Poznáš muže svých snů

• USA You Will Meet a Tall Dark Stranger (více)

Romantická komedie, vypovídající o manželství, rozvodech a nevěře... Hořkým humorem ilustruje, jak lehké je pro naše iluze ze sebe dělat blázny. Vášně, touhy, sny, neklid i stres vykolejí v životě nejenom manželský pár Alfieho (Anthony Hopkins) a Helenu (Gemma Jones), ale i jejich dceru Sally (Naomi Watts) s manželem Royem (Josh Brolin). Poté, co Alfie opustí Helenu, aby dohnal své mládí a věnoval se energické, svobodomyslné dívce na telefonu jménem Charmaine (Lucy Punch), se Helena odvrací od racionálního přístupu k životu a řídí se praštěnými radami kartářky. Sally, nespokojená ve svém manželství, se zamiluje do pohledného majitele galerie Grega (Antonio Banderas) a její manžel Roy, nervózně čekající na reakci na svůj první rukopis, se zblázní do tajemné ženy Die (Freida Pinto), kterou pozoruje z okna svého bytu. (oficiální text distributora)

cachanell

Miluji tuhle staroamericko-anglickou atmosféru a Woody Allena. Skvělý film, skvělé bláznovství, skvělé věření v neuvěřitelné. Skvělé iluze, i když asi bych jim až tak moc věřit nechtěla. A skvělá Gemma Jones :-)) Prostě taková ta klasika .... ()

Anniem

Po 15 minutách končím, je to ploché a bez náboje. Naomi Watts a Anthony Hopkins mi s Woodym skutečně nejdou dohromady, ve Woodyho filmech tohoto typu je esencí charismatická žena, proto absolutně nechápu jeho výběr Naomi. ()

Srandistka

Kéž by se mi jen podařilo odpoutat se od pocitu, že zde hodnotím autora a ne film... Ale napoprvé se nezadařilo, třeba při jiném shlédnutí. Tento počin má v sobě více allenovství než Match Point, ovšem méně než ostatní. A přesně tento průměr mi nesedl, protože průměr a WA se mají jako pojmy vylučovat. Možná kdyby mi Cristal řekla, že ten film má pozitivní potenciál, šla bych do vyššího hodnocení, ale zatím je to pro mě "nižší" Allenovka (ne film). :) ()

golgoth

Pomerne slušné herecké obsadenie, dej zaujímavý ale už niekoľko krát sfilmovaní. Napriek tomu nudné, našťastie nie zdĺhavé, nepodstatné časti deja sú vystrihnuté, aj keď to niekedy môže pomýliť. Celkovo ma film nezaujal a druhý krát si ho už asi nepozriem. ()

karmalat

Příjemně melancholické a smutné, sice z jiného prostředí než známe my, ale tragikomické jak se na příběhy ze života sluší. ()

feszani.cz

Woody Allen je génius. V tomhle filmu je opět uplně všechno. Jen ten konec, jakoby v půlce filmu, ubírá jednu hvězdu. Klidně bych snesl ještě hodinu. ()

Chemik

Bohužel, film mě ničím nenadchnul, a proto tak nízké hodnocení. Nenašel jsem nějakou pasáž, která by byla pro mě něčím extra. Film, který vlastně nijak nekončí, nadchne nejspíš nejvíce starší generaci. Za mě tedy velice slabé ()

Honey007

bohužel po Matchpointu mi přijdou allenovské vztahovky jaksi nudné a předvídatelné. je to pořád poctivá filmařina a výborná práce s herci i motivy, ale bohužel se nemůžu ubránit dojmu, jakoby byl Woody občas líný tu danou scénu ještě přetočit, nebo se snažit vytěžit ze scénáře víc než bylo původně zamýšleno. Dark stranger je snímek aktuální doby, kdy vztahy poznamenává obrovská svoboda sňatkového trhu a urputný pocit, že vám něco utíká, když zůstáváte dlouhou dobu s jedním partnerem a proto se vědomě i nevědomě poohlížíte po jiných "možnostech". Komika i tragika se tady bohužel srovnaly na stejnou úroveň, takže mi to nepřišlo komické (usmála jsem se asi jednou) ani tragické (spíše dobově typické). 45% ()

Agora

Já nemám Woody Allena příliš v lásce, ale hořká komedie Poznáš muže svých snů mě pobavila. Hned ta úvodní scéna u kartářky, kdy vynervovaná rozvedená Helena (Gemma Jones) žádá o něco k pití, nemá chybu. Vztahový konverzační film plný smutných pravd pozvedají dobří herci. Tři a půl hvězdičky. ()

matkoslav1

Ach můj bože, ach můj bože, ach můj bože! Už po několikáté to samé a lidem tady to pořád imponuje? Vicky Cristina, Půlnoc v Paříži, Muž svých snů... Víte, čím se ty filmy liší? Pouze kulisami. Jednou je to ze Španělska, pak z Paříže, tentokráte z Londýna. Ale jinak holé nic. ()

karelondatra

Allen jako střižený, se svým karikaturním pohledem na lidi a jejich vztahy. Podle mého jedna z těch lepších allenovek poslední doby. Vidím v tom i symboliku, jak je život vrtkavý, když jej stavím na své závislosti na někom jiném. ()

rass

Ač se Woody Allen v podstatě už nějakých 40 let vlastně opakuje, vždycky dokáže do svého dalšího filmu (a že jich je!) dostat něco, co jej trošku odlišuje a mě to pořád baví. Zase se tu odehrává tradiční vztahová propletenina, plná neurotických, nešťastných a jinak lehce vyšinutých postav, které hodně mluví a neví si moc rady se svým životem. Dialogy jsou opět výborně napsané, děj celkem příhodně posunuje a komentuje i hlas vypravěče. Film na ještě vyšší level povyšuje opravdu parádní herecké obsazení – žádná z hvězd vysloveně nevyniká nad ostatními, všichni odvádějí hodně vysoký standard, neexhibují a viditelně si to užívají. Nakonec nevadí ani nedotažený závěr, který zničehonic mizí do ztracena v situaci, kdy většina postav je tak nějak v prdeli a neví, co dál. Rád se na film podívám znovu! ()

honza.g

I průměrný Allen je hodně dobrý. Fanoušci WA budou potěšeni, že staroušek má pořád páru, ostatní diváci si užijí kvalitní filmařskou práci a snad se trochu zamyslí, co autor chtěl říci. A to je dobře. ()

Woody se stěhuje do Paříže

Woody se stěhuje do Paříže

04.03.2010

Po Barceloně a Londýně se jeden z nejpilnějších režisérů současnosti přesouvá do francouzské metropole. Jeho nový film, který začne natáčet v létě, jako obvykle nemá název a zápletka je držena v… (více)