Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Teardown

Slušnej nátěr. Jak nemám v oblibě remaky, tohle musím jednoznačně pochválit. Ideální kompozice dynamiky, solidní akce, krve a především štavnaté zábavy, která ač nevyzařuje špetku novoty a je nahečmaná mraky ohraných klišé, dokáže kurevsky dobře pobavit. ()

Money_too

Napínavý, nenudící a dokonalý horor. Aneb ukázka dokonalého filmové umu. K tomu solidně zvládnuté herecké výkony, kdy převážně Olyphant dokázal, že je čas mu naservírovat pořádnou hlavní roli. Atmosféra filmu vás přibije ke křeslům a nepustí ani na chvilku pryč. Musím vyzdvihnout hlavně scény v márnici a v myčce. A konec filmu jenom potěšil. Až na pár výtek povedená podívaná! ()

KOZEL84

Těšil sem se od prvního traileru a dostal sem trochu mín než sem čekal.Hloupostí a záchran na poslední chvíli je tu tak na 3 filmy.To už je asi dneska normální,ale spíš mi vadí,že na atmosféře se mělo víc přitlačit.Ta je prakticky nulová.Doufal sem že by to mohl být film,který si občas rád zopáknu a tím si ted nejsem tak jistý.Líbilo se mi to prostředí maloměsta a nenudil sem se ani chvilku,ale zítra si to už asi nebudu pamatovat. ()

Ulrich

Na jedné straně několik dobře vystavených scén a nádherných záběrů, které by si člověk mohl dát na zeď a na straně druhé neskutečná (i v rámci žánru) banalita děje, kdy je naprosto jasné, kam to celé směřuje, kdo umře dřív, kdo později a jak to celé dopadne. Škoda, že scénáře se nechopil někdo schopný, protože Eisner má očividně talent a vizuální cítění a ústřední herecká dvojice Olyphant-Mitchell je jednou z nejsympatičtějších, co se dá v hororovém žánru najít. ()

Koláč

Náhodou :-) ... Je tam vidět ta amerika, ale ten člověk to natočil s takovou láskou k žánru. Fakt dobrý film... ()

HuanCraven

Dobrá atmoféra a nakonec i netradiční zpracování. Obraznost dovedená téměř k dokonalosti, rozlehlá pole a hořící městečko. Ale co mě celý film nemohl přejít byly naprosto stupidní jednání většiny postav. Jediný, koho si člověk mohl oblíbit, byl zástupce šerifa, jinak bych se netrápil, kdyby tam všichni zůstali. S tím souvisí opakování klasických klišé, když už je film takto dobře hodnocený, čekal bych smysluplnější jednání i události. Ale nenudil jsem se a za ztrátu času to nepovažuji, dokonce se možná někdy podívám znovu. ()

Meteorista

Z klasického amerického idylkového dne se stane den pokažený a pro mnohé i den poslední. Anebo taky ne, podle toho zda se ti lidé hodlají zcvoknout nebo ne. Ústřední dvojice hraje skvěle a skvěle se doplňuje. Ostatně Radha Mitchell dokázala už v Silent Hillu, že jí horory nejsou cizí. U Timothyho Olyphanta jsem si zase tak jistý nebyl, je pravda, že jako číslo 47 byl také přesvědčivý a snažil se. Tady byl ale ještě o chlup lepší a to se cení, a dost. Celkově tedy tento film (neberu ho jako remake) vyčnívá v šedi všech těch teen-hororů s gore efekty, kterých je čím dál tím víc. Tohle není jeden z nich (tedy není to ani ten teen-horor, ale prostě mi přišlo nasnadě to srovnat...), nesnaží se o co nejvíce mrtvol a, co je hlavní, je uvěřitelný a seriózně natočený. Žádná hanba. ()

Martyr

Nuda, nepodarok a strata casu. Vsetky "lakačky" som vytušil 2 se kundy predtym ako sa udiali, pribeh totalne gycovy - mestecko Sedlákovo, anoun vajrus, hlad po smrti, beznadej. Toto moze bavit tak pubertakov, co nikdy nevideli poriadny "hororovy narez". ()

