som to nenazyvala. skor take trpke drama, miestami ironicke. hopkins - ok, aj ostatni plus minus, ale banderas sklamal, dako mu tie roky moc nepristanu a bol nejaky nemastny neslany. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)