Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Sfinkter

Teď koukám jak blázen na obsazení, hlavní role Olyphant! A já ho vůbec nepoznal, dobrý výkon. Tvůrci ví, co působí na lidi v dnešní době, spojili to s technickou zručností a vznikl film, který vás baví a leká a baví a leká a to docela příjemně. ()

baruss

NÚÚDÁÁÁ. Tento film nemá absolútne čo ponúknuť. Vlastne ani neviem o čo v ňom išlo. Partička ľudí utekajúca pred americkou armádou. Je to viac vojnový film ako horor. ()

ivan_drago

Pro mě velké překvapení a vynikající žánrovka, ve které sice nenajdeme nic originelního, ale s těmi zažitými pravidly a klišé si naprosto vystačí. Film naštěstí nepůsobí jako nějaké melodrama a nechce hrát na city za každou cenu i když postav na kterých sobě záleží je víc než dost. Právě naopak umírají s hodinářskou přesností a tak je jen předem jasné, že to určitě přežije jen ústřední dvojice. Je libo menší masakr na triko americké vlády, máte ho mít. Některé scény jsou vyloženě povedené (myčka) a filmu nechybí tempo a takový šmrnc ani na chvilku. Dokonce i můj neoblíbený Timothy mi zvlášť nevadil a to už je co říct. Já se bavil moc... ()

karlik4801

To proč se vyskytla nákaza není opodstatněno, ale nakažení jsou vyobrazeni tak aby každý pochopil o co se vlastně jedná. Dvě menší rodinky se chtějí dostat z divokého městečka. Mysteriózní horor Podivní sleduje emoce při snaze zachránit si život. A je to zachyceno dobře a bez menších chyb. A úplný konec s malým překvapením také paráda. ()

ywo666

Dobrý akčný horor. Nesklamal ani trochu. Eisner dokázal zaujímavo spracovať aj značne ošúchanú a niekedy až otravnú tému. Neviem či to mám radiť ako zombiefilm, lebo sa o zombie v podstate nejedná avšak má to všetky znaky zombie filmu. Každopádne som čakal málo a viac som snáď ani dostať nemohol. Zaznel názor, že film má veľký potenciál ktorý bol tvorcami mierne nenaplnený. Podľa mňa majú podobné filmy vzhľadom na vyčerpanosť žánru veľmi nízky potenciál a každý lepší kus je vytlačený režisérom, prípadne scénaristami z počiatočného bahna do lepších sfér. ()

lennyd

Když je poklidný baseballový zápas narušen zdánlivě šíleným jedincem z brokovnicí, kterého místní šerif ihned usměrní do příslušných mezí (devítkou mezi oči) nikdo netuší, že toto je jen začátkem pomalého konce. Blízko města totiž havarovalo letadlo převážející zákeřný virus, který z do té doby slušných občanů dělá krvežíznivé zombíky. Armáda se sice snaží celý problém ututlat (a celé město srovnat se zemí), ale to se (nenakaženéu) šerifovi a jeho přátelům dvakrát nelíbí ... Kolik podobných filmů už bylo natočeno? Desítky? Stovky? Vždycky je zde nějaký virus a vždycky mění lidi v zombíky a vždycky je zde nějaký hrdina, který náhodou nakažen není. Podivní (Crazíes) je dalším z této dlouhé (a nekonečné) řady, určitě není nejhorším (ale ani nejlepším - takový Zombieland byla lahůdka). Po herecké stránce jsem byl také docela spokojen Timothy Olyphant i Radha Mitchel jsou na tuto roli dostatečně charismatičtí. Přidat trošku originality a jdu s hodnocením nahoru... ()

Javad

Rutinérske, nenapínavé, ale aj tak celkom zaujímavé. Viac krvi a gore? Nie? No tak čo už, nevadí - možno nabudúce. ()

tnp101

Tento zajímavý remake, který bohužel zatím nemůžu porovnávat s Romerovým originálem, mě zaujal již od prvních trailerů a byl jsem odměněn zhruba tak, jak jsem očekával. První polovina mě sice leckdy nudila, ale poté už to bylo více něž uspokojivé a osobně jsem se bavil. Druhá polovina vyniká hlavně svou atmosférou, která byla přesně dle mého gusta. Konec byl sice trošku přetažený za vlasy, ale to mi nějak nevadí. Timothy Olyphant byl pro tuto roli perfektní volbou a ani ostatní nesklamali. Ode mě to bude 70%. ()

neoBlast

Timothy Olyphant se opravdu snaží, abychom všichni zapomněli na toho velmi nepovedeného Hitmana a zajímavými rolemi v The Crazies a hlavně v Dokonalém úniku se dostává zpět do reflektorů slávy a zájmu. Podivní jsou hodně cool přizpůsobený remake, který ale vytyčuje cestu současným předělávkám - není zbytečný (Romero díky povedeným remakeům svých filmů získal jistě mnoho mladých fanoušků) a zatuchlé vody pokleslého hororového žánru nádherně oživuje. Přece nemůžou nechat všechnu práci na Španělech a Mexičanech. 75 % ()