Badel

Začátek vypadal nadějně, atmosféra venkova byla fajn a se slušnými herci jsem čekal dost. Film je prošpikovanej lekačkama, je jich vážně zbytečně moc. Zato scénář neobsahuje snad nic, co by už v některým zombie filmu nebylo, bohužel. Takže nejlepším zombie filmem pro mě i nadále zůstává 28 weeks later se svým skvělým soundtrackem. ()

Pidzey

Dobrá práce....solidně natočený horor s příjemně tíživou atmosférou a dvojicí velmi sympatických hlavních hrdinů. Škoda že se nevyhnul jisté klišovosti….jo beru že hrdinoj v poslední chvíli hned několikrát zachrání život jeho parťák,ale kdyby to aspoň tak nemlátilo přes oči…scénář v těchto pasážích měl být sestaven tak aby nemuselo docházet k částečnému deus ex machina a potom ten podivnej konec. Ale jinak nemám výhrady…film pěkně odsejpá a nenudí. A jen taková poznámka na okraj Radhe Mitchell to v hororech pokaždý mega sekne. Pro mě 8/10 ()

kowalski

To je prostě ta stupidita těhle filmů. Já to vůbec nesjíždím ale řekl jsem si: "tak po dlouhý době se zase na něco takového podíváš". No a to co jednou někdo před X lety vymyslel se pořád opakuje. "Ty tady počkej já se du tam do tý tmy podívat sám." Druhej stejně nepočká a jde do ještě vetších sraček aby ho tam něco/někdo zkosil. Zkrátka debilní nelogický chování postav ve všech těchto filmech nedokáže překvapit ale jen pobavit. Za zpracování, dobrýho Olyphanta a příběh a který mi trochu připomínal knihu Jericho (už ani nevím kdo ji napsal) dávám 2*. ()

Tred2

Nemůžu si pomoct, ale tyhle filmy podle šablony už mě přestávají bavit. Faktem je, že scénář je úplně klasicky nuda, ale stejně tak faktem je, že napětí ve filmu fungovalo velmi dobře. To, jak se nakládalo s vedlejšími postavami byla trošku škoda, vzhledem k tomu jak byla brána "hlavní trojka", která byla dost přesvědčivá (akorát si nemůžu pomoct ohledně Timothyho - pohled na něj je jak na obrázek; pokaždé stejný, a tím myslím hlavně ty jeho svěšený ruce a poker face). Vzhledem k žánru (horror/thriller, protože mysteriózní ztrácí po slušném začátku na pravdě a sci-fi? kde?) bych šel klidně s hodnocením výš, ale nejsem ochoten zkousnout, v této rádoby sofistikované záležitosti, takovou nálož klišé. ()

Saur.us

Žánrově velmi dobrý apokalyptický horor, který ač postrádá něco víc, v rámci žánru funguje velmi dobře. Zombies nikdy nebyli tak lidští. ()

Wardan

Velmi cool záležitost. Originál jsem neviděl a ani nechci, protože tohle je ten správný styl. Nekompromisní, drsné a špinavé. Některé scény jsou dost mrazivé (vidle, márnice). Skvělý Timothy Olyphant a Radha Mitchell, spolu se svižnou režií tomu dodávají šťávu, jakou nemá většina ostatních hororových remaků. Akorát to finále, trochu ubere na drajvu, ale ten konec to zase vylepší. Fakt těžká libovka. ()

CiPR

Film mě docela ohromil, slyšel jsem na něj plno pozitivní chvály a musím říct, že všechno bylo pravdivé. Film mě dostal a já byl pohlcen. Kvalitní scény, střih, hudba a akce, to všechno u tohodle snímku můžete nalézt. Rozhodně ho hodlám doporučit i dále. // 75%. ()

zelda82

Neni to spatne, ale taky zadny zazrak...Ale pokud mate radi vysinute magory, kteri zabijeji vidlema, nebudete litovat:)) ()

Jaa(c)

Oddychový film, který chvílemi působí spíš jako komedie, než jako horor. Žádná převratná zápletka se nekoná, ale to se ani od takového filmu nedá očekávat. Film má spád, nezdržuje se žádnym zdlouhavym vysvětlováním (když už se zdá, že se něco dozvíme, tak agenta radši zastřelí) a takhle to jde až do konce. Na rozdíl od podobných filmů nefandíme armádě, aby pochytala všechny nakažené a zabránila šíření nemoci, ale naopak fandíme potenciálně nakaženým, aby utekli... Proč ne? Za mě lepší 3* ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)