Beky

Nic zvláštního pod sluncem, prostě perfektní zpracování a pevná režie průměrného námětu. Verdikt: Když má někdo pevnou ruku, drží se mantinelu a nechce víc než na co má, vznikne přesně takhle dobrý film!! 60%. ()

Phietros

Jasně Úsvit mrtvých to není.. a celé je to v klidnějším tempu. Ale i tak Vás dokáže pěkně vystrašit a nenechat klidnými až do samého závěru. Takže pokud chcete zkouknout kvalitní horor né jen o vyvraždovacím bláznovi, nebo krvelačných zombie, tak jste na správné adrese. Když místního šerifa donutí jeden ze soudedů aby ho zastřelil a pitva prokáže žádný alkohol, začnou se dít podivné věci. V řece objeví havarované letadlo a je jasné že se jedná o šířící se virus. Každý s občanů se postupně začíná divně chovat. Nejhorší na tom všem je, že za vším stojí vládní experiment! Vláda nechá vojáky oblast uzavřít a začne lidi třídit na infikované, které likvidují. Bohužel i mezi ty se dostane šerifova těhotná manželka, kterou se svím zástupcem zachrání a utíkají pryč, s nadějí že přežijí.. ()

KitFisto

Čekal jsem nějakou totální kravinu, ale takovýdle výplach jako prase rozhodně ne. Vrámci žánru se řadí ke špičce. Tolik lekaček a napínavých scén jsem dlouho u hororu nezažil. Atmodféra dost hustá. Pro mě dost velké překvapení. ()

uiu

A máme tu další nákazu, která z lidí dělá násilnické bezmozky. Naštěstí nikdo z nich není typický zombie, takže z mé strany palec nahoru. Ovšem film je takový nemastný neslaný, neumí udržet pozornost a napětí vlastně neexistuje, protože jsem si nedokázala k postavám vytvořit nějaký vztah, který by mě nutil se na film dívat, co se bude dít dál, vlastně mi jejich osud byl ukradený. Takže naprostá klasika plná hororových klišé - banda přeživších se vydává na útěk, hlavní hrdina má z prdele kliku, všechno mu vychází a nenakazí se, ve skupině je jeden člověk, který se nakonec nakazí a ohrozí je, bla bla bla. Pro fanoušky žánru asi super film, pro zbytek si stačí přečíst Obsah filmu a obrázek si uděláte i z těch pár vět. Průměrné 3 hvězdičky si ode mě ale film zaslouží, protože nesklouzává do trapnosti a nelogičnosti. ()

venison

Vcelku vkusný a relativně napínavý horůrek bez hektolitrů krve.. Něco ve stylu "Epidemie" a zombíckých filmečků.. Timothy Olyphant mě příjemně překvapil svým hereckým výkonem, na Radhu Mitchell se taky dalo koukat.. Pro mě nový objev Joe Anderson se ujmul své role také zdařile.. Název je sice trošku přitažený za vlasy, ale atmosféra se povedla :-D ()

JohnSmith

Celkem slušný remake. První půlka filmu je naprosto perfektní,rychlá,hodně hororová a při mnoha záběrech naskakuje husí kůže. Ale ve chvíli,kdy do města dorazí vojáci,tak tempo opadne,najednou je to trochu nuda,ikdyž se občas člověk trochu lekne. Scéna z myčky aut nebo finále v servisu nebyly vůbec špatné,ale prostě tomu něco chybělo. Konec je pak absolutní blbostí, kdy hrdinové přežijí jaderný výbuch a jdou pěšky do velkoměsta. Doufám,že ten odkaz na pokračování byl jen vtip. ()

Aven

Originál neznám, ale tohle ztvárnění mě bavilo. Logika jednání postav sice občas pokulhává, ale ne tak moc, aby to divákovi vadilo, navíc poctivá atmosféra a vydařené lekačky tenhle mírný nedostatek zcela napravují. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)